Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vicces topik fórum

Vicces topik (beszélgetős fórum)


11237. pista55
2010. febr. 21. 08:40
A 80 esztendős Kohn 18 éves felesége nagy meglepetésre, gyermeket szül. Elmegy az öreg a rabbihoz és megkérdezi: - Hogy lehetséges ez, rabbi? - Hallgass csak ide - mondja némi töprengés után a rabbi -, elmesélek egy példázatot. Sétál a sivatagban egy öregember, egy szál napernyővel a kezében. Hirtelen csak ott terem előtte egy hatalmas oroszlán. Az öreg maga elé kapja a napernyőt, mint egy puskát, és azt mondja: Puff! Az oroszlán abban a pillanatban holtan rogyik össze... Hogy lehetséges ez? Hát úgy, hogy az öreg háta mögött jött egy fiatal vadász, egy nagyon jó puskával, és éppen abban a percben lőtt . . .
11236. pista55
2010. febr. 21. 07:54
A nyuszika bemegy a patikába, és könyörögve így szól: - Kábítószer van? - De nyuszika, nem tartunk kábítószert! - válaszolja szelíden a patikus. Másnap megint bemegy: - Kábítószer van? - Mondtam már, hogy nincs! - jön a válasz. A patikus nagyon megsajnálja a nyuszika sóvárgó tekintetét, és elhatározza hogy harmadnapra csinál neki egy adag kábítószert. Bemegy harmadnap a nyuszika: - Kábítószer van? - Igen nyuszika, tessék! Mire a nyuszika elöveszi az igazolványát: - Állami rendörség.
11235. vereskati
2010. febr. 21. 07:53

Ledöglik a trabantos az út szélén. Arra megy egy BMW-s, és felajánlja, hogy elhúzza a legközelebbi szervizig. Rá is kötik a trabantot a vontatókötélre, a BMW-s meg rálép a gázpedálra és gyorsulni kezd. A trabantos persze nagyon fél, így eszeveszett dudálásba kezd. Elhúznak egy rendőrjárőr mellett, mire az beszól a központba:

- Ilyet még nem láttatok, egy Trabant 180-al megy egy BMW mögött, és még dudál, hogy előzni akar!

11234. supin
2010. febr. 21. 06:53
:))))
11233. pista55
2010. febr. 20. 22:34
Kicsit több spontaneitást kell bevinni a szexuális életükbe - tanácsolja a szexológus a házaspárnak. - Például a felesége leejt egy kanalat a konyhában, lehajol érte, kivillan a combja, engedjen a kísértésnek és ott helyben szeretkezzenek! - Na, bevált a tanács? - kérdezi a doki a legközelebbi látogatáskor. - Ó, nagyszerűen - feleli a férj - igaz hogy kitiltottak az üzemi étkezdéből, de kit érdekel?
11232. e3cb7b027d (válaszként erre: 11228. - **csillagok**)
2010. febr. 20. 21:44
Jojjj xD
11231. cd377d3d56
2010. febr. 20. 21:18
:DD Nagyon jók:)
11230. pista55
2010. febr. 20. 21:14
Jutalomosztás a rendőrségen, a parancsnok név szerint szólítja a rendőröket, akik egyenként átveszik a jutalmat. Amikor a lap aljára ér, így szól: -Áthozat! Semmi válasz, majd bátortalanul megszólal egy hang: -Jelentem nincs itt! -A fenébe, pedig ő kapta volna a legtöbbet.
11229. pista55
2010. febr. 20. 20:28
Egy repülőgép 100 apácával a fedélzeten lezuhan. Mindenki meghal, és Szent Péter előtt várakoznak a mennyországba bocsátásra. Kérdi Szent Péter az első apácától: - Édes lányom, vétkeztél-e már életedben? - Hááát...egyszer egy ujjammal, de igazán csak az ujjam hegyével...megérintettem egy férfi nemi szervét. - Na jó, lányom, ez bocsánatos bűn. Mártsad bele azt az ujjadat a szentelt vízbe, amelyikkel megérintetted. Utána a másodikhoz fordul és felteszi neki is a kérdést. - Hááát...én egyszer, de tényleg csak egyszer...megfogtam egy férfi nemi szervét... - Jól van, lányom, mártsad bele az egész kezedet a szentelt vízbe! Ekkor hátulról az egyik apáca éktelen módon elkezd előre törtetni. - Engedjetek előre! Engedjetek! Engedjetek már!!! - Na de kedves lányom! - kérdezi Szent Péter - Miért tolakodsz ennyire elém? - Gargarizálni akarok a szentelt vízzel, mielőtt a többiek belemártanák a seggüket!
2010. febr. 20. 20:04

Varga Kornél Tárgy: anyázás és számlarendezés


4066 Tiszacsege

ataj u. .3


E-ON Hungária Panasziroda 2009 ÁPR 38.

7602 Pécs

pf.: 197 PANASZ!RODA



Aranybogárkáim!


Szóval: a “Fizetési felszólító” című baszogató leveleitek küldözgetésével már jó volna leállni. A mellékletként csatolt dokumentum bizonyítja, hogy igencsak kifizettem az azóta is tartozásként kezelt és kamatokkal sújtott összeget.

Az, hogy az áramot a Tiszántúlon fogyasztottam, a számlát Judapesten bocsátják ki és a panaszt Pécsre kell küldeni, a Ti bajotok.

Kicsit nagyok vagytok és kurva arogánsak. Nekem meg tele van veletek a tököm. Tudom, hogy a rejtvényt nehéz megfejteni cím, fogyasztási hely és partnerszám nélkül, de nem lehetetlen. De meg sem próbáltátok. Csak azt nem tudom, hogy nem tűnik-e fel az egyik oldalon egy kis plusz a másik oldali mínusszal szemben. Na mindegy....


Partnerszám: Varga Kornél 10011908355


A házamat már elmúlt óv áprilisában elhagytam. Legutóbb 2008. szeptember 26-án jártam a házban és a fogyasztásmérő akkori állása a következő volt: 20337 kWh. Azóta elektromos eszköz nem volt használva, tehát az alapdíj akon kívül mást nem is kellene fizetnem. (Nem is fizetek.)


Amennyiben túlfizetésem volna, akkor a különbözetet kérem az alábbi számlára KET HETEN BELUL visszautalni: 11773384-13212407-00000000 (OTP).


Ha tartoztok és nem külditek a zsetont, az igazgatósági tagokat és az illetékes vezérigazgatót fogom baszogatni az impotens ügyintézésetek miatt. Végetek lesz, mint a botnak. Egyszóval az tudom tanácsolni, hogyha itt a bajnai-féle tökszorongatás közepette akartok még fizetést kapni, rántsátok össze a seggeteken a vadszőrtfl!


Engemet meg hagyjatok békén. Nincs jobb dolgotok???


Na üdv, Skandináviából:


Varg Kornél (egy kicsit durci ügyfél)

Tumba, 2009. április 28.

11227. pista55
2010. febr. 20. 19:21
Egy pasi az uszodában megbámul egy nőt, mejd beszól neki: - Hallja, hölgyem, de kicsi csöcsei vannak magának! - Micsoda pimaszság! - kiált fel a nő, és lekever az ürgének egy fülest. Másnap ugyanez a férfi megint odaszól a csajnak: - Na hallja, ha nekem ilyen mogyorónyi melleim volnának, nem égetném itt magam! - Na mostmár fejezze be! - kiált fel a hölgy mégegyszer, és ismét lemér egy maflást a tahónak. Harmadik nap a férfi meglepően udvariasan bocsánatot kér a nőcitől: - Nézze, hölgyem...tudom, hogy elég udvariatlan, sőt, bunkó módon viselkedtem magával, de szeretnék elnézést kérni, és megkérem, me haragudjon! - Ó, nem tesz semmit! - válaszol a csaj meglepődve. - Különben is igazam volt, mert tényleg nagyon aprók a melleim. Jut eszembe: nincs valami jó módszere, amivel megnöveszthetném? - De van! Próbált már WC-papírt húzogatni a mellei között? - Nem...Miért, maga szerint attól megnőnének? - Hát persze! Nézze csak meg a seggét!
2010. febr. 20. 19:17

Egy kis vitamin...



Mit kérsz kisfiam?


- Én vizet akarok. Legfeljebb a vízhez egy kis marhahúst, sertéshúst, gyártási szalonnát, Na-nitrites keveréket, magyarul E450-es adalékot, nem húseredetű fehérjét és emulgeátort - de karragén, guargumi és xantángyanta ki ne maradjon belőle!


- Egyszóval te Tesco párizsit kérsz.


- Úgy van, anyukám. És kérlek, kenj meg hozzá egy lisztből, kis ízjavítóból, sikérből, antioxidánsból, tejporból, cellulázenzimből, a savanyúságot szabályozó kálium-acetátból és citromsavból, emulgeálószerből és kalcium-szulfátból álló kenyeret.


- Győri rozsosat.


- Igen, egy kis vízzel, hidrogénezett/átészterezett növényi olajat, amelyben persze van só, emulgeálószer, kálium-szorbát.


- Már kenem is a Delmát, fiam.


- Nekem viszont, anya, ma jobban esne egy kis sertéshúsban és vízben elkevert húspép, bőrke, karragén, polifoszfát, szójafehérje, nátrium-laktát, étkezési keményítő, pirofoszfát, antioxidáns és Na-nitrit.


- Akkor te a Zalahús műbeles virslijét kapod fiam. Hozzá természetesen tartrazinnal, kinlinnel, amaranttal, indigókarminnal színezett természetes aromával, nátrium-benzoáttal, sóval, mustármaggal, cukorral és ecettel dúsított vizet.


- Magától értetődik, Globus mustár nélkül a virsli mit sem ér, anyukám.


- Isztok-e hozzá, gyerekek, vízben feloldott izocukrot, Na-ciklamátot, aszpartámot, aceszulfátot, szacharint, aszkorbinsavat, nátrium-benzoátot és fenilalanint?


- Vitamor szörpöt? Igeeeen!


- Ebédre viszont kaptok egy kis búzalisztet, kukoricakeményítőt, hidrogénezett növényi zsírt, ízfokozót, lehetőleg E631-est és E627-est, nátriumglutamátot, módosított keményítőt, állati eredetű zsírt, élesztőport, szárított tyúkhúst és E 150-es színezéket.


- Maggi szárnyaskrémleves lesz brokkolival! Hurrá! S utána?


- Utána pedig búzalisztet paradicsomsűrítménnyel, sajttal, ananásszal, vízzel, növényi olajjal, nátrium-nitrittel tartósított főtt sonkával, búzakeményítővel, cukorral, sóval, élesztővel és jóféle acetilezett-dikeményítővel, adipáttal.


- Hawaii!


- Bizony, bizony, gyerekek, Hawaii pizza lesz, dr. Oetker módra.


- Az a kedvencünk.


- A tévéhez pedig mit kaptok, na mit?


- Csak nem burgonyát, növényi olajat, sót, hagymaport, autolizált élesztőport, tejszínport, dextrózt, sajtport, nátrium-glutamátot, dinátrium-5-ribonukleotidokat és tapadásgátlót, vagyis

szilícium-dioxidot?


- De bizony, gyerekek, úgy van, chipset. Lay's újhagymás chipset.


- S mi lesz a vacsora?


- Vacsorára pedig a két nagy gyerek eszik aszpartámmal, fenilalaninnal, K-aceszulfámmal, zselatinnal, hidroxi-propillal javított joghurtot, amelyben kalcium-foszfáttal, vízzel és cukorral fölhizlalt, egyszer már kipréselt gyümölcshús vázdarabkák vannak.


- Én is kérek őszibarackos light joghurtot! Én is! Én is!


- Ne kiabálj, Lajoska. Te, Lajoska mást kapsz ma este. Na nézd, már itt is van egy kis kóstoló: húspép, víz, zsemlemorzsa, zsiradék, liszt, panírlé, szójagranulátum, szójakoncentrátum, keményítő, fűszerek és karamellammóniás színezék, egyszóval Kot-kot baromfifasírt. Ezt szegény apád is hogy imádta. . . Hopp, kinyitja száját a kis Lajcsika. Na. . . Hopp. . . . Kinyitja száját!


Nem azt, a másikat!

11225. lúdanyó
2010. febr. 20. 18:52
:))
11224. pista55
2010. febr. 20. 18:46
Mise után egy idösebb hölgy a paphoz fordul. - Atyám!Van egy kis gondom. Kaptam ajándékba a névnapomra két nöstény, beszélö papagájt. De mindössze annyit mondanak csak, hogy: "Helló! Mi kurvák vagyunk, akartok játszani?" - így a hölgy. - Igen, igen, ez valóban kellemetlen - mondja a pap. Nekem viszont van két hím papagájom, akik csak egész nap imádkoznak és olvassák a Bibliát a kalitkájukban. Talán elhozhatná azokat a trágár madarait és összetennénk az enyéimmel, biztos jó hatással lenne rájuk. Másnap megjelenik a hölgy a papnál a madarakkal. A pap két papagája szokásukhoz híven olvassák a Bibliát a rózsafüzért lóbálva. Amint a hölgy beteszi a két papagájt a pap madarai közé, már meg is szólalnak: - "Helló! Mi kurvák vagyunk, akartok játszani?" Az egyik hím papagáj ránéz a másikra, majd így kiált: - Dobd el komám gyorsan azt a rózsafüzért! Isten végre meghallgatta imánkat!!!
11223. lúdanyó (válaszként erre: 11222. - Pista55)
2010. febr. 20. 18:42
:))))))))))
11222. pista55
2010. febr. 20. 18:40
A férj bemegy a fürdőszobába a papagájával, és elkezd borotválkozni. A papagáj megszólal: Úgyis megvágod magad Úgyis megvágod magad Úgyis megvágod magad A férfinak elege lesz a papagájból, és belevágja a WC-be. Megborotválkozik sérülés nélkül. Kimegy a fürdőszobából. Bemegy a felesége. Ráül a WC-re. Megszólal a papagáj: Mondtam, hogy megvágod magad és még szőrös is maradtál.
2010. febr. 20. 18:09

Menekül a csiga...



Menekül a csiga az erdőből. Találkozik a rókával.

- Mi van csiga, belőttél, hogy így tepersz?

- Á, dehogy! Itt az APEH, vagyonvizsgálat lesz.

- Na és?

- Hát tudod, nekem is saját házam van, az asszonynak is saját háza van, meg a gyereknek is. Sürgősen le kell innen lépnünk.


Elgondolkodik a róka, majd ő is futni kezd. Találkoznak a gólyával.

Megszólítja a kissé lemaradó ravaszdit:

- Mi van róka, hova futsz ilyen gyorsan?

- Nem hallottad? Kiszállt az APEH az erdőbe, vagyonvizsgálatra.

- És akkor mi van?

- Hát nekem is drága bundám van, az asszonynak is, a gyerekeknek is. Ezek minket lecsuknak!

A gólya nagyon csodálkozik, majd kis gondolkodás után magabiztosan rákezd:

- Hát fiúk nekünk ezen a ronda fészken kívül aztán igazán semmink sincs. Az is mindig össze van szarva, tehát csúnya is - szóra sem érdemes.


A csiga más véleményen van, és loholás közben kárörvendően visszaszól:


- Nana gólya! Fél év itthon, fél év külföldön?!!

MIBŐL IS ??

11220. pista55
2010. febr. 20. 17:44
Az elegáns ruhaüzlet tulajdonosa gyanakodni kezd az egyik alkalmazottjára. Feltűnt neki, hogy a férfi ragyogó luxuslakásban él és egy mesebeli Ferrarival száguldozik, noha a fizetése nem több heti 390 dollárnál. A fe- lelősségre vonáskor az eladó azzal védekezik, hogy a munkája mellett van egy kis másodállása is : kétezer sorsjegyet ad el hetente, darabját egy dollárért. - Mondja, elárulná, hogy mi a fenét lehet nyerni ezen a maga sorsjátékán ? - Természetesen, uram. A heti fizetési utalványomat !
11219. lúdanyó
2010. febr. 20. 17:35
:)))))))))))))
2010. febr. 20. 17:29

Hogyan adjunk be egy tablettát a macskának?


Vegye a macskát a karjába. Tegye a fejét a könyökére, mintha egy kisbabát akarna cumiztatni. Gügyögjön biztatóan a macskának:

- Jaj de jó kis macska vagy ...

Ejtse a tablettát a macska szájába.

Vegye le a macskát az állólámpáról, és keresse meg a tablettát a dívány alatt.


Ismételje meg az 1. sz. alattit, azzal a különbséggel, hogy most szorítsa le a macska első lábait a bal kezével, a hátsókat meg a jobb könyökével. Pöckölje a tablettát a jobb mutatóujjával a macska szájába.


Húzza ki a macskát az ágy alól. Vegyen ki egy új tablettát az üvegből. Álljon ellen a kísértésnek, hogy egy új macskát hozzon.


Ismételje meg az 1. sz. alattit, azzal a különbséggel, hogy mikor a macskát a cumizó helyzetbe hozta, üljön ki teljesen a szék szélére. Hajoljon a felsőtestével egészen a macska fölé, tartsa a jobb kezét a bal könyöke fölé, nyissa ki a macska száját úgy, hogy a felső állkapcsát felemeli, és dobja be a tablettát - nagyon gyorsan. Mivel a feje a térdén van, nem látja, mit csinál, de ez nem számít.


Hagyja a macskát a függönyön lógni. Hagyja a tablettát a hajában.


Ha nő, sírja ki magát. Ha férfi, sírja ki magát.


Most szedje össze magát! Fogja megint a macskát és a tablettát. Az 1. sz. pozícióban mondja határozottan:

- Tulajdonképpen ki az úr a háznál?

Nyissa ki a macska száját, fogja a tablettát, és ... hopp!


Ugye, ez így nem megy? Roskadjon magába, és gondolkozzon:

- Aha! Ezek a fényes körmök minden baj okozói!


Másszon a szekrényhez. Vegyen elő egy nagy fürdőlepedőt. Terítse ki a a padlóra.


Vegye le a macskát a kredencről, és a tablettát a virágcserépből.


Fektesse le a macskát a fürdőlepedőre, mindjárt a sarkához, hogy a feje lelógjon a hosszabbik végéről.


Hajtogassa össze a macska mellső és hátsó lábait a hasa előtt. Álljon ellen a kísértésnek, hogy a macskát is összehajtogassa.


Tekerje be a macskát a fürdőlepedőbe. Dolgozzon gyorsan. Az idő és a macskák nem várnak.


Vegye megint fel az 1. sz. pozíciót. Hajlítsa a bal kezét a macska fejéhez. Gyengéden nyomja össze a macska állkapcsát úgy, mintha egy mérgeskígyó száját nyitná ki.


Ejtse bele a tablettát a macska szájába, és finoman nyomjon rajta egyet. Tessék! Ennyi volt az egész.


Porszívózza össze a szőrszálakat (a macskáról). Tegyen egy kötést a sebére (a magáéra).

...

...

...

...és akinek macskája van az tudja, hogy ez nem vicc!!! :):):)


Vegyen be egy aszpirint, és feküdjön le.

11217. pista55
2010. febr. 20. 15:14

Dilemma

Minél többet iszom,annál részegebb vagyok. Minél részegebb vagyok, annál jobban remeg a kezem. Minél jobban remeg a kezem, annál jobban remeg a pohár is a kezemben. Minél jobban remeg a pohár a kezemben, annál kevesebb bor marad a pohárban. Minél kevesebb bor marad a pohárban, annál kevesebbet iszom. Tehát: minél többet iszom, annál kevesebbet iszom!

11216. lúdanyó
2010. febr. 20. 13:35

A stopposnak megáll egy kocsi. A stoppos beszáll, a vezető elindul és mennek. Egyszer csak észreveszi a stoppos, hogy a sebességmérő elkezd felfelé kúszni, és 180-nál a vezető felesége hátraszól:

- Ne izguljon, a férjem álmában is elvezetné ezen az úton a kocsit, igaz Hans? Hans!



Feliratok óvszerautomatákról:

- Ilyen rossz rágógumit még sohasem ettem.

- Apu szerint mind rossz.

11215. pista55
2010. febr. 20. 13:01

Állítólag Iránban történt ( de lehetne itt is )

Az utazó Teheránba érkezvén taxiba ült , és kérte a vezetöt , hogy egy dohányárudába vigye . Dohányáruda nincs már nálunk . Ha cigarettát óhajt venni , azt a moséban kaphat . Hogyhogy ? Ott imádkozni kell !... Ó nem , uram , imádkozni az egyetemeken szoktak ! Miért nem tanulnak ott ? Nálunk a börtönökben tanulnak ! Akkor hová kerülnek a bünözök ? Ök vannak hatalmon !

11214. pista55
2010. febr. 20. 11:09
Elnézést uram, volna szíves segíteni egy szegény, szerencsétlen, éhező munkanélküli emberen, akinek nincs egy fillérje sem, és minden vagyona ez a rövid csövű vadászpuska?
11213. pista55
2010. febr. 20. 10:30
Egy híres köztiszteletben áló embernek van egy mihaszna, iszákos testvére. Felkeresi a testvérét, hogy megmagyarázza neki, a család nevének is tartozik azzal, hogy felhagy az ivással. - Mit akarsz? - méltatlankodik a testvér. - Nekem jobb családom van, mint neked. Van egy testvérem, aki nagyon híres, de neked csak olyan testvéred van, aki iszákos, semmirekellő alak...
11212. 9c8432d068
2010. febr. 20. 08:30

A feleség így szól a férjéhez:

- Drágám, nem láttad azt a könyvet, amit a múlt héten vettünk?

- Melyiket?

- A Hogyan éljünk 120 évig címût !

- Ja azt?! Kidobtam!

- Kidobtad?! De hát miért?

- Mert rajtakaptam anyádat, hogy azt olvasgatja...



- Drágám, mondjál nekem valami szépet! - kéri a feleség a férjétõl.

- Olyanok a fogaid, mint a csillagok..

- Jaj, édesem, ennél szebb bókot életemben nem hallottam. Folytasd!

- ...sárgák és kurva messze vannak egymástól.



A szemorvos köszönti páciensét:

- Üdvözlöm Józsi bácsi, régen láttam!

- Régen én is...



Elmegy az ember a szemészetre.

- Doktor Úr ! Gond van a szemeimmel, nem jól látok távolra.

- Jöjjön ide az ablakhoz és mondja meg mit lát.

- A Napot.

- Akkor mondja már meg nekem, hová a picsába akar maga messzebbre látni?



A szülészeten az egyik apuka hosszasan fényképezi az újszülött fiát.

Megkérdezi az egyik ápolónõ:

- Ez az elsõ gyermeke?

- Nem, az elsõ fényképezõm.



Két barát beszélget:

- Az orvosom azt mondta, ha nem mondok le a szexrõl, hamarosan meghalok.

- Hogy-hogy?

- A felesége a barátnõm.



Egy asszony utazik a HÉV-en, és az újságban a halálozási statisztikákat

olvassa. Odafordul a mellette ülõ férfihez:

- Tudja, hogy valahányszor levegõt veszek, meghal egy ember?

Mire a férfi:

- A fogmosást próbálta már?



Egy nõ vár az orvos irodájában. Az ápolónõ kiszól neki:

- A vizeletminta, amit adott, almalé.

A nõ felugrik:

- Azonnal kell hívnom a fiam iskoláját. A másik edényt becsomagoltam neki

uzsonnának.

11211. pista55
2010. febr. 19. 22:56
A rendőr ül a rakparton. Kifog a vízből egy doboz gyufát. Próbálgatja meggyújtani a gyufákat: - Ez nem jó - bedobja a vízbe - kidobjuk. Ez sem jó - bedobja a vízbe - ezt is kidobjuk. Az egyik gyufaszál sercegve meggyullad. A rendőr elmosolyodik, gondosan elfújja a lángot, a gyufaszálat pedig féltő gonddal zsebre teszi: - Ez jó. Eltesszük.
11210. pista55
2010. febr. 19. 20:52
Kocsmában kérdi egyik részeg a másikat: Ki marta így össze a pofádat? - Tegnap kivételesen józanul mentem haza és a kutyám nem ismert meg.
11209. nanettike
2010. febr. 19. 20:50
:))
11208. pista55
2010. febr. 19. 20:23
Rákosi sétál, és valahol "kommunistázást" hall. Odasiet, s látja, hogy egy kisfiú pici cicákkal játszik. Két csoportra osztja őket, s közben azt mondja: - Ez kommunista, az nem kommunista, ez is kommunista... Rákosi pajtás megkérdi: - Hát miben különböznek ezek egymástól? - Amelyiknek még nem nyílt ki a szeme, az kommunista, amelyiknek már kinyílt, nem kommunista...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook