Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Végre fogyok fórum

Végre fogyok (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
517. Naphal (válaszként erre: 514. - Vicububu)
2014. aug. 7. 07:04

Lazacot én még sosem ettem. Hasonlí vmihez az íze?


Imádom a gyümi leveseket, bár mi az egyszerű verziót szoktuk elkészíteni - karamellizálás nélkülit. Biztos jobb úgy. :-)

Szerintem nem tudod helyettesíteni a mézet. Nem hallottam olyat, hogy pld xilitet karamellizált volna vki - amúgy meg az olyan kis mennyiség, hogy szerintem nyugodtan mehet így is.

Én.tegnap majd 40dkg paradicsomot ettem este kb 8dkg sajttal (feta jellegű) - imádom ezt a kombinációt. :-)

516. Naphal (válaszként erre: 515. - Csikil4ny)
2014. aug. 7. 06:56

Az biztos, hogy a fiam még jó darabig nem.lesz a reform konyha híve. :-)

Úgy hogy mindig két fele kell főznöm.

515. csikil4ny (válaszként erre: 513. - Naphal)
2014. aug. 7. 06:41
Sajnos ennek pont az a lényege, hogy natur legyen, semmi zsíradékkal. :(
514. vicububu (válaszként erre: 513. - Naphal)
2014. aug. 6. 23:04

Imádom a grillcsirkét! Szerintem akkor nekem ez be fog jönni! :-) veszek egy kiló normál sót, valószínű abba nem halok bele, ha még egyszer ennyi év után ismét asztali sót eszem.:D

Most azt próbálom ki egyébként mozgás terén, hogy egyszerűen nem ülök le rögtön mihelyst lehet, hanem folyamatosan ténykedek.Mindig van mit csinálni három gyerkőc mellett, szóval a sosem érem magam utol érzés állandósult már nálam jó ideje, de most annyi mindennel sikerült elkészülnöm. Ebédre nagyon fincsit készítettem! Eldicsekszem vele, mert még soha nem ettem csak konzerv formájában lazacot! Ajándékba kapott a férjem egy keveset,kb. 30dkg lehetett de mindenki meg tudta kóstolni. megnéztem egy csomó receptet és tákoltam belőlük magamnak egyet amihez volt itthon minden...a körtedömping még kitart egy-két napig, ezért köretnek vajas-fahéjas 1 teáskanál mézes finomságot gyártottam, 5 szem szilvával. Hát ez valami brutál jó volt! Tudom a méz nem a legjobb, de egy teáskanál kellett a karamellizáláshoz. Azt nem tudom lehet-e valamivel helyettesíteni?

A családnak egyébként szezámmagos bundáshusit csináltam...az is jól nézett ki, a fene egy meg! Zöldbabfőzelék volt hozzá, és persze a diab. körte leves.

Vacsi 2db főtt tojás tormával, egy negyed teljes kiőrkésű zsömlével, 2db közepes paradicsommal. a vacsi 16:45-kor volt, így most betoltam 2 db koviubit.

513. Naphal
2014. aug. 6. 19:19

Sziasztok!


Nekem azt mondták, hogy 1kg só a tepsibe, rá a hús és be a sütőbe közepes hőfokon kb 1 órára.

A fiamnak nem ízlett, mert grill csirke szerű.

Van esetleg más recept is ezen kívül?


vicububu, a sót sajna ki kell dobni. Összeáll táblába + nálam beszívta a hús kisült zsírját.

512. csikil4ny (válaszként erre: 511. - Vicububu)
2014. aug. 6. 19:16

:D


igen, szerintem végy egy kg más sót, azt úgy se issza fel a csirke, felül viszont himalája sóval ízesítheted.

511. vicububu (válaszként erre: 510. - Csikil4ny)
2014. aug. 6. 17:48
Ez jól hangzik! :-) Még sosem csináltam sóágyon csirkét, de pont reggel olvastam a nosalty-n egy receptet, most már nekem is ki kell próbálnom. A só az a végén kidobásra kerül? Csak mert mostanában álltam át a himalája sóra, aminek elég borsos az ára(ezt a szóviccet nem tudtam kihagyni :D)
2014. aug. 6. 17:34

Ügyes vagy, csak így tovább!



Én sóágyon sütöttem csirkecombot vacsira, mellé nekem párolt zöldség volt, a család még kapott rizset is hozzá.

2014. aug. 6. 16:09

Sziasztok! Kicsit görcsbe állt a gyomrom a reggeli konfliktustól,(én konfliktuskerülő típus vagyok, nem bírják az idegeim, tán ezért is szoktam rögtön enni, ha bánt valami) de most próbálok túllépni rajta, mert annyi nehézséggel kell egyébként megküzdenem az életben, hogy már nem hiányzik +stressz, örülnék neki, ha ez a fórum a kölcsönös segítségnyújtásra, biztatásra épülne, de ha eltévedtem szóljon valaki nekem is.Nekem már az is sok erőt adott, hogy benézhettem ide hozzátok minden este és leírhattam az apró sikereimet-kudarcaimat és bátorítást kaptam tőletek. Jó lenne ha ez így maradna, egy kis nyugalom szigete ebben az idegeskedő világban.

Na tehát, hogy visszatérjek eredeti gondolataimhoz, le kell írjam, milyen jól sikerült a diétás körte levesem! A körtét megfőztem fahéjjal, citromlével, édesítőszerrel, ezt a végén tejszín ízű pudingporral krémesítettem. A család észre sem vette, hogy nem cukorral készült! :-)

A másik kis sikerem, hogy amit kimértem magamnak reggelire, azt nem tudtam mind megenni, hagytam a tányéron kaját,szóval rossz időnk lesz. :D

vacsira főtt tojást tervezek a családnak meg kolbis rántottát.

508. Naphal (válaszként erre: 506. - Zsanna54)
2014. aug. 6. 13:57

De aranyos vagy! Köszi szépen! :-)


Elvileg nem ettem olyat, szerintem itt benn, a levegőtlenség volt az oka - tudod, kis helyen sok ember...hiába van légkondi, az nem az igazi.

+ hajtás, stb.

2014. aug. 6. 13:47

A rossz hír az, hogy sehol nem találtam a városban conjak lisztet. :( Szétnézek a neten, hátha valamelyik forgalmazónknál van s a következő csoportos rendelésnél kérek.


Nekem a huzattól fáj a fejem, de nagyon, a legutóbb még gyulladáscsökkentőt is kaptam rá az orvostól.

506. zsanna54 (válaszként erre: 499. - Naphal)
2014. aug. 6. 12:13
Szia! A migrén ételérzékenységtől,tejcukorérzékenységtől is lehet.Saját tapasztalatom.Üdv.Tiszta fejet, kívánok Neked.
505. zsanna54 (válaszként erre: 496. - B44881e33b)
2014. aug. 6. 12:10
Szia! Mi az a conjak liszt? Én búzaérzékeny vagyok.Rántani, rizs,vagy kölesliszttel szoktam. A kölesliszt egy csöppet kesernyés.De a leveseket ritkán rántom be, inkább a párom kedvéért teszem.Üdv.
2014. aug. 6. 09:12
Köszi szépen, megyek is most az üzletbe, megnézem nálunk lehet-e kapni. :)
503. b44881e33b (válaszként erre: 502. - Csikil4ny)
2014. aug. 6. 09:10
Nekem jobban ízlett, mint a bolti poros. Semmi extra. Egy teáskanál lisztet tettem az edény aljára édesítővel, meg kakaó ízlés szerint. Aztán tejet öntök rá, egy keveset és folyamatosan kavarom. Felrakom a tűzhelyre és elkészítem, mint a pudingot. A tejet és folyamatosan adagoltam, mert nem tudtam mennyit vesz fel a liszt, de ezt látni fogod.
2014. aug. 6. 09:01

pudingot? elkérhetem a receptet?


van-e valamilyen mellékíze? (roppant nehezen fogadok el új ízeket).

501. b44881e33b (válaszként erre: 500. - Csikil4ny)
2014. aug. 6. 08:59
Kb. 1 hete használom, én csináltam belőle pudingot, "tejbegrízt", meg végülis tettem mindenbe, amit sűríteni kell.
500. csikil4ny (válaszként erre: 496. - B44881e33b)
2014. aug. 6. 08:52

Mibe szoktad tenni?


Nem vagyok elégedett az utóbbi havi fogyásommal, eddig szépen ment le, de most elakadtam. :(

499. Naphal (válaszként erre: 496. - B44881e33b)
2014. aug. 6. 08:49

Mostmár tényleg veszek ilyen lisztet vhol.

Tegnapra lement 50dkg, mára meg vissza 40. :-(

Most játszik velem - igyekszem nem a lelkemre venni, mert a stressz egészségügyi gondokat okoz nálam.


Tegnap be akartam menni egy bioboltba ahol lakom, aztán a tegnapi migrénem miatt elfelejtettem. Majd ma! :-)

498. csikil4ny (válaszként erre: 494. - Naphal)
2014. aug. 6. 08:47

Nem fog erről szólni a fórum, de muszáj valamit leírjak, mert nagyon ki kívánkozik: Ingának ez már legalább a 15. ilyen jellegű fóruma, mert mindenhol megkérdezi, hogy mi a biztos fogyás titka és mindenhol beleütközik valakibe, aki elmagyarázza - tisztán jóindulatból, mert kérdezte - hogy a fehér lisztes dolgokat el kell hagyni, az nem megoldás, hogy a fehér kenyérről fehér pupusásra váltunk - ilyenkor megsértődik és elmegy egy másik fórumra, ahol ugyanaz a kérdés-ugyanaz a válasz s újabb menekülés. Azzal nincs semmi gond, ha valaki NEM AKAR fogyni, társaságba is lehet jönni, sőt van olyan fogyis fórum ahová azért szeretek betérni, mert recepteket cserélgetünk, s cseppet sem zavar, hogy nem a fogyás a téma, sőt néha egyáltalán nem egészséges receptek is bekerülnek.


Muszáj szembenézzünk önmagunkkal, csak akkor kellemetlen amikor más nyítja fel a szemünket, de ha már többször kerülünk ugyanabba a helyzetbe, akkor már elgondolkodtató...

497. b44881e33b (válaszként erre: 494. - Naphal)
2014. aug. 6. 08:41
Igen, ne menj el! :)
2014. aug. 6. 08:40
Hogy haladtok lányok? Én kezdek arra gyanakodni, hogy a folyamatos fogyásnak a konjac liszt az oka.Ma is lement -0,2 kg.
2014. aug. 6. 08:37
Jó reggelt! Remélem ez a fórum nem erről fog szólni a továbbiakban, mert én azért vagyok itt, hogy megosszam tapasztalataim, meg hogy mások tapasztalataiból okuljak, illetve bizonyos fokú segítséget (erkölcsi támogatást pl.) kapjak, hogy végig tudjam csinálni. Jó hasonló problémával küzdő emberekkel beszélgetni. Részemről ennyi.
494. Naphal
2014. aug. 6. 08:17

Inga, Elolvastam nagyjából amit belinkeltél.


Én személy szerint nem érzem azt, hogy csak "osztod az észt". Szerintem nem csak úgy lehet tanácsot adni, hogy vki már lefogyott. Sokszor elméletben tudja az ember, hogy mit és hogyan kellene, gyakorlatban pedig vmi miatt nem megy.

Én.is leadtam sok kilót (több mint 30at - az elmúlt 15 évben 2xis), de feljött pár kiló, amiből hátra van még 1-2, de örülök annak, ha vki a tanácsával emlékeztet olyanra, amiről már egész megfeledkeztem.

Másrészt inga14, nem csak Te adsz tanácsot, hanem mindenki ad mindenkinek.


Ne menj már el! Nekem hiányoznál!

493. vacsa (válaszként erre: 492. - 7e137d638c)
2014. aug. 6. 07:57

Gusztustalan amit csinálsz. Szégyelheted magad.

Most arra vársz hogy mindenki felsorakozik mögötted és engem köpköd majd?

Igen, én lefogytam. Lassan, kb. másfél év alatt. Azóta is tartom a súlyom. 2010 nov. 15-én kezdtem. Én tényleg életmódot váltottam. Sosem bántottam senkit amiatt hogy hogyan fogy le, vagy hogy nem.

De te annyit okoskodsz, hogy még nálam is kiverted a biztosítékot. A jótanácsok leperegnek rólad.

Sajnállak, de tényleg.

2014. aug. 6. 07:47

[link]


Olvassátok el "Vacsa" hozzászólását a 39. sz. alatt.

Én nem akartam, és a továbbiakban sem akarok köztetek "észt osztani". Bocsássatok meg!

491. vicububu (válaszként erre: 469. - Naphal)
2014. aug. 5. 23:14

Hát, ez a kert sem teljesen a miénk, remélem egyszer nekünk is lesz saját kertes házikónk, de így is szép helyen élünk.

Ma a lakásban éltem ki a kreativitásom, nagytakarítok ez is jó kis kalóriaégetés, estére csak úgy zsibog a lábam! :-)

Megpróbálom ezt a rozslepényt, hátha bejönne nekem. Paleós kenyeret egyszer próbáltam sütni, nagyon elbénáztam, a kukában landolt, szerintem a hangyák is sírva menekültek előle, és nem kicsit volt drága.Van még itthon néhány maglisztem, ezért ismét nekifutok, hátha most jobban sikerül.

Kaptam apuméktól egy táska körtét, leves lesz első körben belőle, mert hamar elkezdett romlani,azt már kigondoltam, hogy fahéjjal citrommal megfőzöm, de a sűrítés még megoldásra vár. Szerintetek 1 fél tasak főzős tejszín ízű pudingpor? Vagy inkább keményítő? Ezek vannak itthon, sajnos konjak lisztet még nem próbáltam ki, csak tervezem.Nehéz kigondolnom, mit főzzek, 5-en ötfélét szeretünk, + anyósoméknak is én főzök holnap, nem egyszerű, a pénz meg nem vet fel...

Örülök, hogy legalább végig tudtalak olvasni titeket, kitartást mindenkinek, ügyik vagytok, én csak jövő héten mérlegelek, addig meg reménykedem! Jó éjszakát!

2014. aug. 5. 22:55

Sziaaztok!

Végre ide tudtam ülni, már nagyon vártam! :-) a csipet-csapat alig akart elaludni..

ma is aktív voltam és a kajával is elég ügyi, lefotóztam a reggelimet és a vacsimat, a mennyiségek miatt, sikerült a vacsit egy negyed zsőmlével megúsznom(tk)és három mini tükörtojással.Ez nálam nagy eredmény, mert eddig ez kicsit másként volt, 3 zsömléhez ettem a három tojást.

489. Naphal (válaszként erre: 488. - B44881e33b)
2014. aug. 5. 21:26

Akkor ok. :-)

Hát valóban nem. Ma vhogy mindenki elfoglalt volt.

Engem most feldobott a mozgás és hogy végre nem fáj a fejem.

6 gyógyszert vettem be mire végre csillapodott (persze ez 6 után volt) .

488. b44881e33b (válaszként erre: 487. - Naphal)
2014. aug. 5. 21:15
Szerintem nincsen, ma belépett,ahogy láttam többször is, csak most ide nem írt, mi se voltunk túl aktívak.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook