Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 18 éves felnőtt? fórum

18 éves felnőtt? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
20. 4726e582cf (válaszként erre: 17. - Eee466847e)
2006. aug. 10. 17:32

Nem feltétlen családi minta. Mi pl szeretetben nőttünk fel, anyum is, apum is imádott minket (meg még most is :)). Ennek ellenére én mégis úgy gondolom, hogy nem fogok gyereket szülni. Nem divat, nem baráti ráhatás, nem családi minta, egyszerűen ész érveim vannak a dolog ellen, amikkel lehet ugyan vitázni, de nem érdemes, mert a helyzeten nem változtat.


De ennek ellenére nem műttetném meg magam (bár már jócskán elmúltam 18 éves). Felborítja az egész hormon háztartást, ebbe nyilván az a lány, aki ilyet tesz nem gondol bele.

19. 4726e582cf (válaszként erre: 16. - KicsiNoci)
2006. aug. 10. 17:30

Hát igen, erről megoszlanak a vélemények. Van aki itt a portálon is úgy gondolkozik, hogy inkább szülje meg, mint ezt tegye magával, vagy mint vetesse el.


Anyud meg szerintem keressen másik orvost, aki elvállalja.

2006. aug. 10. 15:20

Mamácska, nagyon igazad van.

Nem szorosan ide tartozik, de én az érettségit sem így nevezném, hogy érettségi, mert a mai fiatalságot látva, letesznek így vagy úgy egy vizsgát, de nem lesznek érettek, sem gondolkodásban, sem érzelmileg,és nem lesznek felelősségteljesebbek, stb. Az a 21 éves kor, mint amit itt melegetett valamelyőtök, sokkal reálisabb lenne nagykorúvá válás szempontjából.

2006. aug. 10. 15:10

Szörnyű még beszélni is róla. Egyáltalán hogyan

gondolkodik az életről (az életéről) az a fiatal nő, aki még nem szült gyermeket és aláveti magát egy ilyen műtétnek. El sem tudom képzelni, hogy normáis családban nevelkedett. Mert egy ilyen elhatározásnak oka van. Pl.a család modell, az anya modell és érzelmi szegénység. Mikor még nem voltak gyermekeim, nagyon fiatalon is éreztem, hogy milyen nagyszerű anyának lenni, pedig csak az alvós babámat dajkálgattam. Sajnálom azokat, akik hiúságból, vagy más motiváltságból mégis meddővé tetetik magukat. Mamácska

16. KicsiNoci (válaszként erre: 15. - 4726e582cf)
2006. júl. 3. 19:16

az orvosok jogilag nem tehetnek semmit. Ha meg akarja csináltatni akkor megcsinálják. Anyám orvosát meg én sem értem, ő sem . Lehet, hogy keres egy másikat.

Mondjuk itt meg el kell dönteni melyik a rosszabb

1-megműtteti magát

2-szül titokban egy gyereket és magára hagyja?

15. 4726e582cf (válaszként erre: 14. - KicsiNoci)
2006. júl. 3. 19:14

Nem lehet, hogy még csak a lányzó a fejébe vette ezt, hogy megcsináltatja? Lehet az orvosok nem fogják engedni.


Viszont nem értem, hogy hogyhogy nem csináltathatja meg Anyud, ha már nem akar gyereket?! Hah. Ez az orvos is pasiból lehet :((((.

2006. júl. 3. 18:47

Elolvastam a hozzászólásokat és szerintem is egy nagyon kényes téma ez. Igaza van Bigének 18 éves fejjel még nem tud felelős döntést hozni a "gyerek".

Viszont attól válik felnőtté, hogy a döntései következményeit elviseli, és belátja idővel, hogy mit tett.

A vicc az, hogy anyukám 46éves, szeretné megcsináltatni ezt a műtétet, neki nem akarják, mert a doki annyira nem javasolja.

Most lehet, hogy csak én nem értem,de ez hogyan lehet. Egy 18éves ember megteheti, anyám meg aki már biztos nem akar szülni, meg van elég baja, ő nem csináltathatja meg. Valahol ez elég érdekes.

13. ksmoni
2006. júl. 3. 14:25
Vannak olyanok,akiknél a 16 éves kor már "feljogosít" az anyaságra és 18 éves korukra már 2,3 gyerekük van. Ebben az esetben megfontolandó a műtét. Ellenkező esetben egy 18 éves lány még nem képes ennyire előre gondolkodni. Az épp aktuális érzései,szeszélyei miatti döntését pedig nem lehet visszacsinálnia!
12. Venes
2006. júl. 2. 08:05

Hát én ezzel úgy vagyok, hogy ez megfontolatlan döntés lenne.

Én nem vagyok az az anya akarok lenni típus, ennek annyi az oka, hogy félek a szüléstől és akármilyen önzően is hangzik, de az utána lévő elhízástól is. Bár a szüléstől való félelmem a döntő. De ilyenre akkor sem szánnám rá magam, majd később, amikor már érettebben tudok mérlegelni.

2006. júl. 2. 01:02
Őt már csak az menthetné meg ha lenne ember akivel megbeszélhetné a probléma gyökerét!
2006. jún. 30. 16:05
ebben tényleg az a szomorú,hogy 18 évesen megcsináltatja,30 évesen meg lombikprogramot akar.....
2006. jún. 30. 15:35

Én részemről megtenném, majd egyszer, ha már teljesen biztos, hogy elég és nem kell több gyerek. Bár azt hiszem 40-50 között mikor biztos leszek benne a természet gondoskodni fog arról, hogy ne nagyon legyen esélyem teherbe esni.

Viszont.

Én megengedném hogy erről döntsenek. De csak abban az esetben, ha a leányzó indokait és gondolkodását.... Egy pszichológus társaság jó alaposan szemügyre venné és áldását adná a döntésre.

2006. jún. 30. 14:16

Úgy gondolom NEM. Elég sok 18 - 20 év körüli lány még gyerekként viselkedik ( ez forditva is igaz).

Nem biztos ,hogy tudnának észerüen dönteni. Az ,hogy valaki elmúlt 18 éves nem azt jelenti ,hogy minden szempontból felelőségteljes döntést tud hozni.

7. 4726e582cf (válaszként erre: 6. - Bige)
2006. jún. 29. 23:49

Nem, sejtettem, hogy nem a Te lányod :).


Sok dolog szól a gyerekvállalás ellen, már fiatal sem vagyok és még egy halom más. De ezért nem vállalnék ekkora kockázatot, így is balhé van a hormonjaim körül, még ha ilyesfajta dologra is adnám a fejem... juj belegondolni is rémes! Neeem senkinek nem hiányzik ez!


Egen vállalom minden megnyilvánulásomat, látom van akinek nem tetszik (nem rólad beszélek), a döntéseimet is vállalom, hisz én hoztam őket. De 18 évesen az ember tényleg nem tudja felmérni döntései súlyát.


Azt kéne, mint Amerkában, ugyan 18 évesen nagykorúak, meg minden, de 21 éves koruk előtt nincsenek ilyen döntési jogaik.

6. bige
2006. jún. 29. 23:31

nem tudom hogy csinálják.

lehet, hogy félreértettél. az én lányom nem akarja megcsináltatni. csak azért említettem őt, mert bizony emiatt még érzékenyebben érint a téma. én maximálisan tiszteletben tartom mindenkinek a véleményét, döntését hiszen nem vagyunk egyformák. , és nagyon tisztellek Téged, mert válallod a döntésed, és mert a döntésed ellenére nem csináltatnád meg.

...de lehet, hogy nem értettél félre:-)

5. 4726e582cf (válaszként erre: 4. - Bige)
2006. jún. 29. 23:24
Biztosan lesznek :(((, mivel gondolom elkötteti magát ugye? Ez hormonális bajokat fog okozni a szervezetében. :(((
4. bige
2006. jún. 29. 23:20

igen. sajnos.

nekem 18 éves a lányom, és képtelen vagyok felfogni, hogy kamasz lányoknak miért adnak ilyen komoly döntési lehetőséget a kezébe,hiszen nem tudnak még felelősséggel ilyenről dönteni!

ugyanakkor biztos vagyok benne, hogy egészségügyi következményei is lehetnek később...

2006. jún. 29. 23:14

Nah ezért is megkövez az az edző féle, de beleszólok.


18 éves azt tesz, amit akar :(. Ha így dönt ez az ő döntése. Sajnos.


Én hiába nem akarok gyereket az életem folyamán (már ugye 30hoz közel) mégsem tennék ilyet...

2. bige
2006. jún. 29. 23:07
ja, nem cikket akartam, hanem fórumot:-), bocs
1. bige
2006. jún. 29. 23:06
egy 18 éves lány elég érett egy olyan viisszafordíthatatlan döntésez, hogy meddővé tetesse magát!!!
szeretném a véleményeteket kikérni. én végtelenül szomorú vagyok, hogy egyáltalán eszébe jut valakinek az a vadság, hogy egy 18 éves lány elég érett egy olyan viisszafordíthatatlan döntésez, hogy meddővé tetesse magát!!!
azt mondom, ha muszáj ilyet kitalálni, akkor tehesse meg 30 éves korában, nade nem 18!!!

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook