Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2005 decemberi gyerekek fórum

2005 decemberi gyerekek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
6753. RLindi (válaszként erre: 6749. - Mongi)
2010. dec. 14. 10:49

Ahaa, szereti Jázmin is,meg az aljnélküli túrótorta, az omlós fasírt, kavart pite-ezek nagy kedvencei.

A vadakat igazéból csak az Albi szereti én meg próbálkozom az elkészítésükkel:)



Na, akkor babázhatsz Te is már,meg az elkövetkező években is:DDD

6752. mongi
2010. dec. 14. 10:49

Én rosszul számoltam,nálunk se megy már Tamás jövő héten oviba,csak hétfőn.Az lesz az utolsó nap elvileg.

Most elkezdtem mindkettőnek adni pluszba az echinacea golyókat is,hátha...

Akkor Csonginál mostmár észrevehető javulás van?

6751. mongi (válaszként erre: 6748. - Ildi^^)
2010. dec. 14. 10:46

:DDDD

Köszike!!!

6750. RLindi (válaszként erre: 6744. - Ildi^^)
2010. dec. 14. 10:46

Ha jól számoltam múlt hét csütörtökön, azaz 9-én szülinap, 12 névnap?

Na ezt most jól megjegyezzük!:D

6749. mongi (válaszként erre: 6743. - RLindi)
2010. dec. 14. 10:45

De jó!Örülök!:) Azt mér észrevettem,hogy kajákban hasonló ízlésünk van(kivéve halak,vadak-azokat én nem annyira szeretem).

Én már tavaly se csináltam diós-sziruposat,de azelőtt sokszor volt.Jázmin is szereti?


Rékát már érdeklik a babák,főleg amelyik tud pislogni is-az nagyon menő nálunk.:))

Tök jót nevettem most ezen,amit leírtál a pisilős babával kapcsolatban!:DDDDDDD Nagyon jóóóó!Már várom!:DDDDDD

6748. Ildi^^ (válaszként erre: 6744. - Ildi^^)
2010. dec. 14. 10:44

hoppá! rájöttem! 9.-én születtél!

boldog szülinapot! én 20.-án leszek ennyi éves!

csak 11 nap van köztünk.:)

6747. Ildi^^ (válaszként erre: 6739. - RLindi)
2010. dec. 14. 10:41
jövő héten nmég van 3 nap, de összevonják őket a többi csoporttal, mert kevesen lesznek, ilyenkor már nem szoktam vinnni.
6746. Ildi^^ (válaszként erre: 6739. - RLindi)
2010. dec. 14. 10:40
igen mikulás előtt 3 nappal kezdődött kötőhártyagyulladással, plusszba tüszös mandulagyulladással, ami csak most tegnap kezdett gyógyulni.
6745. Ildi^^
2010. dec. 14. 10:39
mi ez a diós recept?
6744. Ildi^^ (válaszként erre: 6740. - Mongi)
2010. dec. 14. 10:38

miért nem írtad hogy te is decemberi vagy?

akárhogyan számolom, átuld már el hányadikán születtél?

6743. RLindi (válaszként erre: 6742. - Mongi)
2010. dec. 14. 10:35

Igen-igen a Te recepted! Most már ez nélkül el sem tudják képzelni a karácsonyt:) meg én sem:p


Amúgy van néhány recepted ami gyakran előkerül nálunk:)


A tortát én is sajnáltam,nekik is egyszerűbb lett volna megkérdezni,mert szép volt meg minden, de talán ilyen esetben nem az a legfontosabb.


A pisilős baba olyan,hogy lehet vele vizet itatni,persze cumisüvegből, s egy gombnyomással eldöntheted,hogy sírjon vagy kipisilje.

Ha Réka babázós lesz pár év múlva találkozhatsz vele te is:D

6742. mongi (válaszként erre: 6741. - RLindi)
2010. dec. 14. 10:25

:) Köszi. :)


Húúú,tényleg jó sok "szülinapja" lesz idén Jázmminnak!:D Neki nem furcsa?Bár gondolom nem,sőt!Legalább többször felköszönthetik.:)Tamásnak is tetszett,hogy 2 buli volt.

Már csak azt nem értem,hogy anyósodék mielőtt tortát vettek,nem kérdezték meg,hogy milyet szeret Jázmin???


Pisilős baba?Ilyenről még nem is hallottam.Wooow,de izgi!:DDD


A diós-juharszirupos az az én receptem?:)

6741. RLindi (válaszként erre: 6740. - Mongi)
2010. dec. 13. 22:41

Hát ez nehezen fokozható:)

Viszont akkor sok szeretettel kívánok-utólag boldog szülinapot és névnapot is!:)

6740. mongi
2010. dec. 13. 22:16
Nem értelek benneteket Lányok!Én mindig is imádtam,hogy télen születtem,a névnapom előtt 3 nappal,na meg 15 nappal karácsony előtt:))) Mondjuk nálunk is tényleg minden ünnep télen van szinte-kivéve Rékáé..:)
6739. RLindi (válaszként erre: 6738. - Ildi^^)
2010. dec. 13. 20:47

Én is télen születtem, igaz februárban, de mindig is jobban szerettem volna nyáron:) Na de ez nem kívánságműsor. Tesómnak is-nekem is télen van a szülinapunk meg a névnapunk is.

Csongi most elég sokáig beteg volt, ugye?

Ha egyszer elkezdik, nehéz belőle kikeveredni.

Jövő héten már nincs ovi nálatok?

6738. Ildi^^ (válaszként erre: 6737. - RLindi)
2010. dec. 13. 15:08

köszi!

jaj de drága lehetett Jázminka!

szép ajándékok!:) hát igen, elég közel van a karácsonyhoz a decemberiek szülinapja. én is decemberi vagyok, és mindig utáltam, hogy miért nem nyáron születtem? mert általában össze volt vonva a karácsonnyal a szülinapom.

nálunk pénteken lesz az ovis ünnepség, de csak csütörtöktől mehet oviba, mert még szedi az antibiot.-ot. mindegy, akkor idén már csak 2 napot megy sajna.:((

6737. RLindi (válaszként erre: 6735. - Mongi)
2010. dec. 13. 13:42

Ja, már tervezgetek ezerrel:)

Igaz ez az idei szülinap nem lesz olyan mit az eddigiek, mivel azAlbi nem ér haza csak 23-án este, akkor meg már nem tudom,hogy oldjuk meg a bulit,hogy ne mosódjon össze a karácsonnyal.

Szóval nem jó sehogy sem,meg elnapolni sem akarom..

Szóval úgy alakul,hogy az anyósék meg az ottani dédik tegnap felköszöntötték (így még beleférünk a plusz mínusz 8 napba is). Volt torta is tüzijátékkal meg hercegnős persze ja feketeerdő..sajnos nem evett belőle,a hasa is fáj még kicsit meg kevés fajta tortát szeret, a krémeseket nm annyira.

Kapott csillámos-hajszárítós Barbiet, jóéjt Dóra babát, gyerek monopolyt meg még egy társast, csomó édességet is persze.


16-án amikor eredetileg van a szülinapja, akkorra készül a rózsaszínű és pónis torta:) Ez puncsos lesz és szív alakú na meg a póni rajta ugye:)

Csak este fogunk hazaérni mert aznap van az oviban a karácsonyi műsor. Ígyeste csak kicsit szülinapozunk.

Aztán a hétvégén a szüleim elviszik a Mekibe, moziba és akkor kap ajit is tőlük, tesómtól nem tudom mit, szüleimtől meg pisilős babát. Most elég sokat kívánságműsorozott, így képben voltunk mit szeretne.


Amikor Albi hazajön, akkor este felköszöntjük mi is.


Hát nem a legcsodásabb így, jobb lett volna egyszerre egy nagy bulit csapni, de remélem így is boldog lesz.


Ja és képzeljétek, tegnap irtó cuki volt, mert amikor fújta el a gyertyát, akkor mondtuk neki,hogy kívánjon valamit és azt kívánta,hogy "az anyukám meg az apukám mindig szeressen"; azt hittem megzabálom, persze bőgtem is:)


-Mézeskalácsház: idén készülünk sütni mi is, na hozzátenném anyukám segítségével aki sütött már, azt mondta megsütni nem gáz, csak az összeragasztás kicsit de az sem vészes!

Ildi megnéztem a Tiéteket, nagyon szép lett!

6736. Ildi^^ (válaszként erre: 6734. - Mongi)
2010. dec. 13. 13:00

jaj te szegény!:((

mi csak most csináltunk először, szóval szerintem nem olyan nehéz, csak bele kell jönni, gondolom.

6735. mongi
2010. dec. 13. 12:36
Lindi,készülődtök?Milyen szülinapot terveztél?
6734. mongi
2010. dec. 13. 12:36
Igen,főleg az összeragsztás érdekelt,de ha macerás,akkor inkább neki se kezdek...meg,amúgy is még csak fekszek,bár egyre normálisabban néz ki a járásom.:))Én még csak elméletben sütök-főzök.:)
6733. Ildi^^
2010. dec. 13. 12:23

sziasztok!

házikót? kivágod a sablon alapján a részeit, és ugyanúgy megsütöd, aztán összeragasztod mázzal. de elég macerás ez a máz, alig ragasztja össze.

6732. mongi
2010. dec. 13. 11:24

Hogy kell házikót sütni?

Pangasius receptekre én is kíváncsi lennék,mert még én se csináltam,most próbálom ki először.

6731. Ildi^^
2010. dec. 12. 20:06

sziasztok!

ma csináltunk mézeskalács házikót!

vettünk pangasius halat, mert akciós volt,meg kipróbáljuk karácsonykor. tudnátok hozzá receptet írni, hogy lehet elkészíteni? még sose csináltunk.

6730. RLindi (válaszként erre: 6728. - Ildi^^)
2010. dec. 11. 21:59

Cápaharcsa-szerintem a legfinomabb halacska, nálunk mindig van kirántott hal karácsonykor (meg év közben is viszonylag gyakran) és néhány éve pangasius.


Hát Nálatok is tartalmas lesz a karácsonyi menü nem mondom!

6729. Ildi^^ (válaszként erre: 6723. - Mongi)
2010. dec. 11. 21:54

á dehogy!:))


a túró rudi mindkét gyerkőc kedvence.

6728. Ildi^^
2010. dec. 11. 21:53
mi az a pangasius?
6727. Ildi^^
2010. dec. 11. 21:53

hú mennyit süttök-főztök! nálunk halászlé, mert imádjuk, halrudak, franciasali, rizibizi, kr.püre, kacsa, vagy malacsült, töltött káposzta, húsleves.

sütikből változó. beiglit anyu csinál, keksztekercs, kókuszgolyók, mézeskalács van mindig, ja meg sajtos rú. a többi mindig más. még nem tudom mi lesz. elég sok azünneplés decemberben, ezért ilyenkor mindig bezabálunk édességből, mert nekem 20-án van a szülinapom, aztán utána karácsony, párom névnapja, szilveszter.

6726. RLindi
2010. dec. 11. 17:16

Jázminnak van ovis táskája..néhány fajta:)

A kedvenc az egy plüss katica.

Papírzsepi, szájbalzsam, cukorka meg valami pici játék szokott belekerülni.

Na de Ő ugye csaj és mivel nekem is van táskám feltétlen kellett neki is:)


Sütik:én már egyet sütöttem, fahéjas-diós aprósütit, aztán még lesz a mandarinos linzer, mézeskalács, gesztenyés csók meg nem tudom mi. Még alakul.

Pangasius nálunk is lesz talán orly módra hagymás krumplisalival, én idén mást nem főzök mert nem bírok már a konyhában lógni annyit meg el leszünk látva kajával ugyis:)

Ja és lesz juharszirupos-diós pite azt "követelik, nem maradhat ki és habos-mákos.

Talán ennyi:)

6725. mongi
2010. dec. 11. 13:42

Ki mit tervez sütni-főzni az ünnepekre?

Lindi,akkor te mostanában kezded az aprósütiket?Én is már a héten akartam nekikezdeni,mert máskor mindig karácsonyra csináltam,de akkor már senki se éhes ilyenekre.:)


Karácsonyi menünk:hortobágyi aprópecsenye nokedlivel,sütőzacskóban sült kacsa,pangasius vmilyen módon megsütve-a köreteket még nem tudom.Ezen kívül még túrótorta meg egy palacsintacsoda nevű pudingos-babapiskótás-palacsintás "torta".

Aprósütik:rózsaszín puncsos keksz,fahéjas és kardamomos csillag,mézeskalács,boszorkány pogácsa,csokis pöffeteg.

Terveztem még borkocsonyát.Ti csináltatok már?

6724. mongi (válaszként erre: 6722. - Ildi^^)
2010. dec. 11. 13:34
Ismerős helyzet!Tamás se képes soha vinni a kezében semmit,még ha külön meg is kérem rá,hogy segítsen.
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook