Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Végre fogyok fórum

Végre fogyok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
427. b44881e33b (válaszként erre: 426. - 7e137d638c)
2014. aug. 4. 08:05
Én csak annyit tudok, hogy én nem foglalkozom a kalóriákkal. Szerintem nem csak azon múlik. Estére mit ettél? Nekem az vált be, ha este húst, tojást, túrót eszem vagy magában vagy salátával vagy csak vmi zöldség. Vacsira szerintem nem annyira jó a petrezselymes krumpli, inkább délre. Nade, légy türelemmel. Majd megindul az...Nekem is 1,5 hónap stagnálásom volt, ki is akadtam rendesen.
426. 7e137d638c (válaszként erre: 420. - B44881e33b)
2014. aug. 4. 07:50

Hát ez az!

Ha holdállás van, ha helyzet van, akkor hogyan lehet, hogy te most is fogysz, én rám pedig ma is rámjött + 30 dkg tegnaphoz képest.

Nem értem, vagy a hold nem mindenkire egyformán hat???

Nem is zabáltam be: zöldbableves, lecsós csirke, petrezselymes krumpli és rántott kelkáp. vacsira, összesen 1300 kcal, és helyben jártam annyit, mint egy ló... lógott a fülem-farkam mire végeztem, és nemhogy fogynék, de még csak szintet sem tudok tartani, úgy néz ki, hogy ismét visszajön az a kis kilócska, ami a korábbi hetekben leolvadt???

2014. aug. 4. 07:49
Nálunk is nagy vihar volt, beértem Pestre itt is. Most már csendesedett. Ma hosszú napom lesz, nem szeretem a hétfőt. Így hogy nincs csak egy vasárnapom, nem valami jó. Ráadásul tegnap se voltam vmi jól, zsibbadt a bal karom, meg szúródik a szívem. Voltam vele orvosnál, de azt mondta, biztos stressz. Engem ez nem nagyon nyugtatott meg. Jó lett volna egy EKG, de persze nem küldött el. Na mindegy, remélem elmúlik.
424. 7e137d638c (válaszként erre: 419. - Naphal)
2014. aug. 4. 07:44

Naphal!

Köszi a receptet, ez jónak néz ki!

Zabpehely + zabpehelylisztem van, így csak lenmag + lenmagolaj kell. Remélem van a gyógynövényben, nem mondják, hogy éppen kifogyott!!! :)))


Még egyszer köszi!

423. 7e137d638c (válaszként erre: 418. - Vicububu)
2014. aug. 4. 07:41

Panírozott kelkáposzta:

Viszonylag kicsi, de tömött fejet kell választani!

Úgy vágom cikkekre, hogy minden részhez maradjon torzsa, az összefogja a leveleket.

Forrásban levő sós vízben főzöm meg, pár perc, csak annyi időre, míg a levelek színe elkezd üvegesedni. Ha túlfőzöd, kezelhetetlen lesz! Szóval kiszedtet, lecsorog, besózod, majd panírozod és megsütöd!

422. 7e137d638c (válaszként erre: 415. - Kömény81)
2014. aug. 4. 07:39

Sziasztok!

Én a napközbeni, ebéd utáni alvásokra gondoltam, ha egyáltalán alszanak a kicsik olyankor valamennyit.


Egyébként ha már ennyire tetszik a picinek, akár ölbe is kaphatod, és közben lépegetsz, meglehet, hogy az is fog neki annyira tetszeni.


Amiket Naphal ír, azok is jófajta "gyakorlatok"!

421. Naphal (válaszként erre: 420. - B44881e33b)
2014. aug. 4. 05:31

Jó reggelt!



Gratulálok, örülök hogy neked araszol lefele. :-)


Nálunk egész éjjel baromi nagy vihar van. Óriási dörgések, villámlások és zuhi. Az alig alvás az enyémnek biztosan nem segít. :-(

Ha így marad műanyag papucsban megyek melózni és váltóruhával a hónom alatt...

2014. aug. 4. 05:05

Jó reggelt!

Holdállás ide, holdállás oda, megint -0,2kg. Most már elhiszem, hogy meglesz a 74-75 a nyaralásra. Na most készülödök, mert megyek melózni.

419. Naphal
2014. aug. 3. 23:42

Inga14,


Kerestem neked egy receptet, hátha ez alapján sikerül megcsinálni:


[link]

418. vicububu (válaszként erre: 398. - 7e137d638c)
2014. aug. 3. 20:01
Hogyan készül a panírozott kelkáposzta? Leírnád légyszives?
2014. aug. 3. 19:54

Sziasztok!

Hazaérkeztem az egy hetes nyaralásból anyukámtól, teljes önkontroll vesztés után ismét itt vagyok! Azt hiszem az étkezési naplóm ezen hetébe csak egy nagy fekete pacát teszek...holnap ismét szigorú leszek magamhoz.Azért néha sikerült kicsit visszafogni magam, pl. nem ettem sütit vendégségben.Mindjárt visszaolvaslak titeket, megnézem Ti milyen ügyik voltatok a héten.

416. Naphal (válaszként erre: 415. - Kömény81)
2014. aug. 3. 19:43

Tavaly nekem is sokat segített, most már jobban kontroll alatt tudom tartani magam.


Miért nem csinálod ilyenkor vele ill velük. ;-)

Pld

lábemelés - alsó hasizom.

Leülsz a székre és vmelyik ráül a lábadra. Aztán csak számolni kell - ezt minden gyerek szereti.


Kar-mell

Lefekszel, pindurt pedig kinyomod, visszaengeded - közben számolod.


Comb

Nyakadba veszed a nagyobbat, megfogod a kezeit, mahd és kicsit leguggolsz, felállsz, stb.

415. Kömény81 (válaszként erre: 412. - Naphal)
2014. aug. 3. 19:26

Hát, én itthon vagyok a 2 törpömmel, szóval 16:50-kor megvan az a vacsi. Legalábbis ma megvolt. Aztán az estéim elég zsúfoltak, mivel a férjem keveset van itthon (mentősofőr), így a két gyerek vacsorája, fürdetése, fektetése, és minden ami vele jár, eltereli a figyelmemet. Általában fél 10-kor kidőlök. Talán menni fog ez a dolog.


Nem tudom, Ti hogy vagytok vele lányok, de nekem direkt jót tesz, hogy elkezdtem írni ide a fórumba. Ha bekapnék pár falatot, idejövök, és mindjárt új erőre kapok. Olyan, mintha ellenőrzés alatt állnék. :)


Van valami ötletetek, hogy hogyan és mikor mozoghatnék itthon kicsit? Amikor játszóteres nap van, az jó, mert sok sétával mozgással jár, de pl. ma sem voltunk a szakadó eső miatt.

Megpróbáltam az egy helyben gyaloglást, amit inga javasolt, de a Kisebbikem most kezdett el mászni, és nagyon viccesnek találta a lépkedésemet. Hangosan kacagott, és folyton a lábaim között kódorgott. :)

2014. aug. 3. 18:32
Az igazság az, hogy több helyen olvastam, hogy utcai intenzív (=megszokottól gyorsabb) gyaloglás 45 percen át, ami fogyózásnál valójában hatékony. Hát én még messze vagyok attól, hogy 45 percet egyhuzamban lehúzzak!! De rajta vagyok!!
413. Naphal (válaszként erre: 411. - 7e137d638c)
2014. aug. 3. 18:09

Gratulálok! Ez szép mennyiség. :-)


Én kb 30 perc múlva fogok nekiállni, aztán majd meglátom holnap az eredményt.

Hétköznap jobban megy, mert sok a meló és ha van a főnöknőm, sokszor "ugráltat".

412. Naphal (válaszként erre: 410. - Kömény81)
2014. aug. 3. 18:04

Sok sikert! :-)


Én tutira nem bírnám. 5kor indulok el -jobb esetben- a melóból.

6-7 fele ha nem eszek, este leszek baromi éhes.

2014. aug. 3. 18:02

No, most lezavartam, először 2x 10 perc, utána vettem egy nagy levegőt, és 2x15 perc = 50 perc helybenjárás = 4000 lépés.

Szóval bízom benne, hogy reggel már elindul a mérlegem lefelé, mert nagyon itt lenne az ideje!

410. Kömény81 (válaszként erre: 409. - Naphal)
2014. aug. 3. 17:20

Nő. Kollegina. :)

Én ezt még nem próbáltam, most beiktatom.

409. Naphal (válaszként erre: 404. - Kömény81)
2014. aug. 3. 16:21
Pasi vagy nő? A pasik sokkal könnyebben fogynak ezzel a módszerrel. A nőknél a hormonok miatt nehezebb - olvastam is és a családnál tapasztaltam is.
408. Naphal (válaszként erre: 403. - Zsanna54)
2014. aug. 3. 16:17

Jut eszembe.

Amiket írtál liszteket, én.azokat kombinálva használom muffinnak. Van egy almás-mákos muffinos kipróbált receptem ami hó. Ha érdekel, beírom a receptes naplómba.

407. Naphal (válaszként erre: 403. - Zsanna54)
2014. aug. 3. 16:15

Zablisztből hogy csináltad?

Most azt vettem, mert olcsóbb volt mint a zabpehelyliszt.

406. Kömény81 (válaszként erre: 405. - 7e137d638c)
2014. aug. 3. 16:11

Na jó, akkor nekem már csak 362 nap van vissza. :) Sőt, lehet, hogy kevesebb, mert nem eszem meg mindent, ami eszembejut. Most nagyon el vagyok szánva.


Mondjuk mi szívesen eszünk főzeléket, salátát. Négyévesem, ha lehet választania a saláta és a sültkrumpli között, mindig az előbbbit választja. Ennek nagyon örülök!

405. 7e137d638c (válaszként erre: 404. - Kömény81)
2014. aug. 3. 15:56

Én is valahogy így akarom csinálni, hogy a norbi-kódok szerint eszek mindent, csak odafigyelek, mit ír, a nap melyik szakában lehet-nem lehet. Mondjuk én a vacsit valóban 5 körül ettem, de akkor még fél 7 - 7 óra körül ismét kellett valami. És azért persze, cukor már évek óta nincs a konyhámban, édes-habos sütikre nem éhezek, de azért jó lett volna, jó lenne a búza-liszt-alapú kenyér- és száraztészta féléket lecserélni valami egészségesebbre. Majd kialakul azt is!


Most, hogy már kitoltam a vacsit este fél 6 - 6 órára, a második vacsorát már elfelejtem.

Nagyon sok embertől hallottam, hogy csak a kódok alapján, de ugyanazt eszi mint korábban, és egy év alatt a 20-25 kg-tól úgy szabadult meg, hogy mellé még nem is tornázott semmit.

Pedig ha azt számolom, hogy egy év 52 hét, akkor heti fél kg-os átlag-fogyással jön ki a 20-25 kg/év. Jó lenne már, ott tartani!!!

404. Kömény81 (válaszként erre: 403. - Zsanna54)
2014. aug. 3. 15:27

Hát én nem mostanában veszek zablisztet. Legutóbb mikor vettem, gyönyörű kukacok tekergőztek benne. Mondjuk aznapra nem volt gond a diétámmal, egész nap forgott a gyomrom... :)


Képzeljétek, találkoztam egy volt kolleginámmal, és eszméletlenül lefogyott. Állítása szerint SEMMIT (nulla mozgás, nulla diétás szabály) nem csinált azon kívül, hogy elhagyta a vacsorát, 5 óra után már egy falatot sem evett, gyümölcsöt, zöldséget sem. Azt mondta, hogy neki egyszerűen nem ment, hogy a megszokott ízektől, falatoktól elköszönjön, így megevett mindent, amit megkívánt, de csak 5-ig. 1,5 év alatt fogyott 24 kg-ot. Olyan hihetetlennek tűnik, de hát a saját szememmel láttam!

403. zsanna54 (válaszként erre: 389. - 7e137d638c)
2014. aug. 3. 14:56
Szia! Én zablisztből csináltam palacsintát , az jó lett.Lehet,hogy a zabpehelyliszt nem pont olyan állagú.Múlt héten, próbáltam gesztenye és kókuszlisztből, de borzasztó volt. Szakadt, nem sült meg, szörnyű volt. Pedig a neten agyon dicsérték.Ajándék lisztek, majd sütök muffint belőle. Az ehető, bár nekem nem ízlik.Üdv.
2014. aug. 3. 14:53

Szia-szia!

Gyere csak nyugodtan, mindenkit szívesen látunk!

2014. aug. 3. 14:47
Sziasztok!Naphal invitált ide hozzátok.Én az ideális súlyomnál vagyok,és igyekszem tartani.Én 3 év alatt fogytam 15 kg-ot.Az első évben én próbálkoztam,/5kg./ A 2.3.évben sajna betegség miatt, ment le 10 kg.Bár előbb jöttem volna rá, hogy túlsúlyos vagyok. De hát senki sem mondta!!Sokat számít ha az ideális súlyhoz közelítünk.Tanultam természetgyógyászatot, szívesen megosztom veletek amit tudok.Üdv.
400. 7e137d638c (válaszként erre: 399. - B44881e33b)
2014. aug. 3. 13:48

Kis hamis!

Átvertél! :))))

Ezek szerint te fogytál, hát akkor terád nem hat a tele-hold? Na szépen vagyunk! :)))

399. b44881e33b (válaszként erre: 398. - 7e137d638c)
2014. aug. 3. 13:44
Nálam akkor fordítva működik, mert -0,6 kg tegnaphoz. Igaz, lenyomtam egy Pump it up edzést. Persze holnap majd 0,3-del több leszek. Bár ma fagyis napom van, ilyenkor mindig fogyni szoktam. Bevált ez a konjac liszt, de nekem az első két nap hasmenésem lett tőle. Igaz, az útifűmagtól is, aztán már nem. Majd meglátjuk.
398. 7e137d638c (válaszként erre: 397. - Naphal)
2014. aug. 3. 10:37

Akkor most megnyugtattál:

- a holdállás szerint most vagyunk a gyarapodás, stb. időszakában, tehát akkor nem csak én, más is több lett! Nálam + 40 dkg lett, de azt hittem azért, mert este elcsábultam, és bevágtam egy kis db-ka vajas kenyeret zöldpaprikával+ sajttal este 6 után!!

- és ráadásul tegnap én is el-lustítottam, csak 2x 10 percet gyalogoltam, a többit elcsaltam.


A lisztet biztosan keverni fogom, nem dobok ki 60 dkg lisztet, amiből 1 kg-ot vettem egy ezresért. Azért annyira nem "jó" a nyugdíjam! :)))


No megyek, mert fel akarom tenni a panírozott kel.káp-ot sülni, közben pedig a májhoz a lecsó-alapot össze kell darabolni, ha még ebédelni is szeretnék a szokott időben!

Majd benézek még, minden jót és finomat nektek!

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook