Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011 tavaszra tervezett babaprojekt fórum

2011 tavaszra tervezett babaprojekt (beszélgetős fórum)


38. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 37. - A-mira)
2011. jan. 15. 18:26

Szorítok Neked!

Nekem hétfőn derül ki megkapom e a melót de én is nagyon szeretném mert így első ránézésre szuper!

Baba ügyben úgy döntöttünk hogy megvárjuk hogy alakul a meló ha bejön és tényleg jó akkor elcsúsztatjuk a dolgot ha nem jön be vagy nem olyan mint képzeltem marad az eredeti felállás!!!

Mostmár csak a munkán múlik!

A suli meg... pont ma volt 3vizsgánk de nagyon lazán vették még a jegyzeteket is lehetett használni és állítólag csak a nagy záróvizsgára (2012-ben) arra kell komolyan tanulni úgyhogy ez sem akadály!!!!!Ennek nagyon örülök és ez sokat dobott a hangulatomon!!!!

37. a-mira
2011. jan. 15. 02:39

Na itt vagyok ám én is! ma is voltam egy interjún és hogy őszinte legyek,nagyon szeretném ezt az állást. Vasárnap szólnak vissza,hogy megkaptam e és ha igen,akkor hétfőn kezdhetek. Kicsit gondolkoztam ezen a baba-munka dolgon,de abszolut igazatok van,ugy döntöttem,ha lehet elkezdek dolgozni,aztán majd alakul. Meg tudatosan olyan melót keresek,amit várandósan sem kell abbahagynom,feltéve ha én is jól vagyok. :)

Dorimami!

Nyugodtan "nyavajogj" csak,azért vagyunk,hogy segítsünk egymásnak! :)) Mellesleg,sajnos csak a te döntésed,hogy előbb inkább nyugiban befejezed a sulit és szépen férjhez mész,aztán 1000el ráálltok a babagyártásra,vagy pedig hagyod,hogy érkezzen amikor szeretne.... Mindkettő jó megoldás,a különbség csak az idő meg az a fránya várakozás. A párod mit mond?

Zsu!

Veled mi a helyzet? :)

36. Zsuzska0610 (válaszként erre: 35. - 4bd8ba24e4)
2011. jan. 14. 17:51

Megértelek...

Háát igen, vizsgaidőszak... Én is nagyon nehezen viseltem a sok idegeskedést a főiskola alatt. Meg is értem, h nem akarod terhesen csinálni, anélkül is nehéz!

Ha nem szeretnél addig várni a babával, míg végzel a sulival, akkor felfüggesztheted a sulit, aztán befejezed, amikor már megvan a babó. Sokan csinálják így, persze könnyebb, ha van segítséged!


Attól, ha picit kitoljátok a projektet, nem fog összedőlni a világ, beszéld meg a pároddal, csak együtt tudjátok eldönteni! Ha akarod, ha megnyugtat, várd meg, amíg lemegy a lagzi (bár volt olyan menyasszony ismerősöm, aki menyasszonyi tánc közben kiment hányni a baba miatt:), egyébként semmi gond nem volt)! :)

2011. jan. 14. 13:37

Jajj csajok segítsetek nekem!

Én nagyon szeretnék dolgozni és úgy néz ki fogok is de közben őrlődöm magamban!Úgy volt hogy áprilisban fogunk neki de a meló miatt picit tolni kéne!Viszont nem akarok a vizsgaidőszakokban terhes lenni mert eléggé ideges típus vagyok!Vizsgaidőszak ugyebár januárban és május-júniusban van és jövőre fogok végezni!Ja és idén nyáron még lagzink is lesz tánccal meg mindennel ami kell és ez is stresszes időszak szóval...!!!Bocsi hogy itt nyavalygok nektek de mindenki hasonló helyzetben van és babára vágyik!!!!

34. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 33. - Zsuzska0610)
2011. jan. 14. 12:07

Szia!

Hát úgy néz ki alakul valami mert hétfőre behívtak egy próbanapra!Nem akarom elkiabálni de úgy érzem ez jó jel!!!Ugyan nem fizetnek sokat de legalább telik az idő és mégis csak munkaviszonyból megyek el szülni!!!

33. Zsuzska0610 (válaszként erre: 32. - 4bd8ba24e4)
2011. jan. 14. 09:27

Sziasztok!

Én sem tűntem el, csak sok volt a munka!

Mindkettőtöknek kívánom, hogy mihamarabb találjatok munkát, mert nagyon nehéz a mai világban és baromi fontos, főleg babatervezés előtt és biztos nem véletlen, hogy pont most kaptatok egy lehetőséget (vagy többet)!;)

A-mira: Dorimaminak igaza van, nem rúghatnak ki. Ha jönni akar az a baba, akkor hadd jöjjön, attól még dolgozhatsz, amíg tudsz.

Dorimami: én is csak jövőre leszek anyuka, akkor majd leszünk együtt!:) Én már belenyugodtam, de türelmetlenül várom!

Várom a végkifejleteket... és szurkolok!

32. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 31. - A-mira)
2011. jan. 13. 18:02

Október közepe óta!Akkor költöztünk Miskolcra.Abszolút megértelek.Ahol ma voltam nagyon pozitív volt a dolog!Ha fölvesznek nagyon fogok örülni de akkor biztos hogy csak jövőre leszek anyuka!

Neked azt tudom javasolni hogy ha bejön a meló kezd el és ha terhes leszel úgyis csak a 12.hét után szólnál (előbb nem is szabad) ha most összejön a meló is meg a baba is akkor egyszerre telik le a próbaidő meg az első trimeszter és gond egy szál se!Nem rúghatnak ki és ameddig tudsz dolgozhatsz is!És ha nem tetszik nekik azzal ne foglalkozz csak magatokkal!!!

31. a-mira (válaszként erre: 30. - 4bd8ba24e4)
2011. jan. 13. 17:43

Akkor hasonló cipőben járunk.Én is állást keresek és nagyon sürgős lenne... Pont ma voltam interjun. Viszont ha esetleg felvesznek vhova nagy bajban leszek. Mert egyrészt baromira fogok örülni,hogy végre van meló,másrészt viszont ha esetleg jönne a baba(nálam sajnos soem lehet tudni),akkorgözöm sincs mi lesz a friss munkahellyel...

Te miota keresel munkát?

30. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 29. - A-mira)
2011. jan. 13. 12:39

Nem nem!

Bocsi csak vizsgára készülök meg állásinterjúra mentem ma két helyre is!Ha bejön sajna csúsztatnom kell a babát Őszre!Már vagy egy hónapja küldtem be az önéletrajzom erre most fölhívnak!Talán a sors akarja hogy még várjak és csak jövőre legyek anya!

Örülök is de kicsit le is lombozódtam!

29. a-mira
2011. jan. 13. 00:13
Jol eltűntetek... :(
28. a-mira (válaszként erre: 26. - Zsuzska0610)
2011. jan. 12. 15:23

Én a világ legcsodálatosabb emberét tudhatom a magaménak,aki majdnem 1 évet várt rám kitartóan.Mi több mint 2 éve ismerjük egymást de csak másfél éve vagyunk együtt. Az a vicc,hogy én mindíg is inkább az a tipus voltam,hogy a baba ráér,előbb lakás,meg normális anyagiak,karrier stb...

Aztán ez gyökeresen megváltozott,mióta egyre erősödik a kapcsolatunk. Most már ugy érzem,hogy teljesen készen állok arra hogy bmikor szüljek,de ez a nyamvadt pco közbeszólt...

Aztán,hogy ne görcsöljek rá annyira,azt beszéltük meg,hogy előbb tegyék rendbe a ciklusom meg legyen rendes peteérésem és utána ha jönni akar az a bébi akkor jöjjön... :))

Mellesleg ami még nehezíti a dolgot,hogy lassan 1 éve nem találok normális munkát.... :((

27. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 26. - Zsuzska0610)
2011. jan. 12. 14:23

Mi áprilisban leszünk együtt 2éve akkor lesz az esküvőnk is!:-)!2008-ban az akkori páromtól terhes lettem de Neki esze ágában nem volt gyereket nevelni

abszolút negatívan állt a témához!A sok veszekedés miatt én legalább is így gondolom elvesztettem a babát!Ez volt 2008 decemberében.Szakítottunk és szétköltöztünk!Akkor nagyon rossz volt de ha nem történik meg most nem ismerném a leendő férjemet!Őt az interneten ismertem meg a szakítás után kb.2hónappal!Rengeteget segített hogy túl legyek a dolgokon és ezért imádom és hálás vagyok neki!Én is úgy vagyok hogy már holnap szülnék de mi is kiegyeztünk a március-április

környékében!Egyébként alig 2hónapja költöztünk Budapestről Miskolcra!

26. Zsuzska0610 (válaszként erre: 25. - A-mira)
2011. jan. 12. 14:06

Hát, tök igazad van, ez is fontos! ;) Mi lassan 7 éve vagyunk együtt a párommal, építkeztünk, 2 éve együtt lakunk, imádjuk egymást! Én "csak" pár hónapja érzem, hogy babára vágyom, de azóta minden nap egyre jobban... Kicsit átértékelődtek bennem a dolgok, amikor kiderült az endo! Én akár már holnap is szülnék, párom ennyire nincs oda, mint én, de ő is szeretne. Nem akarok semmit ráerőltetni, ezért megállapodtunk az arany középútban, kb. ősszel kezdünk neki a babaprojektnek!

És veled mi a helyzet ezen a téren? És a többiek, csajok?

25. a-mira
2011. jan. 12. 12:52

Meséljetek már egy kicsit magatokról,ha nem gond!

Mármint a babaproject-el kapcs. :))

Nagyon érdekelne ám! :)

24. a-mira (válaszként erre: 23. - 4bd8ba24e4)
2011. jan. 12. 12:29
Legyen igazad!!! :)))
23. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 22. - Lillka)
2011. jan. 12. 09:55

Annyira segítenék neked de sajnos nem tudok így csak lelkileg támogatlak!!!

Ne izgulj minden rendben lesz és ha minden jól megy az év vége felé már arról fogunk dumcsizni kinek mennyit mocorog a kis pocaklakója!!!!

22. lillka
2011. jan. 12. 01:16

dorimami,zsuzska0610,a-mira!

Drágák vagytok,hogy drukkoltok nekem.Éppen ma voltam a második orvosnál a miómámmal,mert szerettem volna ha legalább két orvos is látja műtét előtt.Kivehető laparral,viszont elég nagy a miómám/9 cm/.Most döntenem kell,hogy melyik doki legyen.Jajj csak ne félnék annyira.

21. a-mira (válaszként erre: 19. - 5239d91094)
2011. jan. 11. 23:53

Szia!


Nyugodtan "kotyogj" csak bele! :)))

Nagyon szívesen fogadunk minden jó tanácsot! :)

20. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 19. - 5239d91094)
2011. jan. 11. 21:16

Köszi szépen!

Minden segítséget és tanácsot szívesen fogadok/fogadunk!!!Ja és Gratulálok!!!

2011. jan. 11. 20:34

Sziasztok !

Bocsi, hogy belekotyogok. Vitaminok közül a Femibion a kapható legjobb, igaz a legdrágább is. Kezdjétek el már most szedni, ha nem is ezt, de legalább valami folsavat. Igyatok cickafark és palástfüteát, napi max. egy kávét, étkezzetek vitamindúsan.

És igen, fö a pozitív gondolkodás :)

Én tavaly március 10-én teszteltem pozitívat, nektek is eredményes tavaszt kívánok!

18. Zsuzska0610 (válaszként erre: 15. - 4bd8ba24e4)
2011. jan. 11. 20:14
Én még semmit, mi még várunk pár hónapot, egyelőre olyan gyógyszert kell szednem, amitől nem is menstruálok.:( De mindenképpen fogok vasat és folsavat szedni, meg talán elevitet majd az első 3 hónapban. Még annyira nem néztem utána, de barátnőim ezeket szedték...
17. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 16. - A-mira)
2011. jan. 11. 20:11
Szerintem én is kikérem a doki véleményét!Bár az Elevitet nem akarom arról azt halottam hogy székrekedést csinál meg sokat lehet hízni tőle!!!Annak idején a Gravidát szedtem de sokan dícsérik a Femibiont is!Majd meglátjuk!!!
16. a-mira (válaszként erre: 15. - 4bd8ba24e4)
2011. jan. 11. 19:33

Én ugy döntöttem hogy amint lesz rendszeres peteérésem,onnantól fogok szedni vmit. :)

Nekem a várandós ismerőseim az Elevit-et szedték...

Én még nem tudom mit fogok,de sztem majd megkérdezem a dokim. :)

2011. jan. 11. 19:14

Na ne szomorkodjunk annyit!Biztos vagyok benne hogy mindenkinek teljesül a vágya!

Egy kérdés?Ti szedtek vagy szedtetek már vitamint?

Melyik a legjobb?Én nem tudok dönteni?

14. a-mira
2011. jan. 11. 16:45

Lilka!

Nagyon Drukkolok Neked!!! :))) Majd mindenről számolj be,jó?? Amúgy mikor műtenek?

Dorimami!

Ne félj annyira,ha esetleg pco-s lennél,akkor sincs veszve minden!! Jo persze megnehezíti a babaprojectet,de abszolut kezelhető!! Én is még az elején vagyok,de nem vagyok hajlandó elkeseredni! :))

13. Zsuzska0610 (válaszként erre: 10. - Lillka)
2011. jan. 11. 15:41

Az természetes, hogy izgulsz, de ne aggódj, minden rendben lesz! Ha jól tudom, azt laparoszkópos műtéttel csinálják. Nekem is volt laparom már kétszer az endo miatt, én 2 hét után már dolgoztam, hamar helyre lehet jönni utána szerencsére! Minden jót kívánok neked, kitartást és mielőbbi gyógyulást! Majd írd meg a fejleményeket!

Szép estét:

Zsu

12. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 9. - A-mira)
2011. jan. 11. 15:03

Hát tényleg nincs könnyű dolgod!

Én most készülök új orvoshoz menni mivel elköltöztünk és a mostanihoz nem tudok járni!Nagyon remélem hogy mindent rendben talál majd!Nagyon félek hogy pcos lehetek mert az anyukám és a húgom is az!!!Szóval...minden benne van a pakliban!!!

11. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 10. - Lillka)
2011. jan. 11. 14:59

Kitartás!!!!

Biztos minden rendben lesz!!!

Én drukkolok!!!!

10. lillka
2011. jan. 11. 14:49
dorimami,zsuzska0610,mióma enukleáció a műtét neve,ami nemsokára itt van,izgulok nagyon,hogy sikeres legyen.
2011. jan. 11. 14:32

Hát igen... ez a "pozitív hozzáállás" annyira sablonos h húúúúúú....viszont tényleg ez az egyik leglényegesebb a sikerhez!(a megfelelő egészségi állapot mellett persze) :))

Nagyon remélem,hogy mindenkinek sikerül az álma!

Én mindíg is ugy képzeltem,hogy egyszer csak jön a baba,sosem akartuk "tervezni",de ez a nyamvadt pco közbeszólt...Én most jelenleg ott tartok,hogy próbálják rendbetenni a ciklusom és hogy legyen peteérésem. Szedem a Merckformin-t,tartom a diétát,túl vagyok egy Closty kúrán(ami sajnos nem hatott) és épp most várom h végre magától megjöjjön. Elvileg hét végéig van időm,ha nem akkor újra megvonásos vérzést idéznek elő és megint szednem kell a Closty-t dupla adagban...

Szóval megy a kísérletezés...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook