Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011 tavaszra tervezett babaprojekt fórum

2011 tavaszra tervezett babaprojekt (beszélgetős fórum)


98. 33b22c162d (válaszként erre: 96. - 171925f409)
2011. jan. 25. 21:06

Szia!

Bajnak nem baj,de azért nem árt.Fizikálisan képtelen lennél arra,hogy annyi vitamint egyél,amennyire a babádnak és neked szükséged lenne.Vegyük például a folsavat,napi 15 tényérnyi spenótot kellene enned,hogy fedezd a szükségletet,és valljuk be erre képtelenek vagyunk.Vagy a C-vitamin,több kiló citromot kellene enned...Meg ott van a DHA,egy természetes omega 3 zsírsav,ami sajnos megint csak kérdéses,hiszen nem tudsz annyit halat,halolajat megenni,amennyire a babádnak,főleg a 12.héttől szüksége van.Szóval én azt ajánlom,szedd csak a vitamint végig,kalciumot főleg a 12 héttől fontos,a csontosodás miatt,és persze minél változatosabban egyél zöldséget és gyümölcsöt,amennyi csak jól esik!:-)

97. sziporka13 (válaszként erre: 91. - 33b22c162d)
2011. jan. 25. 13:58
Köszönöm :)
2011. jan. 25. 13:10
Szia Írisz:)Lenne egy kérdésem hátha tudsz segíteni benne.Szerinted baj lehet abból ha mondjuk én a 12.héttől majd nem szedek terhes vitamint hanem természetes gyümölcsökkel pótolom majd?Gondolom ekkora már kifejlődik a baba minden szerve jól tudom?
2011. jan. 25. 12:37

Sziasztok!


Írisz, köszi a tanácsokat, én is tuti megfogadom majd (csak tartanánk már ott:))!

Annyira jópofa ez a név dolog! Tök őszinte leszek, én még nem gondolkodtam neveken, de a környezetemben nagyon sok már megszületett vagy még pocakban lévő gyerkőc van: Zalán, Blanka, Sára, Ádám, Zoé, Noel, Szonja, Réka, Barnabás, Flóra! Mindegyik tök helyes név! Hirtelen nem is tudnék választani, persze, azért Apát is megkérdezném! :)

2011. jan. 25. 12:14
Menjenek a vitaminok a tervezett fogantatás előtt 2 hónappal.Nem tudom mikorra tervezitek,de azelőtt 2 hónappal már kezd el szedni.
93. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 90. - 33b22c162d)
2011. jan. 25. 11:22

Szia!


Nagyon szépen köszönöm!Sokat segítettél én is a Femibionon gondolkodtam és az unokatesóm is azt szedi Ő most kb. 17-18hetes!Mondta hogy nem volt se hányingere se székrekedése tőle!!!Úgyhogy márciustól ezerrel nyomatom a femibiont!C-vitamint meg E-vitamint is elég akkortól szednem vagy szedhetek már most is?

2011. jan. 25. 10:28
Ja,igen a nevek.Hát nálam is a Jóbarátokból az Emma!!!:-)De még a Lujza meg a Janka is favorit.Fiúkból a Lénárd.
91. 33b22c162d (válaszként erre: 83. - Sziporka13)
2011. jan. 25. 10:26
Az ovulációs teszt az ovulációdat mutatja,a terhességi teszt a terhességet.:-)
90. 33b22c162d (válaszként erre: 82. - 4bd8ba24e4)
2011. jan. 25. 10:23

Szia Dórimami!

Ne haragudj,hogy most válaszolok,csak el kellett utaznom konferencia miatt.Én a Femibion 800-at ajánlom,el is mondom miért.Az emberi szervezet a folsavat nem tudja rögtön hasznosítani,ezért azt át kell alakítania foláttá.Mire az foláttá átalakul addig az 400 mikrogramm,aminek szüksége lenne a szervezetednek a kisbabához,az már nem 400 mikrogramm,hanem 150-200.A Femibionban a folsav mellett még aktív folát van,amit a szervezeted már egyenesen tud hasznosítani.Így nemhogy a minimum 400 mikrogrammot kapja majd a picikéd,hanem kb.1,5-szer többet.Szabadáras a vitamin,érdemes több gyógyszertárat megnézni,mert nálunk Debrecenben van,ahol 5400ft,és persze van ahol 2600ft.A Femibionon kivül menjen az E-vitamin és a C-vitamin(500mg).A párod nyugodtan szedje a multivitamint,ez neki elég.Az E-vitamint ő is nyugodtan szedheti.

89. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 87. - A-mira)
2011. jan. 24. 21:35
No úgy látom a Benedek sláger név lesz idén is!!!:-)))Olyan cuki én mikor először hallottam beleszerettem, olyan édesen lehet becézni Beni vagy Bendi!Az Emma pedig a "Jóbarátok"-ból jött és szintén beleszerettem!Olyan nevet szerettem volna amit nem lehet agyonbecézgetni!Hála istennek apának is tetszenek és a vezetéknévhez is passzol!!!!De már a tesóra is gondoltunk:-)Dávid vagy Aliz!!Hát igen én ilyen előretervező vagyok!:-))
2011. jan. 24. 21:28
Mi eddig csak lány neveken gondolkoztunk. Eddig a Viktória mindkettőnknek nagyon tetszik.
87. a-mira (válaszként erre: 85. - 4bd8ba24e4)
2011. jan. 24. 20:10
Jáááájjjjjj,dejóóóóóóóóó!!! Nálunk is megvannak már a nevek: ha fiú: Benedek Noel,ha kislány: Zoé Hanna! :)))
2011. jan. 24. 19:41

Sziasztok.Nekem a lány név közül teccik: Nina,Amanda,Vanessza,Dzsenifer,Szonja,Tifani,Szintia,Rebeka,Roxána

Fiú nevek:Márkó,Patric,Benett,Benjámin,Nicolas

Nehéz lesz majd egyszer dönteni az biztos:))

2011. jan. 24. 15:33

Sziasztok Kislányok!

Remélem mindenki jól van!:-))

Már akartam kérdezni hogy egy kicsit fölviduljunk kinek milyen nevek tetszenek???Hogy szeretné elnevezni a picikét?

Kíváncsi vagyok!

Nálunk ha fiú Benedek ha lány Emma!

84. sziporka13 (válaszként erre: 70. - Szila5)
2011. jan. 24. 14:41
Teljessen igazad van az anyagiakra nem tudunk várni. Eddig én is ugy voltam még egy év meg még egy év de most már eldöntöttük a párommal nem lennének semmivel elöbbre csak évekkel hátrább lennénk. Kitartást mindenkinek:)
2011. jan. 24. 14:29
Sziasztok !A segítségeteket szeretném kérni az ovú teszt ( Gebriel ) kimutatja a terhességet? Aki rá ér előre is köszönöm válaszát.Szép napot...
2011. jan. 23. 21:13

Sziasztok!

Remélem mindenki jól van?

Írisz szeretnék tanácsot kérni Tőled mint szakembertől!Én úgy tervezem hogy márciustól kezdek el vitamint szedni!A Gravidát már szedtem nekem jó volt de most a Femibionon gondolkodom.Szerinted melyik a jobb?Ha szedem a vitamint az elég vagy szedhetek mellé még pluszban folsavat meg E-vitamint?Azt hallottam hogy halolajat is jó ha szed az ember.A párom most béres aktivált szed szedje addig míg össze nem jön a baba?Vagy tartson szünetet?Elég neki is ennyi vitamin?

Húú jól belehúztam a kérdésekbe de szerintem ez másnak is hasznos lehet!!!:-)))))

81. 171925f409 (válaszként erre: 80. - Szila5)
2011. jan. 23. 09:00
Szia:)Én is úgy vagyok vele, hogy annál szebb dolog nincs mikor a párom is annyira akarja ezt a babót, hogy minden nap szinte beszél a babákról beszélgetünk nevekről is babkocsikról...nagyon várjam már megértem persze hisz már nem fiatal és ez lesz majd az első babája és is azt a pillanatot nagyon várom mikor majd a kezembe tarthatom és azt fogom megnézni legelsőnek kettőnk közül kire hasonlít jobban:))
80. szila5
2011. jan. 23. 01:30

Sziasztok!

Igen, Szegeden élünk mi is. Később majd bővítem én is a profilomat. Írisz, köszönöm a vitamin tippeket, megfogadom. :) Mondjuk B-vitamint, folsavat és omega3-at szedek.

Ugye, milyen jó érzés, amikor a férfi is, akit szeretsz, szintén várja a kicsi babát. Szeretem, amikor olyan büszkék az ő kicsikéjükre (kicsikéikre). :) A kezdeti féltés, félelem, bizonytalanság, ami az apukákban is benne van, szerintem természetes dolog. Egy gyermek bevállalása egy életre szóló legszebb feladat és felelősség. Mindent megadni neki(k) egészséges határokon belül, és úgy megmutatni ezt a világot, úgy tanítani, hogy önálló, boldog felnőtt legyen belőle, kiegyensúlyozottan fejlődjön ki a saját egyénisége.

Már izgatottan várom a várandóságot is, a kis csodát, a testem minden rezdülését, kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz mindez, majd milyen lesz az újszülött, akit a karomba tesznek a szülészeten, akit mi alkotunk meg. :)

A környezetemben sok a kismami (megszültek már vagy most pocakosak), olyan édes babáik vannak, imádom őket. Gondolom, ezzel Ti is így vagytok.

Dorimami, szorítok, hogy minden a lehető legnagyobb rendben legyen a húgoddal!!! Remélem, csak valami ártalmatlan zsírcsomó jellegű dolog. Kitartást Neki!

Az már biztos, hogy néhány hónapon belül átmegyünk kismami fórumba! Benne vagytok?! :)

Én most fogok megismerkedni egy természetes gyógyszerrel, ami nagyon sok mindenre jó, pl. a női bajaimra is, illetve méregtelenít. Rengetek vitamin és ásványi anyag van benne. Kipróbálom, és ha tényleg érzem a pozitív hatását (illetve a párom is fogja fogyasztani), akkor beszámolok róla bővebben. Csak türelmet kérek szépen (kb. egy hónapot!), mert butasággal nem szeretnék senkit sem traktálni, de ha valóban jó, akkor nagyon szívesen segítek. Akkor az ismerőseimnek is fogom ajánlani, addig nem.

Ma nagyon nyűgi napom volt, de már sokkal jobb.

Szép napot Nektek is! :) Mielőbbi babásodást, köszönöm a jeleket!!!

79. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 75. - Zsuzska0610)
2011. jan. 22. 20:53

Nagyon örülök hogy minden rendben van!!!!

Remélem ősszel már arról beszélünk kinek mennyit mocorog a babója meg hogy fejlődik ki mennyit hány reggelente...:-))))

78. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 74. - 33b22c162d)
2011. jan. 22. 20:49

Szia!

Hát elsősorban azért mert így egyeztünk meg a párommal!Azután pont most vannak a félévi záróvizsgáim van némi túlsúlyom jó nem sok de orvosi utasításra le kell adnom 5-10kg de a legfőbb ok az az hogy a húgomnál találtak valamit( a mellében)és még nem tudni mi az...de mindenképpen kiveszik neki úgyhogy nagyon stresszes időszak áll előttem előttünk!És áprilisban lesz az esküvőnk is igaz csak a polgári és csak a szülők testvérek jönnek!(kb 10fő)

Ezek miatt.

77. 171925f409 (válaszként erre: 76. - 2e94d4a45e)
2011. jan. 22. 19:41
Szia üdv köztünk és sok szerencsét:)
2011. jan. 22. 19:37

Sziasztok!


Mi is most tervezünk bébit, ezért csatlakoznék hozzátok.

Van egy majdnem 13 éves nagy fiam,és egy 1 éves pici lányom,de a férjem nagyon szeretne még egy bébikét,igy aztán ráadtam a fejem :D

Olvastalak titeket,nagyon drukkolok mindenkinek,hogy minden rendben menjen,és minél hamarabb a kezetekbe tarthassátok a két csíkos tesztet !!!! :)

2011. jan. 22. 19:31

Sziasztok!

Húú, de komoly, hogy ennyien lettünk... Szuper!!!

Mindenkinek üzenem, hogy fel a fejjel, sok rossz után kell, hogy jöjjenek a jó dolgok!!!

Beszéltem a párommal, és ugyanaz a helyzet, mint Zskrutinál, szerintem beijedt, mert azt mondta, hogy nem úgy gondolta, ahogy mondta, meg hogy ő is vágyik már babóra (csak várjuk meg, mit mond majd a doki), úgyhogy hálisten megnyugodtam. Azért szépen megkértem, hogy máskor gondolkodjon előtte, mielőtt ilyeneket mond, mert elég érzékenyen érint a dolog!:) Minden ok, el sem hiszem, már nem tudtam, mit gondoljak, rossz volt ez a 2 nap!

Szép estét kívánok mindenkinek és ezer hála a jó szavakért!!!!!!!!!!!!!!!

74. 33b22c162d (válaszként erre: 73. - 4bd8ba24e4)
2011. jan. 22. 18:02
Sziasztok!Tudom,hogy mint itt mindenki nagyon várjuk a babát,de feladni azt nem szabad,főleg sírni...Ami fontos,elhinni,h.sikerülni fog.Jótanács biológusként:E VITAMIN!!!Szép erős nyálkahártyát csinál,és segít kivédeni az esetleges vetélés.A leendő apuka főleg szedje,növeli a spermaszámot és remek antioxidáns!És persze a folsav és C-vitamin!Dóri mami:miért kell várnod a babóval?
2011. jan. 22. 15:27

Sziasztok!

Látom szépen növöget ami kis csapatunk!Nagyon örülök neki!

Bocsi hogy kicsit elmaradtam de írtam hogy most sok a gond nálunk....nincs valami jó kedvem csak egy baba vidítana fel de még várnom kell vele!

Zsuzska sikerült beszélni a pároddal?Mire jutottatok?

72. a-mira (válaszként erre: 70. - Szila5)
2011. jan. 22. 13:54

Szia Szila!


Örülök,hogy Te is itt vagy már és nagyon egyetértek Veled,mármint ami az anyagiakat illeti. Sajnos(pár esetet leszámítva),teljesen mindegy,hogy most várunk még 1-2 évet vagy se,az anyagi helyzet nem hinném h gyökeresen megváltozna. Ha arra várnék,hogy a pici egy tökéletes környezetbe szülessen,sosem lenne babám.

Nagyon remélem,hogy jövőre ilyenkor már azon fogunk izgulni,hogy ki mikor megy szülni!!! :)))

71. 171925f409 (válaszként erre: 70. - Szila5)
2011. jan. 22. 13:33
Szia.Sok sikert és mielőbbi babásodást kívánok:)Látom te is Szegedi vagy:)
70. szila5
2011. jan. 22. 02:09

Sziasztok! Mindenkinek kitartást, erőt és egészséget, mielőbbi várandóságot kívánok!!! :)

Végigolvastam a hozzászólásaitokat, és már régebb óta olvasgatom az ilyen fórumokat, kiszedegetve belőle azokat a dolgokat, amikből tanulhatok. Hát... nagyon nem egyszerű, pedig, azt hittem, hogy pikk-pakk meg van egy kisbaba. Mennyire finom és sérülékeny az emberi, a női szervezet, mennyi mindennek kell jókor, jó helyen lennie, működnie, hogy összejöjjön?! Hihetetlen.

Én 28 éves vagyok, 4 hónapos házasok, és márciusban leszünk 4 éve együtt; kevesebb, mint 2,5 éve élünk együtt nagyvárosban, albérletben, messzebb a családjainktól. Szerencsére a párom is várja a kis pocaklakót. Az anyagiakra nem tudunk várni mi sem. Tudjátok, ha várunk még 2-3 évet, szerintem nem sokkal lennénk előrébb akkor sem. Addig meg, a mi kis csemeténk is velünk együtt éli meg a spórolós, gyűjtögetős és összerakós időszakot, csak lenne már velünk!!! :) Én nemsokára megyek nőgyógyhoz, mert nov. eleje óta mostanáig vártam vagy a pozitív teszt eredményre, vagy a mensimre. Sajnos, utóbbi jött meg. Sírtam is rendesen, és 3 napja használhatatlan vagyok, pedig ez volt az első igazi próbálkozásunk; tehát nem szabad annyira elkeserednem, csak olyan rosszul esett. Azért volt ilyen hosszú, mert nekem hol 35 napos, hol 57 napos a ciklusom. Na, ezért megyek most dokihoz, lehet, hogy szintén PCOS-em van. Súlyproblémám van, fogamzásgátlót már kb. 8-9 éve nem szedek. Eddig azért nem vizsgáltattam ki, mert anyukámnak is ilyen a ciklusa, és 2 gyereke van, illetve tavaly márciusban azt mondta egy másik doki, hogy minden oké, még műteni sem kell, csak szedjem a fog.gátlót, amit felírt; na, ezt nem váltottam ki, nem szedtem be.


Röviden-hosszan ennyit rólam. Örülök, hogy vagytok, annyira kell egy velem egy cipőben járó női csapat, akikkel meg lehet ilyeneket beszélni. KÖSZÖNÖM NEKTEK! Segítsük egymást ebben a rohanó világban!


Mindenkinek, minden jót és mielőbbi babázást!!!!!!!!!!!!!! :) :) :)

69. a-mira
2011. jan. 21. 22:26

Húúúúú dejóóó h ennyire sokan lettünk! :))

Niki!

Én is pco-s vagyok,téged mióta meg hogy kezelnek??

Én még sajna el sem jutottam addig h teherbe essek... :(( Nálam a mondhatni szokásos kezelést alkalmazzák(egyenlöre),Norcolut+Closty....

Elvileg nemsokára kezdem a második Closty-s honapom(emelt adagban)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook