Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 éves gyermek fóbiái fórum

10 éves gyermek fóbiái (beszélgetős fórum)


1 2
2008. máj. 19. 11:45

Ezekszerint jobb ha tényleg keresek egy normális orvost. Azért vagyok bizonytalan ezügyben, mert anyukám is hasonlóan mindenért halálra aggódja magát. Úgy gondoltam lehet, hogy örökölte. Érdekes módon a lányok terén viszont elég határozott. Tegnap írt msn-en egy kis iskolatársának aki tetszik neki, és még a telefonszámát is el akarta kérni.

Amit viszont még mostanában felvett, hogy mindenért iszonyúan megsértődik.

6. fe20557d00 (válaszként erre: 4. - Bd6a68fdb8)
2008. máj. 19. 11:45

1:a pszichológus nem írhat gyóygszert,mert nem orvos.Tehát valószínű ti rovosnál jártatok.Pszichológust találsz a Nevelési tanácsadóban.

2: A szorongásnak nicsen közvetlen kiváltó oka,nincs tárgya ahogy a szokták mondani.Ezért tárgyiasítja...így elviselhetőbb.

3:pánik betegség is kialakulhat belőle. A székelési problémák hátterében is szorongás áll.A hosszútávú szorongás,szomtaikus tünetekbe torkoll. Minnél előbb vidd el hogy kezeljék.

5. 7004ca251b (válaszként erre: 4. - Bd6a68fdb8)
2008. máj. 19. 11:38

Egész biztos,hogy van olyan gyermek pszichológus,aki nem fog gyógyszert alkalmazni.Esetleg érdemes lene,nem a helyi kórházban rendelőben dolgozóhoz elvinni(mert ott rengetegen vannak,olyan mint gyárban a gépszíj,és mivel a gyógyszer az egyszerűen gyors megoldás,sokszor ezért alkalmazzák)hanem valami magán prexisban tevékenykedőhöz.

Az ok,hogy mi lehet,sajnos elképzelni sem tudom.De lehet,hogy az iskolában éri sok negatívum.Esetleg felsőbb évesek em cseszegeti?vagy akár az osztálytársai?lehet,hogy egy új közeg,ahol tisztalappal kezdhetne,jobbat tenne neki.Az is lehet,hogy a tv-ben szembesül olyan dolgokkal,ami szemtől szemben nem is bántó vagy félelmet gerjesztő számára,de lehet a kis tudatalattiában félelmeket generál.Egy pszichológus ezért is lenne jó,mert ő enm csak megoldaná a bajt,e a gyökerét is feltudná kutatni,hogy onnantól a baj forrására is oda tudjatok figyelni.

2008. máj. 19. 11:33
Egyszer már voltam vele orvosnál, mikor egy osztálykirándulás alkalmával nem ért el a vécéig. Az akkor annyira rossz hatással volt rá, hogy az utolsó két hétben nem tudtam suliba vinni. A pszihológus viszont azzal kezdte, hogy ír ki neki gyógyszert. Ez nem tetszett, és végül ezt a problémát szép lassan leküzdöttük. Akkoriban a szomszédig nem volt hajlandó eljönni. Ma már, csak azt kérdezi meg, hogy van e ott vécé ahová megyünk. Csak azt nem értem miért szorong? A férjemmel szépen élünk, ő egészen jól tanul, a két nagyobb tesója szereti.. nem értem
3. 7004ca251b (válaszként erre: 1. - Bd6a68fdb8)
2008. máj. 19. 11:29

szia!


Én is egyetértek bogicával,igaz nem vagyok hozzá értő,de azok alapján amit leírsz,ez rengeteg szorongás,egy igen kifiú részéről.lassan jön a kiskamasz kor,jönnek majd a lányok,a társasági élet és elkezdődik,és hogy ne menjen ezek rovására,ez a sok félelme,szeritem is viddel mihamarrb szakemerhez.Manapság már annyi játékos módszer létezik,amivel ezeket a félelmeket biztos feltudák oldani benne.Kinőni magától biztos nem fogja szerintem,ezek annál jóval súlyosabb problémák,mert azt még csak csak megértem,hogy fél a wc miatt,főeg,hogy volt rossz élménye,de hogy egy ilye kicsi gyerek,azon aggódjon vajon romlott e az étel?neki még hatalmas bizalommal és pozitivitással kéne lennie a világgal szemben,ha már most nincs meg benne,felőtt korára akár pánik beteg is lehet,ennyi fóbiával.

De egy jó szakember biztos hamar segítséget tud nyútjani,sok sikerT:)

2. fe20557d00 (válaszként erre: 1. - Bd6a68fdb8)
2008. máj. 19. 11:21
Szerintem a kisfiad erőteljesen szorong.Ezt a szorongást(kellemetlen belső élményt) nevesíti ezekkel a negyed8,rossz étel..stb.(Így elviselhetőbb) Viszont ennek más oka van érdemes volna elvinni pszichológushoz.Hosszútávú szorongás igen megviseli a szervezetet.
2008. máj. 19. 11:14
Van egy kisfiam aki mindenen nagyon aggódik.Volt idő mikor sötétedés után nem evett, mert félt, hogy hányni fog.Most ott tartunk, hogy 8óra negyvenig hajlandó vacsorázni. Vagy mi van ha romlott az étel, vagy ha vécére kell mennie útközben (ezzel volt egy rossz élménye)vagy ha a tanárnéni megszégyeníti....Sorolhatnám még, szerintetek kinövi? Van valami tanácsotok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook