Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2007. februárjában szültél? Hasonlítsuk össze a picurokat! fórum

2007. februárjában szültél? Hasonlítsuk össze a picurokat! (beszélgetős fórum)


1 2
2007. okt. 4. 10:59

Én 2007 február 4-én szültem, és a fiam mindent tud és csinál, amit egy ennyi idős egészséges babának tudnia és csinálnia kell.

Rucikból nálunk két féle van: "ünneplős" és "játszós". Az ünneplős olyan ami nagyon csinos, nekem tetszik és kerül amibe kerül, akkor is megveszem. Mindegy, hogy hol, lehet az a Kínai is, ha aranyos. ebbe megyünk sétálni, orvoshoz, mamához stb.

A játszósok többnyire olcsóbb, akciós kategória, és ebbe itthon csúszik-mászik-koszolja magát. Nem baj, ha leeszi, tönkre megy, piszkos lesz. Erre van kitalálva. Ha teljesen elhasználódik akkor kidobom. Bár erre igen kevés az esély, mert hamar kinő mindent.

Használtat soha nem veszek, mert én sem szeretem hordani más levetett cuccát.

18. mandy
2007. okt. 4. 10:12

Sziasztok :)

Tereza köszi :)

Vásárlás? Én nem nagyon tudok szaladgálni, mert bkv nekem a babakocsival 'magas', vezetni meg nem tudok. Hétvégénként néha apával Cora, vagy C&A, de az aukciós oldalakon is nagyon szép új dolgokat lehet venni, és a postán elküldik :) Sok cuccunk onnan van.


Gabi, miért nem teszel fel fotót Domiról? :)

17. gabi0630 (válaszként erre: 15. - 7130b15964)
2007. okt. 3. 21:54

Itt csak Tesco, na meg a kisebbek, mint Plus, penny, Profi. Esetleg még a Pennybe és Plusba lehet néha kapni valamit. Cora, C&A legközelebb 60 km-re, Auchan meg az ilyenek már 100 km felett. Sajnos. Azért nem bánnám ha lenne több választék.

Akkor szép karácsonyotok lesz idén. Nekünk is ez lesz az első mióta Domi megszületett. Már várjuk, csak ő még sajna nem fogja értékelni.

MI lesz a neve, tudjátok már?

16. 7130b15964 (válaszként erre: 13. - Mandy)
2007. okt. 3. 17:34
Tök édi, elmehetne Hipp reklámnak:)
15. 7130b15964 (válaszként erre: 12. - Gabi0630)
2007. okt. 3. 17:32
Köszi:) December közepére várjuk és fiú, első baba. A mi környékünkön 15 percen belül szinte minden nagy név képviseli magát, úgyhogy mindenhonnan kimazsolázom a legjobban tetszőket. Nem tudom, hogy tulajdonképpen ez szerencse vagy szerencsétlenség, mármint, hogy ennyi bolt van körülöttünk, mert elég könnyen elkapja az embert a gépszíj:DDD
14. gabi0630 (válaszként erre: 13. - Mandy)
2007. okt. 3. 17:28

Szia Mandy!


Van egy narátnőm, aki szintén március 15.-én szült.

Minden, amit leírtál a babádról, igaz az ő fiára is, azzal a különbséggel, hogy az övé pici kora óta tápszeres.

13. mandy
2007. okt. 3. 07:45

Sziasztok!

Bár én március 15-én szültem, én is leírom a dolgokat :)

Bálintom is 3 hós kora óta forg, és ennyi idős kora óta át is alussza az éjszakát. Viszont nem áll, nem ül támaszték nélkül és még foga sincs.

Anyatejes baba, a tízórai és az uzsi kanalas.

68 cm és 8 kiló.

12. gabi0630 (válaszként erre: 11. - 7130b15964)
2007. okt. 2. 10:00

Szia!


Akkor kb 3 hónap múlva szülsz? És szavaidból azt szűrtem le, hogy kisfiú lesz. Előre is gratula.

Tesco most nyitott a környékünkön. Én leginkább bodykat vettem ott, azok tényleg jó minőségűek, nem nyúlnak, nem fakulnak, nem mennek össze. DE kaptunk onnan pl kisnadrágot pulcsival, és azzal sem volt gond.

Első gyerek?

11. 7130b15964 (válaszként erre: 10. - Gabi0630)
2007. okt. 2. 09:43

Nem tudom, hogy melyik környéken laksz, de a Tesco Cherokee bébi kollekciók között is lehet elég jókat találni és az áruk is barátibb.


Nem igazán van babás közeli ismerősöm, illetve azok lányosak. De nagy lelkesedéssel rámolom ki a boltokat:DDD Veszek én a magasabb árfekvésűből is, ha nagyon megtetszik és jön utánam, de akkor legyen jobb, különlegesebb, mint a többi. Csak azért mert drága még nem fogok kapkodni érte:)


Nézem, hogy kb. 10 hónap lesz a babáink között. A tietek már milyen jó kis kunsztokat tudnak:)

Rég egyedül fogtok járni, mire mi majd a forgolódással próbálkozunk. Már nagyon várom:)))

10. gabi0630 (válaszként erre: 9. - 7130b15964)
2007. okt. 2. 09:22

Szia!


Igen, abban teljesen igazad van, hogy a ruháikat teljesen túlértékelik. A c&A-t, és a H&M-et ilyen téren nem ismerem, mert egy kisvárosban lakunk, ahol semmi ilyen nincsen.

Érdemes még figyelni a bababörzékre, ott is jóval olcsóbban kaphatsz gyerekrucikat, illetve különböző baba felszerelést.

Na és persze, ha nem vagy a használt ruha ellen, nagyon jól jön a közelben egy kisgyermekes ismerős. A pici babák úgysem tudják elhasználni a ruhákat, mi is zsák számra kaptuk, és bátran ráadhattam akár tanácsadásra is a legtöbbet, mert tényleg nem látszott, hogy már hordta más is.

9. 7130b15964 (válaszként erre: 7. - Gabi0630)
2007. okt. 1. 21:56

Ismerem a Brendont, szerintem a ruhákat túlárazzák a minőségéhez képest. 25-40 euróért már Ralph Lauren cuccokat is lehet kapni, amitől a Brendon fényévekre van. De ez csak az én véleményem.


Tény, hogy néhány kuponos akcióra érdemes odafigyelni. De összességében az a vélemény alakult ki bennem róluk, hogy a drágább dolgaik nem elég különlegesek, az olcsóbbaknál meg legalább olyan jókat, ha nem jobbakat lehet kapni a hipermarketekben, illetve a C&A-ban és a H&M-ben, sokkal jobb áron.


Kiságyból pótágyat a nagyszülőlátogatások miatt utazóágyat tervezek venni, az végülis mindenféle mászkálásokhoz jó és könnyen elfér a táskája a csomagtartóban.


Azért köszi az infót, mert ezek szerint nem érdemes a karácsonyi akciókra várni.

8. 7130b15964 (válaszként erre: 6. - Lindike)
2007. okt. 1. 21:48
Köszi!
7. gabi0630 (válaszként erre: 5. - 7130b15964)
2007. okt. 1. 21:29

Szia!


Nem tudom, mennyire ismered a Brendont. Nagyon drága, de függetlenül a karácsonytól, érdemes szerintem figyelni a Kismama, illetve Baba magazinban található kuponokta. Mi pl babakocsit vettünk 15000Ft-tal olcsóbban. Esetleg bodyt, vagy rugdalozót éri még meg, mert sok minden sajnos még kuponos kedvezménnyel is több, mint máshol. Attól függ, hogy milyet akartok. Pl mi a kisfiammmal sokat vagyunk anyukáméknál, és kellett oda egy kiságy. Sima natúr van a Brendonban 7990 Ft-ért. SEhol nem találtam ennél olcsóbbat.

2007. okt. 1. 12:31
igen.jan,febr.ban ill.karácsony után már a ruhákat akciózzák.a bútorokat nem.febr.ban az egyik hiperben direkt baba-mama heteket tartanak, akkor minden kedvező áron kapható.
5. 7130b15964 (válaszként erre: 4. - Gabi0630)
2007. szept. 30. 21:20

Ilyen magas fiún simán eloszlik az a súly. Gondolom nem győzöd cserélni a ruhatárát, de sose legyen komolyabb bajod ennél!:)


Mivel ti az ünnepek után szültetek, szeretném megkérdezni, hogy hogyan emlékeztek a babaruhák, a bútorok, kiegészítők ugyanúgy akciósak voltak karácsony és január tájékán, mint minden más a boltokban?

4. gabi0630 (válaszként erre: 3. - Lindike)
2007. szept. 29. 14:09
Az biztos, hogy hosszú nagyon, dehát apuka 196 cm magas, volt kire ütni. De szerencsére, attól hogy több mint 10 kg, nem kövér, nagyon arányos, erős baba, aki imádja a hasát. Hogy hívják a kislányod? A fiam Dominik Zoltán.
2007. szept. 29. 08:27
szép nagyfiú a te babád!A kislányom 7,6kg és 67 cm.
2. gabi0630 (válaszként erre: 1. - Lindike)
2007. szept. 28. 22:31

Kedves LIndike!


Bocsi, hogy én is írok, de egy hasonlóság van a gyerekeink között. Az, hogy februáriak, bár az enyém 13-án született.

3 hónaposan ő is szépen forgott, 5 hónaposan támaszték nélkül ült, 6,5 hósan felült, 7 hónaposan felállt, járókában, kiságyban lépked, és fogni kell a kezét, és sétálni vele, mert ha nem jajj....persze nekünk. Kiköveteli magának. Éjszaka sajna még ő is felkel egyszer, de egy pici kora beli műtét miatt ő már tápszeres, ebéd, uzsi, vacsora kanalas. DE a vizet nem hajlandó meginni, teázik. 77 cm, 10,3 kg. Amúgy kisfiú, és nincs még foga.

2007. szept. 28. 10:27
A kislányom 3 hónapos kora óta forog, 6,5 hónaposan felállt,járókában lépked, szépen ül,4 foga van.Még szopizik.3x eszik bébihamit naponta, vizet iszik.éjszaka még felébred.A tiéd mit tud?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook