Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Újpesti kismamik fórum

Újpesti kismamik (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2008. okt. 22. 13:59
Már igazán nem tudunk változtatni, már elbíráláson van a hitelünk.
2008. okt. 22. 06:36
hát a forint ennél lesz rosszabb egész biztosnak érzem a körülöttem levő sok spekuláns mind valutára váltotta a pénzét óvatos légy nézzd meg a forint alapu hitelt is... több száz ezer ember menesztéséről beszélnek jövőre nézve.... káosz van a bankoknál és a világnagyságu cégeknél is...
2008. okt. 21. 20:29

Hát a hiteltől mi is félünk, meg hogy egyáltalán megkapjuk-e... De ha arra spekulálunk, hogy ennél rosszabb már nem lesz a forint akkor még lehet, hogy jól is jövünk ki :) de sajna sose lehet tudni...


Drukkolok, hogy nektek is összejöjjön ;)

296. szofi28
2008. okt. 21. 09:43

Szióka,

megnéztem az alaprajzokat, nagyon jó az elrendezés. Szép lesz minden, biztos!


Én megint kinéztem egy házat D.keszin, de félek beklevágni, a hitel miatt, meg a párom élete sem alakul úgy mostanában, ahogy elképzeltük, szóval lehet, hogy felejtős lesz a dolog.:(

Mindenesetre jövő nyáron musz lesz mennünk kinnen, csak még azt nem tudjuk, hova.

295. Danica16 (válaszként erre: 294. - Szofi28)
2008. okt. 17. 11:12

Akkor tudom, kb. milyen lakásotok lehet, egyik ismerősünknek is olyasmi van, ők is azzal szenvednek, hogy a nappali a gyerekszoba :) Nekünk mondjuk ezzel a lakással is szerencsénk volt mert van/volt két félszobánk így Totónak is van szobája, csak én már nem tudom elképzelni, hogy kényelmes lenne ez még egy gyerekkel...

A férjem itt nőtt fel két testvérével szóval nem lehetetlen, de nekem ez marha szűk :p

294. szofi28 (válaszként erre: 293. - Danica16)
2008. okt. 17. 09:35

A mostani lakás 53nm, sajna csak 2 szobás, a nappaliban van a kiságy meg a pelenkázó, elfér, azzal nincs baj, viszont vendégek szempontjából nem előnyös. Nameg a babaholmik is egyre nagyobb helyet foglalnak...


Én is ezért gondolkodom, hogy siessek-e vissza a munkába, most alig kapok kevesebbet, mint a kezdő fizetésem...

293. Danica16 (válaszként erre: 292. - Szofi28)
2008. okt. 17. 09:11

Szia!


Mekkora lakásotok van most?

Totó egyébként már most élvezi a kertet, nekem meg égnek áll a hajam, mert mikor kint vagyunk ő ugye rögtön szalad ki, és ott még vannak törmelékek, meg deszkék, sóder stb, mert még 2házat fognak mellénk felhúzni és kerítés még nincs.

Nektek is sikerülni fog, én drukkolok! ;)


Sokáig én sem akartam másodikat, főleg a császár utáni lassú gyógyulásom miatt (és nem csak fizikailag lassú gyógyulás miatt). De meghánytuk-vetettük a dolgokat a férjemmel, és arra jutottunk, hogy mivel nincs ahová visszamenjek dolgozni, valószínűleg nem sokkal több pénzt keresnék, mint a gyedem, most így akár jöhet a következő is.

292. szofi28 (válaszként erre: 290. - Danica16)
2008. okt. 17. 07:47

Helló, jó reggelt!


Biztos szép lesz majd befüvesítve a kert... Totó (nameg a leendő kistesó(i)) jókat fognak benne játszani!:) Nekem is egy ilyen házikó az álmom, dehát meglátjuk majd, mi lesz belőle. Mindenesetre jövőre tutira nekünk is menni kell innen, mert egyre jobban játom, hogy kezd szűkössé válni ez a lakás. Aztál lehet, hogy egyelőre csak egy nagyobb panel lesz belőle, bár nagyon szomorú lennék akkor...:(


Mi egy ideig még biztos nem szeretnénk kistesót, bár lehet, hogy egy év múlva már nekem is ott lesz a vonalzó a naplómban.;) eddig úgy voltam vele, hogy viszzamennék dolgozni a másodikbaba előtt, de most egyre jobban kételkedem benne. Nálunk is főleg anyagiaktól függ a dolog...

2008. okt. 16. 18:20
erre van egy külön fórum!!!
290. Danica16 (válaszként erre: 289. - Szofi28)
2008. okt. 16. 13:17

Köszi, majd a kertről is teszek fel képeket, de lehet hogy csak tavasszal ha már a feketeföld is megérkezett és a fű is kinőtt, mert egyelőre tiszta gaz az egész :)


Az, hogy hány lesz, az még vita tárgya, meg az anyagiakon is sok fog múlni. De ha megint fiúnk lesz, akkor valószínűleg apa szeretne majd még egyet, mert ő lányt szeretne :)


Az még nem olyan vonalzó ám, csak azért csináltam, hogy kb. tudjam mikor kéne dolgozni a témán ;)

289. szofi28
2008. okt. 16. 12:22

nagyon kis csini ház, büszkék lehettek rá!

látom már a tesó-project is komoly, mert fent van már a vonalzód.;) 2 gyermeket szeretnétek, vagy lesz még egy tesó?

288. Danica16 (válaszként erre: 287. - Szofi28)
2008. okt. 16. 11:35

3háló, plusz a nappali és a két fürdő, nettó 88nm, ami bruttóban olyan 95nm körül lehet. Egyenlőre a két nagyobb hálót fogjuk belakni, meg persze a nappalit :)

Mi is félünk egy kicsit ettől a válságtól, hogy mi lesz, de egyenlőre úgy néz ki, hogy a mi bankunk elég stabil lábakon áll, és reméljük így is marad. Jobban félünk attól, hogy a vevőinknek nem sikerül...

287. szofi28
2008. okt. 16. 10:35

Hú, nagyon szép a ház!!! Megkérdezhetem, hány szobás és hány nm? Ezeket én is láttam a lakáshirdetések között, de minket Dunakeszi érdekelne jobban. Viszont most a gazdasági válság miatt muszáj kicsit várni a hitellel.:( Pedig nagyon mennék már innen...


Nekem is jön Anyu segíteni, főleg a főzésben, mi a párommal takarítunk ált. hétvégéken.

286. Danica16 (válaszként erre: 285. - Szofi28)
2008. okt. 16. 09:44

Szia!


Hát nekem legalább hetente egyszer volt egy segítőm, a húgom, és akkor míg takarítottam vagy levitte sétálni, vagy amíg aludt (20perceket), addig ketten végigtakarítottunk majdnem mindent, mert igazából többnyire beszélgetés lett belőle :p :), de ha nem lett volna nem is tudom mit csináltam volna :)


Amikor nem ért rá, akkor általában romokban állt a lakás, épp csak elmosogatni volt időm két etetés közt, így a többi helység elég romokban hevert.


De ne aggódj, ha minden csillogna villogna, akkor valami nagyon nem jól működne ;), ennek így kell lennie :))


A lakással, arra várunk, hogy elbírálják végre a vevőink hitelét, elméletileg mára esedékes, és akkor hétfőn/kedden fizethetnénk is a kivitelezőnknek. És a hosszúhétvégét már költözködéssel tölthetnénk :) A lakás már le van burkolva, hétvégén már beraktuk a konyhabútort is, csak nem tudtuk felrögzíteni, mert még a festés hátra volt. Egyébként képek a naplómban a még fúgázatlan, de már kész lakásról :)

Már közel harminc dobozt kerülgetünk a nappaliban, meg szinte minden helyiségben, de még mindig van mit elcsomagolni... ennek sose lesz vége :))

285. szofi28
2008. okt. 16. 08:14

Helllóka!!!!


Itt minden oké, leszámítva, hogy újabban semmire nincs időm, ugyanis Laura nappali alvásai kb 45 percesre csökkentek!:((((( Most már tényleg csak a séta segít, még a babakocsiban a legjobb a helyzet. Örülök, ha enni van időm...


Danica, Te hogyan oldottad meg anno, hogy Totó mellett másra is jusson idő? Amúgy mizu? Házvásárlás-ügyben hol tartotok?


Ildenc, dolgozol még vagy már vége?


Szép napot mindenkinek!

2008. okt. 9. 20:47

Sziasztok!

Mi újság?

2008. okt. 6. 09:05

Sziasztok!

Totó is egész jól viselkedett, ő inkább attól volt kiakadva, ha valaki véletlen nem vele foglalkozott :p :)

Kapott a tortákból is, mert hogy nálunk dupla szülinap volt, így két torta volt. A Mamáé jobban ízlett neki, nem is nagyon akarta abbahagyni, ezért inkább eltettük a tortát elsőre bőven elég pár falat, főleg a lehetséges tejérzékenysége miatt, de nem lett kiütéses, meg más tünetei sem voltak hál'istennek. :)

Kapott egy rakás könyvet, különböző méretben és típusban :). Lapozgatósat, kihajtósat, keményet puhát :p teljesen mint Gombóc Artúr :) Ja meg egyik barátunktól egy zenélő bigyót, ami iszonyú hangosan szól és nem lehet megállítani... Na annak mi nem annyira örültünk, de Totó még tegnap azzal is aludt.

282. szofi28
2008. okt. 6. 08:33

Szép napot mindenkinek!


Lezajlott a hétvégi felhajtás, Laura nagyon jól viselkedett a keresztelőn, a misét végigaludta, mondjuk csak a felére mentem el vele, aztán a keresztelő alatt is csak akkor sírt, mikor a vízet a fejére öntötték. Utána az étteremben megint végig aludt, úgyhogy enni is tudtunk nyugodtan!:) Aztán nálunk folytatódott az összejövetel, tortaevés, stb, egész jól viselte, hogy 11 felnőtt nyüzsög a lakásban, és mindenki vele foglakozik!

Büszke voltam rá, majd teszek fel képeket is, ha elküldik a rokonok, mert a mi gépünkön nincs sok!:(

Mos sztem a fáradalmakat alussza ki szegény, még mindig nem lelt fel.

281. Ildenc
2008. okt. 6. 07:21

Sziasztok!


Kinek hogy sikerült a hétvége?

Milyen volt a keresztelő és a Szülinap?

280. Danica16 (válaszként erre: 279. - Szofi28)
2008. okt. 2. 16:42
Már próbálkozunk, de eddig semmi :S Majd csak összejön, nem is baj, hogy a költözéskor még nem vagyok terhes, legalább nyugodtan tudok pakolászni :))
279. szofi28
2008. okt. 2. 16:02
tényleg ti hogy is álltok? lassan már tervezitek a következő babót vagy vártok még?
278. szofi28
2008. okt. 2. 15:55

olyan megnyugtató olvasni, hogy más is így volt vele az elején!

most még néha én is el vagyok keseredve, hogy miért sír, most meg mi a baja? stb. ilyenkor én is azzal nyugtatom magam, hogy egyszer vége lesz majd... valószínű egy év múlva majd a csecsemő-Laurám fog hiányozni...

277. Danica16 (válaszként erre: 276. - Szofi28)
2008. okt. 2. 15:49
Én sem hittem hogy így eltelik, sokan mondták pedig, de akkor tényleg hihetetlennek tűnt, hogy a sok átvirrasztott éjszakának, az átsírt nappaloknak egyszer valaha vége lesz :p :))
276. szofi28 (válaszként erre: 275. - Danica16)
2008. okt. 2. 15:42

akkor nagy buli lesz!:D

igen, mindenki azt mondja, hogy milyen hamar felnőnek, de én mos még olyan messzinek látom az első szülinapot. pedig már kíváncsi vagyok, hogymilyen lesz Laura egyévesen.:)

275. Danica16 (válaszként erre: 274. - Szofi28)
2008. okt. 2. 15:39
Igen holnap lesz az első szülinapja :)) Vasárnap tartjuk majd együtt a nagyijéval. Már megrendeltük a tortát. Olyan hihetetlen, hogy már egy éves...
274. szofi28
2008. okt. 2. 15:15

Hát nekem a melleim most sem sokkal nagyobbak, sajna, csak azt nem értem, hova fér el beléjük az a sok tejci... Találtam egy szoknyát, amibe beleférek, azt fogom felvenni!


Most látom csak, Totó holnap lesz 1 éves!:) A kis drága...

273. Danica16 (válaszként erre: 272. - Szofi28)
2008. okt. 2. 13:05
Nekem a combomon maradt, meghát a melleim akkorát nőttek... és bár már nem szoptatok több mint fél éve, de nem mentek össze :p egy kicsit idegesít is, de ez van, remélem a következő terhesség alatt nem nő tovább :p :))
272. szofi28 (válaszként erre: 271. - Danica16)
2008. okt. 1. 12:53

rajtam olyan 5-6kg plusz maradt, de az pont a legroszabb helyen, a hasamon van, ezért egyik nadrágomat sem tudom begombolni, kivéve, ami nagyon csípő. újakat viszont nem szeretnék venni.


az én munkahelyem a belvárosban van, ezért is volt nekem nagyon jó Újpest, a metróval fél óra alatt bárhova oda lehet érni. közlekedés szempontjából dunakeszit látom szerencsésebbnek, de az viszont igaz, hogy tényleg drádábbak ott az ingatlanok!:(

2008. okt. 1. 11:38

Sziasztok!


Ne izgulj még én sem fogytam vissza a ruháimba :p, és néha teljesen elkeseredek, mikor ruhát nézünk és még az L-es is szűk... Pedig csak 10kg pluszom maradt.


Én egyébként igazából nem is nagyon szeretnék autót, csak a gyerkőc miatt lenne jó, mert ahogy hallottam távolsági buszokon sem egyszerű a babakocsizás. Munkaügyben meg ha közel találok állást, merthogy nekem még sose volt, akkor én a busszal is el vagyok...

270. szofi28
2008. okt. 1. 08:04

Sziasztok!


Na, tegnap megkaptuk az oltást, az első rotavírus ellenit is most adattam be. Láz még nem jelentkezett, szerencsére az előzőnél is megúsztuk, viszont ha az lesz mint a múltkor, akkor megint átalussza az egész napot. Amúgy is 10-12 órákat alszik éjszaka...


A keresztelő a nagytemplomban lesz, ami a piacnál van. Nem tudom mit fogok felvenni, állítólag 15 fok lesz vasárnap, és hát a kosztümjeimbe még nem sikerült belefogynom!:(


Danica:

Hát igen, aki kiköltözik Pestről, annak előbb-utóbb tényleg kell még egy autó. Bár sztem nálunk a férjem vonatozna a munkahelyre, és otthagyná nekem a kocsit. Tegnap megint erősödött bennünk a költözés gondolata, megemelték a közös költséget 3000 forinttal a nagy semmiért! Hát akkor már inkább a hitelt törleszni az ember, mint a soktízezres fűtés-és vízdíjat!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook