Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Újpesti kismamik fórum

Újpesti kismamik (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
269. Ildenc (válaszként erre: 267. - Szofi28)
2008. okt. 1. 07:09

Szió!

Na belázasodott a kicsi, vagy jól viselte a szurit?


Hol lesz a keresztelő, melyik templomban tartjátok?

Köszi, a pocak szépen növöget benne Sütikével.

Ha ezt a hetet nem számolom, akkor már csak 2 hetet dolgozom.

Viszont már ezt sem nevezném igazán munkának...

:)

268. Danica16 (válaszként erre: 265. - Szofi28)
2008. szept. 30. 13:10

Szia!

Hát a párom is úgy tervezi, hogy majd idővel még egy autót veszünk, mert nem mindig fogom tudni kivárni, míg hazaér...



Ildenc: Tavaly még nem szánkóztunk, ülni sem tudott szegénykém jó sokáig (8-9hósan tanult meg), így épp elég volt a babakocsi :)

267. szofi28
2008. szept. 30. 11:17

szióka, mi jól vagyunk.

tegnap voltunk hasi és koponya uh-on, ma kapjuk a 3. hónapos oltást (remélem nem lázasodik be holnap). ma kicsit nyafis napunk van amúgyis, alig tudom letenni!:(

vasárnap lesz a kersztelő, kíváncsi vagyok, Laura hogy fogja viselni...

neked, pocak növöget? meddig dolgozol még, várod már a végét?

266. Ildenc (válaszként erre: 265. - Szofi28)
2008. szept. 30. 10:43

sZIÓ!


Épp mi is tegnap beszélgettünk erről apócával és mi is abban maradtunk, hogy ha kertes házat néznénk, akkor is inkább olyat, ahová még járnak a bkv buszok. Az autó nagyon jó de állandóan tankolni...

Ti hogy vagytok?

Picinyke?

265. szofi28
2008. szept. 30. 09:31

Sziasztok!


Remélem mindenkinek jól telt a hétvége!


Nálunk van fűtés, de csk mutatóban, amúgy is a másodikon lakunk, télen is alig érzünk belőle valamit, ezért is vagyok felháborodva a panellekásokon, 30ezer ft a távhőért és még csal meleg sincs!


Hát nekünk még sajna nincsenek olyan terveink, mint Danicáéknak a házat illetően, azt sem tudom, mikor lenne esedékes a költözés, viszont a lakásunk kezd tényleg zsúfolttá válni és még egy babának tutira nem lenne hely!

Tegnap voltunk Fóton csak úgy körülnézni, és láttam kisalagon azt a szép ovit.

Amúgy mi is ilyen sorházas új házat szeretnénk, de még nem tudom, hogy kiköltözünk-e pestről, mert sztem akkor tutira még egy autót kéne vennünk.

264. Ildenc
2008. szept. 30. 09:19

Nálunk valaki az emeleten már előkészítette a szánkót. Remélem, hogy azért ilyen hamar még nem lesz szükség rá.

:)

Ti tavaly már szánkóztatok, vagy ez idén lesz először?

263. Ildenc
2008. szept. 30. 09:17

Tehát csak a szokásos. Megint hozzák a formájukat...

:(

2008. szept. 30. 08:44

Szia!

Nálunk is megy, csak időnként minimumra veszik éjjel meg ablakot kell nyitnom hogy ne süljek meg

261. Ildenc
2008. szept. 30. 07:32

Sziasztok!


Nálatok is megy már a fűtés?

260. Danica16 (válaszként erre: 259. - Ildenc)
2008. szept. 29. 13:53

Én is így gondolom, hogy oda már jöhet a második gyerkőc, ide annyira nem tudtam volna elképzelni, így is olyan pici az a szoba, ahol Totóm alszik.


Nektek is sikerülni fog! :) Csak rendesen körbe kell járni a témát.

259. Ildenc (válaszként erre: 258. - Danica16)
2008. szept. 29. 12:20

:)

Egyelőre csak irígykedni tudok, bár nem panaszkodhatunk, hiszen egyedi a lakásunk és mindent magunk csináltunk azzá,ami.

Azért csak álma mindenkinek egy kertes kis kuckó.

Oda már jöhet a 2.babszem is.

:)

258. Danica16 (válaszként erre: 257. - Ildenc)
2008. szept. 29. 11:17

Lesz kert, 200nm, de abból ugyebár lejön a ház alapterülete, meg a kocsibehajtó, de így is marad elég :)

Ez egy társasház lesz, 4 ikerház van/lesz a telken, a mienk a leghátsó rész így mi teljesen le tudjuk majd keríteni a mi részünket :))

Már alig várom, és tényleg annyi terve van az embernek, csak győzzük pénzzel :)

257. Ildenc
2008. szept. 29. 10:41

De jó lesz nektek!

Minden szempontból.

Bár én már annak is örülök, hogy sikerült ide költöznünk.

Anyós után megváltás!

:)

Van kert is, ahol a pici(k) tud(nak) majd hancúrozni?

Biztos tele vagytok tervekkel. Ez az egyik legizgalmasabb része a házvásárlásnak. A tervezgetés.

Én legalábbis imádom.

256. Danica16 (válaszként erre: 255. - Ildenc)
2008. szept. 29. 10:26

Körülbelül három hét múlva ha tetszik ha nem ki kell innen költöznünk, addigra reméljük lezajlik a szocpol+hitel dolog is, és akkor egyenesen oda, ha nem akkor előbb anyukámékhoz, vagy albérletbe...

Holnap visszük ki a csempéket a nappalihoz, meg a fürdőkhöz, így még azon is múlik, hogy a mesterember milyen fürge :)

De nagyon szeretnék egyből odaköltözni, már csak Totó miatt is, hogy neki ne legyen akkora "trauma" a költözködés.

A fűtés az gázcirkós lesz, de legalább már én szabályozom mennyire legyen meleg, nem lesz többet nyitott ablak mellett 26fokos hőség télen... :)

255. Ildenc (válaszként erre: 254. - Danica16)
2008. szept. 29. 10:15

Mikor költöztök?


Biztosan egészen más lesz, mint a panel.

Még szerencse, hogy mi is így gondolkozunk és eszünk ágában sincs a panelban megöregedni. Ezért mindent meg is fogunk tenni.

Milyen fűtés lesz az új házban?

254. Danica16 (válaszként erre: 253. - Ildenc)
2008. szept. 29. 08:30

Szia!


Ami engem a legjobban idegesít a panelban, hogy egyáltalán nincs senki sem tekintettel a másikra, szinte nincs olyan hét, hogy valaki ne kezdene fúrkálni este 7 után, én még a szemetet sem dobom le este 6után...


Augusztus közepén kezdtünk keresgélni, megnéztünk rengeteg használt lakást, de elég elszomorító volt, hogy egyes még rendesen felújításra szoruló lakásokért milyen árakat akarnak elkérni... Így csakhamar elkezdtük nézegetni az új építésűeket, azok közül már könnyebb választani. Rengeteget hirdetnek Fóton is meg Dunakeszin is, de minket inkább csak Fót érdekelt. Az újak közül már hamar ment a választás, kb. két hét alatt.

253. Ildenc
2008. szept. 29. 06:10

Sziasztok!


Látom, hogy a házvadászat a téma.

Sajnos egyenlőre mi még nem garázdálkodhatunk ezen a téren, de talán már pér év mulva mi is elkezdhetjük nézegetni a kertesházakat.

Sajnos elég lesujtó a véleményem a panelekről. Ez a miénkre is igaz. Nem értem, hogyha már kénytelenek vagyunk együtt élni 60 családdal, akkor miért nem képes mindenki odafigyelni a környezetére...

Danica ti mennyi idő alatt találtatok megfelelő házat?

Szofi, mikor kezdtek bele a vadászatba?

252. Danica16 (válaszként erre: 251. - Szofi28)
2008. szept. 26. 17:28

Ovit nem rég újították fel, Fót kisalagi részén van, az ott lesz tőlünk gyalog kb. 6-8 percre, kívülről nagyon jól néz ki, a telítettségről még nem érdeklődtem. Bölcsi nem tudom, hogy van-e, de mi nem is nagyon szeretnénk bölcsibe járatni :). A házi orvos, majd megkérdezem a szomszédtól, mert láttam egy Totóval kb egyidős babát, szemben a lakással.

Az ovi mellett van egy nagy játszótér is, még nem próbáltuk ki, de messziről jónak tűnt, és uniós :p

Egyébként Fót egyenlőre egy kicsivel olcsóbb, mint Dunakeszi. Mostanában rengeteg sorházat építenek. Az alja kb. 16-17 milliónál kezdődik (újak), a végét le sem írom, mert láttunk 100valahány milliós hirdetést is :). Fótligetről meg nem is szólok, ahol csak a telek 16-20millió és még akkor nincs rajta semmi :)

251. szofi28 (válaszként erre: 248. - Danica16)
2008. szept. 26. 17:21

Mi is Fótban vagy Dunakesziben gondolkodunk. Milyen ott az ellátottság ovi-bölcsi téren? ezeket már megérdeklődted, gondolom.


Na, ez nagyon jó, hogy végre totó is alszik kicsit, legalább tudsz pihenni is!

2008. szept. 26. 15:32
Most Totóm is alszik, hála az égnek :) Egy jó sétával még ki lehet meríteni :D
2008. szept. 26. 12:38
ha belenézel a naplóba a gyerekek tegnapi alvását látod de most is mély álomba merültek ebéd után két kis holland és az én unokám és a segítő ovónőim vannak fenn a képeken
248. Danica16 (válaszként erre: 247. - Szofi28)
2008. szept. 26. 09:34

Nem sokat, mert ugye a lakás ára már adta a felét, egy keveset kaptunk anyukáméktól, két gyerekre szocpol, és csak a maradékot vesszük hitelre, ami már nem is olyan sok.


Egyébként a férjem szíve szerint maradna, csak miattunk vágott bele, mert ő itt nőtt fel ebben a lakásban, szóval minden ideköti.

247. szofi28 (válaszként erre: 246. - Danica16)
2008. szept. 26. 08:18

Jó rggelt mindenkinek!


Hát akkor tényleg összetehetem a két kezem azokért az 1 órás szundikért is... Tegnap nagyon nyfis napunk volt, most meg még mindig alszik:), de remélem jobb kedvvel ébred szegény.


Megnéztem a házatok képeit, nagyon csini, és tényleg sokat jelent, hogy jó levegőn lesztek. A következő telet már én sem szeretném a panelban tölteni, egyre jobban látom, hogy az a lakás, ami kettőnknek jó volt, hármun knak már szűkös, és előbb-utóbb remélem négyen leszünk...

Sok hitelt kellett felvennetek?

Nekünk is muszáj lesz majd, és kicsit félek a törlesztéstől...

246. Danica16 (válaszként erre: 245. - Szofi28)
2008. szept. 25. 17:40

Jajj de tudlak ám irigyelni ;) Totó ilyen idősen nem aludta át az éjszakákat, sőt még a mai napig sem, pedig már az étrend váltástól kezdve mindent kipróbáltunk... És hogy csak egy órásak a nappali szundik?? Hát Tomi akkoriban kétszer 15-20percet aludt :)) Közte pedig pörgött mint akit felhúztak... Mai napig nem értem hogy volt annyi energiája :))


A házat már épp burkolják, illetve burkolnák, ha megjönne végre a rendelt kő :), a lakásunkat eladtuk okt. közepén költözés van, csak még a mi hitelünk környékén vannak galibák, így átmenetileg valószínűleg anyukámékhoz kell majd költöznünk, de legalább már az is kertes lesz :)

245. szofi28 (válaszként erre: 244. - Danica16)
2008. szept. 25. 13:59

képzeld, már van, hogy 8-10 órákat alszik egyfolytában, csak néha kér hajnali szopit (pl ma 5kor). viszont nappal csak max 1 órásak a szundik.:(

jövő héten hétfőn megyunk hasi+koponya uh-ra, kedd oltás szóval mozgalmas hetünk lesz...


ti hogy haladtok a házvásárlással?

hamarosan nekünk is lépnünk kell, a panelt nem lehet sokáig bírni...

244. Danica16 (válaszként erre: 243. - Szofi28)
2008. szept. 25. 13:28
Nekünk is segített a tejmentes, csak aztán le is szokott a szopiról... És átalussza az éjszakát, vagy olyan kis követelőzős mint a fiam? :)
243. szofi28 (válaszként erre: 241. - Ildenc)
2008. szept. 25. 12:19

Nekem is szimpatikus a lányzó. Már csak az is pozitív, hogy előre szólt telefonon, hogy mikor jön, a Rózsika az elején csak úgy gondolt egyet, és jött, utána meg egyáltalán nem jött ki megnézni minket.

Csak anyatejcsit iszunk, amíg van, nem is szándékozom mást adni fél éves koráig.

Emlékszem, én is számoltam a napokat, mikor dolgoztam, vártam már a végét! Minden esetre tényleg pihend ki magad, míg nem jön a baba, mert az éjszakázásokat különben nem lehet sokáig bírni. Nekem sajnos nem sikerült...:(


Danica: képzeld, kb 2 hónapos korában elmúlt a hasfájás. monjuk lehet, hogy annak köszönhető, hogy semmiféle tejterméket nem eszem még azóta sem. Elvittük egy másik gyermekorvoshoz is, és ő mondta. Hál' Istennek most már a kakilással sincsenek poroblémák, sőt...!

242. Danica16 (válaszként erre: 240. - Szofi28)
2008. szept. 25. 11:58
A hasfájást kinőttétek már?
241. Ildenc (válaszként erre: 240. - Szofi28)
2008. szept. 25. 10:33

Igen tudtam a védőnőváltásról. Zsuzsinak hívják, avezetéknevére sajna nem emlékszem.

Bevallom őszintén, hogy én örülök a változásnak, mvel jobban szeretem a fiatal embereket magam körül.

A Rózsika is aranyos volt, de ő már olyan módon mondta az információkat, hogy csöppet sem érdekelt.

Csak úgy, mint aki már 1000x elmondta ugyanezeket.

Ez a kislány elég lelkes. Nekem szimatikus.

Te hogy vagy ezzel?


Mi nagyon jól vagyunk. Picikénk szépen növekszik és sokat mocorog. Már csak 3 hetet dolgozom. Kell a pihi.


Szép nagy baba a Laura. Anyatejcsizik?

240. szofi28
2008. szept. 25. 10:08

Laura már nagyon sokat nőtt! Ruha nélkül 6,5 kg és kb 65-68 cm,nem tudjuk pontosan lemérni.:)

Ma pont 3 hónapos!

Te meg a Pocaklakó hogy vagytok! Tudtad, hogy már nem a Béki Zoltánné a védőnőnk? Múlt héten volt nálunk egy nagyon szimpatikus fiatal lány, ő meg egy másik lány vette át a körzetét!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook