Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 éves kisfiam nagyon kevés folyadékot iszik kb 500 ml-t napi szinten.Félek hogy ez túl kevés a szervezetének! Valaki tudna tanácsot adni? fórum

1 éves kisfiam nagyon kevés folyadékot iszik kb 500 ml-t napi szinten.Félek hogy ez túl kevés a szervezetének! Valaki tudna tanácsot adni? (beszélgetős fórum)


2012. máj. 10. 11:31
Pótold gyümölcsökkel!
12. Noncsi18 (válaszként erre: 1. - Adgj)
2012. máj. 10. 02:11

[link]


Szerintem ez egy eleg jo cikk, mivel azert tobb mindentol is fugg, hogy mennyi legyen a folyadekbevitel...

11. Bcicus
2012. máj. 10. 00:37
Enyém sem iszik többet.
2012. máj. 9. 22:53

Mit jelent nálad, hogy folyadék? Az én Kislányom 1,5 éves, amit naponta iszik: 4-5 deci tej, 3-4 deci víz és ennyi. Persze levest eszik meg a gyümölcsökben is van.

Azt olvastam, hogy babák esetén ahány kiló, annyi decit kellene innia, nyilván csak nagyjából. A kislányom 9 kiló, mondjuk jó esetben talán megvan a 9 deci.

2012. máj. 9. 16:47

Számold bele azt a folyadékmennyiséget amit étellel bevisz a szervezetébe. Mindenben van folyadék, azt is bele kell számolni.

Egy felnőtt folyadékmennyisége másfél liter, szükség szerint. Tehát nem előírás, hogy egy embernek naponta mennyit kell innia.

Tanácsom, hogy kérdezd meg a védőnőt gyerekorvost, ha nem vagy biztos magadban.

egy fórumon igen eltérő tanácsokat kapsz, és bizony nem mind hasznos, félrevezethet, ami komoly bajt is okozhat.

2012. máj. 9. 16:47

Azért nem mindegy, hogy a fél literen kívül kap-e más folyadékot még. Mert ugye a főzelék, a levesek, stb. is tartalmaz folyadékot.

Nálunk 1,5-2 dl kakaóval vagy maci kávéval indul a reggel, délelőtt olyan 2-3 dl folyadék csúszik be, ebédkor eszik levest is, délután iszik többet, majd este fürdés előtt 1,5-2 dl tejcsi.

Én is mindig azon izgulok, hogy vajon elég-e, de tényleg vannak olyan babák, akik nem isznak sokat.

2012. máj. 9. 16:46
Ha nem szívesen iszik, folyadékpótlásra alkalmasak az előbb említett magas víztartalmú ételek is.
2012. máj. 9. 16:45

3 éves kisfiam nap 2l iszik meg.

Igaz víz az maximum 2dl.

2012. máj. 9. 16:44

Ez gondolom az a folyadék amit víz, tea stb. formájában iszik... gondolom emellett van leves, főzelék, tápszer/tej, joghurt, gyümölcs... ezeknek is magas a folyadéktartalma.

Ha nincs a kiszáradásnak jele, akkor nincs semmi baj.

4. mkriszti81 (válaszként erre: 2. - Mkriszti81)
2012. máj. 9. 16:43
sőt van, hogy én is csak fél litert iszom egy nap és egészséges vagyok :)
2012. máj. 9. 16:42

Az én kislányom sem iszik sokkal többet...

5-8 dl-t iszik. Van, amikor egész nap inna, máskor meg alig.

Nálunk a gyümölcslé vált be (kicsi vízzel hígítom). Abból bármennyit képes lenne meginni. Illetve a leveseket nagyon szereti.

2012. máj. 9. 16:41

az szerintem teljesen jó

az enyém még annyit se iszik, de 1 éves kora előtt meg csak pár kortyot ivott, együttvéve jó ha 1 dl-t megivott egy nap! És semmi baja, neki most nőtt meg a szükséglete, napi 3-4 dl-t iszik és ez nálunk már nagyon jó

1. adgj
2012. máj. 9. 16:36
?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook