Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 160 gramm CH diéta kérdések fórum

160 gramm CH diéta kérdések (beszélgetős fórum)


2023. márc. 15. 14:44
Én endokrinológushoz máj 2re kaptam időpontot! 😐
2023. márc. 15. 10:19
Már bejelentkeztem endokrinológushoz, de csak két hét múlva jutok oda. Viszont hiába olvasgatom a neten az IR tüneteket, homa index kiszámolását, semmi kórosat nem találok. Nincsen egy darab ilyen tünetem sem és az kiszámolt érték is jó. Mindenképpen megvárom a gyógyszerrel a hozzáértő orvost. :-)
23. globus (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2023. márc. 13. 11:46

Metformin csak a meglévő inzulin hasznosulását segíti. Akár egészségesek is szedhetik.

Persze ettől függetlenül diétáni észszerű.

22. Hattori (válaszként erre: 18. - Amaunet)
2023. márc. 13. 11:13
Már bebizonyosodott, hogy ez kamu,
2023. márc. 13. 10:06
Köszönöm a válaszokat. Megnézem majd ezeket az édesítőszereket. Foglaltam időpontot endokrinológushoz, hátha ő is mond majd valamit a laborleletimre. :-)
20. 068c3c8b2e (válaszként erre: 18. - Amaunet)
2023. márc. 8. 18:15
Ez egy olyan elmélet, amire jött már cáfolat. Nekem mondjuk mindegy, nem nagyon eszem édes dolgokat, nem szeretem az édességet. Ha uborkasaláta vagy tartármártás készül, akkor kb egy teáskanál eritrit/xilit/stevia, amit épp elérek, az megy bele és kész.
19. 820e00bff1 (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2023. márc. 8. 18:06
Szia! Èn is gyógyszert szedek a cukromat, Meforalt, ès 160 g szènhidrát diètázok, amennyire csak tudok.
18. Amaunet (válaszként erre: 17. - 068c3c8b2e)
2023. márc. 8. 17:46
Az eritritről épp most jött ki egy kutatás: [link]
17. 068c3c8b2e (válaszként erre: 8. - Jucika33)
2023. márc. 8. 16:41
Az édesítőszerekkel kapcsolatos tévhitek miatt kár kizárni az édes dolgokat. Nézz utána szerintem, mert az édesítőszerek, pl az eritrit, xilit nem károsak.
16. Amaunet (válaszként erre: 14. - Jucika33)
2023. márc. 8. 06:35

Ezek átlag alatti értékek. El is magyarázta, hogy miért gondolja, hogy neked gyógyszert kell szedni?

Az én orvosom el is magyarázza, hogy mit vár a hatóanyagoktól. Részletesen meg szoktuk beszélni ezt.

15. Amaunet (válaszként erre: 13. - Jucika33)
2023. márc. 8. 06:30

Munkavállalás kapcsán kért laborvizsgálatot az üzemorvos. Magas volt az átlagos vércukrom. Korábbról is tudtam róla, csak mivel nálam sem okozott problémát nem szedtem az akkor előírt gyógyszert.

Félévente megyek laborba és megpróbálok minél kevesebb cukrot fogyasztani.

A cukorbetegség sajnos olyan, hogy nincsenek tünetei addig, míg le nem uralja a szervezetet. Csendes gyilkos.

14. jucika33 (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2023. márc. 8. 05:22
A terheléses cukromnál az cukorfogyasztás előtt 4,3, a két óra végén 5,3 volt. Csak a félórás érték volt 9,3. Ez alapján akar velem gyógyszert szedetni a háziorvos.
13. jucika33 (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2023. márc. 8. 05:19
Neked a gyógyszert hogyan állították be? Milyen vizsgálatot csináltak, milyen értékeket néztek? Nekem semmi tünetem nincs, ami erre az IR-re utalna. Véletlenül derült ki, egész más miatt volt a vizsgálat.
12. jucika33 (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2023. márc. 8. 05:18
Nincs is cukormérőm. Nem kaptam érdemi tanácsokat sem. El akarok menni egy normális orvoshoz, aki rendesen meghallgat, meg megnézi az értékeket. Ezt a háziorvos írta fel telefonálás alapján. Nincs beállítva, semmi. Nem akarom a szervezetemet csak úgy hasraütésre teljesen felborítani, amikor érzem, hogy ez a kilengés, amit mutat lelki eredetű lehet. (A több hónapja tartó stressz és párkapcsolati probléma miatt). Nem is fogadott. Az értékeim szerintem nem nagyon magasak, így megpróbálnám diéta és mozgás módszerrel normalizálni első körben.
11. Amaunet (válaszként erre: 8. - Jucika33)
2023. márc. 7. 10:09

Szerintem nem kell a gyümölcsről lemondani, csak nem kell kilókat enni. Semmi baj nem lesz abból, ha megeszel egy barackot vagy egy marék epret, egy almát.


Én Merckformin-t szedek a cukromra. Igyekszem odafigyelni, hogy mit eszek, de nem tiltok meg magamtól semmit, csak keveset eszem pl. süteményből.

10. Amaunet (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2023. márc. 7. 10:02
Milyen gyógyszert írt fel? Miért nem szeded? Méred a cukrodat étkezés előtt, után?
9. hókatica (válaszként erre: 8. - Jucika33)
2023. márc. 7. 09:31
Az aszalt gyümölcs ebben a diétában elve nem jó.
2023. márc. 7. 08:44
Az édes íz hiányzik nagyon. Korábban minden nap ettem csokit, sütit, banánt, üdítőt. Most ezt mind nem lehet. Melyik gyümölcs ehető, ami nemsavas, irritáló hatású? Van esetleg az aszalt gyümölcsök között ilyen? Édesítőszeres dolgokat nem ennék, mert az meg más miatt nem jó.
2023. márc. 7. 07:29
Köszönöm szépen. :-) A tejtermék dolog nem biztos, csak azzaé kísérletezem, amíg el nem kerülök a gasztróra kivizsgálásra. Az alap probléma egy húgyuti gyulladás- valószínűleg valamitől a nyálkahártya sérült, elvékonyodott. nem fertőzés álla a háttérben. Ezt akarom, akarják megszüntetni. Ezt mindenféle ételintolerancia is okozhatja. Viszont emiatt egy csomó minden kaja kiesik, pl a gyümölcsök nagy része (pl alma) zöldségek(pl. paradoicsom), mert ezek irritációt okoznak. Tepertőt, szalonnát nem szeretem. Amúgy a húsokkal semmi bajom, csak a hú- zöldség- tojás kombóval nem lakom jól. Egyszer csináltam 18 évvel ezelőtt ilyen diátát terhesen. Csak akkor ehettem minden összetevőt, úgy könnyebb volt. és rengeteget fogytam tőle, folyton éhes voltam.
6. Charlize (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2023. márc. 7. 06:49

Most nem is az a lényeg, hogy mit nem ehetsz. Szedd össze azt, hogy mit ehetsz. Nézt meg a napi szénhidrát adag (160 gramm) elosztását étkezésekre. Pl.: [link]


Találd ki, hogy pl. mit eszel reggelire. Ebből az ételből matekozd ki, hogy a reggeli szénhidrát mennyiség kijönnön.


Rengeteget kell mérni, grammozni. De 2-3 hét után már ránézésre is menni fog a legtöbb étel.


Én azt csináltam, hogy egy füzetben felírtam, hogy miből mennyi a megengedett.


Pl. főtt rizshez volt egy capuccino csészém, azt 3/4–ig megpakolva ehettem a rizst ebédre + valami husi…


Vagy reggelire ha jól emlékszem 2,5 tk. toast az egyik fajtából, felvágott, és egy paradicsom.

2023. márc. 6. 18:26

Sokféle magvat is ehetsz, ha nem vagy allergiás, ki kell őket méregetni, hogy ne lépje túl a keretet azért. Tejtermékbe a sajt beleértendő? (Van aki különválasztja a friss tejtermékeket az érettektől, csak emiatt kérdem.) Ha sajtot ehetsz, az jól is lakat és van benne kalória is szénhidrát nélkül, tehát kicsit be tud segíteni, hogy ne fogyj tovább.


Jó minőségű felvágott főtt vagy sült tojással szerintem szintén jól variálható fogás uzsonnákra, reggelikre. Amilyen zöldséget szeretsz mellé, azt nyugodtan fogyaszthatod, sok zöldség kimérős, de az uborka, rukkola, paradicsom, paprika többségében nem.


A fekete babos ételek jöttek még be nekem, de a bab és általában a hüvelyesek magas ch tartalmúak, viszont lassú felszívódásúak. Kimérés után bátran fogyasztható.


160 gramm szerintem elég sok, amikor ezt a mennyiséget tartottam be, én híztam, pedig én eleve kövér vagyok, éhezni biztosan nem fogsz emiatt legalábbis.


Teljes kiőrlésű termékeket is ehetsz, amelyiket szereted és amik tejmentesek, csak figyelni kell a mennyiségre.

4. Hattori (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2023. márc. 6. 18:13
Tepertőben,szalonnában,sült tojásban,,húsban nincs ch,halban sem.
3. Bichi (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2023. márc. 6. 18:00
Hát akkor jellemzően maradnak a húsfélék, a növényi fehérjék, és az alacsony szénhidráttartalmú zöldségek, illetve ésszel a gabonaféle. Hogy miből mennyi, az már csak számolás kérdése, meg hogy melyiket szereted egyáltalán. Mert hiába írunk bármit, ha azt éppen nem szereted...
2. hókatica (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2023. márc. 6. 17:34

Szia!


Üdv a klubban! Kifoztuk.hu oldalon olvasd át a diétasulit, hozzá tartozó face csoport: Cukor nélkül - szénhidrátdiéta cukorbetegeknek, IR-eseknek (160g ch)


Kiindulásnak mindenképpen a diétasuli és utána már egy kicsit tisztábban fogod látni a dolgot.

2023. márc. 6. 17:25
Kedves emelkedett cukorral rendelkező sorstársaim! A háziorvos terheléses cukorvizsgálat után azt állapította meg, hogy inzulinrezisztenciám van. Minden további vizsgálat nélkül felírt cukor betegeknek való gyógyszert (nem váltottam ki) és ezt a diétát mondta. Kérdeztem, hogy mit ehetek, azt mondta nézzem meg a neten. Namost a Net tele van ilyen étrenddel, csak az a bökkenő, hogy én jelenleg nem fogyaszthatok tejterméket sem és egy csomó gyümölcsöt sem, zöldséget sem, tojást is keveset. Kinek van ötlete, mit ehetek? Kaptam időpontot a gasztróra, de csak májusra. Addig csonttá fogyok.(Amúgy is inkább alultápláltnak szoktak nézni, nem kéne fokozni.) Még nincs időpontom dietetikushoz, de az majd alakul, csak addig is kéne valami. Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook