Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kollégák mobilszáma fórum

Kollégák mobilszáma (beszélgetős fórum)


1 2 3
2020. dec. 18. 16:58
Ez mindenhol így van, azaz a régit felvették, a béremelések nem voltak olyan mértékűek, de az újakat többért tudják felvenni....
87. Channa* (válaszként erre: 76. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 18. 16:56
Hány éves vagy?
86. Channa* (válaszként erre: 74. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 18. 16:56
És miért ne vennének fel máshová?
85. druzsina (válaszként erre: 83. - Timycat)
2020. dec. 18. 14:56
Nyílván a kapcsolati tőke hasznos. Az is előnyös, vagy inkább elengedhetetlen, hogy a munkahelyen ki tudjon jönni az emberekkel. De azt gondolom ezekhez előbb "rendbe kell tennie" magát. Legalábbis szerintem. Talán akkor tud nyitni inkább.
84. timycat (válaszként erre: 72. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 18. 14:32
Az én diplomáim mondjuk nem wc-papírok, de évente párezret kiadnak belőle 😕 Nyilván ennyi emberre nincs szükség. Az embernek fel kell építenie magát, ha meg akar belőle élni. Nehéz, kutyanehéz, de meg lehet csinálni, ha nem úgy áll hozzá dolgokhoz, emberekhez, munkahelyhez ahogy te. Változtass magadon!
83. timycat (válaszként erre: 79. - Druzsina)
2020. dec. 18. 14:29
Vagy picit nyitni a kollégák felé. Ahogy írta nagy a fluktuáció, tehát a mostani kollégák elmennek valahova, elhelyezkednek máshol. Mostanában divat az, hogy egy dolgozó ajánl be valakit (sőt ha beválik még pénzt is kap utána). Nyilván olyan embert senki nem ajánl be aki ellenszenves, undok vagy csak szimplán nem áll szóba senkivel.
82. timycat (válaszként erre: 74. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 18. 14:26

Lentebb még vígan mondtad, hogy mondjak fel, fitessenek ki (ugye ezt már tisztáztuk hogy cca. 4 havi béred lenne) aztán már ott sem vagy. Na most erről a magas lóról mikor elfogy (ezt én speciell nem várnám meg) a 4 havi fizu le kell szállni.


Nem értelek. Olyan nincs, hogy nincs más. Lehet ki kell mozdulni a komfortzónából, de van. Ott ahol most vagy csak vegetálsz és emellett fröcsögsz mindenkire, hőbörögsz, hogy mindenki másnak hogy kellene viselkednie/dolgoznia/megélnie szerinted és mi lenne a fair. Az élet nem fair.


Továbbáképzés, nyelvtanulás? Nem kerülne több energiába mint pattogni mindig valamin, persze pénz. De befektetés, ha nem a 4. wc-papír végzettségbe ölöd.

81. globus (válaszként erre: 74. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 18. 14:05
Rengeteg munkához nem kell diploma, és mivel nem szükséges hozzá, nem is fizetik meg. Középfokú szakirányú végzettség az elvárás, amivel garantált bérminimumot kifizetik. Közalkalmazottként sajnos ennél többet nem nagyon, mert olyan a bértáblázat, 42 év munka után ad többet 800 Ft-tal.
80. globus (válaszként erre: 67. - Amaunet)
2020. dec. 18. 14:01
Erre nem kapunk választ.
79. druzsina (válaszként erre: 74. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 18. 13:45

Van diplomád, van tíz év folyamatos munkatapasztalat, és lehet csak ki kellene pofozni az önéletrajzod. Egy kicsit ráncbaszedni magad, feltöltődni valamivel, hogy tudj hinni magadban, hogy pozitívabb legyél.


Most biztos, hogy nehezebb új állást találni, de mindenkinek szerintem. Viszont ez nem tart örökké. Nem hiszem, hogy nem talalsz majd egy jobbat, ahol megtalálod a számításod.

2020. dec. 18. 11:47
Szerintem mindenkinek ez van, akinek álagos vagy kevésbé keresett végzettsége van. Ilyen az élet. Be kell adni az 1001. helyre is. Ha csak az önsajnálatban lubickolsz akkor a büdös életben nem jutsz előbbre.
2020. dec. 18. 11:44
Miért mentél büfé szakra?
2020. dec. 18. 11:43
szerinted nem adtam be 1000 helyre már? utóbbi időben nem, mert meguntam. meguntam hogy küldözgettem 1000 helyre és nulla visszajelzés.
2020. dec. 18. 11:36
Még mindig nem értem. Azt igen, hogy mindenre van egy kifogásod, de mi akadályoz meg abban hogy új helyekre beadd a jelentkezésed?
2020. dec. 18. 11:29

Halkan jelzem hogy nekem van állasom 10+ éve amit az (egyik) diplomámnak köszönhetek. Olyan amilyen éhbéres de VAN.


Míg ha innen kirúgnak hova megyek? A híd alá? Ezeket a diplomákat BÁRHOL körberöhögik be se merem írni őket az életrajzba.


Sehova se kellek csak ide ebbe az ócska kuplerájba de ide is csak azért mert 10+ éve itt vagyok.

Ma már ide se vennének fel. Sehova se. mehetnék utcát söpörni. na már érthető miért vagyok itt és maradok is halálig?

2020. dec. 18. 11:23
Nekem is haszontalan diplomám van, ráadásul csak egy, mégis találtam normálisan fizető, nem lélekölő állást (többet is már). Azért nem olyan lehetetlen. De minek csináltál meg hármat ugyanazon a vonalon? Mi volt a cél? Azért ha előtte nem is, útközben nagyjából körvonalazódni szokott, hogy az ember milyen területen fog (vagy nem fog) tudni elhelyezkedni az adott végzettséggel.
2020. dec. 18. 11:11

"na de hárommal??? "


És ha mind a 3 azonos irányú bölcsész WC-papír? Szálljunk már le a földre.... lehetne 3x 33 papírom is, ha mind bölcsész.

mind wc-papír.

71. Kacsahercegno (válaszként erre: 70. - Amaunet)
2020. dec. 18. 10:39
Persze, nyilván lehet kamu, én csak azt nem értem hogy miért jobb esetleg szánalmasabbnak feltüntetni magát, mint amilyen valójában. Ha 1 diplomával (vagy anélkül) nem talál normális állást, akkor az még valamennyire életszerű, főleg a mostani helyzetben, na de hárommal??? Könyvelőként? Az már művészet.
70. Amaunet (válaszként erre: 69. - Kacsahercegno)
2020. dec. 18. 10:21

Igen, feltételezem én is, hogy azonos egy másik fórumindítóval, de adjuk meg az esélyt, hogy nem.:)


Egyébként a végzettségéről itt mindenki azt mond amit akar.

69. Kacsahercegno (válaszként erre: 68. - Amaunet)
2020. dec. 18. 10:18
Állítólag 3 diplomája van 😂 de FI az ékes példája annak hogy a diploma a világon semmit nem jelent, attól még ugyanúgy lóghat a kapanyél a szájából...
68. Amaunet (válaszként erre: 64. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 18. 10:07

"És mivel én más helyre nulla eséllyel kerülnék be így marad ez.

Sztem egyszerű a képlet."


Nincs kellő végzettséged?

67. Amaunet (válaszként erre: 66. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 18. 10:06
Akkor már nem munkaidőben, munkahelyről netezel?
66. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 65. - Globus)
2020. dec. 18. 09:49

"eddig dolgozol? 21-éig? Jan.2-ig hiányozni fogsz."


mi köze ennek ahhoz meddig dolgozom? ha tudni akarod idén tegnap mentem utoljára.

65. globus (válaszként erre: 64. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 18. 09:42
Meddig dolgozol? 21-éig? Jan.2-ig hiányozni fogsz.
64. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 62. - Timycat)
2020. dec. 18. 09:35

"Ezt az esélyt nem adod meg magadnak "


sorry de ESÉLLYEL nem lehet fizetni a boltban. Ott csak azzal lehet fizetni amit megkapok bérként.


És mivel én más helyre nulla eséllyel kerülnék be így marad ez.

Sztem egyszerű a képlet.


Ja és biztos lenne olyan hely ahova bármikor felvennének: műszakos gyári melók, utcaseprés futárkodás-csak oda meg én nem megyek (mindegy mennyit fizet-nem megyek akkor se ha milliót fizetne)

63. timycat (válaszként erre: 62. - Timycat)
2020. dec. 18. 07:39
Bocs felmondási idő + nem egész 1 havi lóvé.
62. timycat (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 18. 07:35

Te csekély értelmű... 10 év után 3 havi végkielégítés jár, ezen rázod magad? Inkább ottmaradsz még X évig semmi pénzért? (15 év után jár a 4 havi).


Azt írod az újak 1,5-szer annyit keresnek mint te. Szóval vegyük azt alapul, hogy ha felmondanál új helyre kerülnél te is 1,5-szer ennyit kapnál. Ezt az esélyt nem adod meg magadnak 3 havi végkielégítés miatt 🤦‍♀️


Egy gyors matekkal ki tudod számolni, hogy mennyire nem éri meg neked fenntartani ezt az állást vagy segítsek?

61. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 17. 23:09

Ha neked igy jo, es amugy se akarsz veluk beszelni, akkor nem mindegy?


Amugy beszedes, azt arulja el, hogy senki se szeret a munkahelyeden.

60. Bless the child (válaszként erre: 57. - Channa*)
2020. dec. 17. 18:50
De ahhoz nem kell ilyen carságokat nyitni
59. andi6020 (válaszként erre: 57. - Channa*)
2020. dec. 17. 18:49
Több mint valószínű.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook