Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhes leszek fórum

Terhes leszek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2016. szept. 2. 21:54
Az még egy örökkévalóságnak tűnik. Nekem sajna megjött. Majd a következő hónapban újabb esély. Te mióta próbálkozol?
2016. szept. 2. 18:42

Magamtól vettem :) két havi adag...


Kicsit le vagyok lombozva a bizonytalanság miatt...


Szerintem a feszkó miatt ma átaludtam a délutánt olyan kimerült voltam..


Még 8 nap a tesztig....

81. juhasznoemi (válaszként erre: 80. - Nyűzli)
2016. szept. 2. 13:31
A folsavat magadtól vetted vagy doki ajánlotta?
80. Nyűzli (válaszként erre: 79. - Juhasznoemi)
2016. szept. 2. 09:33

Köszi jól is esik!!:) szintén szorítok! :)


Vettem folsavat!

79. juhasznoemi (válaszként erre: 78. - Nyűzli)
2016. szept. 1. 15:00
Szerintem várd meg amikor meg kéne jönnie és akkor csinálj kb. 1 nappal előtte. Akkor már ki kellene mutatnia ha terhes vagy. Drukkolok és izgulok érted.
2016. szept. 1. 12:18
Több tesztet nem csinálok mert csak idegel mikor az egyik csíkos másik nem. :/
77. Szilvika7 (válaszként erre: 76. - Nyűzli)
2016. szept. 1. 06:35
Ígéretes. . . .:-)
2016. szept. 1. 00:49
2016. aug. 31. 23:46

Sziasztok!


Megint én...


Újabb teszt más fajta..

Ismét extra halvány rózsaszín csík...


Itt a kép (bocsi a rossz minőségért);

[link]


SZERINTETEK????

2016. aug. 31. 14:22
ma előbb indulok dolgozni majd éjszakára.. beszerzek néhány tesztet... :D következő pár napra kitartson.
73. lindibindi (válaszként erre: 72. - Nyűzli)
2016. aug. 31. 14:15
igen, ezt én is így gondolom,kb. 5 hónapja tervezzük, még nem jött, de nagyon szeretnénk,én is most még érzek elég kitartást a harmadikhoz, és nagyon vágyom is most a babázásra. Az ő hozzállásukat én sem tudom, csak bízom, úgy érzem, hogy ennyi idő alatt letettem annyit az asztalra, h emberségesek legyenek, dehát ki tudja. Mégegyszer köszi!:)
2016. aug. 31. 14:02
hát nem tudom, :( nehéz szitu. viszont ha sokáig húzzák a véglegesítést ... én nem hozzájuk igazítanám a dolgot, ha jön a baba akkor jöjjön! és ezt a munkahelyeden is el kell hogy fogadják..és ha van bennük tisztesség-emberség akkor két és fél év munka után nem fognak kirúgni babásodás miatt.
2016. aug. 31. 13:57
..plusz, persze, ha észreveszik, hogy alig-alig emelgetek, nyilván nem kell sok, h összerakják a képletet, attól függetlenül, hogy a melóhelyen senkinek nem mondtam, h tervben van a baba...
70. lindibindi (válaszként erre: 69. - Nyűzli)
2016. aug. 31. 13:56
Szia, igen, sajnos ezt én is így sejtettem... de bízok benne, hogy nem fogja, illetve, hogy októberben véglegesítenek.Esetleg ha addig sikerül a baba, akkor még nagyon az elején leszek, de van bennem, rendesen para, az is előfoordulhat, hogy mondjuk csak január-februárban véglegesítenek, addig meg nyilván nem titkolható a dolog. Köszönöm szépen a választ!
2016. aug. 31. 13:39
"A terhesség miatti munkajogi védelem visszamenőleges hatályú a terhesség teljes időtartamára szól. Gyakorlatilag az utolsó havi vérzés első napja kezdő napja, és független attól, hogy a munkavállaló illetve a munkáltató mikor szerez tudomást a terhességről. Ez a munkajogi védelem csak határozatlan idejű munkaszerződés esetén illeti meg a munkavállalót. Határozott idejű munkaviszonyt jogszerűen szüntethet meg a munkáltató akkor is ha terhes a munkavállaló."
2016. aug. 31. 13:29
2 éve és 4 hónapja vagyok a mostani helyemen.
67. lindibindi (válaszként erre: 66. - Nyűzli)
2016. aug. 31. 13:28
be jelentve be vagyok, viszont sajnos még nem vagyok véglegesítve...vagyis majd okt. közepén derül ki, addig csak hónapokra hosszabbítanak, úgy érzem, h meg akarnak tartani, de lehet h még véglegesítést nem kapok..nem tudom, de én úgy tudom, h ha babát vársz, nem rúghat ki, nem?
66. Nyűzli (válaszként erre: 65. - Lindibindi)
2016. aug. 31. 12:54
be vagy jelentve? Ha nem próbaidős vagy illetve ha nem határozott időre szól a munkaviszonyod akkor nem küldhetnek el mert babát vársz. Írásban és orvosi papírokkal igazolva kell átadnod a főnöködnek, így nem tud simlizni.
65. lindibindi (válaszként erre: 63. - Nyűzli)
2016. aug. 31. 12:26
Szia, értem!:)Hát nálam az a helyzet, hogy attól, hogy egy valakinek szólok, csak egy része oldódna meg a dolgoknak,a közvetlen felettesemnek is kell pakolászni, és neki az elején semmiképp nem akarnék szólni!A rosszuléteket amúgy sem tudom, hogy lenne, a másik két gyerkőcnél az volt, hogy a fiammal tök jól viseltem mindent,a lányomnál már az elejétől rosszul voltam bizonyos ételektől..ez sem egyszerű...de számomra most a cipekedés a problémás.Amúgy mindemellett a második terhességemnél kiderült, hogy leidenes vagyok, ami alapból okozhat vetelést a legelején, úgyhogy sok kérdés van bennem, mellékesen a melóhelyemet sem akarnám elveszteni...
2016. aug. 31. 11:00
aztán persze ha már papírom van róla az lenne az utolsó napom bent.
63. Nyűzli (válaszként erre: 62. - Lindibindi)
2016. aug. 31. 10:59

Hát igen ez nehéz kérdés!.... most ugye ha olvastad lentebb a reggeli írásom.. lehet hogy az vagyok... és ma éjszakára megyek dolgozni... úgy fogok a munkához hozzáállni hogy más is odaférjen :D :D ... meg nem ismerem a munkahelyed meg a munkatársakkal való viszonyod, de pl én tuti azokat illetve azt akiben megbízhatok annak elmondanám és kérném a segítségét emelésekhez stb...

Jobb ötletem még nekem sincs.. :/

62. lindibindi (válaszként erre: 60. - Nyűzli)
2016. aug. 31. 10:50
szia, köszi a választ!!! Teljesen igazad van!!!Bocsi, még egy kérdésem lenne: amig nem tudom a terhességet, de gondolod, hogy az vagy, addig ugyanúgy emelni fogsz, mindent csinálsz majd a melóhelyeden??? Köszi!!
2016. aug. 31. 10:45
bocsi elírtam szóval 12 órában dolgozom..
60. Nyűzli (válaszként erre: 59. - Lindibindi)
2016. aug. 31. 10:44

Szia!


Én egy idősek otthonában vagyok geriátriai szakápoló... elég leterhelő fizikai munkát végzek, embereket emelek, fertőző felülettel (ember-tárgy egyaránt) érintkezek.. plusz erős vegyszerekkel gyógyszerekkel.. folyamatos munkarendben dolgozva felváltva nappalozom és éjszakázom... 2 órában.. van hogy enni nincs időm... amint megtudom, hogy terhes vagyok és ezt doki is igazolja nekem, azonnal szólok és táppénzre-betegállományba megyek.


nálunk volt olyan munkatárs aki melóban vetélt el... nem kockáztatnék... aztán mások meg gondoljanak lustának vagy hisztisnek... de úgy vagyok vele, hogy ha valami baja lesz a babának az az én felelősségem és azt a keresztet utána én cipelem egy életen át ... nem a főnököm vagy az XY aki lustának hisz...

2016. aug. 31. 10:17

Sziasztok, én már két gyerkőcös anyuka vagyok,most próbálkozunk a hamrmadikkal, elég nehézkesen, most éppen ovu teszttel, stb.

A kérdésem az lenne, hogy olyan melőhelyen vagyok, ahol elég sokat és nehezeket kell pakolászni és ha sikerülne a baba akkor nem szeretnék csak kb. 3 hónap körül szólni, viszont nem akarok kockáztatni az emeléssel sem! Vélemény, mit csinálnátok, szerintetek, ha meg akar maradni akkor mindegy hogy emelgetek vagy sem? Előre is köszi, mindenkinek sok sikert!!

2016. aug. 31. 08:35
Nagyon-nagyon-nagyon halvány hajszál vékony második csík... O.O <--- azóta ilyen fejet vágok.. Nem akarom beleélni magam... Elviekben szept 10 akartam tesztelni... De ugye ha türelmetlen vagy akkor az a szept 10 sosem akar eljönni... Peteérésem 22 körül volt. Jó lehet 21 de az is lehet 23... De hát még csak ~10 napja...
57. juhasznoemi (válaszként erre: 56. - Nyűzli)
2016. aug. 31. 08:03
Csak nem babás vagy????? De jó lenne.
2016. aug. 31. 07:48

Sziasztok!


Használta már valaki a dm-ben is kapható expect zöld dobozos műanyag borítású rózsaszín kupakos "ecsetes" végű terhességi tesztet????? Fontooos

55. juhasznoemi (válaszként erre: 54. - Nyűzli)
2016. aug. 30. 21:13
Igen itt is írta valaki hogy szedi.
54. Nyűzli (válaszként erre: 53. - Juhasznoemi)
2016. aug. 30. 20:42
Az inofolicon (lehet rosszul írom) gondolkozom mert sok jót olvastam róla :) amúgy folsavas italt iszom. Kifejezett terhes vitamint még nem szedek. Étkezésre figyelek. :)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook