Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 áprilisi babát várók beszélgessünk fórum

2009 áprilisi babát várók beszélgessünk (beszélgetős fórum)


2008. aug. 14. 14:59
Rámész az adatlap módosításra,a bemutatkozó szöveghez bemásolod a kódot,és mented
2008. aug. 14. 14:58

Sziasztok!

Csatlakoznék közétek. A történetem a következő: Július elsején volt az utolsó menstrucióm, minekután nem kezdtem el szedni a bogyót, mondván, nem árt egy kis szünet. Ezt a párommal is megbeszéltem, beleegyezett, tudomásul vette. Aztán 12-én elmentünk nyaralni Sztavroszba. És magával ragdott bennünket a tenger varázsa...

Úgyhogy a mi kisbabánk bizony a tengerben fogant, július 15-én. Persze számonkértem a páromat, hogy miért feledkezett meg a megbeszéltekről, de csak mosolygott rajta. Annyira biztos voltam benne, hogy ebből baba lesz! Viccelődtem is, hogy akkor majd Sztavrosznak fogjuk hívni...

Na és tegnap volt egy hete, hogy két csíkosat teszteltem, kedden pedig kaptam egy képet is a babánkról a dokitól.

Nem tervezett volt tehát a történet, viszont örülünk neki.

Én még nem teljesen fogtam fel, de a páromnak potyogott a könnye örömében, mikor megmondtam neki. Kiderült, annyira nem is volt véletlen az az akció a tengerben...

Számításaim szerint tehát 2009. április 7-én anyuka és apuka leszünk. :-)

110. a5e77950a3 (válaszként erre: 109. - Siskane77)
2008. aug. 14. 14:56
A nagyonbaba.hu oldalon van asszem,beírod a szülés várható időpontját,meg amit akarsz,és amit kiír kódot azt ide bemásolod.
2008. aug. 14. 14:36
Mayka!Azt szeretném tőled megkérdezni,hogy hogyan raktad fel az adatlapodhoz azt a "két csikosat teszteltem"képet?Probálkoztam én is de nem akar összejönni.Hiába írja ki mit csináljak nem megy.
108. MRobi (válaszként erre: 107. - Siskane77)
2008. aug. 14. 13:52

Szia!

Igyekszem nem idegeskedni, de néha nehéz!

Bár úgy gondolom, minden úgy fog történni, ahogy meg van írva... Ha nem jönne össze ez a bébi, akkor is legalább tudom, hogy képes vagyok teherbeesni... És ez is egy pozitívum!

Szóval csak bizakodva előre! :o)))

2008. aug. 14. 13:43
Sziasztok csajok!MRobi üdv köztűnk.Ne idegeskedjetek mert az nem tesz jót!Persze könnyü mondani mikor én is tiszta ideg vagyok vajon minden rendben lesz-e hétfőn.Ma reggel elmentem b6-ot venni mert kezd rámtörni a hányinger.Azt mondják az jó mert dolgoznak a hormonok.De dolgozhatnának anélkül is.Tudtam hogy ez lesz mert a lányomnál semmi bajom nem volt.Az túl szép terhesség és szülés volt,lehet most az ellenkezője lesz.Sikia ez nem semmi!!!
106. MRobi (válaszként erre: 105. - A5e77950a3)
2008. aug. 14. 13:30

Igen, első! Nagyon várt és tervezett baba!

Sajna a ciklusom eléggé össze-vissza volt, úgyhogy az első UH-nál még a korát is csak úgy saccoltuk a dokival! :o)

105. a5e77950a3 (válaszként erre: 103. - MRobi)
2008. aug. 14. 13:23
Szia!Első baba?
104. MRobi (válaszként erre: 102. - Sikia)
2008. aug. 14. 13:22

Szia!


Nem semmi!!! :O))) Extra gyorsan fejlődik a pici, vagy a múltkor sietett a doktorúr és nem nézett meg alaposan! De ezek ám a jó hírek!!!!!


Gratulálok Nektek! :o)

103. MRobi
2008. aug. 14. 13:20

Sziasztok!


Csatlakoznék én is hozzátok! :o)


A tények:

- pozitív tesz(ek)

- egy hete az első UH-n egy 7,5 mm-es szabályos petezsák


Jövő kedden kell újra dokihoz mennem, remélem addigra beköltözik valaki a zsákocskába! :o)))

102. sikia
2008. aug. 14. 12:55
Sziasztok! Most voltam dokinál másodszor, s teljesen hihetetlen dolgokat mondott. Három hete voltam először, megállapította a terhességet, kiszámoltatott az aszisztensével egy március 26-i dátumot, aztán azt mondta, h ez túl korai, valószínű egyhónapos lehet a magzat, s inkább menjek vissza két hét múlva, mert az időpont sem jó, s nem akarja, h túlhordásnak minősüljön a végén. Tehát bőven hittem benne, h áprilisban szülök. Nos, visszamentem ma, három héttel később, s láss csodát, a magzatom ma már 10 hetes és három napos volt, három centi, látta, h ver a szíve, és március 9-ét számoltak ki nekem új szülési időpontként. Pedig ez egy öreg főorvos, aki látott már ezt-azt. S mikor mondtam, h miket mondott korábban, csodálkozott. Szóval nemértem. Hihetetlen az egész.
101. Szilvia1975 (válaszként erre: 100. - A5e77950a3)
2008. aug. 14. 11:41
Elhiszem, hogy rossz neked is megértem abszolut. Nekem még most nem volt szívhang. És vérzésem sem, hát én is remélem, hogy nem is lesz. Bízom benne, hogy fejlődni fog és tényleg csak azért volt még most pici, mert nem régen fogant, nem pedig azért mert nem fejlődik.
100. a5e77950a3 (válaszként erre: 99. - Szilvia1975)
2008. aug. 14. 10:32

Nekem is nagyon rossz várni!Eleve az ,hogy az 5.hét óta nem láttam a babát!!!Remélem még ver a szíve és fejlődik!Még 2 hetet kell várnom,hogy kiderüljön!Nekem is volt egy vetélésem a 7-8. héten,úgyhogy tudom milyen rossz érzés!!!Akkor 5 hetesen hallottam a szívhangját,aztán a 7. héten egy egész kicsit véreztem a baba már nem élt:(

De bízom benne ,hogy most minden rendben lesz.Eddig nem volt vérzésem,remélem nem is lesz:)

99. Szilvia1975 (válaszként erre: 98. - A5e77950a3)
2008. aug. 14. 10:16
Hát akkor várjunk türelmesen, csak ez olyan rossz érzés. Legalábbis nekem. Mivel pont 1 éve volt egy vetélésem, nekem egyfolytában azon jár az agyam. Tudom, hogy arra kell gondolni, hogy minden rendben lesz, de szerintem az lehetetlen ha valaki már átélt ilyet.
98. a5e77950a3 (válaszként erre: 94. - Szilvia1975)
2008. aug. 14. 10:01

Szilvi ,ri-ett:Ezen ne idegeskedjetek,a dokik máshogy számolják a terhesség korát mint a kalkulátorok.Én ezen már meg se lepődtem:)

Uh szerint 10 hetes vagyok a kalkulátor szerint ez a 12 hét utolsó napja.Úgyhogy uh -ra is még 2 hetet várnom kell:( Utoljára az 5. héten voltam.Remélem minden ok a babával....

97. doggie
2008. aug. 14. 08:01
Sziasztok megint!Bár még korai bármit is mondanom,mégis megkérdezném,ti nem aggódtok azért,hogy valamit nem fogtok tudni?Tudom,hogy ti fel tudjátok hívni a védőnőt,meg az orvost,ha valami kérdésetek van,nekem nem biztos,hogy mindig lesz alkalmam(Anglia miatt),de ettől eltekintve úgy félek,hogy nem fogok tudni mindenről mindent.Jó,hogy van a net,máris sokat tudtam meg,meg biztosan fogok is még,hiszen már most egész nap bújom az oldalakat és próbálok okosodni,na de a net még nem minden.Mindenki szeretne jó anya lenni.Én is!
96. Szilvia1975 (válaszként erre: 95. - R-iett)
2008. aug. 14. 07:27
Szia! Nekem pedig a tavalyi vetélésem óta 33 vagy 35 vagy 38 napra jött meg a menstruációm. Szóval abszolut kiszámíthatatlan. A doki is azt mondta, hogy ilye hosszú ciklus után ez lehet ekkora. Mindegy. Majd meglátjuk. Egy hónap alatt úgis kiderül.
95. r-iett (válaszként erre: 94. - Szilvia1975)
2008. aug. 13. 22:45

szia

Én is ma voltam dokinál számítások szerint 6 hetesnek kell lennem a doki megnézett uh-n és azt mondta hogy ez 5 hét viszont minden mást rendbe talált.Reménykedek abba hogy ez azért lehetett mert egész évbe pont 30 napra mindig meg jött még a vetélés után is pont arra a napra esett amire egyébként is kellet és most valamiért 26 napra jött meg a doki 21re számolta a peteérést és ha nem 26 hanem 30 napra jön meg akkor is lett volna.

Már elkönyveltem félig magamba hogy akkor ennyi volt leállt a fejlődésbe lassan vetélés de azért reménykedek a ciklus kavar miatt lehet.

Nagyon sajnálom hogy ilyen sok időt kell várnod mert ilyenkor nagyon lassan telik az idő :( én annyiba szerencsésebb vagyok hogy jövőhét csütörtökön kell vissza mennem.Remélem minden rendbe lesz nálad :)

Kitartást!!!

2008. aug. 13. 21:27

Sziasztok! Hát én ma voltam először dokinál. A kis intenetes kalkulátor szerint kb 7 hetes lehetek, de a doki szerint, csak 4. Nagyon pici még, egyenlőre csak azt állapította meg, hogy igen terhes vagyok, és ÉP a petezsák, de majd 1 hónap múlva kell visszamennem, akkor talán többet lát. Hát nem lettem nyugodt!!!

Nem erre számítottam, kisértetiesen hasonlít ez a diagnózis, ahhoz ami tavaly volt, és annak vetélés lett a vége... Nem tudom most mi lesz, de sokat nem tudok tenni mint, hogy várok....

93. siskane77 (válaszként erre: 92. - Doggie)
2008. aug. 13. 16:18
Szerintem ez hülyeség.Legalábbis én még soha nem hallottam.Azért csinálnak hüvelyit mert ilyen korai terhességnél a hasin még nem látszik.Vagy legalábbis a hüvelyi közelebbi képet ad.Még a 12.-hetit is hüvelyivel csinálják.
92. doggie
2008. aug. 13. 16:04

Köszönöm a válaszod!Mindenképp kórházba akarok szülni,nekem az jelenti a biztonságot.Azt hallottam én is,hogy hamar hazaengednek,hát...nem tudom,hogy jó-e az vagy sem.

Mint mondtam,magyar orvos lát majd először,mégpedig jövő hét csütörtökön.A barátnőm azt mondja,hogy hüvelyi ultrahangot néz majd.Szerinted?Én jobban örülnék a hasinak.

Egyesek szerint,ha túl hamar vizsgálnak meg hüvelyivel,akkor még el is vetélhetek.Ebben van igazság?

2008. aug. 13. 14:42
Szia.Ha 8.-án volt a utolsó mensid első napja akkor a kalkulátor szerint(37 nap)5-6 hetes vagy.Egy régebbi kismamában olvastam,hogy Angliában eldöntheted hogy milyen helyzetben szülsz,sőt még a császárt is választhatod.Végig bába van a szülő nővel doki csak komplikáció esetén kell.Dúlát is lehet fogadni ez kb 200 font.Szülés után csak 1 napot kell a korházban tölteni de ha te kéred még aznap hazamehetsz.Nem semmi.Ott is bennt lehet apuka.Sőt!Ott kinnt választhatod az otthon szülést mert ott természetes.De szerintem biztonságosabb a korház.Sok sikert kivánok és vigyázz magadra!
90. doggie
2008. aug. 13. 12:23
8.a helyett zárójelet írtam véletlenül.Szóval akkor volt az utolsó menszeszem 1.napja.
89. doggie
2008. aug. 13. 12:21

Sziasztok!Nekem a barátnőm is kiszámolta,de néztem a neten is,hogy április 14re leszek kiírva.Mégsem tudom biztosan,hogy akkor most hány hetes is vagyok.4 vagy 5?

Egyébként 3és fél éve vártam a nagy pillanatra.Most 8-án tudtuk meg.Szerintem júli 22-én jöhetett össze.(-án volt az utolsó mensim első napja.Angliában élünk,itt is szeretnék szülni,de félek,mert az angol nem megy annyira jól,főleg ebben a témában és a párom biztos nem tud velem mindig ott lenni.Bár még nem voltam orvosnál,most megyek haza 3hétre,magyar orvos fog először látni.Lehet,hogy nem lesz gond a kinti dokikkal,jó tapasztalatokról olvastam,de semmiről nem szeretnék lemaradni emiatt(pl. terhes torna,terhesgondozás stb.) Ötletek????

88. sikia
2008. aug. 12. 17:51
Köszi a válaszokat! Nekem is az a véleményem, h ha egy baba menni akar, az el is megy. Van úgy, h nincs még itt az ideje. De ha maradni akar...:)Nálunk nem tervezett baba volt az első, most már lassan hároméves, hát ő nagyon ide akart születni ebbe a világba:) És tényleg a többi jött magától, körülmények, stb. Nekem a folsavat javasolta amúgy vki, én elevitet szedtem mellette, hetente egyszer-kétszer. Most egyiket sem kívánom, meg semmit sem:)
87. siskane77 (válaszként erre: 85. - Baloghany)
2008. aug. 12. 14:12
Sziasztok!A duphastont annak irják fel akinek volt vetélése vagy magzatelhalása.Ugy mondják,hogy ezzel "rásegittenek a terhességre.Fenyegető vetélésre,sárgatestelégtelenségre és még sok mindenre adják.De ez sem csodaszer.Ha az a baba nem akar megmaradni akkor nem is fog.Nagyon izgulok de a 12.-hét még olyan messze van.
2008. aug. 11. 21:04
Sziasztok. Szomorúan olvasom, hogy milyen sokunknak volt magzatelhalása. Sajnos nekem is volt tavaly szeptemberben, az első baba lett volna. Pont júliusban lettem akkor is terhes, pont mint most. Nekem kb.12.héten volt. De, amikor legelőször mentem dokihoz, már akkor sem volt szerintem megfelelő nagyságú. Akkor engem nem is küldött sehová a doki, azt mondta várjunk egy hónapot. Nem kellett... Rá egy hétre nagyon erős vérzés keretében, el is ment. Nekem pedig egy műtétnek kellett lennie. Most is nagyon izgulok, hogy nehogy megismétlődjön...
85. baloghany (válaszként erre: 81. - Siskane77)
2008. aug. 11. 20:32
Mi az a duphastont ? Mire szeded ? Én most elevitet szedek, meg persze a pajzsmirigyemre gyógyszert amit eddig is szedtem.
2008. aug. 11. 19:51
Szia!Nekem mivel táppénzen vagyok 2 hetente kell mennem de elég havonta.Az első vérvétel kb 6-7.-héten csinálják de ez egyébként változó.Az elsőnél csinálnak egy vércsoport meghatározást,ellenanyag szürés,hepatitis+vizelet.Ezt egy próbareggeli után csinálják 1 órával.(2dl tej+1 zsömi).A köv vérvétel a 16.-hét után van.18.-héten csinálják a genetikai uh-t,aztán 24.-héten van az éhgyomori vérvétel majd a 36.-héten az utolső.Közben persze csinálnak uh.Ha valamit kihagytam csajok segitsetek ki.Az hogy van egy kis mensi szerü görcsöd az nem baj.
2008. aug. 11. 19:28

Sziasztok. Azert irok erre a forumra, mert segitseget szeretnek kerni. Terhes vagyok en is, valahogy a 4.-5. het korul lehetek, nem tudom biztosan. 32 eves vagyok es elso terhessegem. Viszont en egyiptomban elek, Dahabban, itt eleg szukos az orvosi ellatas. Kairo igen messze van, viszont ameddig lehet itt maradnek terhesen. Kerestem a neten informaciokat a terhessegrol, de lehet, hogy rosszul kerestem, ugyanis nem sok mindent talaltam forumokon kivul.

Ugyhogy szeretnek kerdezni toletek, ha lehet.

Mennyi idonkent kell orvosi vizsgalatra jarnom?

Ha van neha 1-2 perces menstruacios gorcs fele erzesem neha, az normalis?

Mit kell tudnom ami tenyleg fontos?

Remelem valaki tud segiteni 1-2 hasznos informacioval.

elore is koszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook