Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Újpalotán élni fórum

Újpalotán élni (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
2012. ápr. 12. 15:50
Majd ahogy haladtok a lakásvásárlással, megköszönném ha leírnád, hogy mit hogy intéztek, mi ennek az egésznek a menete és mi mennyibe kerül nektek. Jöhet priviben is, ha ide nem akarod, csak tényleg jó lenne tudni egy konkrét példát, főleg így hogy ti is fundások vagytok!
20. 5b327fa400 (válaszként erre: 18. - 7230827147)
2012. ápr. 12. 15:47

Köszi! :)

Akkor ti új építésű lakást vesztek? Mert akkor valóban illetékmentes. Mi nem tudunk újat! Nekünk azok elég drágák.

De legalább az 35 év alatti kedvezményt ki tudjuk használni, az is valami. :)

19. 5b327fa400 (válaszként erre: 17. - 7230827147)
2012. ápr. 12. 15:45
Egyetértek! :)
2012. ápr. 12. 13:54
2012. ápr. 12. 13:33
De jó érzés azért belegondolni, hogy amíg a fundánál 4 milla helyett 5,8-at fogok visszafizetni az otp-nél 10 milla lenne a vége, ha nem változik a jegybanki alapkamat. De a svájci frankra is azt mondták, hogy nem fog változni... :)
16. 7230827147 (válaszként erre: 15. - 5b327fa400)
2012. ápr. 12. 13:32
Mi is fundásak vagyunk :) Bár néha nagyon elegem van belőle...mert csomó lakást nem tudtunk megvenni a csodás feltételeik miatt...
2012. ápr. 12. 13:30

Azért ennek nézzél utána, mert én úgy tudom, hogy nem illetékmentes, viszont lehet kérvényezni. Nemrég 2 barátnőm is vett lakást, első lakásuk és kellett fizetniük illetéket. Nem tudták, hogy lehet kérvényezni az illeték elengedését, így amit automatikusan kiróttak, azt befizették.


Jó lenne, de nem kp-re veszem, hanem fundamentára. (75% funda+ 25% kp)

2012. ápr. 12. 13:08

Én ezt úgy tudom, hogy az első lakás vásárlása illetékmentes. Ha 2. lakásnál: ha az elsőt többért adod el, mint a 2. vétel ára, akkor kell a kettő különbözetének, meg valami egyéb tényezőknek a kiszámításával kell fizetned adót, mert az nyereség neked. Remélem, hogy ez így van, és most nem kell adóznom :D

Mi ma írjuk meg a vételi ajánlatot, jövőhét kedden pedig az adás-vételit. Aztán 3 hó múlva kapjuk meg a hitelt:D

Ti készpénzesek vagytok?

13. 5b327fa400 (válaszként erre: 12. - 7230827147)
2012. ápr. 12. 13:00

Köszi szépen az infókat!

Ti most épp hol tartotok a lakás vásárlásnál?

Amit kinéztem az nagy ablakos konyhás.

Engem is érdekelne a fűtés számla.

És az illetékről mit tudsz? Olvastam, hogy ha első lakás és 35 év alatti a vásárló, és nincs már tulajdona akkor kedvezményes illeték illeti meg. Meg olyat is hallottam, hogy első lakás vásárlásnál érdemes megkérvényezni az illetékmentességet. Van esély rá hogy elengedik, érdemes megpróbálni.

12. 7230827147 (válaszként erre: 10. - 5b327fa400)
2012. ápr. 12. 11:39
Az ügyvéd a lakás árának 1%-át szokta elkérni kb. Ha jól tudom, akkor a közjegyző is. Akkor ha megtörtént az adás-vételi, be kell menni a földhivatalba és kikérni egy tulajdoni lapot, amin a a Te neved fog szerepelni, az 6300. Ha hiteles vagy, és fel kell méretni a lakást, az megint pénz. Ilyen 25-50-ig... banktól függően alakul. Folyósítási díj is van hitelnél, a felvett hitel összegének a 1,5-át rögtön levonják. Azt hiszem "csak" ennyi :D Aztán még derülhetnek ki dolgok:D
2012. ápr. 12. 11:33

Sziasztok!


Én 4 éve lakom Pesten(albiba) és most jött el a lakásvásárlás nálunk. Minden álmom Újpalota volt eddig. Nagyon jó a környék és a közlekedés is szerintem kifogástalan. Bár most még is a 10. kerben fogunk lakást venni, mert arra van pénzünk. Nagyon kevés Újpalotán, ami erkélyes is és panelprogramos is egyben és talán még lakható is. Pedig már november óta próbálunk lakást venni. Egyetlen dolog nem tetszik, hogy a legtöbb lakás sötét konyhás, nincs ablaka. Amit most kinéztünk a 10 kerbe, abban van ablak.

Bcicus nektek távhős a lakásotok? Ha megkérdezhetem mennyit fizettek télen/nyáron? Eddig mindenképp panelprogramosat akartam venni, de pl ahol amit most kiszemeltünk, ott megmutatták 1 évre visszamenőleg a távhős számlákat, és a téli leghidegebb 19 ezer volt(36 nm-ben). Mi most albiban konvektorosba lakunk, itt volt 2x11 ezer, 17 és 14 ezer. Többi csak nyári gáztűzhely használat, 3-4 ezer. Félek tőle kicsit, hogy nagyon sok lesz a fűtés... :(

2012. ápr. 12. 11:14

Szia!

Abban még tudnál segíteni, hogy mennyi költségre kell számítani kb a lakásvásárlás során?

Az illeték, földhivatal, ügyvédi díj stb?

köszi

9. 5b327fa400 (válaszként erre: 8. - Bcicus)
2012. ápr. 11. 10:43

A lakást hétfőn lehet majd megnézni. Remélem jó lesz és tudunk még kicsit alkudni is.

Okés, köszi, a picurnak meg gyógyulást! :)

Okés, én benne vagyok a taliban.

A drukkolás ránk fér! :)

8. Bcicus (válaszként erre: 7. - 5b327fa400)
2012. ápr. 10. 16:47
Igazán nincs mit. Most épp beteg a manókám, így nem tudunk nagyon sétálni,d e szerintem 1-2 nap és rendbejön. Drukkolok, hogy sikerüljön. majd összefuthatunk, ha ideköltöztetek.:)
2012. ápr. 10. 15:31

Igen igazad van, az erdős rész az igazából jobb oldalra esik, de azért rá lehet látni. :)

Nagyon megköszönöm, ha esetleg találsz még hasonló hirdetést és szólsz nekem! :)

Nagyon hálás vagyok már most a segítségedért és az infókért! :)

6. Bcicus (válaszként erre: 5. - 5b327fa400)
2012. ápr. 10. 15:10

Akkor ez a páros oldalon van, ilyen lakásba nőttem fel, bár ott az erkélyek annyira nem erdős részre néznek, ha csak nem valameliyk szélén van.

Jó kis lakások.

Mi a túloldalon lakunk itt ami ehez hasonló az 61 nm.es ( a mienk 71) 2+félszobás és lodzsás, de ennél jobb amit kinéztetek szerintem ,mert rendes erkély van, vagy vannak ami nekünk van ez a 71 (69)nm-esek 2+2 félszobásak lodzsával.

Szerintem csomód van még az utcába. Majd ha sétálunk körülnézek hol látok kiírva valamit.

Én tényleg csak ajánlani tudom.

2012. ápr. 10. 14:53

A lakás 55 m2-es, 1 nagy és két félszobás, különnyílóak, külön fürdő, külön WC, a konyha ablakos, a lakás erkélyes, panelprogramos (új nyílászárók, mérőórás távfűtés).

Abben az utcában ezt az egyet találtam, de van még a környéken pár, de azok vagy nagyon felújítandók, vagy nem teljes panelprogramosok. Mondjuk persze a kiszemelt lakásra is kell költeni, de nem olyan vészes. Képek alapján a fürdőt kell felújítani meg a konyhát. Olyan jó lenne ha összejönne, már tök beleéltem magam. Ja és a kilátás az erkélyről erdős részre néz! :)

Ha összejönne a lakás, utána jöhetne nálunk is a babóca! :) A tiédhez gratulálok! Nagyon édi!

4. Bcicus (válaszként erre: 3. - 5b327fa400)
2012. ápr. 10. 14:29

Én velem a 29 év alatt még soha nem történt semmi, pedig éjjel is szoktam kint lenni az üres parkban, teljesen biztonságos környék. Jó a vadiúj kocsinkat ellopták pár éve, de ez sem nagyon gyarkoi csak sajna olyan kocsival amit az egész országban nagyon lopnak.

Szerintem nem is választhatnál jobbat én imádom ezt az utcát. Nem bánod meg ha idejössz. Barátnőmék a mi régi lakásunkat vették meg 7 éve kb mert úgy beleszerettek a környékbe mikor egyszer nálunk voltak vendégségbe, hogy mikor megtudták, hoyg eladjuk, lecsaptak rá. Milyen lakást néztél ki? Sok az eladó lakás mostanában erre?

3. 5b327fa400 (válaszként erre: 2. - Bcicus)
2012. ápr. 10. 14:24

Szia, de örülök, hogy írsz. A lakás amit kinéztünk pont az Erdőkerülő utcában van. Még csak képeket láttam a lakásról, de szeretném személyesen is megnézni. Azért bizonytalanodtam el kicsit, mert egyik ismim arrafele lakik a, azt hiszem Rákospalotán, és ő mondta, hogy ő nem költözne Újpalotára, mert sok úgy hallotta, hogy sok az utcai rablás meg az ilyenek.

Szóval akkor biztonságos környék?

2. Bcicus (válaszként erre: 1. - 5b327fa400)
2012. ápr. 10. 13:09
Én nagyon szeretem, persze attól függ melyik része. Én 29 éve itt lakom ez a 3. lakásunk ebben az utcában, innen majd csak a házunkba költözünk máshol nem vennék lakást Bp.en. A legjobb u. az Erdőkerülő, jó közlekedés, de még sincs nagy forgalom és hatalmas parkok és jó elosztású lakások vannak.
2012. ápr. 10. 10:32

Érdeklődni szeretnék, hogy milyen a környék Újpalotán. Lakásvásárlás előtt állok, és arrafelé is találtam megfelelő ingatlant.

Ha vki arrafele lakik kérem ossza meg velem a tapasztalatait.

Köszönöm

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook