Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Újpesti kismamik fórum

Újpesti kismamik (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2009. jan. 14. 17:04
Mi is így csináltuk, csak néha már nem volt erőm vissza térni, így akkor egész éjjel a kanapén töltöttük...
358. szofi28
2009. jan. 14. 17:02
nálunk uez a helyzet...tegnap átköltöztem vele a napliba a kanapéra, hogy apája kialudja magát, de végül, mikor bealudt, be tudtam tenni a kiságyába, így a helyemen aludtam...
2009. jan. 14. 16:43
Én a gyerkőcöt is meg az apját is sajnáltam rendesen, de tényleg volt mikor semmi sem hatott. olyankor csak testközelben tudott ellenni, és hát úgy meg apa nem tudott aludni, így mi a kanapén aludtunk.
356. szofi28
2009. jan. 14. 16:36

gondolom a fogzás is olyan, mint a hasfájás, vagy használnak a szerek vagy nem, előbb-utóbb úgy is vége lesz... csak szegénykét sajnálom (meg magunkat is, kicsit:), éjféltől 1ig folyamat sírt...


nekem meg azt mondták 2-3 naponta érdeklődjek...

2009. jan. 14. 16:29
Ja jövőhéten érdeklődjek újra...
2009. jan. 14. 16:29

Én nagyon nem láttam hatását, más azt írta teljesen kiütötte, hát Totónak meg sem kottyant, az ízét szerette. Valamennyire meg is nyugodott tőle... Mi az erősebbet használtuk. A kúpot nem próbáltuk.

A dentinox-ot használtuk, meg nurofent a súlyosabb esetekben, de az tényleg csak a végszükségben. Meg a doki néni írt fel valami ecsetelőt, csak mikor kiváltottuk abba maradt a fogzási mizéria, mikor meg újra kellett már nem tűnt használhatónak így azt kipróbálás nélkül ment a kukába...

353. szofi28
2009. jan. 14. 16:23
mmmr=mmr
352. szofi28 (válaszként erre: 351. - Danica16)
2009. jan. 14. 16:23

nahát ez nagyszerű, akkor mehettek vissza ti is később? az vicces, hogy még mmmr sincs, ami meg ráadásul még kötelező is...


másik fórumban olvastam, hogy te is adtál fogzásra Totónak chamomilla homeós bogyókat, nektek használt? Viburcol kúpot használtatok?


Laurát egyre nehezebben tudom elaltatni esténként, és tutira a fogzás miatt van, eddig nem láttam szükségesnek, de most úgy érzem, elérkezett az idő a homeós szerek kipróbálásához...

2009. jan. 14. 16:04
Ma voltunk oltáson, de még mmr sem és pneumo sem volt...
2009. jan. 12. 18:14

Az jó lehet, mások se tudnak a hiányról, régebben hallottam a tv-ben mondták, hát majd szerdán kiderül miújság :p


Az volt a furcsa, hogy az ottani dokihoz mindig mindenért be kellett jelentkezni, itt meg csak bemegyek ha akarok... :p bár a múlthéten még nem volt átkérve a papírunk a régi dokitól...

349. szofi28
2009. jan. 12. 18:01

igen, az...

lehet, hogy ott jobb a helyzet, de itt teljesen bizonytalan... ráadásul a védőnő mondta, hogy figyelni kell, hogy csak max 2 hónap telhet el a két oltás között, különben újból kell kezdeni... mi dec. 3-án kaptuk az elsőt... 2-3 naponta kell telefonálni, jó, mi?

2009. jan. 12. 17:49
Az a pneumo ugye? Mi elvileg szerdán megyünk ide a 15hósra meg annak a másodikjára, múlthéten nem mondták, hogy nincsen, így remélem megkapjuk. Na mindjárt megkérdezem másik fórumon, hogy máshol mi a helyzet :)
347. szofi28
2009. jan. 12. 17:47

na látod, ezt megértem!!!! Lulu is egésznapos baba, ezért is várnék még picit a kistesóval...


prevenart ti kértétek Totónak? képzeld itt most olyan oltóanyag hiány van, hogy a másodikat múlt héten kellett volna kapnia, de nem adták be, viszont azóta sem tudtak választ adni, hogy mikorra várható....

2009. jan. 12. 17:39
persze én is szívesen maradok itthon velük, de néha biztosan jól jönne, ha csak az egyik foglalna le napközben. :p :)) Már előre félek mi lesz, ha ketten lesznek :D
345. szofi28
2009. jan. 12. 17:12

én meg inkább szívesebben maradnél itthon Luluval és a leendő kistesóval, de sajna még egy évre vissza kell majd mennem dolgozni, csak utána jöhet a kistesó.:(


én is úgy tudom, hohy ha megtudják, hogy otthon vagy a kisebbikkel, a nagyobb babát nem is veszik be bölcsibe...:(

2009. jan. 12. 16:55
Én már utána sem nézek itt hogy megy a bölcsidolog, mert mondván, hogy úgyis itthon vagyok, a túljelentkezések miatt úgyse vennék fel. Pedig biztos jót tenni neki egy kis közösségi élet is :))
343. szofi28 (válaszként erre: 342. - Danica16)
2009. jan. 12. 16:52

de kedves vagy, hogy ide is benézel!:)

igaziból még nem kérdeztem, jobban mondva talán már egyszer, de ő sem nagyon járatos a témakörben, mert nemrég jött a körzetbe, kb 2-3 hónapja, ő mondta, hogy szte legalább 1 évvel előtte nem árt bejelentkezni. gondoltam majd tavasszal intézkedek, addig csak informálódom.:)

persze, lehet, hogy jövőre már nem is fogunk itt lakni, de inkább jobb bebiztosítani magunkat....

2009. jan. 12. 15:44
Nem árt jó előre jelentkezni... mindegyik tömve van, úgy tudom. Ismerőseink is csak hosszú várakozás árán jutottak be, tavasszal/nyáron jelentkeztek, és ősz végén kerültek be. De nem tudom hol mikor kell jelentkezni... Védőnő nem tud segíteni?
341. szofi28
2009. jan. 12. 15:23

sziasztok, nem tud valaki vmit a bölcsődék helyzetéről újpesten? most még nem érint a dolog, kb 1 év múlva lesz aktuális, de nagyon sok helyen komoly várólisták vannak, így meglehet, hogy már amúgy is egy évvel előtte jelentkezni kell.


Ildenc, rég láttalak már, hogy vagytok? babuci?

340. Danica16 (válaszként erre: 338. - Szofi28)
2008. dec. 19. 10:33

Együttérzek veled, Totónak is most jön a következő két foga, bár azt hiszem a nehezén már túl vagyunk :)

Ezzel a kettővel együtt már 4 foga lesz :p :)

2008. dec. 19. 10:32

Szia!

Totó is hamar akart ülni, végül csak kb 8hósan tudott magától, pedig már 6hósan felhúzta magát állásba, és 5 hósan már mászott...

Annyira nem viselte meg a költözés, hogy az első nap mikor ide hoztuk haza, csak rohangált fel-alá és nevetgélt, bútortól bútorig szaladt nevetgélt meg sikongatott, és teljesen szokás szerint le lehetett tenni és nagyon jól aludt az első éjszaka :D

A fürdőkádért van odáig, ugye kétszer akkora mint a panelban volt így apával is hatalmasat tud pancsolni, ma már sírás és toporzékolás van ha meglátja a törölközőt :))

338. szofi28
2008. dec. 19. 10:28
Persze a fogacskák meg már 2 hete kínoznak, csak éppen nem nagyon akarnak eőbújni!:( Ezáltal az éjszakai ébredések is gyakoribbá váltak.:(
337. szofi28
2008. dec. 19. 10:16

Szióka!:)

Ezek szerint sikerült a költözés! Remélem minden csillog-villog az új házban:) kész szerencse, hogy a karácsonyt már ott tudjátok tölteni. Majd ha lesz időd, tegyél fel képeket a naplódba, hogy milyen lett a ház berendezve!

Én meg július 2-re volta kiírva, és mégis egy héttel korábban született, úgyhogy egy nap ide vagy oda nem számít.

Huh, Laura még mindig egy kis energiabomba, nappal csak sétaközben vagy az autóban alszik normálian, otthon nem akar... Már ülni szeretne, de a fejét még nem bírja tartani.

Totó hogy van, nem viselte meg a költözés?

2008. dec. 17. 12:39

Szia!

Na ne haragudj hogy nem írtam a költözés óta csak most kötötték be a netet...

Július 5re írt ki a doki, én egy nappal későbbre számoltam, de már Totónál is így volt :)

Most valahogy nehezebben viselem a dolgot mint Totóval, de valószínűleg pont Totó az oka :)), mert nem lehet félpercre sem magára hagyni...

Mi újság Laurával? Forog, gügyög növekszik? :D

335. szofi28
2008. dec. 5. 08:21

Sziasztok!

jól eltűntem, elutaztunk, plusz karácsonyi ajándékokat vásásroltunk, alig voltam itthon.


Danica, hogy van a pocaklakó? Sokat gondodlk rátok! Mikorra vagy kiíírva, sztem kb úgy, mint ahogy én voltam idén, legalábbis a számításaim szerint.


Ildenc?

2008. nov. 6. 08:25

Szia!

Védőnőhöz még nem megyek, csak a szívhang után, így akkor már inkább Fóton fogok menni, a mostanival egyébként sem vagyok 100%-ig megelégedve, meg a gyerekdokival sem, egyedül az asszisztens szimpi :p

Úszáson nem voltunk, mert laborra mentem, még most is fáj a karom :p Úszásból már csak két pótlásunk van, mert a költözés anyagi vonzatai miatt egyébként is abba kell hagynunk.

Örülök hogy akkor Laurának is tetszett, lehet ő is olyan kis ebihal lesz mint Totó volt, ő állandóan vigyorgott és kalimpált ezerrel, valószínűleg akkor is fennmaradt volna a vízen, ha elengedem :p. Ezt azért nem próbáltuk ki, így is teljes aggodalommal engedtem el szegénykémet a segítség nélküli merülésen :)

333. szofi28 (válaszként erre: 332. - Danica16)
2008. nov. 6. 08:10

Szióka!

Hú, nagyon jó! Akkor már biztos, hogy ott van a baba!:D Viszont akkor pihenj sokat, nehogy tényleg vérzés legyen!Bár ezt jókor mondom így költözés előt... Akkor most kezded előrőllabor, védőnő, stb... Tényleg, védőnőhöz akkor már Fótra mész?


Nekünk megvolt tegnap az első úszás, Laura egyáltalán nem sírt, lubickolt, olyan édi volt!:) Csak akörnyezet volt számára kicsit szokatlan, nagyokat nézett mindenre!:) Ti voltatok pótolni? Mondjuk akkor nem nagyon kéne már usziba járnod...

2008. nov. 4. 19:19

Szia!

Na megvolt az UH, megtalálta, 5,7mm a petezsák, meg van egy fekete foltom, azt mondta egyenlőre nem kell miatta aggódni, mert nem vérzek... remélem ez így is marad.

Kaptam egy kis fotót is a kis petezsákocskámról. :))

331. szofi28 (válaszként erre: 330. - Danica16)
2008. nov. 4. 12:27

huh, akkor majd feltétlenül írj, mi volt du. gondolom a petezsák már látszani fog...


igen, kocsival megyünk, mi is kinéztük már, hogy megpróbálunk beparkolni oda, de ha nincs hely, majd sétálunk picit.

én is remélem, hogy szeretni fogja Laura, a nagy kádban vidáman pancsizott tegnap.

2008. nov. 4. 11:49

Szia!

Köszi jól egyenlőre nincs rosszullét, bár Totóval sem volt és remélem így is marad :) Ma délután rendel a doki, és megyünk is, remélem már látni fog valakit :)


Holnap valószínűleg mi is megyünk pótolni úszásra :)

Szerintem Laura is imádni fogja, mondjuk nem biztos, hogy az első alkalomtól.

Kocsival fogtok járni? Mert akkor érdemes beparkolni a hotel parkolójába, mondjuk nem mindig volt hely... De onnan nem kell annyit cipelni a hordozót. :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook