Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 éves kisfiam nem eszik semmilyen darabos ételt, mit tehetnék? fórum

1 éves kisfiam nem eszik semmilyen darabos ételt, mit tehetnék? (tudásbázis kérdés)


16. danibaba1 (válaszként erre: 15. - Sookye)
2013. febr. 6. 18:56

Az én fiamnak sem ment a szopizás, de akkor azt hittem, hogy az csak az én hibám. Sajnos nem is erőltettem. Hiába első gyereknél, az ember nem olyan tapasztalt. Ma már biztosan máshogy csinálnák. :-)

Akkor még nem tudtam, hogy Daninak le vannak tapadva a rágóizmai, így a szopizás is azért nem ment neki.

Még a gyerekorvos is csak legyintett, hogy eltúlzom a dolgot. Nálunk más probléma nem volt, csak a rágás hiánya.

Szerencsére mi megtaláltuk a megoldást és rohamosan javult a helyzet. Állítom, hogyha nem megyünk kezelésre, akkor még a mai napig is turmixolhatnám az ételeket.

15. sookye (válaszként erre: 14. - Danibaba1)
2013. febr. 6. 18:48

Ez nem lehet hülyeség...

Mi a lányommal 3 hónapig jártunk Dévény-tornára, előtte nagyon nehezen ment szopizás is (nem csak ez volt a probléma). A gyógytornász minden alkalommal masszírozta a száját is, ha hamarabb eljutunk oda, talán könnyebben ment volna a szopi is :s

2013. febr. 6. 18:15

Szia! Én is hasonló cipőben jártam anno. Az én fiam már elmúlt 5 éves. Engem aggasztott, hogy 1 évesen minden darabos ételtől hányt, öklendezett. Miután ez még 1,5 éves korára sem múlt el, így akkoriban kezdtem el segítséget keresni. Mondhatom sokan hülyének néztek.

Majd eljutottunk egy DSGM szakemberhez, aki megállapította, hogy le vannak tapadva az arizmai, ami abban nyilvánult meg, hogy nem tudott rágni. A darabos ételtől félt. 1/2 évig jártunk arckezelésre, míg meg nem oldódott a probléma.

Természetesen nem mondom, hogy a Te gyermekednek is hasonló baja van, de nem biztos, hogy csak "későn érő" tipus, ahogyan azt nekem mondták sokan.

Remélem nem hoztam Rád a frászt. CSak gondoltam, hogy a mi esetünk segíthet, ha mégsem oldódik meg a probléma. :-)

2013. febr. 6. 17:45

köszönöm.

Nem aggódok miatta, mert jól fejlett, végülis mindent megkap amire a szervezetének szüksége van csak 6 hónapos módon, csak mindenki cseszeget a környezetemben, hogy már kenyeret kellene reggeliznie meg hasonló, meg, hogy a szoptatás miatt van az egész és hogy mi megmondtuk, hogy szoktasd le a szopásról stb

a pépes kaját sem eszi meg ha sűrű, csak akkor ha úgymond lefolyik a kanálról, mint pl a joghurt...

12. t_marcsi (válaszként erre: 9. - Sookye)
2013. febr. 6. 13:36
Ezzel a módszerrel az én fiam is bármit megeszik. Zöldségeket, húst, májaskenyeret, gyümölcsöket... bármit. Viszont annyit nem eszik mennyiségre, hogy főétkezésnek elég legyen, úgyhogy a "nasizás" mellett kap 5-ször üvegeset is, és ha le van pürésítve, akkor azt is megeszi :) Mégis olyan kis sovány, hogy átfúj rajta a szél :(
2013. febr. 6. 11:54
Van ilyen ha később kezdődik a hozzátáplálás akkor ne várd hogy pár hónap alatt már mindent egyen.Nagy váltás ez neki.Próbálkozz babapiskótával,kukival,kekszel stb.amiket ő maga is megfoghat.Ültesd oda magatokhoz mikor esztek hátha megkíván valamit.Ha mindig mindent pépesen kap soha nem is fogja elfogadni a kicsit db.os ételt.Apránként próbálkozz minden nap legyen olyan étellel kínálva amiben van db.Mégha az csak pl szétnyomott tészta,krumpli stb.
2013. febr. 6. 11:44
Másfél éves a kislányom és ő is hasonló. A kanalat és a cumisüveget sem fogja meg. Ha nem adok neki enni, akkor nem adok. NEm idegeskedik miatta. Egyszerűen ez a típus. Nem fogott meg ő sem semmit a kezében, sem kifli, sem más. Egyszer a szomszéd gyerekeket látta kukit (pufit) enni és kért belőle és láss csodát ette egyedül. Vettünk neki itthonra is és azóta elfogadja a kiflit is és a katonákat amiket készítünk. Főtt ételben még most sem lehet neki darabosat adni.
2013. febr. 6. 11:39

Miért nem próbáljátok meg a BLW-t? Baby led weaning, amikor a baba választhatja ki, hogy mit szeretne enni. Nézz utána, talán ez segítene. Egyáltalán nem pürésítenek, a gyerek puha, kézbe fogható ételeket kap, amit saját maga rak a szájába. Pl. brokkoli, karfiol, banán.

Az biztos, hogy erőltetni nem szabad, az én lányom is akkor szokott hányni, ha valamit nagyon bele akarunk tuszkolni. Amit meg szeret, abból irdatlan mennyiségeket képes eltüntetni.

Valószínűleg a tejfogakhoz, illetve azok hiányához is lehet köze a darabos étel elutasításának, lányomnak nagyon hamar kijött az összes foga, hamar is elfogadta a darabos kaját.

2013. febr. 6. 11:32
Én 1 évesemnek az 1 éves üvegeset turmixolom. Így megeszi, de mindenbe kevernem kell gyümölcsöt, mert máshogy nem megy. Kb. 4 napja a bátyja tányérjáról lelopta a kenőmájasos kenyeret, azóta ki sem nyitja a száját ha kanalat lát, állandóan csak májaskenyeret enne... Ne aggódd túl, el fogja fogadni, ha megérik rá. Pürésíts, egy idő után csak a 4/5-ét pépesítsd, és tegyél bele kicsi darabosat, hátha így megeszi, aztán megszokja, és el fogja fogadni.
2013. febr. 6. 11:31

Ne ess kétségbe!A környezetemben 3 ilyen baba is volt.A 2 kislány kb.másfél évesen,a kisfiú 2 évesen kezdett el darabosat enni.Az egyik kislánynak 14 hónaposan jött ki az első foga,lehet ez is közrejátszott.

Egy egészséges felnőtt sem iszik cumisüvegből,eszik pépeset,nyugi,hamarosan eljön a darbos étel ideje is a kisfiadnál :)

2013. febr. 6. 11:30

amúgy jól fejlett, nem is érdekli a kaja, meg se fogja a kanalat, csak ha rágni akarja de azért meg nem szoktam neki odaadni, hogy ne azt szokja meg, hogy rágni kell

még ha a gyümölcsbe reszelek kekszet, átszitálom, hogy a nagyobb darab ne menjen bele, belekeverem agyümölcsbe, elázik, azt se eszi meg ha megérzi benne

úgy érzem megrekedtünk egy 6 hónapos szinten

2013. febr. 6. 11:28

4 foga van

a kenyeret kiflit meg se fogja, úgy néz rá mint én néznék egy rothadó húsra, szinte megborzad ha a kezébe akarom adni

2013. febr. 6. 11:27

1 éves múlt, anyatejes, a hozzátáplálás is neheten ment, kb 8 hós korára váltódott ki egy kaja, 10 hós koráig 80% anyatejen élt, a többi volt valamilyen gyüm, vagy főzelék. Semmi darabosat nem eszik, mett kb a4-5. falatot ha le kell nyelni öklendezik és hány. Egyébként is könnyen hány, ha pl mélyebbre dug egy játékot. Se kenyér se tészta, se rizs semmi. Vagyis megeszi ezeket ha bele van turmixolva a kajába. Bébiételt soha nem evett csak gyümölcsbe, azt eszi ma is. sajna abból is csak a 4 és 6 hósat mert adarabos abból se kell. Csak úgy eszi meg a főzeléket ha joghurt állagúra van turixolva. De így bármit megeszik, persze vannak nem szeretem kaják, azokból kevesebbet eszik. Amúgy is keveset eszik, nem eszik meg egy 4 hós bébiételes üvegnyi mennyiséget, kb 150 g-okat eszik. Napi kaja: Reggel anyatej

tízórai üveges gyümölcs 1/2 üveg( a friss semmiből se kell)

ebéd: a mi ebédünk általában turmixolva

elalvás előtt anyatej

uzsonna 1 joghurt vagy az ebéd maradéka

vacsora anyatej

uzsona

2013. febr. 6. 11:26
Az enyém sem. Pépesítek, úgy megeszi. Érdekes módon a kifli, alma, husi mehet darabosan, de ha kanállal akarom etetni, akkor kiköpködi... 8 metszőfoggal mondjuk nehéz rágni :)
2013. febr. 6. 11:21
akkor pépesíts! majd rákap.
2013. febr. 6. 11:19
1 éves kisfiam nem eszik semmilyen darabos ételt, segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook