Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 és fél éves szobatiszta szeretne lenni... hogyan? fórum

2 és fél éves szobatiszta szeretne lenni... hogyan? (beszélgetős fórum)


15. Sylvia81 (válaszként erre: 14. - 111e183830)
2010. ápr. 13. 13:20

Ez igaz!

Nem igazán jó erőltetni, de ha a gyerek akarja, nem szabad letörni a lelkesedését!!!

Ráadásul ha oviba akarod adni, szobatiszta kell legyen, mert pelusosan nem veszik át/be...

(Nekünk ezért sürgős kicsit: meg kéne tanuljon németül, de tőlem nem tud, ezért kellene mindenképp szeptembertől az ovi.)

2010. ápr. 13. 13:17

23 hónaposom szintén mondja naponta 1-2 x,hogy a vécébe vagy a bilibe akar pisilni s pisil is.Kakira csak utólag szól.Ha nincs rajta pelus eszébe se jut és simán bepisil.Szerintem nekünk ezért még korai,de ha szól mindig ráültetem.

Ha a gyerek akarja,ne mondj ellent,nehogy elvedd a kedvét.

2010. ápr. 13. 13:10

Szia!

Ha elolvasnád, én hogy csináltam, Kiara naplójában megtalálod, az 55. bejegyzéstől kezdve.

Röviden összefoglalva: én is kérdezgettem/kérdezgetem, és ha bepisil vagy bekakil, a bugyi szomorú. És tudja is.

Édesem, már mondja, mikor veszem le róla a pelust, hogy "nem pisilek bugyiba". :DDD

Viszont a bilitől is fél, idegen helyen (=nem otthon) meg nem akar pisilni menni. :S

2010. ápr. 13. 12:58

Szia, szerintem is így kell, többször kérdezgetni. Nekem annyiból volt jobb, hogy a fiam nyáron lett szobatiszta, így szinte egész nap kint voltunk. Ő szólt, nem erőltettem, így két évesen a pelus el is ment...:-)

Igaz olyan is előfordult, hgoy öregapja (apósom) elvitte sétálni, pelust nem adtam rá, Ákos meg jól összekakilta...:-) A papa biztosan megérdemelte...

11. csgal (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2010. ápr. 13. 12:56
Gergő is nagyon magára veszi, ha bepisil véletlenül, egyszer éjszaka alig tudtam megnyugtatni, mikor becsorgatott. Szerintem ez csak előre viszi az ügyet.
10. trapiti (válaszként erre: 8. - Csgal)
2010. ápr. 13. 12:55

Egyszer már Luca is elkezdte, kb. 22 hónaposan, többször szólogatott és kérte akkor is a bugyit. Akkor azért hagytuk abba, mert nagyon kiakadt ha véletlenül bepisilt. Annyira sírt, hogy fél órát vígasztaltam, mire megnyugodott. Akkor úgy döntöttem, nem ér ennyit az egész. Azóta ha van kedve szól, hogy a wc-be pisiljünk (kakira nem igazán), de pelussal együtt.


A kaki ügy nem tudom, mennyire fog menni, napi 3-4x kakil...

9. trapiti (válaszként erre: 6. - Toth0816)
2010. ápr. 13. 12:52
Ez nagyon édes :)
2010. ápr. 13. 12:51
Szia! Az én fiam 2 éves volt februárban, először szólt, ha kakilnia kell, azt intézte otthon a wc-be. Aztán levettem róla otthon a pelust és kérdezgettem, kell-e pisilni, de nem szólt, én vittem, mikor úgy gondoltam. Szép fokozatosan, pár hét alatt odáig jutottunk, hogy mostmár szól, mikor kell, a bölcsiben is, meg éjszaka is pelus nélkül van. Amikor már ő nem akar pelusban lenni, akkor jön el az idő szerintem.
2010. ápr. 13. 12:51

Köszi :)


Ma pl. belekakilt a bugyiba, de elbújt hozzá a fotel mögé,amit pelusban sose tett. Utólag azt mondta, tudta hogy kakilni kell :)

Tegnap gyurmázás közben leguggolt és odapisilt, szerintem azért hogy nem kelljen a gyurmát félbehagyni :)

Összeségében szerintem tudja mikor kell(ene) menni...


Még azt nem tudom, a bölcsiben mikor kérjem, hogy próbálkozzanak? Amikor itthon már stabil?

2010. ápr. 13. 12:49
Szia!Ez a jobb oldala az én fiamnak"fázik a kukija" ha nem adok rá pelenkát,addig jön a nyomomba hogy pelust kér ameddig nem adok,pedig a nagyobbtol látja hogy kéne pipilni a wc-be.de ő még nem érett meg rá.
5. dominós (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2010. ápr. 13. 12:49
az első héten kb. naponta 5-10 bugyit mostam :-))) aztán jobban ment. ha ő akarja, akkor itt az ideje, uccu neki!
2010. ápr. 13. 12:49
Szia! Jól csinálod, bár az én kicsi fiacskám mondana és csinálna ilyet:))
2010. ápr. 13. 12:48
Szerintem is így lesz jó.
2010. ápr. 13. 12:47
Szerintem ez így ok, mindenki így kezdi.
2010. ápr. 13. 12:45

Sziasztok!

Két és fél éves lánykám pelus nélkül akar lenni, mondja is hogy szobatiszta akar lenni, mint pl. Vince a bölcsiben. Tegnap óta napközben bugyiban van itthon, de hol szól, hol nem... Most úgy gondolom, itthon napközbenre maradunk pelus nélkül, legfeljebb megfürdetem párszor :)

Szerintetek?

Ki hogy csinálta?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook