Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 17 éves gyereknek saját autó?! fórum

17 éves gyereknek saját autó?! (beszélgetős fórum)


1 2 3
40. katt2
2021. jan. 4. 11:10

Jól elcsesztétek a gyermek nevelését. 17 évesen már tudnia kellene, hogy az van, meg lesz, amit megteremt magának. A saját pénzéből! Ebből rögtön következik, hogy nagyon óvatosan fog közlekedni, vigyázni fog rá, vagyis egy igazi érték lesz a szemében. Ha most megveszitek neki, akkor csak egy újabb játékot vesztek neki. És a játékához ott a fedezet, vagyis fizetitek a benzint, a matricákat, a kgfb-t, meg a súlyadót. Meg a szervizt. Lehet, hogy ez anyagilag nem probléma, de ezt egyszerűen élősködésnek nevezném. Ha meg ti már nem lesztek, akkor sincs baj, hiszen ő fog örökölni mindent utánatok, tehát mindig lesz pénze. Így fejlődnek ki a teljesen értéktelen emberek...

Nagyon jó kis autó a kis Fiat. Még Jugoszláviát is megjártuk vele. Én nagy becsben tartottam és évekig hűen szolgált. Nem volt mindegy, hogy másfél óra alatt értem be a munkahelyre, vagy 25 perc alatt.

2021. jan. 4. 11:06
Ha komoly gondolkodású, megfontolt, felelősségteljes, akkor vennék, de megvárnám míg nagykorú lesz. Tegye le a jogsit és utána hajrá.
2021. jan. 4. 09:39
Persze, hogy vennék.Valami kis középkategóriást, ahogy fogok is.
37. Idhikai (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 4. 09:00
Én nem, egész biztosan nem vennék. Bár én már a felvetést se értem. ... csak egy autót? ... miért nem kettőt és egy lakást + egy nyaralót is mellé?
36. aszparagusz (válaszként erre: 30. - Epresturmix)
2021. jan. 4. 07:40
A kettő nem ugyanaz a kategória. Egy jogosítvány kb. 200 ezer forint, az autónak csak a megvétele ennek minimum tízszerese. Plusz utána a fenntartása.
2021. jan. 4. 07:38

Majd, ha fenn tudja tartani, akkor lehet szó saját autóról.

Az én fiamnak is 18 éves kora óta van jogosítványa, mégsem vettünk neki külön autót.

Ha szüksége van, az apjáét vagy az enyémet viheti. Egy autó fenntartása, még, ha csak áll is, havi súlyos tízezrekbe kerül.

Alaposan elkényeztetted a gyerekedet, talán most még tudsz egy kicsit korrigálni.

2021. jan. 4. 07:01

Az aztán meggyőző érv, hogy azért kell az autó, mert a barátnőnek is vettek a szülei.A saját érdekedben kívanom, hogy a barátnő mostanában ne kapja meg a legújabb, félmillás IPhone-t;valamint gyémántgyűrűt, designer ruhákat se kapjon, mert akkor rögvesd perkálhatsz te is a gyereknek.

Ez lesz belőle, ha egy elkényeztetett kis majom minden nyikkanását teljesítik a szülők.Oviban még csillámpóni kell, tizenhét évesen meg autó, de nem ám a nagypapáé.

Öcsém bizony a nagypapa régi Opeljét kapta meg, és használta pár évig, mire megvette a saját pénzéből a jobb kocsit.Remek szűrő is egy régebbi kocsi:amelyik barátnő, barát derogálónak érzi, hogy a párja régi kocsival jár, az annyit is ér.

2021. jan. 4. 06:44

Csak halkan kérdezem...

Ha 3 év múlva a barátnőjének lakást vesznek a szülei...akkor te is azt veszel,hogy ne rinyáljon? Bírod anyagilag,tök jó...de ha Ti nem lesztek ne adj Isten..kitől fog követelni???? Vagy majd az elsőre ha valamire nemet mondasz,veri rád az ajtót vagy köti fel magát?

Mindezekre láttam már példát sajnos.

2021. jan. 4. 06:38
Igazi Miss Pitchat faragtal a lanyodbol. Tök mindegy mit írunk, úgyis az lesz, amit a mini diktátor akar.
31. Epresturmix (válaszként erre: 20. - Channa*)
2021. jan. 4. 04:24
Qrva szar úgy vezetni friss jogsival, hogy a másik ott pofázik melletted... Én pl leblokkolok mert már várom mibe köt bele.
30. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 4. 04:22
Hát már kifizetted a jogsit, akkor az autót már miért nem kaphatja meg? 🤷‍♀️
2021. jan. 4. 04:21
Nem könnyű helyzet lehet.Mert ha már meg van az a jogsi,akkor kellene hogy gyakorolhasson .Másfelől ez az,,,,, " azt akarom amit akarok,,és akkor amikor akarom",,,,,, hozzáállás,,,,hát,,,,leülnék vele,,,sokszor ha kell.Ha nem lehet hatni a jobbik eszére, meggondolnám.
28. 0885be3643 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 4. 03:28

Az első és legfontosabb kérdés, mennyire vezet biztonságosan. Megvan hozzá az érettsége, felelősségtudata? Ha igen, akkor sem árt 2 hetes jogsira egy kis gyakorlás úgy, hogy felnőtt ül mellette. Ha 17 éves lesz a gyerekem és vezetni akar, én elsősorban őt fogom félteni, nem az autót. Egyébként vitt már haza friss jogsis ismerős úgy, hogy "sportosan" vezetett, és én hálat adtam az életemért, amikor hazaértünk...


A másik, hogy nem jó neki az öreg Fiat. Miért is nem? Első kocsinak ideális szerintem. Első kocsit az emberek többsége úgyis legalább egyszer meghúzza.


Szóval HA biztonságosan vezet, de csak akkor, akkor megkapná az öreg Fiat-ot, vagy ha jobbat akar, valami feltételhez kötném, hogy érezze az értékét. Pl. jegy javítása, valamilyen tárgyból, plusz segítség héztartásban / családi vállalkozásban, esetleg nyári munka és kereset felét beleadja.

2021. jan. 4. 00:05
Csak úgy, ha mondjuk van mellette egy felnőtt is, akinek van jogsija. Én egyedül nem merném elengedni. Rutintalan, nincs tapasztalata. De ha látnám hogy bízhatok benne, mert óvatos, mert nem duhajkodik az úton, akkor később elengedném egyedül is.
26. andi6020 (válaszként erre: 24. - VendrinerPiroska)
2021. jan. 3. 23:58
Az egész hozzászólásoddal.
25. VendrinerPiroska (válaszként erre: 14. - Bözsi néni)
2021. jan. 3. 23:50
Sajnos láttam már mindkettőre példát. Volt halott is, igaz az a srác motorozott, de kb. ilyen idős volt.
24. VendrinerPiroska (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2021. jan. 3. 23:47
Mivel okoztam neked ekkora derültséget?
23. Gretaa
2021. jan. 3. 23:46

Az a 2 hetes jogsi még annyira friss...

Bőven ráérne még egy saját autó.Főleg,hogy nincs saját keresete.Ha volna akkor más lenne a helyzet( ez csak saját gondolat).

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Channa*)
2021. jan. 3. 23:45
Nem akar ilyet. Apósom adná oda. Ő újat akar.
21. Channa* (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 3. 23:44

Ilyen vacak autót akar?

Ez mire jó?

Soha nem ülnék be ilyenbe, bár én utálom a kisautókat...

2021. jan. 3. 23:42

Hát nem tudom...

Ha bírjátok, akkor miért pont ezt ne vennéd meg, miért pont a tankolás, stb. lenne nehéz?


Én annyit tennék még mielőtt egyedül vezetne, hogy egy ideig nem mehetne egyedül, hanem ott ülnék mellette, hogy lássam biztonságosan vezet és amikor úgy látom, hogy OK, akkor mehet egyedül is...

2021. jan. 3. 23:41
A családit csak felügyelet mellett adom neki oda, mert új, nagy autó. Ez a legnagyobb szívfájdalma. Szeretné vinni a barátait ide-oda.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Globus)
2021. jan. 3. 23:39

Nem mondott konkrétat, de van egy bizonyos pénz keret amit nem akarok és nem is tudnék átlépni.

"Modern" legyen a kocsi, olyat akar. A kis fiat 98-as.

17. andi6020 (válaszként erre: 12. - VendrinerPiroska)
2021. jan. 3. 23:37
🤣🤣
16. Amaunet (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 3. 23:36

Majd ha lesz keresete és el tud tartani egy kocsit.

Ha beadod a derekad egész életében rajtatok fog élősködni.

15. Gretaa (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 3. 23:35

Ha az-az autó nem volna jó neki én sem vennék.Sőt,örülnie kéne,hogy egyáltalán kapna egy autót,nem válofatni.(nem egy trabantot kapna,amit esetleg szégyelne vezetni mert olyan régi fajta autó)


Amikor én megcsináltam a jogsimat örültem,hogy ki lett fizetni.Nem is volt eszembe,hogy sajátom legyen.Óvatosan vezetve bármikor elvihettem a családit.

14. Bözsi néni (válaszként erre: 12. - VendrinerPiroska)
2021. jan. 3. 23:32
Sőt, másokat is!
13. globus (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 3. 23:30
Milyent szeretne? Tudná használni? Esetleg úgy véled, csak felvágni akarna vele?
2021. jan. 3. 23:26

Ne vegyél neki. Még nem érett rá. Mond meg neki, hogy keresse meg a felét, és akkor fizeted a másikat. Akkor lehet, hogy kevesebbet rinyál.

Mellesleg az, hogy meg van a jogsija, még nem jelenti azt, hogy vezetni is tud. Mennyire vezet jól? Mert ugye nem csak a kocsit tudja összetörni, de saját magát is.

11. andi6020 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 3. 23:19

Úgyis megveszed. Felesleges pár hétig tépetni az idegrendszed.

Kíméld a gyereket is.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook