Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2007 februári gyerkőcők fórum

2007 februári gyerkőcők (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
768. gabilive (válaszként erre: 767. - 7e167fe911)
2009. nov. 8. 20:23
Receptes naplómban megtalálod,az utolsó hozzászólásnál:)
767. 7e167fe911 (válaszként erre: 766. - Gabilive)
2009. nov. 8. 20:10

Én a házimunkát nem nagyon tudom csinálni a Dávidtól. Most hogy itthon volt a héten, nagyon gáz volt így. Délutános héten szoktam nagytakarítást csinálni.


Olvastam a másik fórumon hogy sütöttél sütőtökös muffint. Eltudod küldeni a receptet nekem? Vagy itt találtad?

766. gabilive (válaszként erre: 765. - 7e167fe911)
2009. nov. 8. 19:53

Ja,igen,sikerült lepiszkálni!DDD

Délelőttönként még viszem 4 órára a csajhoz,aki vigyáz rá,de nem minden nap.A héten pl csak 3 nap volt,a többi nap itthon.Olyankor nem nagyon tudok dolgozni,max félórát hagy,aztán megunja,és vele kell foglalkozzak.Házimunkát viszont már meg lehet mellette is csinálni.Főzésben pl nagyon tud "segíteni",csak az a baj,hogy utána csupa liszt az egész konyha!:)

Délutánonként még el szokta vinni anyám 2-3 órára,akkor dolgozok,amennyit tudok.

765. 7e167fe911 (válaszként erre: 764. - Gabilive)
2009. nov. 8. 19:32

Szia. HÁt igen jól eltűntünk, de htá már mindenki melózik.

Én is filóztam rajta de ma úgy döntöttem hogy beadatom magamnak az oltást, de még a dokimat is megkérdezem.

Köszi Dávidka jól van, kicsit náthás volt.

Most Janka otthon van veled és úgy dolgozol? Na és sikerült a labdát leszedni a csilláról? DDD.

764. gabilive (válaszként erre: 763. - 7e167fe911)
2009. nov. 8. 16:35

Szia,Zsuka!Jól eltűnt innen mindenki!

Hát igen,elkezdtük,mert én sem szeretek ünnepek előtt tülekedni.Amúgyis van az embernek akkor elég dolga otthon is.Biztos marad igy is vásárolnivaló még utolsó napokra is.


Én is egyedül voltam ma itthon.Janka elment az apjával egy bevásárlóközpontba,ahol minden hétvégén ingyen lehet ugrálóvárban játszani,meg bohócok szórakoztatják a gyerekeket.

Nemrég jöttek haza,és állitólag Janka félt a bohócoktól:)

Én nem hiszem,hogy beadatom az infuenza elleni oltást.Nem tudom,hogy jól teszem-e,de akikkel eddig beszéltem erről,azoknak a többsége ezen a véleményen van.

Dávidka jól van?

2009. nov. 8. 12:16

Sziasztok. Mindenki jól van?

GAbi olvastam hogy elkezdtétek a vásárlást karácsonyra. Már én is elkezdtem mert nem szeretném megint az utolsó pillanatra hagyni.

Olyan jó kis mondókás dvd-t találtam a Dávdinak. Remélem tetszeni fog neki.


Csajok Ti beoltatjátok magatokat az új influenza ellen?

762. 7e167fe911 (válaszként erre: 761. - Gabilive)
2009. okt. 25. 19:10

Szia. Persze várjál vele pár napot, de hogy mitől van ez a visszaesés nem tudom. Általában akkor van amikor tesó születik, bölcsibe mennek. De nálatok egyik sem volt.

Dávid széklete még mindig fura, elég világos színe van, nem tudom mi okozza, semmi olyasmit nem adok neki enni. Sokat is pukizik, előszőr a béres cseppre gondoltam mert mellékhatásnak olvastma hogy fájhat a gyomra tőle, de nem hiszem hogy ettől lenne. Úgyhogy én is viszem dokihoz ha nem változik neki. Már Andrásnak is megy a hasa, de nincsen láza neki. Dávidnak sem volt. Fene tudja mi ez

761. gabilive (válaszként erre: 760. - 7e167fe911)
2009. okt. 24. 22:38

Szia Zsuka!

Megkaptuk Jankának a vizeletvizsgálat eredményét,és semmi baja,nincs fertőzése,nincs felfázva,fizikailag minden rendben vele.Ez jó,de a bepisilés okát még mindig nem tudjuk.A doktornő javasolta,hogy esetleg,ha nem hagy nyugodni a dolog,vigyem gyerekpszihológushoz,adott is beutalót.Viszont mindenki azt mondja,hogy semmi értelme,mert úgysem fog megállapitani semmi konkrét dolgot,meg anélkül is elmúlik majd ez a visszaesés.Meg hogy Janka nem úgy néz ki,mint egy lelkileg sérült vagy traumás gyerek.

Hát nem tudom,mit csináljak?!Várok még néhány napot,aztán ha nem változik a helyzet,lehet elviszem.Ártani biztos nem árt.

Nálatok mi újság?Rendbejött Dávid széklete?

2009. okt. 24. 12:43

Sziasztok


Gabi minden rendben Jankával? Visszaesés előfordulhat mindenkinél. De remélem hogy nincsen baja.

Dávidnak meg a széklete fura még. elég világos színe van, nem tudom mitől. Ha nem javul viszem vissza a dokihoz.

2009. okt. 21. 23:15

Sziasztok!

Egy hétig nem jelentkeztem,mert rossz volt a gépünk,de látom,ti se nagyon irtatok!Remélem,azért jól vagytok!Naplókat majd holnap olvasom.

Sajnos a bepisiléssel egyre rosszabbul állunk.Éjjelre muszáj újra pelust tegyek,mert már minden éjjel bepisilt,és sajnos nappal is egyre gyakrabban.Úgyhogy már kértem vizeletvizsgálatot,hogy nincs-e valami fertőzése.Holnap lesz meg az eredmény.Már nagyon kiváncsi vagyok,mert borzasztóan elkeserit ez a visszaesés.Ha nem lett volna még szobatiszta,akkor nem idegesitene a dolog,de Janka a nyáron 3 hónapig teljesen szobatiszta volt,éjjel-nappal.Nagyon félek,hogy valami baja van.De ha nincs,akkor meg miért csinálja?!

758. 7e167fe911 (válaszként erre: 754. - Gabi0630)
2009. okt. 17. 14:15

Szia. Hát igen szegény gyerekek nagyon megszenvedik ezt az időt hogy nem lehet kinnt játszani. Nagyon rossz nekünk is.

Köszi már jobban vagyok, hétfőn meló. Már várom komolyan ez akét hét elég volt nekem itthon. TÖbbet mrá nem szeretnék menni állományba.

Domi jól van? VOltatok pszichológusnál?

757. 7e167fe911 (válaszként erre: 755. - Gabilive)
2009. okt. 17. 14:14

Szia


Ne aggódj előfordul hogy becsorog nekik. Dávid is ha nagyon belemerül a játékba van hogy nem szól időben és bepisil. Bár nekünk még kell a bölcsibe pelus mert ott nem akar pisilni.

Páromnak is mutattam Janka rajzát ő is teljesen elvolt hűlve tőle. Nagyon ügyes és a kis dumáját nagyon bírom.

756. 7e167fe911 (válaszként erre: 753. - Ee7835cc73)
2009. okt. 17. 14:10

Szia. Jaj remélem akkor megfordul, még van egy kis ideje. Nekem végig fejvégű volta Dávid és a kiírt időpont elött két nappal fordult meg vissza. Úgyhogy nemúsztam meg a császárt.

Már András egyre többet emlegeti a kistesó témát, de én még várnék vele.

2009. okt. 13. 22:30

Sziasztok!

Denny!Nagyon sajnálom a kis Hannát!Reméljük,hamar elfelejti,és túl lesz rajta.És ez ellen a por és lisztatka ellen hogy lehet védekezni?Jó,hogy sűrűbben portalanit az ember,de azon kivűl?

Szerencsére,mikor Jankától vették a vért,még csak 1 éves volt,hamar elfelejtette.

Most ő is visszaesett a szobatisztasággal.Szinte minden nap becsorog neki 1-2-szer egy kicsit.Mikor mondtam a doktornőnek,azt mondta,hogy valószinűleg eljátsza.De engem idegesit,hogy vajon nincs-e valami húgyúti fertőzése.Bár tegnap is elkaptam egyszer,hogy már a kezével szorongatta,de mikor megkérdeztem,hogy kell-e pisilni,azt mondta,nem.Aztán mégis kivittem,és persze,hogy kellett.Ha nem veszem észre,csak akkor szólt volna,mikor már becsorog egy kicsi.

Ja,meg mióta új ágya van,kényelmesebben alszik,meg napközben sem fektetem le,azóta éjjel is bepisil hetente egyszer.Pelust meg nem merem visszatenni,nehogy összezavarjam,de nem is engedi.

Nem tudom,Janka kitől örökölte,hogy igy rajzol,mert sem én,sem az apja nem tudunk.Először azt hittem,véletlenül sikerült neki,de azóta már minden nap rajzol egy hasonlót.Ma is olyat rajzolt...!Majd felteszem,ha sikerül lefényképezni.

Nálunk ma nagyon hideg volt.Havaseső esett,és olyan szél fújt,hogy csak a mi utcánkban több kerités kidőlt.

Zsuka,ha hiszed ha nem,kb egy hete Janka pont egy olyan játékot hozott haza a nagyanyjától,amilyenről irtál a naplódban,hogy olyan rajzszögszerű,és dugdosni kell.Valamikor,gyerekkoromban az enyém volt,anyám megőrizte,és most Janka játszik vele.

2009. okt. 13. 21:58

Sziasztok!


Gabi! Janka rajzán én is teljesen elhűltem, hihetetlen ügyes a lányod! Dominik is csak firkál, szerintem olyan lesz a kézügyessége mint az enyém, azaz semmilyen. Én még vonalat se tudok húzni vonalzó nélkül. Az apja szenzációsan rajzol és fest, de valamiben rám is kell hasonlítania!

DEnny! Szegény Hanna!!!!! Annyira sajnálom szegénykét. És az a baj, hogy pici, és nem igazán lehet neki elmagyarázni, hogy miért is kell ez az egész!

Zsuka! Gyógyulást gyorsan!


Nálunk világháború, 2 napja esik az eső. És a gyerek délután 4-től áll az ajtóban, és sír, hogy "apa, anya utca ticikli" Azaz menjünk biciklizni, és nem érti meg hogy esik!!! És 7-kor már nézzük az órát, mikor is alszik. Már kivittük,hogy lássa, mennyire esik mesét költöttem, miért nem lehet, de hiába. Meg van lőve! Télen meg könyörögni kell, hogy legalább 10 percet legyen kint, legalábbis tavaly így volt. Pedig most már ez lesz!

753. ee7835cc73 (válaszként erre: 752. - 7e167fe911)
2009. okt. 12. 20:35

Szia!

Igen szegénykémnek nagy trauma volt a vérvétel meg másnap a röntgen.Ráadásul a röntgenre meg nem is mehettem be vele a pocakom miatt így az apja vitte be.Szegény nagyon sírt,alig tudták lefogni.A vérvételen is 3-an fogtuk a 4. meg a vért vette tőle.

Nem tudom még milyen gyógyszert kell majd szednie meg hogy kell-e egyáltalán,mert a gyerekorvosunknál még nem jártunk csak a kórház küldte ki postán az eredményeket.Majd a héten valamelyik nap meglátogatjuk a dokit is.

Én jól vagyok a baba is mocorog egyfolytában úgyhogy ő is jól van.Remélem a szülésig meg fog fordulni ugyanis most farfekvéses.

752. 7e167fe911 (válaszként erre: 751. - Ee7835cc73)
2009. okt. 12. 20:11

Szia. Jaj szegény Hanna. Akkor nagyon rossz élmények maradtak benne. És most akkor a gyógyszert meddig kell szedni?

És Te jól vagy?

Én most állományba vagyok, illetve megint. Én szedtem össze valami vírust.

2009. okt. 12. 16:01

Sziasztok!

Hú de rég jártam erre!

Ma megérkezett Hannusom allergiavizsgálatának eredménye.Poratka és lisztatka allergiája van.Szerencsére nem kell visszamennünk a kórházba csak a gyerekorvosunkhoz,majd ő mond v.ír valamit.

Szegénykémnek akkora trauma volt a vizsgálat és a vérvétel,hogy azóta elég félős lett és gyakran bepisil reggelente ébredéskor:(

Veletek mi van?Gyerkőcök nem betegek?

750. gabilive (válaszként erre: 749. - 7e167fe911)
2009. okt. 8. 13:24

Szia!

Én is meglepődtem ám,mikor megláttam,hogy mit rajzolt!Azt hittem,véletlenül sikerült,de azóta már többször is rajzolt hasonlót.Hát,majd meglátjuk,később mennyit fejlődik.


Én is meg vagyok fázva.Úgy látszik,ez mindenütt járvány most.Mindenkitől ezt hallom,hogy csorog az orra,köhög,stb.

Janka is köhécsel még,de remélem,hétfőre rendbejön,mert egész itthon volt,nem vittem a babysitterhez.Semmit nem tudtam dolgozni tőle.

2009. okt. 8. 10:28

Sziasztok


Gabi jobbulást Nektek. NÉztem Janka rajzát. ez a leányzó nagyon ügyes. Totál meglepődtem hogy milyen szépen rajzol. Dávidom még csak firkálgat, de Janka nem semmi. És milyen szép haja van. Nagyon csini.


Gabi. Ment ám a drukk. Jól vagytok?

Én most megint állományba vagyok, kivételesen én vagyok a beteg.


Denny. Veled mi van? Hogy bírod? Sokat mocorog a pici fiú?

2009. okt. 3. 08:23

Sziasztok!


Zsuka, ez szerintem jó hír! Ha csak a macskára allergiás, nincs nagy baj! Sokkal nagyobb baj lenne véleményem szerint, ha pl valami kajára lenne allergiás. És ügyes volt!

MI takarót használunk, mást nem lehet, Dominik már kicsinek se szerette a hátizsákot. Tavaly télen vettem neki egy meseszép sötétkéket, macisat, hátha....1 este 1 órát volt benne, és többet sem. KIcsinek se tartozott a kedvencei közé. Ez van. És persze aggódok, hogy megfázik. Takarója jó meleg, de persze sokszor csak rajta fekszik!

Dominiknak megkaptuk tegnap a 6 hós bölcsis jellemzését. És kakilt a bilibe!!!!!!!!!!!!!!! Igaz, azóta se akar, tartja vissza.....Amúgy taknyos, folyik az orra, de a csoportjába mindenkinek!

Jövő hét pénteken telik le a 3 hós próbaidős szerződésem.....egy kis drukkot kérek, ha kapok!

HOgy le vagyok maradva naplóval! Na majd hétvégén!

747. gabilive (válaszként erre: 746. - 7e167fe911)
2009. okt. 2. 22:15

Szia!

Végül elvittem Jankát ma az orvoshoz.Nincs nagy baja,nem lázas,nem is köhög,de szörnyen csorog az orra,és féltem úgy nekimenni a hétvégének,hogy ne lássa orvos.

Nagyon ügyes Dávid,hogy igy engedi az orrporszivózást!Janka hallani sem akar róla,inkább egész nap fújkáltuk az orrát,már totál ki van pirosodva neki.Viszont ami jó,hogy vettem neki egyfajta C-vitamint,amit annyira szeret,hogy el kell dugjam előle,mert mindig kéri.

Remélem,nem lesz komolyabb baja!

746. 7e167fe911 (válaszként erre: 745. - Gabilive)
2009. okt. 2. 19:59

Szia. Ismerősöm kisfia négy éves koráig aludt hálózsákban. Szerette is nagyon meg ő is mindig kitakarózott.

Nekünk se megy az orrfújás még, de szerencsére a porszívózást elviseli a Dávid. Sőt ő rakja össze a porszívót, rárakja a csövet aztán fekszik fel az ágyra. DDD

Most nálunk is sokan betegek, nekem már kapar a torkom, Dávidnak még nincsen baja. De leis kopogom gyorsan. Janka jól van? Nem lett nagyon beteg?

745. gabilive (válaszként erre: 744. - 7e167fe911)
2009. okt. 1. 22:19

Szia!

Hát az lesz,hogy varrok neki!Csak gondoltam,hogy már elég nagy ahhoz,hogy ne hálózsákban aludjon,dehát tévedtem!

Amúgy most Janka is meg van fázva.Vagyis még csak taknyos,más baja nincs,de nem tudom,holnapra mi lesz belőle?!Ezzel meg az a gond,hogy még nem tudja randesen kifújni az orrát.Próbálkozunk,de nem az igazi.Az orrporszivózásnál meg úgy üvölt,mint akit ölnek:(.Pedig muszáj,mert másképp nem kap levegőt,de hiába magyarázom neki,nem érti meg:(

Ti jól vagytok?Nálatok nem járvány most ez a megfázás?

744. 7e167fe911 (válaszként erre: 743. - Gabilive)
2009. okt. 1. 20:38
Szia. Na nálunk is ez van. Dávid állandóan kitakarózik. Éjszaka is sírt mert fázott. Áh.. Hálózsákot meg már ekkorát nem tudom hogy lehet-e kapni. Te tudnál varrni Jankának. Este bedugod aztán kész. Vagy ő sem viseli el? Dávid kicsinek nem viselte el, most nem tudom
2009. szept. 30. 21:12

Sziasztok!

Zsuka!Nagyon ügyes volt a kis Dávid!A macskaszőrallergia még nem olyan vészes!Legfeljebb nem tartatok macskát:)Jó,hogy másra nem allergiás.


Ti hogy oldjátok meg,hogy a gyerkőc ne takarózzon ki éjszaka?

Janka eddig hálózsákban aludt,de mostmár kezdett kicsi lenni neki.A takarót meg egyfolytában rúgja le magáról,5 percig nem áll meg rajta.5-6-szor felkelek éjjel,csakhogy betakarjam,de ahányszor felébredek,megintcsak ki van takarózva.Félek,hogy megfázik:(

2009. szept. 30. 19:31

Sziasztok.


Dávidom a macskaszőrre allergiás. A köhögések nem ettől vannak, elkell mennünk fül orr gégészetre is. Nagyon ügyes volt. Végig tűrte a vizsgálatot és tartotta a kezét.

741. ee7835cc73 (válaszként erre: 740. - 7e167fe911)
2009. szept. 28. 20:38
Igen náluk csak így lehet megoldani,mert a bőrpróba hosszadalmas,így is 4 csővel vettek tőle.Szegény párom meg is könnyezte,mert neki kellett lefognia.Ja és még arcüreg vizsgálatra is elküldött volna minket,ha Hannám engedné,hogy megvizsgálják,de azt mondta a doki hogy inkább ne kínozzuk szegényt mert ez is elég megrázkódtatás volt neki.
740. 7e167fe911 (válaszként erre: 739. - Ee7835cc73)
2009. szept. 28. 20:21
Óh anyám. Én meg azt hittem hgoy egyszerű lesz és megmondják már akkor. Szóval vért vesznek? Ezt nem is tudtam. Jaj szegény Dávidkám már előre sajnálom
2009. szept. 28. 20:20

Voltunk ma allergia vizsgálaton,de sokra nem jutottunk még,mert a labor eredmény csak 2-3 hét múlva lesz meg.A doki megvizsgálta és jól kikérdezett minket.Egyenlőre nem talált nála semmit.Mondanom sem kell hogy nem hagyta magát a kiscsaj és alig lehetett megvizsgálni.A vérvétel is katasztrófális volt,hároman sem bírtunk vele és mindkét karjából kellett vért venni mert csavargatta a kezét és nem jött belőle semmi:(

Holnap még lesz 1 körünk,mert röntgenre is kell mennünk,na az sem lesz 1 könnyű menet.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook