Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 11 éves gyermekem candidás, hogy diétáztassak egy gyereket? fórum

11 éves gyermekem candidás, hogy diétáztassak egy gyereket? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. okt. 28. 13:59
Heti egyszer fogyaszthattam tejterméket, 10 dkg sovány húst. Túrót lehetett volna enni, de én addigra már tejcukor érzékeny voltam. A diéta után ez a fajta érzékenységem is elmúlt. nekem érdemes volt végigcsinálnom. De nagyon szigorúan be kell tartani.
22. fdóri (válaszként erre: 19. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 28. 13:57
Hát az én gyerekemnek ezt dobta a gép és még él! És fog is és egészséges. Nem eszik péksütit, egyféle kenyeret, igaz nem élesztőmentest, mert nem ez a problémánk. Lehet mindenből olyat találni amiben ezek nincsenek, ha máshol nem akkor bioboltban. Drága ez tény, de én inkább nem veszek magamnak újruhát... :)
2009. okt. 28. 13:56
hát...nem egyszerű azt látom. Pedig egyszer már végig csináltam a lányommal, de már nem nagyon emlékszem miket főztem neki...valami jó kenyér pótló, meg valami édesség recept jól jönne.
2009. okt. 28. 13:56

nekem élesztő, szénhidrát és finomított szénhidrátmentes diétát kellett tartanom. A candida egy természetes gombafajta, ami a szervezetünkben van, de könnyen elszaporodhat és ez okoz problémát. Lehet, hogy meg kellene ismételni a székletmintát. Nekem vérből nézték. A candida gomba szénhidráton él, így az alapvető tápanyagot kell tőle megvonni, hogy ne tudjon tovább szaporodni, sőt gyakorlatilag kiölik, kimossák a szervezetből, hogy vissza álljon a régi rend. Tudom, a cukor nagyon fontos egy növésben lévő szervezetnek és az idegrendszer fejlődéséhez is elengedhetetlen. De a férfiakból hamarabb kiürül, nekik ált. elég 3 hónapos diéta, a nőknél sokszor fél év sem elég.

sokmindent tönkönylisztte helyettesítettem. Nagyon finom. De sajnos elég kreatívnak kell lenni, ahhoz hogy minden nap ehető kaja kerüljön az asztalra.

19. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 14. - Fdóri)
2009. okt. 28. 13:52
Élesztő a kenyéren kívül még rengeteg mindenben van. Gyakorlatilag az összes péksüteményben, zsemlében, kiflikben sőt még a zacskós porokban, szalámiban és konzervekben is. Ezek mint tilosak!!! Élesztő és cukor a legnehezebb mert a mai világban már a virslibe is ezeket keverik én is alig eszem valamit ezek miatt de nem lehet mindig zöldségeken hamlettem meg abonetten élni mert te halsz meg elöbb nem a gombák.
2009. okt. 28. 13:52
Szerintem ezt szakértőtől kéne megkérdezni,mert egy fejlődő szervezeről van szó és a candida diéta az eléggé kemény,nem lehet tejtermékeket enni,ami azért egy gyereknek fontos élmiszer.Diatetikust kéne kérdezni állítsa elő a megfelelő étrendet.
17. Wecuska (válaszként erre: 13. - F4ff722c02)
2009. okt. 28. 13:50
én nagyon sok levest ettem.a zsemlemorzsában is van élesztő.
2009. okt. 28. 13:50

Rendszeresen kell neki főznöd, olyan alapanyagokból amiket Ő is megehet. Élesztőt, fehérlisztet, cukrot, kefírt, fehér rizst is tilos az első hetekben a gyümölcsök is. Zöldséget lehet enni, elvileg krumplit nem. De nézz át a topicban ott segiteni fogunk!

Üdv

15. fdóri
2009. okt. 28. 13:49
Ebből a szempontból nehezebb neked, az én gyerekem 2,5 éves, azt eszik amit adok. Meg kell vele vhogy értetni. Kenyér helyett esetleg puffasztott rizses hamlet vagy mi?
14. fdóri
2009. okt. 28. 13:48
Hát énszerintem a legegyszerűbb akkor diabeteszes diétát tartani. Csak az élesztőben nem felel meg a követelményeknek, az meg csak a kenyérben van,tehát... Ilyet sokat találsz a googlben: diabetes mintaétrend címszó alatt
2009. okt. 28. 13:45
Az élesztő nélküli kenyeret utálja, a zöldséget utálja, az édesítőt utálja.....és kb. mindent amit lehetne enni.
2009. okt. 28. 13:44
Most derült ki széklet mintából. Bár már régebben is kimutatták, de nem boldogultunk a diétával. Tudom, hogy mit lehet enni a diéta alatt, csak azt nem tudom mit adjak egy gyereknek, amit meg is eszik?
11. Wecuska (válaszként erre: 8. - Fdóri)
2009. okt. 28. 13:43
minden ami fehérlisztből fehér búzadarából finomított cukorból van
10. fdóri
2009. okt. 28. 13:42
Élesztőmentes kenyeret bioboltokban lehet kapni. Meg minden más egyebet is ami a diétához jól jöhet.
2009. okt. 28. 13:41
Nekünk is kellett ilyen diétát tartani. Azt mondták, hogy kerüljük a cukrot, a mézet, a fehér lisztet és a tejtermékeket. De a gyümölcstől ne tiltsuk el. Gabonák mehetnek, zöldségek, húsfélék módjával. Végül én mézet adtam neki.
2009. okt. 28. 13:41
Hát az élesztőt egyszerü, bát nem olcsó. Cukor helyett édesítőszer, ami nem drága de méreg. Egy olyat ismerek ami természetes, egy stevia nevű növényből nyerik. De mi az h finomított CH?
2009. okt. 28. 13:36
én úgy tudom,hogy az élesztőt,a cukrot és afinomított szénhidrátokat kell kerülni.
6. fdóri (válaszként erre: 2. - Szitaszivárvány)
2009. okt. 28. 13:34
Teljesen Mentest? Vagy nagyon kevés szénhidrátot. Azért az egy alapvető táplálékösszetevő.
2009. okt. 28. 13:33
Szia.Tanácsot nem tudok sajnos adni,de mi is hasonlo cipöben járunk.Nekem is egy 11,5 éves lányom van, akinek már julius elejétöl nem tudják kiüzni a füléböl a cacdida gombát...A te gyermekednél hova fészkelte be magát?
2009. okt. 28. 13:33

Szia!


Átérzem a helyzetet, az én fiam cukorbeteg. Sajnos meg kell értenie hogy be kell tartania a diétát. De sokat segíthet ha elmondod, hogy ez el fog múlni ha betartja.

Egyébként ez hogy derült ki? Mi is ez pontosan. Bioboltban dolgoztam, de csak felületes ismereteim vannak a candidáról...

2009. okt. 28. 13:32
mit mondtak mennyi az értéke a candidának.attól függ a diéta keménysége.
2009. okt. 28. 13:31
a candida ditéta szénhidrátmentes diétát jelent.
2009. okt. 28. 13:29
11 éves gyermekem candidás, hogy diétáztassak egy gyereket?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook