Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011 Októberi babák fórum

2011 Októberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
24323. k.anita78
2013. okt. 16. 13:39

Sziasztok!


Mi is megkezdtük a bölcsibe szoktatást, ma volt a harmadik nap, engem elküldtek, egy órára, mikor visszaértem Lackóért, kikísérte a dajkája és ő teljes gőzzel törtetett, hogy vissza akar menni. Hazáig sírt, alig tudtam megnyugtatni. Azt hiszem nálunk nem lesz gond a beilleszkedéssel, csak azzal,hogy haza kell jönni.


Mindenkinek BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!!!!

24322. Mons (válaszként erre: 24321. - Etkala)
2013. okt. 9. 09:37
Egy biztos, mindent megért, ügyesen bilizik, csak nem beszélünk (még) :( lehet nem beszélek neki eleget?!
24321. Etkala (válaszként erre: 24320. - Mons)
2013. okt. 9. 09:23
Ne aggódj! Akkor szerintem ő az a típus, hogy gyűjti az infót, aztán egyik napról a másikra elkezdi mondani a magáét!:) Tesóm kisfia csinálta, alig múlt 2 éves -, addig meg sem szólalt-, aztán egyik napról a másikra tisztán elkezdett beszélni.
24320. Mons
2013. okt. 8. 15:26
Mindenkinek beszél a gyermek? nálunk semmi hír a dumcsinak :( pár szó és kész! a lányaim ilyenkor már rég beszéltek.
24319. vova (válaszként erre: 24318. - Etkala)
2013. okt. 8. 09:37
Szerintem mindenkit bánt, ha sír a gyereke, még akkor is ha tudjuk, hogy nincsen baja, jó ott neki. Nem tudom, hogy tehetsz-e ellene valamit. Talán az idő megoldja, de van erre is ellenpélda, ahogy Te is írtad. Bölcsis néniknek nincs esetleg ötletük?
24318. Etkala (válaszként erre: 24317. - Vova)
2013. okt. 8. 08:53
V.színű! Nem tudom sutyiba megnézni, mert úgy van a bejárati ajtó, hogy tuti észrevenne, az meg nem lenne jó, így mindig otthagyom és jövök is. De ma otthagytam és egy anyuka még öltöztette az ikreit, megvártam kint és megkérdeztem, meddig sírt. Azt mondta úgy kb. 1 percig, utána semmi. Nekem szól, hogy miért hagyom ott és ennyi! De miért bánt? Hogy tudnám ezt elkerülni, megszüntetni?
24317. vova (válaszként erre: 24316. - Etkala)
2013. okt. 8. 06:07
De ez csak tényleg olyan sírás, hogy tessék anya érezd csak rosszul magad, hogy itt hagytál. Ja már nem vagy itt, akkor nem is fárasztom magam tovább, megyek játszani. :)
24316. Etkala (válaszként erre: 24315. - Vova)
2013. okt. 7. 13:24

Ügyeske!

Ne is mondd! Az egyik anyuka mesélte, hogy az ő kisfia 1 éven keresztül, míg bölcsibe járt, minden reggel sírt. Na nem...

24315. vova
2013. okt. 7. 10:13

A mi bölcsinkben is volt egy kislány, amikor Patit beszoktattam. Sírt, toporzékolta, haza akarok menni, minden volt. Nem tudtak vele mit kezdeni, lefektették egy szivacsra a csoportban, hogy nehogy megüsse magát a vergődésben és 5 percig ment a műsor, az új gyerekek csak néztek, hogy ez mi, a régiek, már rá se bagóztak. Egy éve járt már bölcsibe és minden reggel ez ment. 5 perc után felkelt és ment játszani, mintha mi se történt volna.


Pati szerencsére imád járni, egész hétvégén egy új mondókát hajtogatott, mondta, hogy Andi tanította (a bölcsi nénije). Ma reggel meg oda úton végig a Hull a pelyhest énekelte, félig már megy, mire jön a télapó szerintem végig fogja tudni. Erre azért vagyok büszke, mert tőlem tanulja, nem a bölcsiben :)

24314. Etkala (válaszként erre: 24313. - Vova)
2013. okt. 7. 08:57

Köszi a kérdésed! Járunk, az orra ugyan folyik, mióta járunk, hol jobban, hol kevésbé, de ezzel nem tudok, mit kezdeni.:( Sajnos, minden reggel sír keservesen. Sokszor már, onnnatól, hogy kiszállunk az autótól, míg beérünk és bent folytatja. Sír és mondja, hogy anya-anya-anya... húzza vissza a cipőt, kabátot, mondja jön velem. Hiába mesélek neki erről, hiába csinálok bármit, ez megy minden reggel. Nagyon rossz nekem így otthagyni, de nem tudok, mit csinálni.:( Ennyire nem érzi jól magát ott? Amúgy meg azt mondják, hogy csak addig sír, míg elmegyek, utána semmi egész nap, jól érzi magát! Ez nekem szól, anyának, hogy miért hagyom ott! Jól eszik. A d.u. alvás nem nagyon megy. Jó esetben 1 órácskát alszik, aztán felkel és pl. felkelti a többieket vagy pl. pénteken befeküdt a szomszéd kislány ágyába. Pedig otthon meg alszik 2-2,5-3 órát! vagy ha felébred, pihizik. Fura dolgai vannak a bölcsibe, csak csodálkozok! Nem tudom, hogy meg fogja-e szokni a bölcsibejárást, az ottalvást?


Gondolom a kislányod szeret járni továbbra is?

24313. vova (válaszként erre: 24310. - Kutykurutty3)
2013. okt. 7. 07:48

Gratulálok :)


Etkala mi újság a bölcsiben?

24312. Lona1 (válaszként erre: 24310. - Kutykurutty3)
2013. okt. 5. 18:29
Gratulálok Nektek! jó egészséget az egész családnak !
2013. okt. 4. 13:46
MAjd még visszaolvasok, most csak gyorsan bekukkantottam.
24310. kutykurutty3 (válaszként erre: 24304. - Titánia83)
2013. okt. 4. 13:45

SZia. 23-án megszületett programcsászárral.:) Jól vagyunk, de nagy szerencse volt, ugyanis az előző császár hege annyira elvékonyodott a méhemen, hogy papírvékony volt. Nem bírta volna ki a vajúdást, sőt, ha nem fekszem bent a kórházban, lehet az otthonlétet sem bírta volna. MIndegy már, jól alakult. CSütörtök óta itthon, egészségesen, boldogan:)

A nagyobbik még barátkozik, de majd csak megenyhül:)


Te is lassan szülsz, valahogy október elejére vagy kiírva ugye?

24309. gicca01
2013. okt. 2. 10:11
Igen Székesfehrvár
24308. gicca01
2013. okt. 2. 09:53
Az öreg Oroszhoz jártam, most a Schandl Károly főorvost kerestem fel, csak tapasztalt már, kíváncsi leszek mit mond. Visszaemlékezve, a 6 hetes vizsgálaton mondtam az Orosznak pisilisnél fáj bent valami, gyulladáscsökkentőt kaptam is rá. Ezek szerint a varrat miatt fájt akkor. Á, nagyon kíváncsi leszek mit mond holnap este a doki. Szomorú egy rutin varratot így elcseszek...és 2 éves nincs normális szexuális életem párommal. Gondolhatjátok mennyire kellemetlen, mikor érzed egész nap hogy folyik a nedvesség kifelé. napi több tisztaságbetét. Már jó lesz vége lesz! Nagyon jókor esett ki ez a varrat......
24307. Etkala (válaszként erre: 24306. - Gicca01)
2013. okt. 2. 08:36
Ez nagyon szomorú és borzasztó!:( És kiakasztó! Sz.f.váron szültél, ugye? Kihez fogsz menni! Írd majd meg, mit mondott! Kitartás!
24306. gicca01
2013. okt. 2. 07:34
Sziasztok! Elég kínos ami Velem az elmúlt 2 évben történt. 2011 október 29.én szültem. 6 hetes vizsgálat rendben, azt elkezdődött egy folyamat ami a mai napig tart. Elkezdett folyásom lenni, nem kevés. Felkerestem a nőgyógyászom, aki nem vállalhatta a szülésemet, (mivel varrtak kint is,bent is,nem Ő csináltam, mert nem lehetett ugye ott,na mindegy) Megvizsgált, kenet meg minden, gyulladás, fertőzés nincs, kaptam a gyógyszereket,kenőcsöket, odalentre, vagy 4 szer visszamntem, ugyan az...semmi változás. Azt volt egy térd műtétem amitől nem tudtam felkeresni a nőgyógyászt,hogy még mindig folyásom van. Fehéres színű. Múlthéten bejelentkeztem egy másik dokihoz...már elég...térdemtől már fel tudok feküdni a nőgyógyászati asztalra is.... holnap kéne mennem. Erre este elkezdtem görcsölni,vérezni. reggelere egy 1-2 cm varrat jött ki belőlem....néztem hülyén..mivan...2 éve szültem. ( Szülésnél, mikor varrt a nővér vagy ki...iszonyúan fájt..jobban mint a szülés. jött a doki, odanézett, Maga mivel varr.. és átvette. szóval lehet ez miatt szenvedek már lassan 2 éve.) Holnap kéne dokihoz menni, de sajna vérzem. De nagyon úgy érzem akkor is elmegyek. Már ha csak beszélgetni is, hogy lehetséges hogy nem jó "cérnával" varrtak anno....Csajok... nem picit kivagyok:(
24305. Lona1
2013. okt. 2. 07:07
Szia Titánia! ti hogy vagytok? mikor is érkezik a kistesó?
24304. Titánia83 (válaszként erre: 24272. - Kutykurutty3)
2013. szept. 22. 21:43

Hahó! Hogy vagytok? Mikorra is vagy kiírva?

Nem érkezett még meg a kistesó?

24303. vova (válaszként erre: 24302. - Etkala)
2013. szept. 6. 14:56

Jobbulást. Van most valami vírus, nagyon sokan betegek most.

Sajnos ez a bölcsi hátulütője.

24302. Etkala (válaszként erre: 24301. - Vova)
2013. szept. 6. 12:03

Csötörtökön otthagytam már reggel. Sírt, de ugye megvigasztalták, aztán ebéd előtt megint sírt.

Ebéd után mentem érte, mire hazaértünk látom folyik az orra, tüszzög. Aludt, d.u. doki. megvizsgálta, semmi baja, mehet a bölcsibe. Aha, hazértünk, kivettem a kocsiból és hányt, onnantól kezdve reggelig vagy 6-szor hányt. Inni kér folyton, de iszik és 10-15 perc múlva meg jön ki belőle. Reggel is folytatódott, most alszik már reggel óta, nem sokat aludt az éjjel. D.u. viszem megint dokihoz.:(

24301. vova (válaszként erre: 24300. - Etkala)
2013. szept. 4. 18:41
Fog az menni ne aggódj. Minden baba sír eleinte. Jól haladtok szerintem :)
24300. Etkala
2013. szept. 4. 17:01

Hétfőn elküldtek egy kicsit, de fél óra múlva szóltak, menjek, mert valamin úgy megsértődött, hogy csak ordít és keres. :( Ez a korszaka van, valami nem úgy van, ahogy ő szertné, ordít és innentől fogva csak velem volt hajlandó lenni. Aztán megettük az ebédet és jöttünk haza.

Kedden alig mozdult már el mellőlem, mondhatom a fejem tetején ült. Ebéd után jöttünk haza.

Ma szintén... kicsit játszott, keresett és így tovább. Aztán el kellett mennem, azzal nem is volt baj, de amint rájött, hogy tényleg nem vagyok, keserves sírás. Aztán mire visszaértem, már bementek a gyerekek, de halottam, hogy ordít, a kint lévő bölcsis mondta, hogy most már ne menjek be. Vártam. Csönd lett és megette az ebédet, utána szóltak, mehetünk haza. Hát, ennyi! Nem látom értelmét tovább húzni én sem, így holnap reggeli után elmegyek, lesz, ami lesz.

24299. vova (válaszként erre: 24298. - Etkala)
2013. szept. 4. 05:49
Mi újság bölcsi fronton? Mi ilyenkor kaptuk el az első bölcsis betegséget és félbe kellett hagyni a szoktatást.
24298. Etkala
2013. aug. 30. 13:03

Ma már zsintén kint voltak a gyerekek az udvaron, így már ment is játszani. Még nem a többiekkel játszik, hanem egyedül vagy mellettük. Én ma csak ültem az udvaron és figyeltem. 2-szer odajött, húzott, hogy ezt-meg azt csináljam. Aztán a gyerekek mentek be, ma nem mentem be vele kezet mosni, mert balhé lett volna, így meg szépen egy másik kisfiúval kisétáltunk a kapunk és jöttünk haza, nem sírt!

Hétfőn fél 9-re megyünk, reggelire már és az ebédet is megpróbáljuk.

24297. vova (válaszként erre: 24296. - Etkala)
2013. aug. 30. 13:03
Hogy megy a bölcsizès?
24296. Etkala (válaszként erre: 24295. - Lona1)
2013. aug. 30. 12:59
Hasonló!
24295. Lona1 (válaszként erre: 24294. - Etkala)
2013. aug. 29. 16:13

Mi két hét múlva kezdjük, kíváncsi vagyok hogy fogadja, én úgy gondolom nem lesz probléma, a lányom, nagyon barátkozós, bárkivel elvan.

A fiad milyen típus?

24294. Etkala
2013. aug. 29. 12:42
Ma u.a. volt, mint tegnap. Odaértünk, már kint játszottak a gyerekek (tegnap bent volrunk az eső miatt), kisfiam is csinálta a dolgát, jött-ment, eljátszott magában, aztán sorakozó volt, készülődés az ebédhez, kézmosás, de nekünk el kellett jönni, megint ordítás, de tartósabban, hazáig. Gondolom holnap megint u.e. lesz, hétfőn már ott ebédezik.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook