Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2016-ra babát várók! fórum

2016-ra babát várók! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2015. aug. 24. 15:39
Sziasztok!tud nekem valaki seiteni hogy milyen kotelezo vizsgalatok vannak az elejen?vervetelen voltam,vizeletet is kertek,ekg viszont kimaradt,azt nem kellene nezni?es a magzati szivhangot nem nezi ilyenkor meg?illetve hasi ultrahangra nem kell menni?az elso kotelezore?elore is koszi a valaszt!!!
2015. aug. 20. 10:53
Gratulálok az ifjú kismamiknak,jó egészséget és boldog babavárást kívánok! 😊 Mi kedden voltunk a 16 hetes vizsgálaton. Hála Istennek minden rendben van,és valószínűleg kislányt várunk. 😊
846. Bubby20
2015. aug. 19. 12:30
Sziasztok :) március végére várom első babámat! Hétfőn voltam az első ultrahangon, 1,33 cm volt a baba akkor. Én úgy gondoltam hogy akkor pont 7 hetes voltam, de a doki azt mondta hogy többnek kell lennie mert nagyobb a baba. Na mindegyis, csak meglepődtem, a lényeg hogy minden rendben van :)
845. Puppi4
2015. aug. 18. 17:09
Sziasztok! Én is jöhetek? 2016. április 22. -re várom második csodánk születését!
2015. aug. 17. 12:21
Sziasztok : ) szívesen csatlakoznék :) ma vagyok 6+2hetes :)
2015. aug. 16. 19:18
Nekem az elso uh hasi volt. Azt mondtak 7 hetes es 9mm. Mensi szerint 7+6 hetes voltam.
842. VöriLili (válaszként erre: 840. - Szerenke26)
2015. aug. 14. 06:07

Teljesen normális. :)

Nekem 14mm petezsák volt, 7mm-es embrióval 7 hetesen.

Most hétfön megyek a 12 hetesre és én is nagyon izgulok hogy minden rendben legyen.

Szívhangot hallottál? Nekem megmutatta 7 hetesen és az nagyon megnyugtató volt. ^^

841. monlora (válaszként erre: 840. - Szerenke26)
2015. aug. 13. 15:15
Szerintem ezek jó értékek. Ne aggódj!
2015. aug. 12. 13:50

sziasztok,

kinek milyen ertekek voltak az elso ultrahangnal?

en most voltam 7-8 het elejen jarhatunk, és 16mm-es petezsákot látott, benne 8mmes embrióval,ezek normális értéknek számítanak?

839. tapka (válaszként erre: 837. - Szerenke26)
2015. aug. 10. 19:39
Nem mindig van vérzés de felejtsd ezt el, nincs semmi baj, a hányinger meg jön majd, nyugi. :D
838. Baby83
2015. aug. 10. 17:26
Nem, csak szerencsés vagy. ️
2015. aug. 10. 10:42

Szerintetrk ha barmi gond lenne az elejen?akkor verzes minden esetben van ilyenkor?csak meg dokinal nem voltam,most megyek a heten,de a haspuffadason kivul nincsen semmi kellemetlen tunetem egyelore...

Szerintete kell aggodnom?

836. vova
2015. aug. 7. 12:58
Negatív a négyes teszt. Hurrá:)
835. manono
2015. aug. 3. 21:26
Hozzánk holnap jön a védőnő,este megyünk a 12 hetes uh-ra.kozben pedig elmegyünk a haziorvoshoz is. Fullos nap lesz! :)
834. vova (válaszként erre: 831. - Szerenke26)
2015. aug. 3. 11:34

Az első genetikai UH a 12 hetes, itt kérhetsz a UH mellé teszteket, de azok fizetősek (kombinált/integralt/Nifty vagy Prena) a tb csak az UH-t fizeti.

Magzatvíz mintát csak akkor vesznek, ha valami miatt a veszélyeztetett csoportba tartozik, de akkor is a Te döntésed, mivel annak van vetélési kockázata.

2015. aug. 3. 09:36

Sziasztok, csatlakoznék hozzátok is :) márc.1 a kiírt időpontunk, ma vagyunk 9+6hetesek.

Szerenke eloszor tesztelsz, jujdejo pozitiv. Utana mesz a nogyogyaszhoz, ha szerencsed van van uh-ja. Ha van akkor megnez ha nincs akkor ad beutalot uh-ra. Erdemes megvarni a betoltott 7 hetet hogy lasson babat es szivhangot is a doki. Ezutan kitoltenek egy kockazatelemzeses papirt, ezzel mesz a vedonohoz. Vedononel megkapod a kiskonyvedet, kitolt o is egy csomo papirt es ad beutalokat vervetelre amiket a haziorvosnak ala kell irni. Utana mesz laborba es a terhesgondozoba. En kb itt tartok 😊

2015. aug. 3. 08:42
lanyok,es azt nem tudjatok, ha megyek dokihoz, akkor mi a menete a vedononek?vagy az csak akkor kell, ha mar megszuletett a baba?
2015. aug. 3. 08:38

Köszönöm a hasznos informaciokat:)

Mivel telejsen kezdő vagyok ilyen teren,ezert nekem teljesen uj ez a terulet.Es akit valasztok dokit, o fogja majd mondani nekem, hogy mikor milyen vizsgalatra menjek el?

volt kozuletek, aki volt mar genetikai tesztelesen is?amit a magzatvizbol vesznek le?

830. monlora (válaszként erre: 827. - Szerenke26)
2015. aug. 1. 10:05
Ha marciusban szulsz,akkor mar 7hetes vagy nem 5. A verzes utolso napjatol kell szamolni a heteket.
829. manono
2015. júl. 31. 09:12
Én 7 hetesen voltam először; szépen látszódott minden és volt szívhang :)
828. vova (válaszként erre: 827. - Szerenke26)
2015. júl. 31. 08:40
7 hetesen már a szíve is dobog, akkor már nemcsak a petezsák látszik, de arról is meggyőződhettek, hogy élő baba van a pocakban :)
2015. júl. 31. 08:35

Sziasztok,en 2016 marciusara varom az elso babocankat:)

Mikor erdemes az elso ultrahangra elmenni?most kb. Az 5.hetben lehetek...,koszonom a valaszokat!;)

2015. júl. 31. 07:40
Sziasztok! Na tegnap voltunk a 12 hetesen ,megvan a kombinált teszt eredménye,negatív. Hála Istennek.Végignéztük a kis szerveit,a csontjait. Én kérdeztem utána az orvost,hogy akkor felejtsem el a magzatvíz mintavételt? Azt mondta,hogy ez a legjobb eredmény amit kaphattam,erre nem is engednék a mintavételt.Jó mondjuk nekem a korom miatt még nem kell,29 vagyok. 20 hetesen még megyünk hozzá a genetikaira. Szóval azt mondogatom magamban minden nap,hogy rendben van és egészséges. 😊 És képzeljétek lehet,hogy a biztosnak hitt megérzésem,hogy kislány,mégsem olyan biztos. Láttunk ott valami himbi limbinek tûnôt,kérdezte a doki hogy " hát az meg micsoda"? 😊 Kérdeztem hogy akkor fiú?? Azt mondta hogy az majd kiderül pár hét múlva,mindenesetre abból a valamibôl lesz a nemi szerve. Jajj olyan kiváncsi vagyok. Lányok nincs valakinek 12-13 hetes uh képe amin látszik vmi???
825. manono (válaszként erre: 824. - Lapbarna)
2015. júl. 28. 21:13
Lapbarna,engem megérintett a sztori,köszönöm, h leírtad,és megosztottad velünk!
2015. júl. 28. 19:40

Sziasztok! 14 hetes vagyok 3-ik babával. Van már egy 9 és egy 11 éves nagyfiunk. Én 38 vagyok, a férjem 39.

7 betes terhesen kerültem a genetikára. Elég sok kérdés maradt bennem, de valahogy ódzkodtam az invazív (szúrkálásos) vizsgálatoktól. Úgy voltam vele, hogy elég lesz majd vérvizsgálat.

Hazamentem, zsongott a fejem, és a hírtv- n a gyógyhír ment. Ajánlom mindenki figyelmébe, jún. 11-én volt ez a rész.

Downos gyerekekről volt benne szó. Az anyuka elmesélte, bogy a 3-ik babájukat várták, teljesen problémamentes terhesség. Az uh és a vérvizsgálat rendben. Az orvosa azt mondta, nagyobb a vetélési kockázat, mint az esély arra, hogy beteg legyen a baba.

Downos kislányuk született.

Ezek után úgy döntöttünk, mi bevállaljuk a szúrást, éspedig a cvs-t (méhlepény biopszia). Azért ezt, mert a 12 hetes uh után azonnal meg is csinálják. Mindezt Debrecenben. Szóval az eredmény meg is volt 8 napra rá. Az amniocentézis eredménye 3 hét lett volna, és eleve 16 hetesen veszik le.

Miközben vártam a beavatkozásra, egy velem egykorú csajjal beszélgettem. Neki tavaly 21 hetesen kellett megszülni a babát, mert az amnio kimutatta, hogy downos. Az uh- ja rendben volt, ő kérte a beavatkozást. Ezért most a cvs-t kérte, mert az korábban megvan.

A cvs nekem nem ment könnyen, a lepény hátsó falon tapad, és csak 3-ik szúrásra lett elég minta. Eléggé fájt, és utána rosszul voltam. Véreztem és görcsöltem is, de 5 napi feküdtem, és jobban lettem.

Az eredmény előtt ismét uh, láthattuk, hogy minden oké a babával. Utána pedig megkaptuk az eredményt, minden rendben, és kisfiú.

Azt szerettem volna elmondani, hogy mindenkinek saját döntése, milyen vizsgálatot kér, de a vérvizsgálat csak egy arányszámot ad. Egyáltalán nem biztos. Kockázat mindenben van, én a gyerekeink miatt kockáztattam. Nem akartam, hogy egész életükben felelősséget kelljen vállalniuk, ha mi már nem leszünk.

Bocs, hogy hosszú voltam.

823. tapka (válaszként erre: 821. - Kicsibolka)
2015. júl. 28. 13:32

Azt neked kell eldönteni, mit tudsz bevállalni, vállalnál-e beteg babát vagy inkább a bizonyosság... Én még mondjuk előtte vagyok, hétfőn lesz eredménye az integráltnak, és nagyon el kellene gondolkodnom, vállalom-e az amniot, de beteg babát sem szeretnék vállalni....

Amúgy tetszik, hogy egészséges és kész, igy kell hozzáállni, az uh jó, biztosan nem lesz baj. :) Saját dokid mit javasolt? Az enyém javasolta a korom és a vetélések miatt az integráltat, de ő csinálta az uh-t is és azt mondta tökéletesen rendben van. :) Engem ez meg is nyugtatott, de ennek ellenére levetettem a vért az integrálthoz. :D Itt nem adnak ki részeredményt, vagy kombinált és annyi vagy integrált, de csak a végén adnak eredményt... :(

822. aniko.r
2015. júl. 28. 10:22

Éjszaka annyira begörcsöltem, hogy azt hittem, megjött. Felébredtem és ugyanolyan érzésem volt, mint amikor menstruáltam. Nagyon-nagyon megijedtem, amíg a WC-re ki nem értem, azon imádkoztam, hogy csak vér ne legyen.....

De nem tapasztaltam semmit, viszont még reggel is fájt.

2015. júl. 28. 09:27
Nos, a genetikai tanácsadáson (debrecenben) semmit nem ajánlottak fel, mondtak el, csak megkérdzték hogy vállalom a magzatvíz vizsgálatot, vagy nem?! MOndom álljunk már meg egy szóra! Bunkó volt rettenetesen, semmit nem mondott el. Tudjátok mi a véleményem az egészről? Ha ezek a vértesztek (kombi, integrált) tényleg érnének valamit, tb-re csinálnák őket. De ez itt csak a lehúzás. Utána meg elküldenek egy a babádra irtó veszélyes vizsgálatra, csak mert a tbtől erre rengeteg pénzt tudnak igényelni! Közben meg nem érdekli őket hogy amit csinálnak az mennyit árthat, és egyáltalán nem csak indokolt esetben csinálják! Futószalagon, ha kell, ha nem. Ocsmány az egész. Másik orvost választok és ha kell kikérem még többnek a véleményét, de az tuti hogy az én gyerekem egészséges!
820. bebe82
2015. júl. 25. 17:22
Nekem talán mostmár elmulik a hányinger. 13+5 vagyok.
2015. júl. 25. 10:41
Sziasztok. 25 hónap után pozit teszteltem. 2. terhesség, 10 hétig nagyon rosszul voltam, azóta hol jobb, hol rosszabb, mert kínoz az egész napos hányinger. 14 hetes vagyok. Eddig minden eredményem jó.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook