Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 20-on éve magam festem a hajam. Volt, hogy nem az a márka,... fórum

20-on éve magam festem a hajam. Volt, hogy nem az a márka,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
32. Puncsos (válaszként erre: 31. - 3922e0e3cc)
2023. ápr. 10. 18:04
Értem, köszi. Hát akkor lenövesztem. Amúgy is leakartam vágatni, mert nem szeretem a hosszú hajat, de úgy nől mint a fene. Aztan tobbet nem festem.
31. 3922e0e3cc (válaszként erre: 28. - Puncsos)
2023. ápr. 10. 13:02
Ha vörös pigmentet tartalmaz a haj szerkezete akkor azt nem lehet hamvasítani,ez igaz a szőkítésre is. Fekete hajat hamarabb lehet leszőkíteni,mint egy vörös hajat. A lenövést azért fogja be szépre,mert az natúr haj,ott szépen dolgozik a festék. A hamvas festékek sem tudják a vörös pigmenteket leküzdeni,azért nem sikerül. Ha egyszer éri a hajat vöröses festék,akkor az addig ott marad,míg le nem nő. Volt jó pár vendégem akik nem "értették" hogy a vörös hajukból nem tudok egy hamvas középszókét csinálni,vagy platina szókét :) Azért vannak már nagyon jó festékek a barnás árnyalathoz amikkel egy szakértő fodrász csodákra képes :-)
30. dfc04c70e4 (válaszként erre: 25. - Józsibirka)
2023. ápr. 10. 10:34
Kigyomlálták őket.
29. tumbo2 (válaszként erre: 28. - Puncsos)
2023. ápr. 10. 08:55
nekem is az utolsó volt.megmostam a hajam,tiszta ősz,ha levágatom,már csak az ősz szálak maradnak.
2023. ápr. 9. 21:38
Én bánom hogy befestettem. De lagziba mentünk aztan valamit újítani akartam. Palette szikrázó nugáttal festettem be, mert az egy lépésben világosít is, ami be is jött, de eléggé vörös lett. Hamvasítani se tudom, pedig előtte hamvasbarna hajam volt. Barnára nem akarom festeni, mert az nem barna lesz hanem fekete, de ez a hamvas középszőke árnyalatok semennyire nem fogjak be a hajam. Marmint a lenövés szép, a többire se mondom hogy csúnya mert nem az a rikító vörös, hanem mintha így születtem volna. Nem tudom a fodrasz mit tudna vele kezdeni. De ha egyszer visszakapom az eredeti hajszínem, többet nem festem az biztos.
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Robotica)
2023. ápr. 9. 20:53
Mert nem tetszik az eredeti - folyamatosan barnuló- hajszínem.🤷🏻‍♀️
26. Violet18 (válaszként erre: 24. - Robotica)
2023. ápr. 9. 18:35
En spec igen, emiatt, örököltem anyukámtól, ő már 40 évesen full ősz volt. Volt idő mikor nem festettem, de öregített így visszatértem, újra festem. Nekem így tetszik 🤷‍♀️
2023. ápr. 8. 16:45
Deérdekes , múltkor, negyven feletti, hozzászólás volt, !
2023. ápr. 8. 13:46

Azért festitek a hajatokat, mert őszül, vagy mert nem tetszik az eredeti színe?

Nekem sok macerának és drágának is tűnik, nem beszélve arról, hogy kémiailag is roncsolhatja a hajszálakat.

23. 3922e0e3cc (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 7. 16:16
A natúr szőkék 7-10-ig vannak,mármint ilyen bolti festékekre gondolok,én ugye nem ilyenekkel dolgozok. Ha túl világos a hajad akkor hirtelen "bekaphatja" az új esték a hajad. Mármint gondolok itt egy hamvas árnyalatra,vagy egy sötétebb árnyalatra. Van hogy a töve a hajnak pont olyan színű lesz,de a "roncsolt" vég az sötétebb vagy szürke színű lesz. Nagyon nem könnyű így megmondani,ahhoz látnom kellene a hajat,hogy megfelelő véleményt mondhassak! Őszinte leszek,én is magamnak festek hajat,szőkére mert eddig minden fodrász vagy szürkére vagy sárgára festette a hajam :-) Ez egy áldás és átok egyben :-)
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - 3922e0e3cc)
2023. ápr. 7. 16:03

Tudom.😊

Egyébként tudsz valami praktikát, amivel ebből a nagyon szőkéből- már majdnem ultra szőkére hajaz😂.- 1-2 árnyalattal sötétebbet varázsolhatok? Az én színem ált világos szőke. Palette intenzív N7-est szoktam használni.

21. tumbo2 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 7. 16:01
a húgomnak volt gyönyörű fekete haja,nekünk világosbarna.
20. tumbo2
2023. ápr. 7. 15:58
lassan nekem is el kéne menni,mert úgy néz ki a hajam,mint az örülteké.de várom a jó időt.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Tumbo2)
2023. ápr. 7. 15:57

Anyukám sose festette.🙂 Piciként nagyon szép szőke volt, majd idővel fokozatosan barnább lett a haja.(nekem is ilyen típusú)

Amíg az öcsém meg nem született, fenekéig érő gyönyörű vastag haja volt anyumnak, amit mindig copfban hordott. Azt mesélte egyszer engedte ki, apum húga ki is festette, de zavarta, hogy minden szem rá szegeződik, s hazafelé utazva, gyorsan össze is kötötte.😊

2023. ápr. 7. 15:53

Na-na :-) Téged nem bántottalak egy szóval sem :)

Egészségedre! ( A nevetést )

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Dfc04c70e4)
2023. ápr. 7. 15:48

Eddig én sem.😂 Fodrász szerintem 10en éve nem látott.😄

Szóval a 35-ös hsz. szerint én (is) pancsolok, és elégedett vagyok vele. (bár tudom, hogy másra írta a hozzászóló- Bettina-, de ezen jót nevettem.)

16. tumbo2 (válaszként erre: 12. - Dfc04c70e4)
2023. ápr. 7. 15:29
én később vörösre festettem a hajam,a világos vörös tetszett,utoljára tavaly a lányom esküvőjén,de többé már nem fogom.ha ősz,legyen ősz.
15. 3922e0e3cc (válaszként erre: 13. - Józsibirka)
2023. ápr. 7. 15:24
Ez nagyon jó Józsi :-)
14. tumbo2 (válaszként erre: 13. - Józsibirka)
2023. ápr. 7. 15:22
na az olajos az sokkal később volt.
13. Józsibirka (válaszként erre: 11. - Tumbo2)
2023. ápr. 7. 15:20
Jojj, akkoriban sokmindent szőkítettek háziliag, az biztos ugye Erzsike, de mi nemvótunk olajok, akarom mondani olyanok...😁
12. dfc04c70e4 (válaszként erre: 11. - Tumbo2)
2023. ápr. 7. 15:18

Ehhez nem tudok hozzászólni, mert engem zömében fodrász fest. Mikor milyen kedvem van. Voltam már csokibarna, sötétbarna, vörös és fekete is.


Bár egyszer-egyszer én is veszek hajfestéket, és befestem magamnak az utasítás szerint. A hajfestés nálam ennyiben ki is merül. Még nem lőttem mellé.

11. tumbo2
2023. ápr. 7. 15:14
fiatal koromban valami hiperollal szőkítettünk.
2023. ápr. 7. 15:13

Elég vacakul érintette a dolog, mert nem állt neki jól ez a nagyon sötét haj.

De nem merte újra festeni a haját, nehogy még nagyobb kárt csináljon. Nem tudom pontosan, meddig volt sötét. De később teljesen rendeződött a hajszíne. Igaz, akkor már fodrász festette.

9. 3922e0e3cc (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 7. 14:27
Nyilván :-) De még mindig nem tudom hány százalékos volt az oxi? Örülök hogy sikerült neked,de hidd el nem játék az ilyesmi. Láttam már tövig leégett hajat ilyen otthoni barkácsolásból.....
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Józsibirka)
2023. ápr. 7. 14:17

🤭😀😀

Köszi.😀😀

Én is gratuláltam magamnak.😀😀

2023. ápr. 7. 14:15

Jujjj.

Tudta "orvosolni"?

Szőkítő samponok,vagy más trükk?

2023. ápr. 7. 14:12

A dobozban volt a 2 por.

Ugyan úgy ahogyan a festék, oxi.

Nem vettem, nem tettem hozá mást.

Sosem használok mást, mint a hajfesték dobozok tartalma.

Filóztam rajta a másodikat is bele tegyem e...🥴 Ez lett az eredménye 😀😀

Nyilván egy szalonban, fodrászatban más anyagokat használtok.

5. 3922e0e3cc (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 7. 13:18
Szerencsés vagy hogy nem égett le a hajad,mert a szőkítőpor igen veszélyes tud lenni. Mint fodrász kérdezem,hogy minek kellett 2 szőkítőport bele tenni? Egy adag is bőven elég a szőkítéshez,továbbá hány százalékos oxival csináltad? Nekem kicsit sántít a történeted,de lehet hogy igaz....
4. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 7. 12:53

Ó! Akkor te még nagyon jó vagy a szőkébbre sikerült hajaddal.

A barátnőm korábban közép szőkéből lett sötétbarna. Pedig a festék dobozára nem az volt írva, és rajta volt, hogy milyen hajszín lesz várható festés után. Hát, pechjére nem olyan lett.

2023. ápr. 7. 11:26
Deügyesvagy,, gyere megpaskolom a (p) válladat!😁
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook