Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülni 40 felett fórum

Szülni 40 felett (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülni 40 felett

❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
395. ggabi39 (válaszként erre: 370. - ALLICS)
2007. nov. 12. 17:02

Ja, és ha ezt esetleg a kinézetemre írtad volna, én is megnéztelek ám! Te sem vagy egy Claudia Schiffer...

Önkritika drágám, önkritika!!!

Na részemről ennyi, vége a vitának. Nem veszek rólad tudomást. Nagyon magasról le vagy sajnálva.

394. ggabi39 (válaszként erre: 370. - ALLICS)
2007. nov. 12. 16:51

Ezt nekem írtad, hogy ne menjek babakocsit tologatni??? Te egyébként mit képzelsz magadról? Hogy veszed a bátorságot ahhoz, hogy beszólj? Ki hívott ide egyáltalán? Menj a saját korosztályodhoz, és azokat kritizáld.

Te nem vagy normális! Biztosan van valami baj az agyaddal. Sajnállak, de nagyon.

Ha az én gyerekem lennél azt hiszem agyonvertelek volna, hogy 20 évesen szülsz. Igenis 20 évesen még iskolapadban lenne a helyed.

393. hajnalok (válaszként erre: 390. - Cikicakk)
2007. nov. 12. 15:04
Gratula bátor nő vagy bátrabb mint én , igazán nagy dolgokat csak a bátor emberek mernek vállalni, a gyengék megfutamodnak a kihívások elől. és ez egy igen nagy kihívás minden anya számára.
2007. nov. 12. 14:01
Ma már olyan modern az orvostudomány,hogy szerintem semmi akadálya.Mindenki maga érzi,hogy válalni tudja e.Nyilván a kockázat azért nagyobb....
2007. nov. 12. 14:00
Miért melyik az amelyik nem tetszik?
2007. nov. 12. 13:58
Sziasztok! Én is elmúltam 41 éves amikor a kisfiam született.'977-ben született a nagyfiam,és utána jött 8 vetélés.1966-ban már nem terveztünk gyereket.megmondom őszintén akkor nem örültem neki.Abortusz meg sem fordult a fejemben,de az igen,hogy most lesz majd a kilencedik vetélésem.Ezért nem vigyáztam különösebben,de természetesen ellene sem tettem semmit.mivel minden terhességem a 16-25 hét között szakadt meg,így azért 15 hetesen már elmentwem az orvoshoz.Ő javasolta az amniócentézist.Otthon megbeszéltük,hogy ha már jön,akkor megvárjuk az amnió eredményét,és ha jó lesz,akkor elkezdek estleg vigyázni rá.De ne vessetekmeg érte,egyáltalán nem bíztam a baba megmaradásában,így lelkes sem voltam.Az amnió,és a ultra hang eredmény is jó lett.Áfp eredmény is kitűnő.Otthon azt mondtam,hogy sajnálom,hogy ennyire egészséges babát fogk elvetélni,de próba szerencse.Kiirattam magam táppénzre,elkezdtem szedni a Maternát,bevarrták a méhszájam,és feküdtem amennyit csak bírtam.38kg.szedtem fel,cukros lettem.Nnem húzom tovább az időt.Kisfiam 1996.10.01.-én megszületett 3890g és 57 cm-el.Most 11 éves nagy csibész.Nem kirívóan zseni,de jó tanuló,bár a magatartással vannak gondok.Nem bántam meg,sőt sokszór elítélem magam amiért annak idején nem örültem neki mikor megtudtam a terhességemről.Hát ennyi.Mindenesetre minden 40 év körüli kismamának javaslom az amniót,mert én annak köszönhetem,hogy nem született 1992-ben szellemileg sérült gyermekem.sziasztok!
389. ALLICS
2007. nov. 12. 13:30

Hát azért nem hiszem!!

De nekem ez a hajnalok sokkal szimpatikusabb:)

2007. nov. 12. 13:25
Vigyázz Allics ha sokat beszélgetünk még a végén meg változik a véleményed és 20 év múlva találkozunk ugyanezen a fórumon ,én mint tapsztalt 60 éves "anyóka" 20 éves lánnyával, te pedig a tapasztalt 40 éves fiatalos anyuka hasában egy bébyvel, és osztod az észt az akkor 20 éves fiatalasszonyoknak hogy a biztos az nem mindig úgy van ahogy, és hogy soha se mond hogy soha, és hogy a jelen az csak egy pillanat, mivel egy pillanat alatt múlttá változik.Vicces is vagyok időnként.
387. ALLICS (válaszként erre: 386. - Hajnalok)
2007. nov. 12. 13:10
Én is szeretem ha egy kicsit forr a levegő.Igen az akkor MayB lehetett vele nem jövök ki valahogy
386. hajnalok (válaszként erre: 385. - ALLICS)
2007. nov. 12. 13:02
Itt nincs bocsi !Mindenkink van véleménye kell is hogy legyen és ez nem mindig egyezik meg a sajátunkkal, ennek számos oka lehet, és miért is egyezne meg.Dög unalmas lenne ez a világ ha mindannyian mindenben megegyeznénk.Amúgy meg szeretem azokat a párbeszédeket amelyekben lehet kicsit vitatkozni azok érdekesek és sokat lehet belőlük tanulni, tapasztalni.Olyan típus vagyok aki többnyire mindenkivel jól kijön , hamar tudok témát találni bárkivel legyen az öreg v. fiatal, férfi v. nő, azért a nőkkel dumcsizni jobban szeretek.Ja és még nem hiszem hogy terhes vagyok, de minden lehet mivel apával rajta vagyunk a témán, majd szerda-csüt.-péntek körül kiderül v. beborul még nemtom.Mucika én nem hurrogtalak le valakivel összekeversz v. félreértettél.
385. ALLICS (válaszként erre: 384. - Hajnalok)
2007. nov. 12. 12:39
Ezt eddig nem mondtad csak egyből lehurrogtál.Ha ezt előbb írod én sem úgy álltam volna hozzád.bocsi
384. hajnalok (válaszként erre: 383. - ALLICS)
2007. nov. 12. 12:28
Igen pont ezt akartam éreztetni veletek, látom jól megértetted, 20 évesen én is ezt mondtam, akkor egy fiam volt,és még a másodikat sem akartam, de ott van ám apuci is akinek ugyanúgy döntési joga van ezekbe beleszólni, a második fiúnknak mindig is mondom hogy 100%-ban apának köszönheted hogy akkor születtél meg.Most pedig addig könyörgött a párom hogy nagy esély van rá hogy a fiúknak kistesójuk szülessen remélem hugica.Ezt nálunk mindenki akarja én még félek kicsit tőle.
383. ALLICS
2007. nov. 12. 11:41
Tervezni attól mmég lehet! nem?Akkor úgy mondom hogy a mostani fejemmel biztos nem fogok tervezetten szülni 35 év felett sem nemhogy 40.
2007. nov. 12. 11:32

20 évesek ez mind rendben van hogy ti így gondolkodtok, hiszen még nem tudtok úgy gondolkodni mint 40 évesen, egyszerűen még nem vagytok 40 évesek

azonban ne feletsétek el hogy 20 év alatt mennyi minden meg fog változni az életetekben, ami bizony a szemléletet is megváltoztatja, és ezt még ti sem tudhatjátok hogy milyen irányban, mert annyira még nem vagytok sem okosok sem pedig tapasztaltak hogy a jövőt előre megtudjátok határozni.Én sem tudtam 20 évvel ezelőtt, és még most sem tudom hogy 20 év múlva hogyan fogok godolkodni, dönteni bizonyos helyzetekben bizonyos dolgokról.Azt először is át kell élni és meg kell tapsztalni minden pillanatát, majd azután lehet róla véleményem.

381. ALLICS (válaszként erre: 380. - Bcicus)
2007. nov. 12. 11:12
Na végre van aki felfogta amit eddig próbáltam mondani
380. Bcicus (válaszként erre: 369. - C42cdec0a6)
2007. nov. 11. 19:51

Allicsnak igaza van.

40 évesen a gyerek érdekében nemkéne gyereket vállalni.

És amit az első mondataidban írsz arra csak annyit, hogy a kor önmagában nem egy tisztelni való teljesítmény, csak egy állapot.

Ahoz, hogy én tiszteljek valaki ahhoz fel kell mutatnia valami tisztelendő dolgot.

Egy 20 éves ember már felnőtt. Ha akar tanulhat, de ezt egy 45 éves is ugyan gy megteheti, de ha nem akar és van jó szakmája, amit szeret és amiből megél, akkor csinálja azt.

379. ALLICS (válaszként erre: 378. - Vica66)
2007. nov. 11. 18:34
Nem gondolom és csak a véleményemet írtam le ha jól tudom ez arra való
378. vica66 (válaszként erre: 370. - ALLICS)
2007. nov. 10. 22:16
Azért ez durva egy kicsit, nem gondolod, ALLICS? Ez a topic szerintem nem arra hivatott, hogy másokat sértegessünk, megbántsunk.
377. ALLICS (válaszként erre: 372. - C42cdec0a6)
2007. nov. 10. 21:24
Az iskolapadról meg annyit hogy fodrász vagyok és a párommal együtt egy kozmetikánk van,benne 2 alkalmazottal.Nagyom szeretem ezt csinálni és hogy lásd nem hagyom hogy eltartsanak és csak gyesen legyen én a gyerek mellett is járok be dolgozni már napi pár órát.
376. ALLICS (válaszként erre: 375. - C42cdec0a6)
2007. nov. 10. 21:19
Ez nem a 40-esek klubja hanem arról van szó a fórumban hogy 40 felett szülni és ha jól tudom mindekinek lehet véleménye.De te nagyon okosnak hiszed magadat amint látom.Na szevasz!
375. c42cdec0a6 (válaszként erre: 373. - ALLICS)
2007. nov. 10. 21:08

Akkorlennél igazán bölcs - mint ahogy titulálod magad - ha csendben maradsz és messzi elkerülöd ezt a topikot. A címében is benne van, hogy "... 40 felett", így ez nem kislányoknak való!

Részemről a fáklyás menet. Pá.

374. ALLICS
2007. nov. 10. 21:00
Ja és nem tudom hogy ki írta a bemutatkozásába hogy vén fejjel!!
373. ALLICS (válaszként erre: 372. - C42cdec0a6)
2007. nov. 10. 20:59
Végülis vitatkozhatnánk hogy ki a gyerekesebb de szerintem egy 43 évesnek ez kicsit cikibb nem?Na mindegy szerintem nekem több eszem van a legjobb az lenne ha ezt befejeznénk.
372. c42cdec0a6 (válaszként erre: 371. - ALLICS)
2007. nov. 10. 20:47

Abban az időben, mikor én szültem 21 évesen, más idők jártak. A mostani 20-21-22-25 évesek még gyerekek szinte, mindegyiknek az iskolapadban a helye!

És még annyit a kis szemtelenségednek, hogy szeretnél Te 43 évesen majd úgy kinézni, mint ahogy én, és szeretném összehasonlítani azt is, hogy 61 éves korunkban melyikünk hogy néz ki. Bár mint említettem, engem nem a kinézet és a kor vezényel abban, és a Te pimasz hsz-eid sem, hogy mikor szüljek, vagy sem. Jobb lenne, ha visszamennél az óvodába, hisz a felfogásod alapján - és a kis vitatkozásaid szerint - odavaló vagy! És ebben az időben már rég ágyban lenne a helyed, persze ha anyukád elmondta előtte az esti mesét!

371. ALLICS (válaszként erre: 369. - C42cdec0a6)
2007. nov. 10. 20:12
Ezek szerint te is gyerek voltál vagy a 21 év már nem az egyikszavaddal ütöd a másikat nem veszed észre.Nem csodálom hogy a gyereked nem megy veled sehova.Érdekes én nagyon szeretek a szüleimmel lenni.Egyébként ha figyelmesebben olvastad volna nem azt írtam hogy 40 évesen szeretnék nagymama lenni hanem abban abban a korban már inkább a nagymamasághoz állsz közelebb.Hány éves is leszel a gyereked érettségiekor csak nehogy bottal menjél majd!!
370. ALLICS (válaszként erre: 365. - Ggabi39)
2007. nov. 10. 20:02

Inkább szerintem ne menj babakocsit tologatni nehogy valaki megdicsérje az 'unokádat'

(amúgy Ő aranyos)

369. c42cdec0a6 (válaszként erre: 366. - ALLICS)
2007. nov. 10. 18:47

Kedves Allics! Azért hozzászólásaidban tisztelettel kéne beszélned édesanyád korabeli hölgyekkel, nem gondolod? Én 43 éves vagyok és alig várom, hogy teherbeessek, azért mert nemrég kötöttem házasságot és nagyon szeretnénk egy közös babát. Tudod, nekem egy idősebb fiam van, mint Te. Ő 85-ös születésű, hidd el, tudom, hogy miről beszélek és nem kéne ekkora arccal lenni 20 évesen.

Amúgy minden fiatal értetlenkedőnek írnám a véleményemet arról, hogy 40 évesen nagymamakorú az ember, meg hogy a barátnő szülei együtt buliznak a barátnővel stb. stb. Én is fiatal anyuka voltam, 21 évesen szültem, de soha nem jutott volna eszembe az, hogy a fiammal együtt menjek szórakozni. Akik pedig 40 évesen úgy öltöznek, mint a saját gyerekük és ugyanoda járnak bulizni, azoknak valószínűleg némi önértékelési problémájuk van... nagyon tudom sajnálni őket. Az én gyerekem 16 évesen levált rólam, és azóta még nyaralni sem jön el velünk, és ezt nem pejoratív értelemben írtam, hanem azért, mert valahol ez az élet rendje... Attól még, hogy valaki 40 éves, vagy elmúlt , akkor már nincs joga az anyasághoz, mert ő már csak nagyszülő lehet? És erre Te írod azt, hogy másoknak van konzervatív felfogása. Hát ebből a hsz-ból ítélve inkább Te vagy egy kicsit koravén, nem? És mindentől függetlenül, amikor ma már 2007-et írunk, szerintem egy 20 éves lánynak még bőven az iskolapadban lenne a helye, nem pedig gyereket szülni... hisz ahogy az előttem szólók is írták: gyerek szül gyereket.

368. vica66
2007. nov. 10. 18:46

Szia, Gabi! Édesek a gyerekek, gratulálok! :)

ALLICS! Erről az érettség dologról még lehetne beszélni... Térjünk vissza a témára, ha 40 leszel. Kívánom, hogy akkor már unokáid legyenek.

367. ggabi39
2007. nov. 10. 18:18

Na hová lett amit írtam?


Lehet hogy nem vagyok olyan érett mint te... de nem is érdekel.

Fiatalnak érzem magam, 40 évesen még nem kell a halálra készülni!

Örülök, hogy te 40 évesen majd a nagymamaságra fogsz készülni. Mindenki a saját sorsának kovácsa. Én nem szólok meg mást csak azért mert más a véleménye. Örülök mások örömének!


Hajrá negyvenesek, ne féljetek a szüléstől!

Nem vagyunk vének! Sőt!...


És újra hálát adok Istennek, hogy ezt a kis csöppséget nekünk adta!

366. ALLICS
2007. nov. 10. 18:06
lehet hogy még most sem vagy olyan érett mint én 20 évesen.erről én nem tehetek.
❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook