Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 éves gyermek fóbiái fórum

10 éves gyermek fóbiái (beszélgetős fórum)


1 2
2008. máj. 20. 09:01
VAN AKINÉL EBBEN AKORBAN MÁR JELENTKEZIK A KISKAMASZKOR!"
36. toncsimimi (válaszként erre: 27. - Bd6a68fdb8)
2008. máj. 19. 14:46

Feltétlenül vidd át egy másik iskolába, az alap problémáját is csak súlyosbítja, ha még az iskolában sem érzi jól magát! A közeledő nyári szünet épp a legjobb időpont egy iskolaválátáshoz.

Én is csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz, keress fel egy jó gyermekpszichológust, mert ezeket a feszültségeket oldani kell!

35. bd6a68fdb8 (válaszként erre: 34. - 7004ca251b)
2008. máj. 19. 14:27
Ez is jó ötlet. Nem tudom milyen lehetőségek vannak itt felénk, de utána nézek. Köszi
34. 7004ca251b (válaszként erre: 33. - Bd6a68fdb8)
2008. máj. 19. 14:09

Az ilyet elkéne tiltani a tanítástól.Minek megy taárnek az aki nem tud bánni a gyerekekkel?!

ezért is olyan remek manapság az oktatási rendszer,és ezért is szerepelünk olyan jól,mindenféle nemzetközi felmérésen annyira "remekül"...na de ez már másik téma,nem ide tartozik.

Viszont így szerintem mindenképp megfontolandó a suli váltás.Meg esetleg ha még nincs a kisfiadnak valami hobbija,valamire beirathatnád.Pl lovagolni vagy valami csapatsportra,azt mondják az állatok közelsége és a csapat munka sokat tud segíteni egy gyerkőcnek a megnyílásban.A közösen szerzett élmények,hatalmas öröm egy kisgyereknek,a közös cél öszekovácsolja őket,beléjük ivódik,hogy egy csapat,szeretik egymást,ugyanakkor megtanul kiállni magáért...talán ez is előrelépést segíthet,nemtudom...

33. bd6a68fdb8 (válaszként erre: 32. - 7004ca251b)
2008. máj. 19. 13:58
Persze, mint írtam igen nehéz dícsérni. Inkább úgy fogalmaznék, hogy azt szoktam neki magyarázni, hogy nem ellenük irányul a tanárnő hülyesége, hanem egyszerűen ilyen a természete. Ez tényleg így is van. Ő meg mondta, hogy neki a gimnazista lányának is fél 8- 8 között már aludnia kellett.Még suttogniuk sem szabad ha pl: mennek az ebédlőbe...
32. 7004ca251b (válaszként erre: 31. - Bd6a68fdb8)
2008. máj. 19. 13:49
Ne tüntesd fel neki jobb színben a tanárnőt,ha valóban rossz tanár.Persze nem azt mondom,hogy a fiadat ellene hangld ,és perze próbáld meg a tanárnőt az elviselhetőbb odaláról is megmutatni a fiadnak,hátha akkor könnyebben megy el a suliba,de ha tényleg szörnyű tanár,akkor ne nagyon dicsérd a fiad előtt,mert csak azt fogja érezni,hogy nem állsz az ő oldalán és,hogy vele van a baj,amiért nem látja a tanárnőben a jót,holott ha téyleg szemét a nőszemély,akkor nincs is mit látnia benne a fiadnak.
2008. máj. 19. 13:45
Én igyekszem neki jó színben feltüntetni a tanárnőt, de nehéz. Az a ba, hogy rá tényleg jellemző, hogy megszégyeníti a gyerekeket, és rettenetesen maximalista. Sajnos már én is láttam. De ezért amiért az én fiam ilyen ,nem teljesen hibás, csak nem javít a helyzeten. Az én 2 nagyobb gyerekemnek már kb: 10 tanára volt, de soha nem volt bajunk egyikkel sem. Most nagyon kifogtuk. Minden esetre segítettetek és tovább lépünk.
30. 0c97fbb607 (válaszként erre: 27. - Bd6a68fdb8)
2008. máj. 19. 12:33

Nézd,ha egy ilyen miatt két hétig nem tudtad elvinni suliba,utánna is nehezen mozdúlt ki,mert félt ,hogy esetleg nincs közel wc,ez azt jelenti,hogy az ofő nagyon szarúl kezelte a helyzetet és mély szényent ,meg szorongást hagyott hátra ezzel kapcsolatba a fiad lelkében.

Tudom amúgyis érzékenyebb lélek ,ahogy írtad,de szerintem egy rossz nevelő még tovább ronthat a helyzeten.

Beszélj a fiaddal,hogy mit szólna hozzá ,ha iskolát váltanátok,meg esetleg arról is ,hogy miért nem szereti az ofőjét?:)

29. fe20557d00 (válaszként erre: 27. - Bd6a68fdb8)
2008. máj. 19. 12:33

Nekem is úgy tűnt,hogy nem ott kezdődött.Az iskolai fóbiák,szorongások általában csak iskolába induláskor lépnek fel pl:hasi fájdalom,láz..stb.Majd délutánra otthon minden oldódik.

Nálatok már generalizált.Na jó szerintem elég ennyi,menjetek el.Sok sikert.Bizots vagyok benne,hogy segíteni tudnak nektek:)

2008. máj. 19. 12:29

Az a gyerek aki az iskolai dolgok miatt szorong álatlában otthon családi környezetben ezeket "elengedi." Nálatok ha jól emlékszem írtad ezeket az ételtől való szorongás..stb.Otthon is.

Itt azokokat nem lehet fórumba feltárni,nem is szerencsés.Egy-két beszélgetést megér szakember bevonásával.Szeretnek a gyerekek járni drámára is bábozásra is vagy más szorongás oldó foglalkozásra,egy másik élmény számára,miközbe lehet szükségessé válik iskola váltás is.

2008. máj. 19. 12:26

Nem az iskolában kezdődött. Tudom, hogy már az oviban is zűrök voltak, oda is alig akart menni. Ott délben haza hoztam, de ebben a suliban nem lehet elhozni, bár nem értem miért.

Ha lehetne mindíg itt ülne velem, pedig ez már ilyen korban nem biztos, hogy jó.Itt van egyébként mellettünk egy másik suli, lehet, hogy meg kéne próbálni.Ennél a tanárnál csak jobb lehet.

26. fe20557d00 (válaszként erre: 21. - Bd6a68fdb8)
2008. máj. 19. 12:20

Azon gondolgodj el,hogy ez a probléma összefüggésbe áll az iskolás korral vagy már kisebb korában is volt? Akkor nem feltétlenül a tanár az oka,de valószínűleg nem jól kezeli a kisfiad személyiségét.

Ezekre a Nevtanba mindre fénytderítenek.

2008. máj. 19. 12:18

Még annyit,hogy szinte az egész napját az iskolában tölti,egyáltalán nem mindegy ,hogy hogyan.

Gondolj csak bele,hogy milyen rossz lehet ,minden egyes reggel szorongva elindúlni egy olyan helyre ahol nem szeret lenni?

24. 0c97fbb607 (válaszként erre: 21. - Bd6a68fdb8)
2008. máj. 19. 12:17

Tudom,de ha ilyen a nevelője,akkor az többet árt a személyiségének,mint egy váltás.

Az én fiam is mimóza:))

Minden egyes reggel sírt az oviban,(hetenként 2 hétig elhúzódó ,lázas betegségeket produkált,szóval megoldotta,hogy ne kellejen sokat mennie),alig akart bemenni,aztán csoportot váltottunk és láss csodát mosolyogva ment utánna és a "betegessége" is elmúlt.

23. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 18. - Fe20557d00)
2008. máj. 19. 12:12
Én is ezeket akartam ajánlani,a mi városunkban ezek nagyon jó szakemberek ráadásul.
22. 7004ca251b (válaszként erre: 21. - Bd6a68fdb8)
2008. máj. 19. 12:12
hidd el ha nem lesz örökös stresszben a tanárok miatt,könnyebben ki fog nyílni,barátkozni.Azért úgy elég nehéz közzvetlennek lenni ha közben folyamatosan szoronganod kell.
21. bd6a68fdb8 (válaszként erre: 19. - 0c97fbb607)
2008. máj. 19. 12:10
Ezen is gondolkodtam már, mert tényleg több szülő is jelezte, hogy a tanárnő miatt elviszik a gyereket, csak hogy ilyen kis mimóza félek a váltástól is, mert nem könnyen barátkozik. Itt meg vannak barátai. Hát nem könnyű..
20. bd6a68fdb8 (válaszként erre: 18. - Fe20557d00)
2008. máj. 19. 12:08
köszi
19. 0c97fbb607 (válaszként erre: 17. - Bd6a68fdb8)
2008. máj. 19. 12:07
Váltsatok iskolát,ha megteheted.
18. fe20557d00 (válaszként erre: 17. - Bd6a68fdb8)
2008. máj. 19. 12:07

szívesen,de ne orvoshoz vidd!!

Keresd fel a helyi Nevelési Tanácsadót és ott kérj időpontot pszichológushoz:)

Még a Családsegítőkbe,Gyerekjólétikbe is működik pszichológus őket is felkeresheted,ők nyáron is vannak,a Nevtanba nyári szünet jön.De érdeklődj mindkét helyen.

2008. máj. 19. 12:03

Köszönöm a segítségeteket. Most úgy is jön a nyáriszünet, mindenképpen elviszem egy orvoshoz.

Sajnálom, mert tudom, hogy milyen rossz neki, meg félek is attól, hogy most javulni fog a dolog, vagy romlik.

Ráadásul kifogtuk a világ legpocsékabb osztályfőnökét ami szintén nem javít a helyzeten, ma is úgy ment iskolába, hogy ő mindent meg tesz, csak ne vigyem...

16. 7004ca251b (válaszként erre: 15. - Fe20557d00)
2008. máj. 19. 12:00
köszönöm:)
15. fe20557d00 (válaszként erre: 12. - 7004ca251b)
2008. máj. 19. 11:58
Sokat tudsz te erről mégha nem is vagy "szakember " ahogy írtad..:-)) Jól látod.
14. 7004ca251b (válaszként erre: 11. - Bd6a68fdb8)
2008. máj. 19. 11:57
gyerek pszichológust!ő nem tud orvosságot írni,igy nem is fogja erőlteti,hanem a beszélgetést és a játékokat fogja alkalmazni.a pszichiáterek va jogosultsága gyógyzert írni,ami sűrűn meg is tesznek,mert kevésbé időigényes,mint beszélgetni a gyerekkel.
13. fe20557d00 (válaszként erre: 10. - Bd6a68fdb8)
2008. máj. 19. 11:56

Igen lehet.Ha a szervi vizsgálatok egyértelműen kizárták a szervi okot,akkor valószínűleg a szorongásos dolgok voltak jelen.

Ne ilyedj meg.Ebben van hajlam,genetika,és környzeti összetevők.A szorongást klasszul lehet oldani,és azért volna fontos most elkezdeni vele,mert a kamaszkor amúgy is nehéz kor.Ezek a problémák felerősödhetnek.

12. 7004ca251b (válaszként erre: 7. - Bd6a68fdb8)
2008. máj. 19. 11:56
Minden gyerek más és már,és vannak aggodalmaskodóbb gyerkőcök is,és igen,lehet,hogy az erre való hajlamot úgy mond örökölte,vagy épp "elszokta" a agyitól,és ha picit óvatosabb az átlagnál az nem is feltétlenül baj,hisz nem vagyunk egyformák.De ő aránytalanul nagy félelmet táplál sok minden iránt,ami sem az életkorával nem összeegyeztethető,sem pedig az élethelyzetével,hiszen írtad,szép nyugodt családban nevelkedik.Az emberekben mindenre megvan a túlzás ajlama,könnyen elszalad velünk is ló,felnőtt létünkre,és eldőlünk egy irányba,ami már nem normális.Nézd csak meg azokat akik dohányoznak.Van aki csak napi 2-3at,ami nem jó,de még elfogadható,és van akivel elszalad a ló és napi 3dobozzal szív.Tehát lehet,hogy ő valóban hajlamosabb aggodalmaskodni,és ez nem baj,de nem szabad,hogy átesse a ló túloldalára,egy jó szakember megtudja neki mutatni az aranyközép utat,hogy ne mindenért stresszeljen és aggódjon,csak azokért a dolgokért,amiért téyleg szükséges,és akár még hatákony is bizonyos fokig pl.iskola-vizsgázás.
2008. máj. 19. 11:55
Bocs, de nem igen vagyok járatos a témában most pszihológust, vagy pszihiátert, vagy kit keressek?
2008. máj. 19. 11:53
Közben eszembe jutott még valami.Mikor még ovis volt iszonyú fej nyilallásai voltak. ezek pár percig tartottak, de volt, hogy teljesen legyengült tőle. Persze elvittük mindenféle kivizsgálásra, ahol semmit nem találtak. Aztán ez egy idő után elmaradt. Lehet összefüggés? Úgy látom van itt aki ért a témához, azért kérdezem.
9. fe20557d00 (válaszként erre: 7. - Bd6a68fdb8)
2008. máj. 19. 11:50
Nem kell orvos.Egy jó gyerekpszichológus tud nektek segíteni.Akár már egy dráma játék ,egy bábozás..stb kibillentheti ebből.
8. fe20557d00 (válaszként erre: 4. - Bd6a68fdb8)
2008. máj. 19. 11:48

A szorongás egyes formáit mindnyájan ismerjük saját tapasztalatainkból. Ilyen pl. a fogorvosi váróban vagy a vizsga előtt érzett szorongás. Könnyen felismerjük azt is, ha valaki fél a kutyáktól vagy a repülőgépen való utazástól.

Vannak azonban a szorongásnak olyan megjelenési formái, melyek felismerése nem könnyű, és speciális ismereteket is igényel. Nem mindig egyszerű felismerni a valamiért állandóan aggodalmaskodó ember viselkedése mögött a generalizált szorongásos szindrómát vagy azt, hogy a "szégyenlős" kisgyereknek szociális fóbiája van. A taxisok törzsutasai között gyakori a közlekedési fóbiában szenvedő beteg. Még nehezebb a felismerés, ha a páciensnek elsősorban testi tünetei vannak. A szívinfarktusra emlékeztető pánikroham esetén nem arra gondolnak a betegek, hogy ez egy szorongásos jelenség. Az ismételten jelentkező fejfájás, hátfájás, hasi panaszok, szédülés, nehézlégzés, szinte állandó fáradtságérzés a testi betegségek gyanúját vetik fel. Az ajtózárat százszor is ellenőrző kényszerbeteg az állandó késések miatt kerül nehéz helyzetbe. Az orvosi vizsgálatkor vagy kezelés alatt "ingerülten" viselkedő betegek jelentős része szorong, nem bántó szándék vezeti.

A szorongás tüneteit pszichés, szomatikus/vegetatív és viselkedési tünetekre oszthatjuk fel

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook