Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 februári pocakosok ide!!! fórum

2009 februári pocakosok ide!!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
11352. Mónika "Cica" (válaszként erre: 11351. - Fildus)
2011. okt. 27. 07:50

Én úgy tudom, hogy a mi bölcsinkben is van előke, de szoktam kérdezni Nórit, hogy kéri-e, hogy a nyakába tegyék, és azt mondja: "Nem, Anikó néni nem kell előke" :D

De addig nem izgatom magamat azon, amíg a folttisztító kihozza a foltokat, ha már az sem segít a foltokon, akkor már nagy gáz van. :)

11351. fildus (válaszként erre: 11350. - Mónika "Cica")
2011. okt. 26. 11:53
Előke? Nálunk egyen előke van a bölcsiben, ha tisztán eszik, akkor is kap előkét.
2011. okt. 26. 10:51

Sziasztok csajok!


Végre egy kis jó idő is van ma, tegnap esett, és baromira hideg volt, most sem jobb a helyzet, mert bár nagyon szépen süt a nap, viszont fújdogál a szél rendesen. :)

Tegnap mondja az Ildikó gondozónő bent, hogy Nóri nagyon szépen evett, a reggeleit is megette, bár az ebédnél a saláta főzeléket tolta el magától, de a halrudacska lecsúszott neki, és az uzsonnát is szépen megette, aminek meglett ma reggelre a hatása, akkorát kakilt most reggel itthon bölcsi előtt, hogy alig tudtuk lehúzni a wc-t. :D :D :D

Alig győzöm a ruháit folttisztítóval befújni, és kimosni, bár lekopogom eddig szerencsére mindegyik ruhájából kijöttek a foltok, de ki a fene győzi venni a folttisztító sprayt venni????

Bár szépen eszik bent Nóri azt mondják, de hát balesetek előfordulnak, hogy leesik a kaja a kanaláról vagy a villájáról, és a ruciján landol. :D

Gondolom nem csak én küzdök a bölcsis foltos ruhákkal??? :)

11349. fildus
2011. okt. 25. 20:31

Én reumás csiga vagyok :-(

Ritukám pörög, élvezi a bölcsit :-)

11348. Andyka888
2011. okt. 25. 18:23
Mi meg kihasználjuk az időt amíg ki lehet mozdulni.Na meg ez a negyedik hete,hogy fogorvoshoz járok hetente kétszer... ááááááááááááá Már nagyon unom!!!
11347. Leona79
2011. okt. 25. 17:22
Mi le vagyunk robbanva:(
2011. okt. 22. 14:19

Helló csajok!


De eltűnt mindenki!:( :( :(

Mindenkinek Napsütéses Hétvégét kívánok!!!!

2011. okt. 18. 07:45

Sziasztok csajok!


Kegyetlen hideg van, befagyott még a seggem is. :D

Nórit alaposan felöltöztettem, még sálat is adtam rá, és vastag harisnyát, igaz most reggel párom vitt fel kocsival minket, de ha kimennek az udvarra, milyen jól fog esni neki ha harisnya is rajta van, szegénykémet úgy sajnáltam, ma reggel megint sírt utánam, hiába megint kiesett ez a pár nap neki, és nehézkesen megy a visszaszokás a bölcsibe! Ahogy elnéztem ma nem fog túl sokat ebédelni, ugyanis sárgarépa főzelék lesz husival, még a husit talán megeszi, de a főzeléket??? Az kizárt, múltkor sem ette meg, és alig várta hogy haza érjünk, és mondta, hogy kérek ebédet. :)

11344. fildus (válaszként erre: 11341. - Leona79)
2011. okt. 17. 20:27
Mivel Annának adni kell, így Ritu is kap, mert tátja a száját, miután Annának becsöpögtettem a szájába :D
11343. kevian (válaszként erre: 11341. - Leona79)
2011. okt. 17. 15:06
Én adom. Tavaszról még maradt egy fél üveggel és azt még beadom neki. A protokoll szerint 2 éves korig kell, de baja a napi egy csepptől nem lesz.
2011. okt. 17. 11:39

Sziasztok csajok!


Holnap Nóri újra mehet bölcsibe. :)

Múlthét szerda óta se hőemelkedése, se láza nem volt, szerintem a foga kibújása is betett neki, az igaz, hogy picit megvolt fázva, de nem hiszem el, hogy szerdán a bölcsiből még hőemelkedéssel hoztam el, és estére kutya nem volt!!!

Na mindegy, az a lényeg, hogy helyre jött, és folytatja a rosszaságait tovább. :D

11341. Leona79
2011. okt. 16. 14:03
A D vitamint adjátok már a gyerekeknek? Nem is kérdeztem az orvostól, hogy kell-e?
11340. Leona79
2011. okt. 15. 14:43
Igen, esőben és szélben én sem nagyon viszem ki Őket, de most egyébként sincs locs-pocs idő. Szerencsére. Akkor kb. nálunk is így működhet a dolog, mint nálatok!
2011. okt. 15. 14:35
Pl amikor esik az eső, és tiszta víz kint a sok kinti játék, meg a műfű, és olyankor sem viszik ki őket, mert tudják milyenek a gyerekek kúsznak másznak a földön. :)
11338. Mónika "Cica" (válaszként erre: 11337. - Leona79)
2011. okt. 15. 14:34

Nem, a vékony nadrágot ugyan úgy rajta hagyják, és arra adják rá a vastagabb nadrágot, de ha harisnyát is adok majd rá, akkor szerintem elég lesz csak rájuk a benti melegítő gatya és a harisnya, szerintem!

Bár ebben a nagy hidegben már nincsenek kint rókát az udvaron, pl a Margit gondozónőt kérdeztem múltkor és ő mondta, hogy legfeljebb 30 perceket vannak kint a gyerekekkel, ha süt a nap, és jó idő van, de ha nagyon fúj a szél, akkor nem viszik ki őket, vagy legfeljebb 15 percre, hogy mégis levegőn legyenek!

11337. Leona79
2011. okt. 15. 14:27
De ha vékony nadrágot adtok rá és kimennek levegőzni, lecserélik vastagabbra a bölcsiben? Nem voltunk még ebben a hideg időben, azért kérdem.
2011. okt. 15. 14:27

Sziasztok csajok!


Nóri szerda óta beteg, vagyis felhívtak a bölcsiből szerdán pont alvás után, hogy ha tudok menjek Nóriért mert hőemelkedése van. :( Még jó, hogy rendelt a gyerekdoki, így beszaladtunk oda is, és csütörtökön már nem is ment bölcsibe!

Most hétfőn kell vissza vinnem a dokihoz, és meglátjuk, hogy mit mond, szerencsére azóta nem volt se hőemelkedése se láza, szerintem a foga miatt lehet, hiszen a 20. foga is félig kibújt neki, és lehet, hogy nehezen akar teljesen kibújni neki!

Ha Nóri újra mehet bölcsibe, akkor már harisnyát fogok ráadni, igaz a bölcsibe bevittem egy nagyon jó vastag nadrágot, hogy azt majd rátudják adni a benti melegítő gatyájára ha kiviszik az udvarra őket!

Meg atlétát szoktam rá adni, és arra a pólót, és arra a pulcsit, bár a bölcsiben nagyon jó meleg van,így bent le szokták venni a gyerekekről a pulcsikat de ha kiviszik az udvarra őket, akkor viszont jól felöltöztetik őket!!!

11335. Andyka888 (válaszként erre: 11332. - Leona79)
2011. okt. 14. 13:36
Én adok Encusra harisnyát meg egy vékonyabb nadrágot.Direkt nagyobb pólókat vettem neki ami jól leér a fenekére,így általában nem nagyon szokott kicsúszni.
11334. Andyka888 (válaszként erre: 11333. - Fildus)
2011. okt. 14. 13:32
Igen sajnos...Az egyik ismerősöm most feküdt 2 hetet a lányával a kórházban vesemedence gyull. miatt,mert tényleg nagy ívben lecarják,hogy kinn a kölök dereka vagy sem.
11333. fildus (válaszként erre: 11332. - Leona79)
2011. okt. 14. 12:29

Mi úgy jártunk, hogy harisnya rá egy nadrág. Bölcsiben a felső nadrágot levettem és egy rövid gatyót adtam a harisnyára, hogy a dereka duplán védve legyen.


A bugyijába szoktam az atlétát berakni, ha pólót adok rá azt a harisnyába. De mivel b@sznak rájuk figyelni, mikor megyek érte mindig kint a dereka...

11332. Leona79
2011. okt. 14. 11:47
Csajok! Én annyira problémában vagyok az öltözködéssel. Mivel szobatiszták a srácok, már bodyt nem szívesen adnék rájuk. Néha az utcán jut eszükbe a pisilhetnék. Viszont állandóan kicsúszik a póló a gatyából. Nálatok mi újság van ezzel? Illetve harisnyát adtok már a gyermekeitekre? Én eddig zokni, vastagabb gatya, vagy farmert adtam rájuk. Nem tudom, a bölcsibe, oviba hogy viszik ki Őket sétálni. Hogy öltöztetitek a bölcsire a gyerekeket?
11331. Andyka888
2011. okt. 11. 13:23

Sziasztok!

Végre jó a gépem...Remélem mindenki jól van :) Megyek gyors olvasni az elmúlt három hetet,hát lesz mit pótolnom :)))

11330. Leona79 (válaszként erre: 11328. - Fildus)
2011. okt. 9. 13:21
Megyek megleslek benneteket:)
2011. okt. 7. 18:27

Sziasztok csajok!


Hát ez az idő......??? Katasztrófa! Reggel még úgymond elviselhető volt, de 12.00 után már olyan erős szél fújt, hogy abban bíztam talán a bölcsiben nem viszik ki a gyerekeket, hiszen hideg is volt, és a szél is erősen fújt! De ha jól láttam kint voltak az udvaron, mert Nórin is a kint elmenős cipője volt, amikor érte mentünk!

Én ezt a mai napot nehezen viseltem, mert hajnalban erős fejfájásra ébredtem, és hányingerem is volt, most sem vagyok a toppon, de jobban érzem magamat mint reggel! Megkönnyebbülés képen vettem egy terhességi tesztet, mert már napok óta émelygés kerülgetett, és ma sajna meglátogattam a wc-t, és jobbnak láttam, ha túl vagyok rajta, de hálát adok a jó istennek, mert nem vagyok terhes! :D Úgy látszik ez az idő ennyire kikészít engem, meg állítólag most hányásos hasmenéses vírus terjeng a városunkban, lehet, hogy ez volt a rosszulléteim okozója, ma mindegy! Nóri jól viselte a bölcsit, jövőhéttől már reggel 7.00-16.30-ig lesz bölcsiben! Megvannak vele elégedve a gondozónénik, szépen eszik, szépen alszik, szépen játszik, jól viselkedik. Itthon meg olyan mintha 7 ördög bújt volna belé!

Szép estét mindenkinek!!!

11328. fildus
2011. okt. 6. 23:33
Sok szemközt, avagy ki hogyan éli meg az anyaságot :-) címmel csináltam egy klubot, ha érdekel vkit :-)
11327. Mónika "Cica" (válaszként erre: 11326. - Fildus)
2011. okt. 4. 21:47
Reggelente már elég ha csak halkan szólítgatom, picit megsimogatom a kis hátát, és már ki is pattannak a kis szemecskéi, és szalad le a földszintre, mert tudja, hogy ott várja a friss meleg tejcsi. :)
11326. fildus
2011. okt. 4. 19:43
Egy idő után magától fog kelni minden bölcsis manó, és ezt tapasztalatból mondom :-)
11325. Mónika "Cica" (válaszként erre: 11324. - Leona79)
2011. okt. 4. 18:32

Azért esett a választás a 7.00 órára, hogy addigra vigyük Nórit, ugyanis párom fel tud vinni minket kocsival reggelente a bölcsibe mert páromnak is legkésőbb 7.00 kor már a munkahelyén kell lenni, így végül is már 6.45-kor ott vagyunk a bölcsiben, át öltözve a benti ruhácskába. :)De amúgy nincs messze a bölcsi, busszal kb 10 perc (helyi járat busszal)de párom ajánlotta fel, hogy minden reggel el tud minket vinni a bölcsibe,aminek nagyon örülök, mert ha már én is dolgozni fogok, akkor a délelőttös műszakomat 8.00 órától kérem majd, vagyis hogy 8.00 -ra mehessek majd dolgozni, remélem engedélyezni fogják! :D

Amúgy én kelek 5.50-kor, Nórit 6.00-kor ébresztem, hogy legyen ideje észhez térni. :)

Ma is így keltünk. :) Tudom kegyetlen dolog ilyen korán kelteni, de fel kell készülni mindenre, és szerencsére Nóri elég jól tűri a korán kelést, sokszor előbb van fent mint én, apjától örökölte biztosan ezt a korán kelést, mert én szeretek még hosszasan szunyókálni, ha hagynak. :D

11324. Leona79 (válaszként erre: 11323. - Mónika "Cica")
2011. okt. 4. 16:35

Hogy hétre beérjetek mikor fogtok kelni? Ja és ehhez a kérdéshez tartozik, hogy milyen messze van a bölcsi?

Én 8-ra járok dolgozni, legkésőbb negyed 8-ra kell ilyenkor beérnünk a bölcsibe. Ehhez a két srácot legalább 6-kor kell ébreszteni. Eddig 1 hét volt ilyen, azért mert Apjuk 3 műszakban dolgozik.

2011. okt. 4. 15:33

Sziasztok csajok nagyon eltűntem mostanában, de rohanás az életem. :D Most van egy kis időm így gyorsan leírom az elmúlt eseményeket. :D :D :D

kevian: Nem volt balhézás, ugyanis az Anikó akivel beszélni akartam,(ő kezdte a szar keverést, meg a megsértődéseket) hogy tisztázzam a félre értéseket el volt foglalva a többi gyerekkel, így a Margittal(ő a kedvenc gondozónőm, nagyon kedvelem)beszéltem meg a dolgokat, és ő jól fogadta amit mondtam neki, úgyhogy el van rendezve minden!


Más téma: Ma Nóri 7.00-14.30-ig volt bölcsiben, muszáj vagyok szoktatni a korán keléshez, mert ha én is dolgozni fogok, akkor csakis reggel 7.00 -re tudjuk vinni párommal együtt! Margittal megbeszéltem, hogy holnap is még 7.00-14.30-ig lesz bent Nóri, csütörtökön már 15 perccel az az 7.00-14.45-ig lesz bent, és pénteken már 7.00-15.00-ig lesz a bölcsiben! És azt is mondtam Margitnak, hogy jövőhéttől megoldhatjuk-e hogy reggel 7.00-16.30-ig lenne Nóri??? És nagyon aranyos volt mert azt mondta, hogy semmi akadálya hiszen akkor még ki tudnak menni az udvarra, ha az idő is engedi.:D (legalább még jobban le tudják fárasztani a gyerekeket)

Amúgy nagyon szépen reggelizik, ebédel, és uzsonnázik bent, vannak kaják amiket nem nagyon eszik meg, de mivel látja hogy a többi gyerek milyen jó ízűen eszegeti a kajákat, így ő is erőt vesz magán és belekóstolgat. :D

Ma meg volt az első bent alvása is Nórinak, bár reggel mondtam Ildikó néninek, hogy nyugodtan aludhat pelus nélkül is, de mikor mentünk érte Margit néni mondta, hogy adtak rá pelust, de Nóri felháborodott rajta hogy pelus került a fenekére(nem is csodálom, hiszen itthon bele szokott abba, hogy a déli alváshoz nincsen pelus rajta)de Margit néni mondta, hogy holnap már akkor nem adnak rá pelust. :D

szóval csupa jó hír van így Bölcsi ügyben, sírni sem sír már már reggel sem, amikor ott hagyjuk, max annyi, hogy oda bújik a lábamhoz, és átfogva szorítja,de aztán jön valamelyik gondozó néni felveszi az ölébe, és már viszi is a többi gyerek közé, ahol másodpercek alatt már csak azt látom, hogy mosolyogva játszik, és ez nagyon jó érzéssel tölt el engem. :) Sírni már nem sír mint eleinte, és amikor érte megyünk, akkor is mosolyogva szalad felém. :)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook