Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Újpalotán élni fórum

Újpalotán élni (beszélgetős fórum)


81. moonlight13 (válaszként erre: 79. - 7230827147)
2012. ápr. 14. 14:00
Mennyi lesz a hitel törlesztő részleted?
80. moonlight13 (válaszként erre: 79. - 7230827147)
2012. ápr. 14. 13:58
Nekem 1,5 nap alatt megcsináltak egy tisztasági festést, igaz, hogy fűrészporos tapéta van mindenhol. Festés közben az egyik ember még mosta is fel a festéket, úgyhogy alig kellett utánuk takarítanom. Ne izgulj, utána már minden könnyebb lesz!
79. 7230827147 (válaszként erre: 78. - Moonlight13)
2012. ápr. 14. 13:56
Most nálunk is ez lesz. Addig ők nem tudnak lépni, amíg meg nem kapják a 6 millát. De én meg addig ki akartam festeni, meg berendezni, amíg a 3 hó letellik. De ez most így ugrott. És azt sem tudom ők hová mennek, vagy mit kezdnek majd a 6 millával... Én meg addig fizessem az albit is, de akkor már a hitelt is...jó mulatság lesz...
78. moonlight13 (válaszként erre: 76. - 7230827147)
2012. ápr. 14. 13:54
Így tényleg nem egyszerű! Én meg utoljára úgy költöztem, hogy mindenkinek először el kellett valamit adni, hogy tudjon másikat venni... Az sem egy egyszerű téma, hogy minden egyszerre a végén a helyén legyen! Nem kis idegeskedés volt abból is!
2012. ápr. 14. 13:52
Én úgy kerültem a 35 nm-esbe, hogy hármas cserém volt! Mindenki máshová ment! Három nap alatt minden meg volt szervezve! Akkor ezek még tanácsi lakások voltak.
76. 7230827147 (válaszként erre: 74. - Moonlight13)
2012. ápr. 14. 13:52

Leginkább az a gond, hogy a legtöbb pesti lakáson több a hitel, mint a vétel ár. Ilyenkor az a teendő, hogy a tulajnak ott van 2-3 millió a kezébe, amit felmutat a bank felé, hogy ha vki megveszi a lakást, akkor ő betörleszti a maradék hitelt.

Vagy vesz fel máshonnan hitelt, és a bank ketté osztja az ő lakáshitelét. Akkor ő hitellel törleszti be a maradék részt, amit majd szintén törleszteni fog. A másik felét, pedig mi fizetjük ki. Ez banki hitelnél(mi felőlünk) működik. De a funda ezt nem fogadja el, hogy több a hitel, mint a vétel ár. Na ezért tartott fél évig, amíg találtunk egy normális lakást. És közbe megy a pénz az albira...

75. moonlight13 (válaszként erre: 73. - 7230827147)
2012. ápr. 14. 13:50
Én is először 35 nm-esben laktam, és imádtam ott lakni! Nekem sem volt annyi pénzem, hogy felújítsam. Tisztasági festés, hipós víz... és költözés! Nagyon szerettem azt a kis lakást! :)
74. moonlight13 (válaszként erre: 73. - 7230827147)
2012. ápr. 14. 13:48
Persze, jól tettétek! Minden körülményt mérlegelni kell ilyenkor! Nyilván a hitelesekkel jóval több a gond mindkét oldalon!
73. 7230827147 (válaszként erre: 70. - Moonlight13)
2012. ápr. 14. 13:42

Lehet régen ez volt, de most nem olyan a helyzet. Mindenkinek pénz a pénz. És most már pár tíz ezer ft-ért is nagy hisztit csapnak.

Meg az a "baj", ami nekem nem volt baj. Hogy szerintem jó áron vettük a lakást ahhoz képest, hogy erkélyes, lakható állapotú. Szóval már csúsztunk le nem 1 lakásról, mert próbáltunk alkudni és nem fogadták el az ajánlatot. Itt meg úgy gondoltuk, hogy végre fél év után itt egy lakás, ami nem hiteles. Ezt tuti nem dobja vissza a funda. És még tök jó állapotban is van. Szal már nem érdekel...inkább 6,3-ért megvesszük.

72. moonlight13 (válaszként erre: 67. - 7230827147)
2012. ápr. 14. 13:38
Elhiszem. Ma viszont már sokan örülnek, ha egyáltalán valamilyen módon végre megszabadulnak a lakástól és az esetleges terhektől.
71. moonlight13 (válaszként erre: 68. - 5b327fa400)
2012. ápr. 14. 13:37
Az ingatlanost meg megkérdezheted, van-e még hasonló errefelé. Neki végülis mindegy, melyiket adja el!
70. moonlight13 (válaszként erre: 67. - 7230827147)
2012. ápr. 14. 13:36

Én annakidején megmondtam az ingatlanosnak, hogy nekem ennyit ér, és kész. Az enyémre megvan a vevő. Lementek annyira, amit én mondtam, mert már nagyon el akarták adni, és nekik is már megvolt a lakás, ahová mentek volna.

Én meg azt vettem észre, hogy az ingatlanosok nálam mindig nagyon ár alatt akarták eladni a lakásom, hogy minél előbb legyen rá vevő. Én meg ráértem, tehát nem adtam áron alul, hanem kivártam. Volt aki ezért nem is nagyon foglalkozott az én lakásommal, de a végén azért az egyik eladta.

69. moonlight13 (válaszként erre: 68. - 5b327fa400)
2012. ápr. 14. 13:34
Akkor is tudsz alkudni! Legalább 8-ig biztos, de próbáld meg alá vinni! Veszteni nem tudsz rajta! De azért szerintem nézz még körül! Biztos van fenn a neten is sok hasonló lakás a kerületben!
68. 5b327fa400 (válaszként erre: 64. - Moonlight13)
2012. ápr. 14. 13:29

Igen, ki van cserélve az összes nyílászáró.

A lakást ingatlanos hirdette, így rajta keresztül tudjuk megnézni.

2012. ápr. 14. 13:06

Persze, az úgy van megírva, hogy a 3 hónap rá van számolva.

De amit az előbb írtam, azt nem hasra ütés alapján írtam. Hanem amit fél év alatt tapasztaltam. Nagyon sokan azt mondták, hogy nem várják meg a 3 hót, mert hát ha jön olyan, akinek 2 hét alatt utal az OTP, vagy bármelyik más bank.

És az alkut sem poénból írtam. Az ingatlanosok egyszerűen 200 ezret engedtek, és ennyi.

Bár úgy gondolom, hogy mi jól fogunk járni azzal a lakással, amit megveszünk.

2012. ápr. 14. 13:03

Az ingatlanosok az eladóval szoktak egyeztetni. Az ingatlanosnak az a lényeg, hogy minél előbb eladja a lakást, akár ár alatt is! Neki nem jelent annyi veszteséget pár százezer Ft alku, mint az eladónak.

A mai világban szerintem már bárki örül, ha bármilyen konstrukcióban megszabadul a lakásától, akár Fundamenta, akár nem!

Csak a szerződést úgy kell megírni akkor, hogy az időbe beleférjen, amíg a Fundamenta megadja a pénzt!

2012. ápr. 14. 12:21

Nekem nincsenek jó tapasztalataim az alkudozással kapcsolatban.

1. Pesten nincs magán hirdető, csak ingatlanoson keresztül

2. Az ingatlanos nem fogja maga alá vágni a fát és azt mondani, hogy leviszi az árat akár 3-400 ezerrel. Mi mindenhol csak 200-at tudtunk alkudni, de az ingatlanossal. Az eladó bele sem szólhatott. Végül is ezért fogad fel ingatlanost.

3. Fundás vagy Te is Bcicus, nem mindenkinek tetszik a 3 hónapos kiutalási idő..., sőt a legtöbb tulaj fél a fundától, mert nem ismerik. ÉS volt, aki mikor meghallotta, hogy funda azt mondta nekünk nem eladó a lakás. Na ilyennel nem tudok mit kezdeni...

Nekünk konkrétan ezért került kb fél évbe, mire találunk egy normális lakást.

2012. ápr. 14. 11:28
Az, hogy a ház be van burkolva azt is jelenti, hogy a közösköltséged magasabb, mint máshol, ha jól sejtem. Ablakok ki vannak cserélve?
63. moonlight13 (válaszként erre: 61. - 5b327fa400)
2012. ápr. 14. 11:01
Ismerem azokat a lakásokat, nagyon jó beosztásuk van! Én olyan mellett laktam 1,5 szobásban! Zugló jóval drágább, és én is néztem ott lakást, nem is tetszett az elosztása!
62. moonlight13 (válaszként erre: 61. - 5b327fa400)
2012. ápr. 14. 11:00

Alkudj amennyit gondolsz! Úgyis annyiért adják, amennyiért akarják! Mondhatod, hogy van még egy, és akkor lehet, hogy azt veszed, mert az fel van újítva...

Bár szerintem ilyen lakás van még egy pár errefelé, és lehet, hogy pár százzal többért felújítottat is kapnál! 8-ra biztos leengedik, ez általában be van kalkulálva, de megpróbálhatod 7,7 v. 7,8-ra lealkudni, mondván, hogy költeni kell rá! Próba szerencse! Ingatlanossal v. anélkül találtad?

2012. ápr. 14. 10:56

A lakás 55 m2-es és irányára 8,2 milla. Ebből szeretnénk alkudni. 8 milla alá szerintem biztos le tudnánk nyomni, így legalább illetékmentes lenne. Szerintetek mennyit mondjuk először? Fundamentával tudom megvenni, 75% funda + 25% Kp.

Több lakást is néztem, de ekkora, ilyen áron panelprogrammal, nagy ablakos konyhával nem volt. Eddig Zuglóban néztem csak lakásokat, itt lakunk éppen albiban, itt is akartunk maradni, de 46 m2-es 1,5 szobás lakások kerülnek itt ennyibe, ráadásul a szobák egybe nyílnak, a konyhák nagy részének ablaka sincs és csőkonyhák. Ez az újpalotai pedig minden elképzelésemnek megfelelő lenne, nagy, erkélyes, emeleti, panelprogramos stb.

60. moonlight13 (válaszként erre: 57. - 5b327fa400)
2012. ápr. 14. 09:25

Ha tényleg tetszik, beszélhetsz az árról. Régen mindig legalább 300 eFt-ot lehetett errefelé alkudni. Bár én 700 eFt-ot alkudtam annó. Most minden azon múlik, hogy mennyire sürgős az eladónak, és te készpénzes vagy v. hiteles. Készpénzes vevőnek szerintem sokkal jobb esélyei vannak alkudni! Meg ha neked már nem kell eladnod egy meglévőt mielőtt veszed, az is jó pont.

Az ismerősöm arrafelé 68 nm-es lakást vett 8,5-ért kb. 2 éve. Teljesen szétverték, és házilag csinálták meg, de így is sokba került a felújítás.

59. moonlight13 (válaszként erre: 57. - 5b327fa400)
2012. ápr. 14. 09:21

Te mennyiért nézted ki azt a lakást? Egyébként a helyedben megnéznék többet, ha nem sürgős! Most szerintem baromi nagy a kínálat lakásokból! Ha nem kell 3 különnyíló szoba, többfélét is találsz, és lehet, hogy felújíottat is! A fürdőszoba és a konyha felújítása kerül a legtöbbe, tapétázást ti is meg tudjátok oldani!

Nálam sem pont olyan színű a csempe, amilyet én rakattam volna, de szép, tiszta és új volt. A konyhabútor pedig olyan színvonalú, hogy én nem tudtam volna ilyenre megcsináltatni. Ezért írtam, hogy relatíve olcsóbb a felújított.

A parkokat még azért nézd meg! Bár ott kevesebb eladó lakás van mindig!

58. Bcicus (válaszként erre: 57. - 5b327fa400)
2012. ápr. 14. 09:09
Mi szerdán eldöntöttük, hogy közös lakást veszünk, este nézegettem lakásokat, csütörtökön felhívtam az hirdetőket, másnap megnéztünk 2 lakást, a 3. épp előttünk adták el, az olcsóbb lett volna és eldöntöttük, hogy ezt megvesszük, persze nem mondtuk meg egyből hétfőn telefonáltunk és megvettük:) Nálunk alkudni nem sokat lehetett már ár alatt volt nagyon, de ezt a párom intézte, mert ebben ő a profi.
57. 5b327fa400 (válaszként erre: 52. - Moonlight13)
2012. ápr. 14. 09:01

Sziasztok!


Nekem nem volt fontos a 3 külön nyíló szoba, alapból 2 külön nyílót szerettem volna, hogy legyen külön egy gyerekszoba. Az, ha a lakás nagyobb kicsit és 3 külön nyiló szoba van az csak hab a tortán. Amit kinéztünk, azt is fel kell kicsit újítani,képeken láttuk eddig még, de az alapján a fürdő teljes felújítást igényel,s a konyhára is, viszont azért még használható.

Hétfőn hív majd az ingatlanos, hogy mikor nézhetjük meg a lakást. Már nagyon várom és remélem nem csalódok majd, de hát az is benne van.


Ti amúgy hogy csináltátok a lakásnézést? Megnéztétek és tetszett, és azután? Már akkor elkezdtetek az árról beszélni? Hogy alkudtatok?

56. Bcicus (válaszként erre: 55. - Moonlight13)
2012. ápr. 14. 08:54
Tudom, de attól még nem hagyom az enyémet tűzveszélyesen, mert ha az gyullad ki akkor is bajban vagyok.
55. moonlight13 (válaszként erre: 54. - Bcicus)
2012. ápr. 14. 08:50
Az alattad lévőn drukkolj inkább! 1-2 emeletet visz magával, ha tűz van! Nekem egyszer majdnem alám gyújtott az alattam lévő. Alkoholizált és cigizett! :( Meggyulladt a párnája, de szerencsére nem lánggal égett, csak füstölt. Kihívták a tűzoltókat, de addigra már kidobta az ablakon a párnáját. Mit mondjak, nem igazán voltam utána sem nyugodt!
54. Bcicus (válaszként erre: 53. - Moonlight13)
2012. ápr. 14. 08:35
Minket sem szerettek a szomszédok, mikor hetekig véstek, de nem érdekel. Tény, hogy a házban lévők nincsenek cserélve, de leglább az én lakásom nem gyullad ki emiatt.
53. moonlight13 (válaszként erre: 49. - Bcicus)
2012. ápr. 14. 08:09
Azt aztán végképp nem tudod megfizetni! Én egy 15 cm-es darabért is nagyon sokat fizettem, hogy bevéssék! A szomszédokról nem is beszélve, amíg csak azt a kis darabot végighallgatták, hogy véssük, többször felrohantak!
52. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 5b327fa400)
2012. ápr. 14. 07:16

Minden attól függ, milyen házat és milyen szomszédokat fogsz ki!

Egyébként ajánlom: 3 park van ott, nézd meg azokat is! Bár ott általában nincs 3 külön nyíló szoba.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook