Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 decemberi babát várók fórum

2013 decemberi babát várók (beszélgetős fórum)


135. tptimi (válaszként erre: 124. - Mogyi)
2013. ápr. 8. 21:20

Én az Uzsokiban (14. ker.), mert az orvosom ott van,és oda is vagyok bejelentve lakcím szerint. Már volt ott tvaly egy petevezeték átjárhatóságim,és nagyon meg voltam elégedve. Ráadásul nem rég újították föl.

Te hol fogsz szülni?

134. tptimi
2013. ápr. 8. 21:13

Nekem fogadott dokim lesz,mert így érzem magam biztonságban, és az orvosomat is nagyon szeretem,lelkiismeretes.

Nem vagyunk gazdagok,sőt...a sok vizsgálat megviselte a pénztárcánkat,de ezt fontosnak tartjuk mind a ketten a férjemmel.

Persze hallottam,olvastam is,hogy nagyon sok jó orvos van a kórházakban is tb alapon. Ki miben hisz.

133. tptimi (válaszként erre: 129. - Hancsika_73)
2013. ápr. 8. 21:06

Szia Hancsika!Én is gratulálok neked:-) :-)

Én ET+20 napon vagyok, vagyis azt hiszem 5+4 hetes vagyok,ha jól számolom.:-)

Kettőt kaptam vissza, három kicsikét meg lefagyasztattunk.

Múlt szerdán volt a vv,akkor 1166 lett a hcg-m. De ne aggódj,gyönyörűen felugrik a tied is,hisz duplázodik. Örülök neked,hogy itt vagy, és nem egyedüli lombikos vagyok:-)

Te éreztél valamit eddig?Szurka,beágyazódás...?

132. ed62e0c78d (válaszként erre: 128. - Hancsika_73)
2013. ápr. 8. 17:42
De jó :) gratulàlok :) èn szerdàn megyek dokihoz, remèlem nekem is jókat fogmondani
131. lina816
2013. ápr. 8. 17:35
Nekem fogadott orvosom van. Az első terhességem 24 hetében váltottam orvost. Addig sztk-ba jártam. Inkább hagyjuk azt az állandó bizonytalanságot. Nem olcsó a magánrendelés, de a bizalom amit az orvos felé éreztem (férjem is) megérte. Most fel sem merült, hogy másik orvos után nézzünk. Szülésnél amikor gáz volt negyed óra alatt ott termett a semmiből
130. lina816 (válaszként erre: 117. - Fiore17)
2013. ápr. 8. 17:04
26 hónapos
129. Hancsika_73 (válaszként erre: 120. - Tptimi)
2013. ápr. 8. 14:36

Szia!

Először is gratulálok. 6 nap különbséggel volt a beültetésünk én a beültetés utáni 13-ik napon vagyok. Hány embriót ültettek be Neked?

Az első vérvételen mennyi volt a Hcg szinted?

128. Hancsika_73 (válaszként erre: 103. - Ed62e0c78d)
2013. ápr. 8. 14:29
Megvolt a vérvételem ma a Kaáliba 85,6 a Hcg színtem, csütörtökön újra megnézik. Remélem mindent rendbe találnak ismét, most egy kicsit megnyugodtam. :)
127. mogyi
2013. ápr. 8. 14:17
Szia, először is gratulálok a babához, másodszor pedig örülök, hogy megosztottad a tapasztalataidat, amit szívesen veszünk máskor is. :)
2013. ápr. 8. 13:47

Sziasztok!


Bár én novemberi babaváró vagyok, de talán nem bánjátok, ha hozzátok is írok.


Én sok kismamát kikérdeztem, hogy szerintük fogadott orvos, vagy szakrendelés. Nagyon megoszlott a vélemény mondanom sem kell. Végül úgy döntöttem, hogy nem lesz fogadott orvosom, ha eljön az idő, s minden rendben lesz. Aztán nem is kellett olyan sokat várni, hogy öröm érjen minket. Az 5. – 6. hét között viszont volt pár napig tartó halvány barnás pecsételésem, s nagyon megijedtem (ekkor már volt időpontom, hogy majd mikor megyek a kórházba a szakrendelésre). De ugye mivel első babás vagyok, nagyon megrémültem, mert mindenhol csak rosszat olvastam erről, s berohantam munka után a szakrendelésre. Ahol az asszisztensnő az előttem lévő középkorú hölgynek: „Önnek mi a bánata?” – szegény hölgynek, ahogy nekem sem, nem volt időpontja, nagyon fel volt fázva, hiába kér időpontot, akkorra már ki tudja mivé fajul egy felfázás. Aztán jöttem én (már felkészültem a bunkó stílusára), végül nekem csak annyit mondott, hogy mindig kell időpontot kérni, mondtam neki tudom, de ez esetben hiába kérek időpontot akkor lehet már késő lesz. A doki tulajdonképpen normális volt, megállapította a terhességet, s felírt egy gyógyszert, amiről én kérdeztem, mert nem ismertem. Válaszolni válaszolt, de úgy, hogy a szemembe sem nézett (valahogy kétségeim támadtak). S azt mondta, ha elmúlik, hagyjam abba a gyógyszert. Ja s közben az asszisztens megkérdezte a dokit, melyik fajtája legyen, amire a doki szerintem csak egy van, erre a nő, hát szerintem kettő, na jó akkor ez jó lesz, tehát az asszisztens eldöntötte melyik legyen. Kiváltottam a gyógyszert, felhívtam a párom, s egy csomó kérdés volt a fejembe. A gyógyszert végül nem vettem be, másnap már nem volt semmi, ugye arról nem esett szó, ha magától elmúlik mit tegyek. Végül másnap felhívtam azt a nőgyógyászt, akihez évente egy általános vizsgálatra mindig elmegyek, sikerült időpontot adnia még az napra. Abban maradtunk, hogy nem szedem a gyógyszert, mert egyáltalán nem bizonyított, hogy hormon probléma lenne, viszont, ha görcsölnék vagy a folyás más milyenné válna, megígértette velem, hogy azonnal rohanjak hozzá a kórházba, s hogy vár ultrahangra újra jövő héten. Megnyugodtam, mert amikor hozzám beszélt a szemembe nézett, elhittem amit mond, megbízom benne, s a következő ultrahangon a 6. héten, már a szívecskéje is dobogott. Még nem haladtuk el a 12. hetet, tehát azért van bennem félsz, de kiben nincs, azt mondják ez az anyává válás része, hogy egyre többet aggódunk.


Nagyon hosszú lettem, de gondoltam leírom azt, hogy én miért döntöttem magánorvos mellett. S sokan azt mondják, hogy a kórházba nincs idejük az orvosoknak a betegekre, amikor én voltam, senki sem volt utánam már. Igaz sokba kerül a magán doki, az enyém 6000 Ft- ot kér egy alkalommal, minden hónapba egyszer kell mennem hozzá, de talán így jobban számíthatok rá. Egyébként szüléshez nem biztos, hogy megfogadjuk, mert ehhez nem ragaszkodok, majd meglátjuk. Szülésznőt sem fogadunk majd, de azt mondják nálunk elég jó mindegyik, úgy gondoltuk, ha aki akkor lesz, majd annak készülünk hálából ajándékkal, ha megérdemli. Terhes gondozásra kell járnom ugye a védőnőhöz, azt még nem tudom, hogy oda is kell –e az orvoshoz mennem, majd kiderül, de nem bánom, mert akkor így legalább két doki nézi meg az eredményeket. Szerintem szakrendelésen is ki lehet normálisat fogni, de ha fellép valami nem várt dolog és megijedsz és nem hiszel az orvosnak, akkor nagyon megnehezítheti a napjaidat.

125. ed62e0c78d (válaszként erre: 124. - Mogyi)
2013. ápr. 8. 12:20
Èn tuti fogadothoz megyek, mert nem túl sok jót hallottam a kórházakról. Meg nyugodtabb is vagyok, hogy van egy fix doki, akit zaklathatok.
124. mogyi
2013. ápr. 8. 10:25
Ti fogadott orvoshoz fogtok járni terhesgondozásra? Azt tudjátok már, hogy hol fogtok szülni?
123. tptimi (válaszként erre: 122. - Mogyi)
2013. ápr. 8. 08:38
Nem tudom kifejezni,micsoda boldogság. A sok bizonytalanság után,..az fix,hogy a babásodásról már annyit olvastam,és most tovább léphetek az első trimeszter fejezetre:-) :-) :-) :-)
122. mogyi (válaszként erre: 120. - Tptimi)
2013. ápr. 8. 08:29
Szia, de jó, gratulálok! 3 év után gondolom most igazán nagy az öröm. :)
121. mogyi (válaszként erre: 119. - Fiore17)
2013. ápr. 8. 08:28

Remélem a doki megnyugtató dolgot tud mondani, gyere, ha megjöttél.

Még én sem vagyok azért nyugodt, hisz uh-n még nem látszódott a manó, csak a petezsák és benne a szikhólyag. Tettem róla képet a naplómba. 3 hét múlva mikor vissza kell mennem, már a szívverésének is látszódnia kell.

120. tptimi
2013. ápr. 7. 23:07

Sziasztok!Szeretnék csatlakozni hozzátok. Mindig irigyeltem azokat a hoxán,akik egy ilyen fórumra betudtak csatlakozni:-)

Mi három éve próbálkoztunk a férjemmel. A budai Kaáliba járunk, és most végre sikerült elsőre a lombik. Nagyon boldogok vagyunk. A beültetés utáni 19.napon vagyok, 19-én megyek az első tehességi uh-ra:-) :-) :-) A kalkulátor szerint dec.10.n jön a kis babókánk:-)

119. Fiore17 (válaszként erre: 118. - Mogyi)
2013. ápr. 7. 21:53
Igen igazad van, felesleges méregetnem a hőm és idegeskednem. Úgy döntöttem holnap elmegyek dokihoz. Bár lehet, hogy még túl hamar lesz, azért reménykedek hogy jó híreket fog mondani!
118. mogyi (válaszként erre: 112. - Fiore17)
2013. ápr. 7. 19:48

Én nem mértem soha a hőmet, nem is néztem utána, hogy mikor mennyinek kellene lennie. Szerintem hagy a csudába, és ne kattogj ezen, próbálj meg megnyugodni. Tudom, könnyű mondani.

Mikor mész dokihoz?

117. Fiore17 (válaszként erre: 115. - Ed62e0c78d)
2013. ápr. 7. 19:27

Köszönöm aranyosak vagytok! Igen tudom, hogy fontos a pozitív hozzáállás, csakhát néha hirtelen magamba zuhanok, ki tudja lehet, hogy ez is egy terhességi tünet??

Lina akkor neked már van egy kislányod? És mennyi idős?

116. lina816
2013. ápr. 7. 18:56

Köszi mindenkinek!

Fiore szerintem se aggódj előre. Én minden nap azt érzem, hogy most fog megjönni, mert görcsölget a hasam. Ráadásul a lányom is most kapott rá arra, hogy vegyem fel (eddig nem igazán volt szokása) ja és az nem jó ha apa veszi fel, nekem kell mindenáron. Durván anyás lett mióta babás vagyok :-)

De már nagyon várom a 24-ét én is, hogy kiderüljön minden rendben van. Amúgy estére mindig tök hulla vagyok. Reggel 6tól melózom 15-ig, aztán irány a lányért a bölcsibe, aztán háztartás és stb. hát kemény menet lesz, de most legalább nem lehet lustizni mint elsőre. Sajnos az első terhességnél sikerült 27 kg-t felszednem, pedig tornáztam és a félidőig dolgoztam is.

115. ed62e0c78d (válaszként erre: 112. - Fiore17)
2013. ápr. 7. 17:25
Pozitív hozzà àllàs kell!!!! Minden rendben lesz :) azèrt meg szerintem ne aggódj,hogy "fàrasztasz" minket, hisz azèrt jött lètre ez a csoport, hogy megosszuk tapasztalatainkat, ès biztassuk egymàst, ha nehèz a helyzet :) úgyhogy ez nem fàrasztàs :)
114. Fiore17 (válaszként erre: 106. - Lina816)
2013. ápr. 7. 17:24
Gratulálok én is!!!
113. Hancsika_73 (válaszként erre: 106. - Lina816)
2013. ápr. 7. 16:45
Gratulálok :)
112. Fiore17
2013. ápr. 7. 16:38
Köszi a bíztatást lányok! De egyszerűen nem értem én ezt az egészet. Mert amikor tesztet csináltam előtte megmértem a hőmérsékletem és eléggé fenn volt és utána nem néztem többet. Ma meg hogy nem észleltem tünetet, gondoltam akkor megnézem a hőm erre tök alacony, 36.1 volt. Normális ez? Szóval nagyon remélem, hogy van baba és nem akar itthagyni.Remélem nem haragudtok rám, hogy ilyenekkel fárasztalak titeket, de hirtelen úgy megijedtem és úgy éreztem le kell írnom. De lehet hogy igazatok van és arra kell gondolni, hogy poozitív lett a teszt és kész. Ti hogy vagytok egyébként?
111. ed62e0c78d (válaszként erre: 109. - Fiore17)
2013. ápr. 7. 15:41
Csak akkor biztos bmi is, ha megjön. Nekem mindig van olyan érzèsem, hogy mindjàrt megjön. Nem mindennap van nekem sem tünetem...
110. mogyi (válaszként erre: 109. - Fiore17)
2013. ápr. 7. 15:19
Nem biztos az. Nekem sincsenek tüneteim a fáradságon kívül. Ne add fel, hisz erős pozitív teszted volt.
109. Fiore17
2013. ápr. 7. 12:22
Hát azt hiszem el kell hogy köszönjek sajnos. Mára elmúlt az összes tünetem, és nagyon rosszat álmodtam, sajnos szerintem meg fog jönni. A sírógörcs kerülget, egyszerűen nem értem mi történt, a hőmérsékletem is leesett. De nektek boldog babavárást kívánok!!!
108. ed62e0c78d (válaszként erre: 106. - Lina816)
2013. ápr. 7. 11:07
Gratulàlok :)
107. mogyi (válaszként erre: 106. - Lina816)
2013. ápr. 7. 08:56
Gratulálok! :)
106. lina816
2013. ápr. 7. 07:51
Sziasztok! Csatlakoznék én is! 26-án teszteltem pozitívat. 5 hónapja próbálkozunk már. DOkihoz csak 24-én megyek, elvileg akkor már 8 hetes leszek. Ha jól számoltam dec 1-2 körül fog érkezni a kistesó :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook