Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 gyerek nevelése egyedül - lehetséges? fórum

2 gyerek nevelése egyedül - lehetséges? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - 0b970a67a0)
2023. jan. 31. 17:10
Köszönöm, hát igyekszem, de nem könnyű :)
29. papája (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 31. 17:03

Nem bántani akartalak, de meg kellene hallgatni a másik felet is.

Mivel a párod nem ír ide, így tőled kérdezem, miért kiabál veled ?

Mi nem tetszik neki ?

Miben várod el a segítségét ?

28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Aszparagusz)
2023. jan. 31. 16:59
Hát igen, elbizonytalanító így a helyzet. Sokszor bízom benne, hogy javul a kapcsolatunk. Nagyon próbálkozom nyugalommal, türelemmel. De így tényleg kérdés a második gyerek, hiába szeretném. El fogok még gondolkodni a dolgon.
27. 0b970a67a0 (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 31. 16:58
Ha adhatok egy "tanácsot"...ne vedd magadra a bántó szavakat.😉
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - 0b970a67a0)
2023. jan. 31. 16:51
Köszönöm a kedves válaszod. Örülök, hogy szépen alakultak a dolgok az életetekben. :)
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Papája)
2023. jan. 31. 16:49
Ez nem így van. Minden nap 8 órát alszik, és itthonról dolgozik, nem kell utazzon. A lakás patika. Kaja és tiszta ruha van. Nagyon bántó a hozzászólásod. És nem, nem oké, hogy valaki rendszeresen kiabál velem.
24. 55Judit (válaszként erre: 16. - Aszparagusz)
2023. jan. 31. 16:39
Én biztos nem vállalnám, de hát ő 2 gyerekről álmodik.
23. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 31. 16:36

Le kell cserélni a barátot és egy másik hímneműnek szülni, lehetőleg olyannak akivel te is és a már meglévő gyereked is kijön.


Egy tuti rossz kapcsolatba biztos nem szülnék, ha el tudom magunkat tartani egyedül ha nem.

22. andi6020 (válaszként erre: 21. - Papája)
2023. jan. 31. 15:42
Na igen. Mindig érdemes lenne meghallgatni a másik felet is.
21. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 31. 14:37

Nem lehet, hogy a TE igazi természeted jött ki ?


Otthon vagy az 1 éveseddel. Párod dolgozik, hazajön fáradtan és te elvárod, hogy segítsen. Mit ? Főzzön, mosson takarítson... ?

Nyilván mikor hazaér, nincs főtt étel, tiszta ruha, feje tetején áll a lakás minden nap. Persze hogy egyre idegesebb és nagyobb a hangja.


Ha van benne igazság tegyél róla, hogy ne így legyen. Majd meglátod nem fog kiabálni.


Természetesen, ha visszamész dolgozni,akkor jogosan elvárható, hogy megosszátok a feladatokat.

20. New(l)
2023. jan. 31. 14:06
Még jó, hogy a tudatosan gyermektelenek az önzők meg a lelki sérültek...
19. 0b970a67a0 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 31. 14:02
Már nincs "apánál alvás", de 1-1 mozi, kirándulás mindig akad.:) Tartják a kapcsolatot,bár nem napi szinten.
18. handymandy (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 31. 13:51

Egy gyerekkel nem nehéz egyedül. Én a helyedben biztos nem szülnék mégegyet.

1. Nem tudhatod mikor esel teherbe, ezáltal nem tudhatod mennyit kell együtt lenni a hülyével.

2. Ha mástól lesz gyereked, lehet elfordul az elsőtől.

3. Egy gyerekkel tök jól el lehet lenni, de nem tudhatod hogy a nagybol majd mit hozna ki,ha lesz tesója.


Én ezt biztos nem kockáztatnám. Hagyd el az üvöltözőst és ennyi. Élhetek kettcsken a picivel, apa meg vigye el kéthetente.

Ha x év múlva újra teherbe esel valaki mástól, ott már légy elővigyázatosabb

2023. jan. 31. 13:39

Igen, fel lehet nevelni 2 gyereket egyedül is. Sőt, több gyereket is.

A kérdés inkább az, hogy miért akarsz még egy gyereket, akit már tudatosan arra ítélsz, hogy csonka családban nőjön fel?

Arról nem beszélve, hogy a terhesség alatt is érzékeli a gyerek a hangulataidat, érzéseidet...

16. aszparagusz (válaszként erre: 6. - 55Judit)
2023. jan. 31. 13:38

Valamennyi segítség és valamennyi pénz.

Jelenleg.

És a továbbiakban?

Egy ilyen kapcsolatba minek még egy másik gyerek?

15. aszparagusz (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 31. 13:35

Hogy legyen még egy valaki, akivel üvöltözni tud?

Van gáz nálad a toronyban, nem is kevés.

Egy halódó kapcsolatba még bevállalnál egy második gyereket.

2023. jan. 31. 13:12

A címre válaszolva igen.

A többihez csak annyit ,hogy is fordulhat ez meg a fejedben.🙄

13. levarosbukta (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 31. 12:38
Még eggyel is nehéz, nem kettővel és itt most nem pont az anyagiakra gondolok.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2023. jan. 31. 12:36
Igen, nagyon szeretne.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - 0b970a67a0)
2023. jan. 31. 12:36

Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalataidat. És gratulálok, csodás anyuka lehetsz. <3


Igen, én is a logisztika dologra gondoltam, hogy na az nagyon nehéz.


Hogy vannak az apukájukkal? Szokta őket látogatni, vagy magával vinni?

10. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 31. 11:42
A barátod szeretne még egy gyereket?
9. 0b970a67a0 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 31. 11:40

Az elején, amikor még kicsik nem könnyű,néha a szervezés sem egyszerű.

Minnél nagyobbak, annál jobb lesz!

Persze nehezségek mindig lesznek:

Az egyiket suliba, a másikat oviba vittem, nem egyszerre értek véget a foglalkozások.

A nagynak házit segíteni, a kicsivel olvasni. A nagy már egyedül menne, a kit meg nem engedhetem...

Logisztika. :))

Mára már csak ébresztenem kell őket.:)

Én több mint 6 éve totál egyedül nevelem őket, amíg férjnél voltam is javarészt én foglalkoztam, hoztam-vitten őket.

Anyósomék nem segítettek, Az én családom messze.

De...:) Isten bizony nem bánom egyetlen percét sem :))

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - 55Judit)
2023. jan. 31. 11:35

Köszönöm a válaszod. Igazából megfogtad a lényeget. Én elvagyok a gyerekkel “egyedül” is. Sok rokon és barát van körülöttünk, így nem szomorkodunk a kicsivel, nagyon jó napjaink vannak. Ez jutott eszembe, hogy ez két gyerekkel is mehetne akár.


Az üvöltözés meg gyerek számától független. Így is, úgyis alig bírom már ezt elviselni. Látok rá esélyt, hogy egy gyerekkel is azt mondom majd, elég volt.

7. 55Judit (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 31. 11:31
Talán ha csak gyermek láthatásra járna, nem lenne idő az üvöltözésre.
6. 55Judit (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 31. 11:30
Ha segítség és pénz is van, mitől lenne nehéz egyedül a 2 gyerekkel? Esetleg az hiányozna hogy a gyerekek nem hallják hogy az apjuk üvöltözik az édesanyjukkal. Vagy neked hiányozna hogy nem fekhetsz le azzal az emberrel aki megaláz az üvöltözésekkel.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Alnisa)
2023. jan. 31. 11:26

Én még szeretem. Igazából egy jó szóval már levesz a lábamról egy napra. De nagyon visszaél vele. Azt mondja szeret, de a tettek mást mutatnak. Gyerekkel imádják egymást. Sokat lehetnének együtt részemről, ha szétmennénk, akkor is.


Anyagilag meg tudnám tenni. Gyereket sajnálnám, ha külön lennénk. És hiába a szerelem részemről, nem szeretnék ridegségben élni, úgyhogy ezen mindenképpen változtatni kell. Vagy megbeszelessel, vagy másik úttal.

4. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 31. 11:22

Semmi képpen ne vállalj ilyen kapcsolatban még egy gyereket!!!

Ha meg nem is szeretitek egymást, én rosszul bánik veled, akkor lehet ideje lenne külön válni. Már ha meg tudod tenni ezt a lépést és itt nem csak az anyagi dolgokra gondolok. Gyereket természetesen annyit láthatná, amennyit szeretné.

2023. jan. 31. 11:21
A kérdés nem is az, hogy szüljön-e az ember ebbe a kapcsolatba. Hanem, hogy mennyire nehéz egy nőnek egyedül két gyerekkel. Kapcsolatok fele tönkre megy gyerek után, nekem annyi a különbség, hogy realisan már most látom ennek esélyét. Lakás, valamennyi segítség és valamennyi pénz van.
2. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 31. 11:16
Én egy ilyen kapcsolatba biztos nem szülnék több gyereket!
2023. jan. 31. 11:14

Sziasztok! Van már egy gyerekünk a barátommal. Nagyon szeretik egymást, jó apuka. Gyerek egy éves. Mióta megszületett, a kapcsolatunk viszont elromlott. Apjának kijött az igazi természete, majd mindent én csinálok. Velem rendszeresen üvölt, egy jó szava kevés van hozzám.


És itt jön a de. Azt vettem észre, hogy elég jól bánok a gyerekkel egy magam is megcsinálok mindent. Mindig is arról álmodtam, hogy két gyerekem legyen. Meg se fordult a fejemben, hogy csak egy legyen. Barátomra viszont egyre kevésbé tudok alapozni. Lusta és sokszor rideg velem. Ha lenne még egy gyerekünk, a kapcsolatnak lehet annyi lenne.


Van bárki, aki be mert így vállalni két vagy akár több gyereket? Egyébként ezt csak velem csinálja, gyerekkel szépen bánik. Nagyon durva, ha az ember végül egyedül marad? Lakásom van, és valamennyi segítségem is lenne. Bevételem is lenne, viszont nagyon ki kellene centizni mindent.


Sajnos gyerek után láttam meg barátom igazi természetét, hogy milyen csúnyán tud velem viselkedni. Félek, két gyerekkel már szépen sem viselkedne velem még néha se. Nem tudom, hogy vágjak-e így bele a másodikba, hogy talán tönkre menne a kapcsolat.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook