Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szoó Judit - Kilófaló sütemények és Kilófaló finomságok fórum

Szoó Judit - Kilófaló sütemények és Kilófaló finomságok (beszélgetős fórum)


125. szeszil74 (válaszként erre: 124. - Kapiannacka)
2012. jan. 10. 08:49

Pászka


10 dkg kilófaló (sima, nem kelt tésztás) liszt, 5-6 evőkanál víz, só ízlés szerint.

Jól összegyúrni, tésztanyújtóval 3 mm vastagra (vagy vékonyra?) nyújtani, villával megszúrkálni, és forró, száraz serpenyőben mindkét oldalát megsütni. Kenyér helyett kitűnő.

Én tésztanyújtó helyett nyújtófával nyújtom vékonyra, mert ekkora mennyiséghez nincs kedvem elővenni a tésztanyújtót :)

Finom!!!

2012. jan. 10. 07:43

Sziasztok!

Pont tegnap mentem zabpehelylisztet vásárolni és nagy meglepetésemre ott is árulták a kész liszteket, vettem is belőle, a könyvet várom és akkor jöhet a sütés, addig meg update meg bundás kenyér, meg sali meg pipi meg ilyenek. Xilyt, én is ezt részesítem előnyben köszi a tippet, vettem is. Gratulálok az eddigi fogyásodhoz! Remélem nekem is összejön, az akaraterőmmel sosem volt gond, és most hogy Pannával itthon vagyok, ki kell használnom a megmaradt időt. Egyenlőre Rékára tornázom, variálom a tornáit, még adog neki 2 hónapot maximum ha em válik be jön Norbi illetve futni szeretnék, bár így a csöpp mellett nem tudom hogy lesz erre időm. De a napi torna az kipipálva.

Pászka? Mire gondolsz?

Ma kipróbálom a hamis kenyerét szerintem:)

Jó hogy írtál köszönöm szépen!

2012. jan. 9. 11:25

Sziasztok!


Kingi7: olyan 7-800 Ft körül jön ki a saját keverésű liszt, és nekem általában mindig van tartalék alapanyagom otthon. Viszont most már ezért is jó, hogy kaphatók a kész lisztkeverékek.


Cukor helyett én a Pe..y-ben kapható folyékony édesítőt, valamint Xilitet használok. Utóbbi természetes édesítő, és semmi mellékíze nincs.

Viszont a Norbis zéró és negyedkanál édesítőkről elég sok negatív észrevételt hallottam már.

Kelt tésztás dolgokhoz viszont fruktózt használok.


Egyébként én is ötvözöm a két módszert. 2,5 éve kezdtem az Update életmódot, 1,5 év alatt lement 15 kiló. Jelenleg 60 kiló vagyok, 3-4 kg-ot szeretnék még leadni, de ez jó ideje nem megy. Viszont nem hízom, pedig eszem a kilófalós termékeket, nem keveset :)


Torna: ha időm van, Réka és Norbi tornáit váltogatom.

Akinek több a súlyfeleslege, szerintem Norbival kezdje, mert Réka nehezebb, és az már inkább "csak" formál. Ez az én privát véleményem.


Kikísérleteztem nemrég a kilófaló "pászkát", esténként azt esszük a nagylányommal, de újabban a kisebbik is előszeretettel ropogtatja. Ezzel kiváltom a Norbi féle Ripset, ami nagyon fini, csak kicsit sokallom az árát.

Vagy a puffasztott búzát is este esszük, bár az a legújabb kódolásnál már nem 1-est kapott.


Nagyon finom Judit hamis kenyere, és az ebből készült hamis bundáskenyér. Imádjuk!!!


Virsli, tojás, felvágottak, sok zöldség, sajtok, este ehetőek.

2012. jan. 9. 07:57

Szépjóreggelt aki itt van!

Kingli köszi hogy írtál, nekem olyan 12 kg, ennyit szeretnék lefogyni mindenképpen!Tornázni már tornázok 1 hónapja Rékára, de még mérlegre felesleges állni, cmerekben tapasztalható némi változás, nem adom fel, jól is esik, a napi 20 perces tornát be tudom iktatni és elég kemény.

Húú azért az kemény lehetett figyelni a cukor miatt, nem?

Cukorpótlás? Édesítőszerre gondolsz?hm..persze hogy érdekel.

Szóval akkor Norbit ötvözzük a kilófalóval? Jó, én is így tervezem.Remélem lesz eredménye mert nagyon elszánt vagyok!Szépek a gyerekeid:)

A könyv a héten fog mejönni, amíg a lisztkevereék nem jön meg milyen lisztet lehet használni?

121. kingi7
2012. jan. 8. 21:13

Kapiannacka:


Mennyi a fölös kilód? Nekem 5 hónapos a pici fiam :) Én muszájból kezdtem el,mondjuk van még 20 kiló felesleg kb. Én mind a 2 terhességem alatt keményen inzulinon voltam, és a második után nem múlt el nyom nélkül, amikor a reggeli cukrom 6,1 volt, nos akkor kattant a dolog, ez december vége felé volt, a Norbival kezdtem 8 kiló ment le. A norbi módszerét ötvöztem kilófalóval, most kb egy hete, remekül megy, szerintem... Én speciál most ettem egy norbis virslis croit... ha cukorpótlás ügyében kérsz segítséget tudok segíteni, ami minden szempontból remek választás ésa többihez viszonyítva "olcsó" is, nincs mellékíze, tiszta cukor ízű :) A torna az nagyon sokat segít! Ha van lehetőséged kukkancs bele Judit könyvébe, sok hasznosat tanulhatsz, ez nem száraz, abszolut érthető :)


zena01: sokan pont ezért veszik, mert ha te kevered, nem mindig egyforma az alapanyag.


szeszil74: Mennyire jön ki egy kiló, ha magad kevered? Akkor mi van, ha hiánycikk az egyik alapanyag?

2012. jan. 8. 18:31

Ti egyébként este is esztek szénhidrátot ? Vacsira mit szoktatok enni?

Remélem kicsit feléled a fórum, megérni, vannak itt jóemberek:)

2012. jan. 8. 18:30

Sziasztok Lányok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok és megosztani majdani tapasztalatimat.

Mi most kezdjük hétfőn az életmódváltást, főleg a férjem miatt, de én is szeretnék megszabadulni a szülés utáni fölös kilóktól, 4 hónapos a Pannánk, már tornázok óvatosan, igyekszem odafigyelni a kajákra, de érzem ez segíteni fog, semmi humbuk, csak csupa rost, rossz nem lehet.

118. zena01 (válaszként erre: 117. - Szeszil74)
2012. jan. 8. 18:22
Nekem nagyon rosszul sikerültek a sütik a saját keverékkel, de a bolti kilófalóval finomak.
117. szeszil74 (válaszként erre: 116. - Kingi7)
2012. jan. 8. 11:06

Kingi, milyen segítség kellene?

Én haszonálom a sima és a kelt tésztás lisztkeveréket (nem a boltit, hanem saját magam keverem össze), nekem mindig sikerül minden.

116. kingi7 (válaszként erre: 115. - Macilány)
2012. jan. 7. 22:41
Én decemberben csak Norbiztam lement 8 kiló, a liszttel gondjaim volta, annyira száraz volt, mintha fűrészporos lenne, de lehet én nem boldogultam vele, most kóstolgatom a kilófalót, csak kevesen tudnak segíteni.
2012. jan. 7. 18:34

Számomra eddig szinte minden bejött... de, hogy elfogyott, az biztos :)


Én megvettem a Norbi új 1 kg-os lisztjét, de elég nehéz vele boldogulni... pizzát és pogácsát sütöttem eddig belőle, de nagyon "zsíros" volt a tészta...

114. kingi7
2012. jan. 7. 16:38

Megvettem mind a 3 lisztet, ki is próbáltam...

1, A kenyér isteni lett, 5-ös

2, Az alaplisztből Rákóczi túróst csináltam, hát elmegy

3, Az aranygaluska tésztáját csináltam meg-naivan azt hittem, hogy mint a másik lisztből, a kelt tészták egyformák- gyönyörűen megkelt, csodás lett, de valahogy ez a rost íz....nem megy az édeshez, mint a cukrozott zsíros kenyér... mit rontottam el? Én sajnos az igényes ízvilágú süteményekhez szoktam :( el vagyok kenődve...mondjuk a norbi lisztjétől 100 szor jobb, de a norbi zéró cukrát sem múlja felül egy édesítő sem.


Vélemény?

113. kingi7
2012. jan. 7. 16:33
Nem tudom, hogy él-e még a fórum? lenne egy csomó kérdésem :)
2012. jan. 6. 10:47
zabpelyhes meggyes sütemény :) ISTENI
111. zena01 (válaszként erre: 110. - Katóka)
2012. jan. 6. 00:58
Isteni mogyorótortát csináltam, margarin nélkül. Nehogy már ne egyek karácsonykor édességet!
110. Katóka
2012. jan. 5. 15:34

Jó lenne,ha mindenki leírná a tapasztalatait.Ki mit főzött-sütött az ünnepek alatt!

Ami szerintem szuper:1.Hólabda,félbarna kenyér,sajtos kifli,juhturos galuska csirkepörkölttel,dubary szelet,kakaós csiga,somlói,kürtös kalács,hamis bundáskenyér

Ami kevébé jött be:bejgli (nem a kelt tésztás),álomfinom pogácsa,zabpehelylisztből nokedli

109. zena01
2011. okt. 16. 10:56
Állítólag lehet majd kapni kikevert lisztet. Én már nagyon várom, nem kell vele pepecselni.
108. 2546496f99 (válaszként erre: 107. - Szeszil74)
2011. okt. 12. 18:46

Be kell szereznem a liszt hozzávalóit. Nálunk nem lehet kapni 1-2 dolgot :(

Könyvekre is várnom kellet 3 hetet .

107. szeszil74 (válaszként erre: 106. - 2546496f99)
2011. okt. 11. 20:26
Hajrá! Nem fogsz bennük csalódni. Én épp most sütöttem túrós batyut. Imádjuk.
2011. okt. 11. 17:11

Most jöttem meg a könyvesboltból . Sikerült megvennem 3könyvét . Csak lakomákat nem tudtam megvenni,deeeee megrendeltem :)

Nagyon várom

105. cbartus (válaszként erre: 104. - Globus)
2011. aug. 30. 06:19
Neked milyen igazad van,sajnos én sem engedhetem meg most magamnak,hogy megvegyem,engem a zsömle és a kenyere érdekelne nagyon.
104. globus (válaszként erre: 103. - Szollomarka)
2011. aug. 29. 21:49
Ettől nem fogy több könyv a boltban, hiszen bekullogsz, átlapozod, kimásolod, és jó napot. Az, hogy itt nem segítünk másokon, egyéb dologra enged következtetni. Ezután én sem fogok, pedig néhány perce még megtettem :)
103. Szollomarka (válaszként erre: 102. - Globus)
2011. aug. 29. 21:45
Szerintem ez azért van, mert tiszteljük annyira a szerzőt, hogy kérése ellenére nem tesszük közzé a receptet.
102. globus
2011. aug. 8. 19:11
Az egész neten titkosan kezelik a liszt összetételét. Inkább lenyelné a nyelvét valaki, minthogy elárulja, vegye meg a könyvet más is :))
101. dindin19 (válaszként erre: 100. - 9c8432d068)
2011. aug. 8. 17:23

:-DDDDDDDDDDDD

na ezt jól félreírtam!!!!!!!!!!!

100. 9c8432d068 (válaszként erre: 98. - Dindin19)
2011. aug. 7. 13:32
Bocsi,de nem a dietetikus számolta ki a kalóriaértéket?
2011. aug. 7. 08:40
köszi, megnézem
98. dindin19 (válaszként erre: 97. - Sarkanylany)
2011. aug. 6. 21:44
a diabetikus minden receptnél kiszámolta a kalóriaértéket
2011. aug. 6. 19:26
Kérlek írjátok meg nekem, hogy kcal számolásos diétához melyik könyvét lenne jó megvenni?
2011. júl. 23. 20:55
A negyedik könyvet én is tőle rendeltem (az első hármat nem), de sajnos nem dedikálta. Remélem Győrbe is eljön és akkor pótoltatom a hiányosságot. Szép estét. Mindenkinek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook