Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Újpesti kismamik fórum

Újpesti kismamik (beszélgetős fórum)


149. Borka80
2008. aug. 4. 10:18

Sziasztok!

Remélem jól telt mindenkinek a hétvége. Mi szüleimnél voltunk, ott van kert, a baba nagyot aludt a friss levegőn.

Én csüt. voltam a 6 hetes kontrollon, a picit is vittük, mert azt hittem 3 órás program lesz, ált. sokan vannak a dokinál. De nagyon megbántam, nem klimás a kocsink, és szegény nagyon nagyon megizzadt és melege volt. :( De amugy szerencsére minden rendben, doki szerint jöhet a következő.

Azzal még várunk egy kicsit, bár kevés korkülönbséget akartunk,de most el se tudom képzelni a baba mellett hogyan lehetne egy nagyobb gyerkőcre is figyelni. Ti mit gondoltok erről?

Hát én is van hogy kiborulok, és néha olyan jó emberek közé menni. El is határoztuk a férjemmel, hogy moziba elmegyünk a hétvégén, és addig a nagyira hagyjuk a babát.

148. szofi28 (válaszként erre: 147. - Danica16)
2008. aug. 4. 09:00

Hát nem tudom, eddig még nem mertem úgy elindulni vele, hogy nyűgös volt, vagy fájt a hasa. amikor látom, hogy kezdenek csukódni a szemei, akkor gyorsan be a babakocsiba, aztán indulás. Lehet, hogy majd kipróbálom, hátha tényleg megnyugszik tőle.

A kiborulással egyetértek, ez teljesen természetes.

147. Danica16 (válaszként erre: 145. - Szofi28)
2008. aug. 4. 08:48

Nem nyugtatja meg a séta? Totómmal egész télen lent kellett lennem (még hóesésben is), mert csak akkor aludt jókat ha levegőn volt. Amint levegőt ért olyan volt mint akit fejbevágtak :D


A kiborulás szerintem meg teljesen normális, mert szerintem aki azt mondja hogy egyszer sem esett kétségbe, az hazudik :)

146. Danica16 (válaszként erre: 143. - Ildenc)
2008. aug. 4. 08:44

Hát gimi végéig általában együtt mentünk nyaralni, de kb 4 éve nem voltunk így sehol, úgyhogy mondhatni, hogy ez most egy rendhagyó nyaralás lesz.

Ma még mehetünk útlevelet igényelni a fiatal úrnak is :)

145. szofi28 (válaszként erre: 144. - Ildenc)
2008. aug. 4. 08:31

Jó reggelt mindenkinek!


Ildenc: Anyukám jön át minden másnap segíteni, mert főzni sajnos még nincs időm, meg energiám sem. Az első hónap nagyon nehéz volt, főleg miután a párom visszament dolgozni. Még mindig tart a hsfájós időszak, úgyhogy ami a legrosszabb, hogy nehezen tudunk elindulni sétálni, mert félek, hogy végigbőgi az egész utat. amit nagyon nehezen viselek, az abezártság, mindigis mászkálós típus voltam, most meg itthon kell ülnöm, ilyen szép időben.

Volt már nekem is, nem egyser, hogy kiborultam, dehát ez betudható a hormonális változások hatásának is.

De természetesen az öröm, hogy van egy ilyen édes babám, mindenért kárpótol.

144. Ildenc (válaszként erre: 142. - Szofi28)
2008. aug. 4. 07:06

Milyen hihetetlen, hogy már 6 hetes a babszem!

Tudsz pihenni a kicsi mellett, van segítséged?


Én bevallom őszíntén félek az első időktől. Félek attól, hogy "befordulok".


Nálad ez nem fordult elő?

143. Ildenc (válaszként erre: 141. - Danica16)
2008. aug. 4. 07:03

Hűha, biztos emlékezetes nyaralás lesz. Mindíg együtt jártok nyaralni, vagy ez egy rendhagyó alkalom?

Még irígykedem is egy kicsit, hiszen mi családostul csak 1x voltunk nyaralni(a balcsi partján).

:)

142. szofi28 (válaszként erre: 139. - Ildenc)
2008. aug. 2. 14:31
igen, hüvelyi úton született, volt metszés, de sajnos repedés is, úgyhogy kicsit kellemetlen volt eleinte, de most már minden rendben... vagyis ez majd kiderül a 6 hetes kontrollon.
141. Danica16 (válaszként erre: 136. - Ildenc)
2008. aug. 2. 10:45

4D-én engem is órákig piszkáltak, így forduljak, úgy forduljak, majdnem kicsavartak :)


Nyaralás elméletileg olaszország van becélozva, jövőhéten kiderül mi lesz, nagypapi szabin lesz és akkor elméletileg lerendez mindent, ha minden igaz. Merthogy nagycsaládos kiruccanást tervezünk, szüleimmel három tesómmal, párjukkal meg kis családommal. Bár úgy tűnik báttyám és sógornőm nem tudnak jönni, de így is lennénk elegen :)

140. Danica16 (válaszként erre: 135. - Szofi28)
2008. aug. 2. 10:42
5 kiló :)) hát Tomim, már volt vagy 5 hónapos mire 5 kiló lett, bár nálunk voltak étkezési gondok, ami miatt 1,5 kilóval lemaradt...
139. Ildenc (válaszként erre: 138. - Szofi28)
2008. aug. 2. 09:32

Természetes úton szűltél ugye?

Volt metszés?

138. szofi28 (válaszként erre: 137. - Ildenc)
2008. aug. 1. 17:13
igen, nálam most már minden oké, nem fáj sehol... 2 hét múlva megyek a 6hetes kontrollra, kíváncsi vagyok, mit mond az orvos!
137. Ildenc (válaszként erre: 135. - Szofi28)
2008. aug. 1. 16:10

minden ok, de már megérzem az ülő munka hátulütőit.

:(


Egésszégügyileg nálad is minden rendben?

136. Ildenc (válaszként erre: 133. - Danica16)
2008. aug. 1. 16:09

4d.-vel kapcsolatban,nekünk is vissza kell mennünk hétfőn, mert folyamatosan a kis hátát mutatta és az összes használható képet feltettem ide.


Felajánlotta a vizsgálatot végző orvos-miután már 1 órája vizsgált-, hogy menjünk vissza hétfőn.

mIK a lehetőségeitek, nyaralás szempontjából? külföld, vagy honföld?

135. szofi28 (válaszként erre: 134. - Ildenc)
2008. aug. 1. 15:45

már elértük az 5 kg-ot ruciban meg pelussal.:) az éjszakák most már jobbak, de éjfélig-1ig még sír a kisasszony a hasfájás miatt.:( úgy sajnálom szegényt.

te hogy bírod a meleget így babásan?

134. Ildenc (válaszként erre: 132. - Szofi28)
2008. aug. 1. 15:38

Persze, érthető, hogy idén kihagyjátok a nyaralást.

:)


Mekkora már a nagylány? Hogy telnek az éjszakáitok?

2008. aug. 1. 08:57

Szia Ildenc!

A mi nyaralásunk még szervezés alatt áll, és egyelőre nem lehet tudni lesz-e egyáltalán valami... Már voltunk kétszer egynapra a Balatonon, amit Totó nagyon élvezett, egy igazi vizibolha :P


Aranyosak a 4Dés képek, Tomiról már akkor sem lehetett olyan felvételt készíteni amin ne mozdult volna be valamerre :D a lábát kb 20szor próbálták meg elkapni, de nem sikerült :D

132. szofi28 (válaszként erre: 130. - Ildenc)
2008. aug. 1. 08:39

Szia Ildenc! Nagyon édesek a 4Ds felvételek!:) Látom te is korán keltél... Nekünk sajnos ma hasfájós napunk van, úgyhogy egész nap dédelgethetem szegényt!:(

A nyaralás nálunk idén kimarad, érthető okokból!:( De majd jövőre, az 1 éves Laurával bepótoljuk!

131. Ildenc
2008. aug. 1. 07:18
Mindenki végzett már idén a nyaralással?
130. Ildenc
2008. aug. 1. 07:17

Sziasztok!


Üdv Borka!Jó, hogy egyre többen vagyunk.

Szerencsére nálunk akad zöld terület, ahol majd tudok sétálni az asszonykával.

Jut eszembe, tettem fől pár 4D-s képet az apróságról.

Érdemes megnézni azt a talpacskát.

:)

129. szofi28
2008. júl. 30. 10:37
nekünk még nem mondott semmi ilyesmit a gyermekorvos, de ha legközelebb megyek, megkérdezem. csak annyit kérdezett, hogy volt-e a kórházban szürés, én meg mondtam, hogy igen, benne is van a kiskönyvben!
2008. júl. 30. 08:26
az időpontot kérni tényleg nehéz volt, január első hetében kezdtem telefonálni, folyton azt mondták, hogy jövőhéten... majd végül január közepén sikerült időpontot kapni, február végére....
127. Danica16 (válaszként erre: 126. - Borka80)
2008. júl. 30. 08:24

időpontra behívtak, sőt talán még picivel előbb is, egyszerre 3-4 babát hívnak be, bent van pelenkázó, vagy olyan hely ahol le tudod öltöztetni, csak alul kell őket szabaddá tenni (és csak bent, ha már a dokinál vagytok), meg mozgatja a doki és egy gyors ultrahang vizsgálatot is csinál, ha jól emlékszem az egész nem tartott fél óráig várakozással együtt.

Textil pelust, lakcím kártya, taj kártya kiskönyv és beutaló mindenképp legyen nálatok!

126. Borka80
2008. júl. 29. 16:37

nekünk csak akkor adott beutalót az orvos, mikor 4 hetes volt. A Jókai utcában van a szűrés, de be kell jelentkezni (3692-333)Ott azt mondtk hogy elvileg 6 hetesen van a szűrés, de míg 3 hónapos nem lesz, addig lehet megcsinálni.De persze 1 hónapra előre tele voltak. Én sem tudom csináltak e a kórházban.Nekem nem mondták.

Szofi: A hasfájás nagyon nem jó, szegényke. Enyém csak kakilás előtt erőlködik, de ha kijön, megnyugszik.

Danica: és sokat kellett várni, vagy bejutottatok az időpontra?le kell teljesen vetkőztetni, vagy csak pelusra?

2008. júl. 29. 14:16

minket elküldött a doki, még mikor először kijött adott beutalót, meg telszámot.

azt mondjuk már nem tudom, hogy a kórházban csináltak-e...

124. szofi28 (válaszként erre: 122. - Borka80)
2008. júl. 29. 14:10

a mi babánk holnap lesz 5 hetes...

nagyon lusta evő, folyton bealszik evés közben. ráadásul poci és kaki problémák is vannak... a csípőszűrés hogy van, a gyermekorvos ad beutalót vagy önállóan kell intézni? nekünk a kórházban vol szűrés, amikor született, utána mikor esedékes?

2008. júl. 29. 13:52
csipőszűrésre mi is nagyon későn kaptunk időpontot, de szerencsére nem volt baja
122. Borka80
2008. júl. 29. 13:20

Majd ha a pici lány nagyobb lesz, lehet elmegyek Központig és ott keresek valami zöldet. Még egyenlőre nem merek nagyobb túrákba belevágni, mert nagyon gyakran szopizik, 50-80 ml egyszerre, kb 1-1,5 óránként.

Szofi Neked is hasonló korú a babád, ugye? Evéssel hogy álltok? Csipőszűrésen voltatok? Mi csak két hónapos korára kaptunk időpontot.:(

121. szofi28
2008. júl. 29. 12:43
Szia Borka, mi a lakótelepi részen lakunk, itt elég sok a zöld, csak kicsit unalams, hogy mindig ugyanazokat az útvonalakat járom!:)
2008. júl. 29. 11:55

szia Borka!

Mi Újpest kp.-hoz közel lakunk, itt akad zöldterület, ha nem is sok... a játszóteret is tavaly újították fel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook