Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szoó Judit - Kilófaló sütemények és Kilófaló finomságok fórum

Szoó Judit - Kilófaló sütemények és Kilófaló finomságok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
95. szeszil74 (válaszként erre: 93. - Macilány)
2011. jún. 30. 14:17

2980 Ft-tól is olcsóbb? Mindegy, de az enyém dedikálva van, ráadásul mind a 4. Bibíííí :))))


A sportszelet isteni, a házi sajt utánozhatatlan.

2011. jún. 30. 13:25
Én tegnap vettem meg, de a másodikat, abban csak 1 liszt recept van. Nem tudtam kinézni, hogy jönnek sorban a könyvek, de nekem is szándékomban áll megvenni mindet:)
93. Macilány (válaszként erre: 92. - Szeszil74)
2011. jún. 30. 12:35

Szia!

Pont most indulok megvenni :) Az Alexandra könyváruházban olcsóbb, mint megrendelve a szerzőtől!

2011. jún. 30. 11:28

Sziasztok!

A 4. könyv is egy álom....Kilófaló házi csodák a címe. Új kenyérrecept van benne, nagyon finom.

Szép napot Nektek!

91. vicky02 (válaszként erre: 90. - Dindin19)
2011. jún. 16. 13:55

Igen, a harmadik.

Akkor ezzel fogom kezdeni.

Köszi a segítséget!

90. dindin19 (válaszként erre: 89. - Vicky02)
2011. jún. 16. 09:09

a lakoma, aharmadik, ugye? ezekkel a címekkel mindig bajban vagyok, már olyan sokan vannak :-D


igen, abban benne van már mindkettő, meg a kenyér is

2011. jún. 15. 22:40

Sziasztok!


Tudna valaki segíteni abban, hogy a lakoma könyvben mind2 titkos liszt reci benn van e? Szándékomban áll mindet megvenni (apránként), de addig is szeretném használni a lisztjét a mindennapi főzéshez. Remélem beváltja a hozzá fűzött reményeket.


Köszi előre is!

2011. jún. 6. 20:32
Ma megcsináltam a kilófal mikrós mákost.Tök jó lett és elég a 4 perc.Legközelebb teszek bele mazsolát is.
87. titta (válaszként erre: 85. - Sabri)
2011. jún. 2. 11:06

Szia!


Szerintem ezt senki sem firtatta....

Régóta ismert tény, hogy mindenkinek más az a mennyiség, amit megehet akár kenyérből, akár másból... és a fogyása zavartalan marad.

Ezt mindenkinek magának kell kitapasztalnia.

Mindegyikőnk szervezete más, más tempóban, más módszerekkel fogyunk.

Egy-egy javaslat amit olvasok, hallok, megismerek, nekem is csak irányadó. Magamnak kell kitapasztalni, hogy a saját esetemben hogy eredményes.


Szép napot mindenkinek!

86. 7d6739e46c (válaszként erre: 85. - Sabri)
2011. jún. 2. 06:50

Várom a feltöltést!

Ki fogom próbálni a kenyeret.Én eddig a Slimm kenyeret ettem,de jól esne egy kis frissen sült,meleg kenyér,amit a férjem is szeret.Kenyérsütőben meg lehet sütni,vagy csak sütőben?Ebben a nagy melegben nem nagyon szeretem a sütőt bekapcsolni.

A kcalt azért kérdezem mert akarok sütni kakaós csigát,lekváros-túrós batyut és ott a könyvben meglehetősen sok kcal és ch van írva,de akkor ez az egész mennyiségre vonatkozik eszerint.Megnyugodtam.

85. Sabri (válaszként erre: 82. - Titta)
2011. jún. 1. 23:21

Szia titta!


Azért ennyire nem fekete és fhér . szerintem egy olyan ember aki világéletében fehér kenyéren élt, sosem fogyózott, és az életmódváltás szabályait betartva ezt akenyeret eszi fogyni fog. persze nem egy veknivel:D a mérték mindig fontos:) viszont ebből a kenyérből kevesebbel is jól lakik az ember.. nem terheli meg úgy a szervezetet mint a fehér kenyér.. és ebből a sok jóból adódóan az ember fogy. most csak így leegyszerűsítve írtam:)


én magamról tudom h este megeszem 6 dkg kenyeret felvágottal zöldséggel, és fogyok:) és ami fontos hogy jól lakom vele.. fehér kenyérből 12 dkgot is bevág azemebr.. hanem 20-at:S


Én is imádom a félbarna kenyeret. azóta kikísérleteztem néhányat amik szintén fincsik, és ugyancsak egészségesek. csk fel kéne töltenem a blogra:D

84. titta
2011. jún. 1. 20:09

Szia! A kilófaló fb kenyérről van szó :) A harmadik könyv 66. oldala. Nemrég vettem ki a sütőből, már nem is tudom hányadszor sütöttem meg. Mi csak ezt esszük. 2 és fél éves kislányom épp azt majszolja a virsli mellé, és utána fürdés, alvás :)


Az energia és ch tartalom az egész kenyérre vonatkozik. nekem minden megsütött kenyér 850 g körüli. Ez 2103 kcal és 326 ch. Eddig a legtöbb 29 szeletre tudtam felszeletelni, legkevesebb 25 szelet. 25 szelettel számolva egy szelet kb átlagosan 84 kcal és 13g ch. Ha több szeletre vágod, még ennél is kevesebb.


Én reggelire szem felvágottal sok zöldséggel. Mennyei!


Valamint ha még nem próbáltátok, akkor feltétlenül süssétek meg a kürtős kalácsot! Én fahéjasra készítem mindig. Imádjuk mindhárman. Minden csütörtök reggel az a reggeli :)

83. 7d6739e46c (válaszként erre: 82. - Titta)
2011. jún. 1. 18:45

De jó,hogy írtál!Melyik kenyérre gondolsz pontosan?Szeretnék kipróbálni én is egy jó kenyér receptet.hanyadik oldalon van?

A megadott energiatartalom és ch mekkora mennyiségre van oda írva?100g?

82. titta
2011. jún. 1. 18:32

A kilófaló liszttől nem lehet fogyni. Ez nagy tévedés. Senki ne várja a csodát a liszttől! Bár ezt Judit is leírja a könyveiben.


A csodát mindenki saját magától várja. Életmódot kell váltani. Egészséges, mértékletes étkezés sok mozgás, megfelelő folyadékbevitel. Valamint türelem és kitartás. Akinél ez nincs meg, sajnos nem tud fogyni.


Ellenben az életmód, amit Judit (én is) folytat, abban 100%-osan beleillik az összes receptje.

Vagyis ha például vendégeket vársz, és készítesz egy tálca süteményt, abból Te is ehetsz lelkiismeret furdalás nélkül. Ha Te eszed meg az egész tálcával, vagy akár a felét.... úgy nem lehet fogyni.


Elnézést kérek mindenkitől. Ezt csupán azért írtam le, mert sok volt lejjebb a kérdés: Lehet ettől a liszttől fogyni? Rossz a kérdés és a hozzáállás.


Mindenkinek sikeres életmódváltást, sok-sok mínusz kilót és finom sütiket kívánok!


Igen, a 3. kötetben a kenyér egy csoda! :)

Üdv

81. Sabri
2011. máj. 26. 16:34
ja a blog csak most készül. még nincs kész:)
80. Sabri
2011. máj. 26. 16:34

saját receptem van a kenyérkére:)

de egyébként a félbarna kenyeret imádom. ami akönyveben van. én tönkölybúzarosttal helyettesítettem a rostmixet. :)

79. 7d6739e46c (válaszként erre: 78. - Sabri)
2011. máj. 26. 16:22

Nekem is volt kcal számolós időszakom,néha ráállok,de tényleg időigényes.

Hol lehet olvasni a blogodat a kilófaló dolgaidról?

Melyik recept szerint szoktad csinálni a kenyeret?Én nem tudtam még beszerezni rostmixet a kelttésztás liszthez.

78. Sabri
2011. máj. 26. 15:14

Nekem is kalóriát kéne számolnom. de az olyan fárasztó:D:D

wááá.

lányok jelentem egy saját kis blogot csinálok a kilófaló dolgaimról.. csak most épp itthon lábadozom mert benyaltam vmi vírust:((


G-VJ valóban lehet vele fogyni, vagy súlyt tartani. úgy igaz ahogy Maclány írta, hogy sokkal kevesebbet fogyaszt az ember ezekből mert magasabb a rosttartalmuk, hamarabb jön ajól lakottság érzése és tovább tart a telítettségérzés is.

Cukorbetegek is bátran fogyaszthatják a finomabbnál finomabb sütiket. Speciel a kilófaló kenyerem ugyanolyan jó ízű mint egy fehér kenyér... nekem nehéz lett volna lemondani a friss kemencés kenyérről, ha ez nem lenne ilyen fincsi. szeretem a teljes kiőrlésűt is de azt nem lehet mindenhez megenni mert túlságosan karakteres az íze:(

77. Macilány (válaszként erre: 76. - 7d6739e46c)
2011. máj. 26. 11:08

Benne van a könyvben... de mindjárt írom!

A kelt tészta lisztkeveréke: 374 kcal/100 g

A sima lisztkeverék: 386 kcal/100 g


Ne íjedj meg, ez ugyan annyi vagy több (30-40 kcal) mint a sima fehér liszté... de ebből kevesebb szívódik fel és nem használsz pl. a sütésnél 20-30 dkg krisztálycukrokat... amí máris mínusz 800-1200 kcal-át jelent! Igen ennyi kalória van 20-30 dkg cukorban... iszonyat sok!


A könyvben szereplő recepteknél is fel van tüntetve a kalória és CH érték... ez is segítségedre lehet, ill. én úgy sütök főzök, hogy van mellettem egy papír, toll, mérleg és mindent lemérek, felírok, hogy miből mennyit használtam és amíg sül vagy fő az étel addig kiszámolom az összkalóriát, majd amikor eszem akkor elosztom annak megfelelően mennyit is ettem az adott ételből, sütiből... de van, hogy le is mérem, hogy mennyit mertem, szedtem... ez akkor van amikor nagyon-nagyon fanatikus vagyok... Még egy segítség a számoláshoz: www.kcal.hu :)

76. 7d6739e46c (válaszként erre: 75. - Macilány)
2011. máj. 26. 10:18
ok,köszi.Azt nem tudod esetleg,hogy a Judit lisztjének mennyi a kcal értéke?Innen már könnyebb lenne számolgatnom.
75. Macilány (válaszként erre: 74. - 7d6739e46c)
2011. máj. 26. 10:05
Én kalóriaszámolgatással fogyogatok és a Judit lisztjéből készült sütiket is ugyan úgy kiszámolom és mértékkel eszem, de nekünk bevált... sokkal kevesebbel is jól lakok és szerintem 1000x egészségesebb mint a fehérlisztes, cukros verziók. Kenyeret rendszeresen sütök és a párommal 1 hétig simán el vagyunk vele, sőt általában még marad is, na abból lesz a "zsemlemorzsa" :) Egyébként a Judit oldalán a fórumban többen is megírták, illetve feltették képekkel igazolva, hogy mennyit fogytak... nézd meg... ahhoz nem kell regisztrálni sem!
2011. máj. 26. 07:17
Csak egy kérdés:tényleg nem hízlal a lisztjéből készült kaja?Tudott valaki fogyni emellett?Én megvettem az összes könyvét és már a lisztet is bekevertem,de nagy fenntartásaim vannak.Egy kis biztatást kérnék!
73. Macilány (válaszként erre: 72. - Sabri)
2011. máj. 25. 23:03
Én is nagyon szeretem a munkáját, már nagyon várom az új könyvét! :) És imádom a lisztjeit!
72. Sabri
2011. máj. 25. 20:29

rendben macilány:)

bár azt előre leszögezem hogy nagyon tisztelem Juditot és a receptjeimben sok helyen csak úgy fog szerepelni h kilófaló lisztkeverék.. ennek a receptje megtalálható akönyveiben.. természetesen sok olyan reci is van ahol beválik helyette a sima zabpehelyliszt:))

2011. máj. 25. 20:18
Csináltam epres-túrós piskótatekercset kilófaló lisztből.Jó lett.
70. Macilány (válaszként erre: 69. - Sabri)
2011. máj. 25. 12:57
Az a napló engem érdekelne, kérlek szólj, ha elindítottad, had legyek az olvasód :)
69. Sabri
2011. máj. 25. 11:06

Szia Bévi!

Köszi a recit=)

Igazából nem csak erre gondoltam, hanem egy kis fóruméletre. A hivatalos oldalon van egy megszokott csapat úgy érzem, és nem nagyon tudok bekapcsolódni. Meg egy kicsit komolyabb a hangvétel=)

nekem is van jó pár receptem:)) szívesen megosztom de lehet csinálok neki egy naplót képekkel együtt:))

2011. máj. 23. 17:19

Mindjárt itt van egy saját kreáció:


Ánizsos piskóta fogyózóknak


Hozzávalók:


6 tojás

1, 5 cs. sütőpor

2 dl víz

3 ek. 20 %-os ecet

12 ek. étolaj

12 ek. zabpehelyliszt

12 ek. teljeskiörlésű búzaliszt

édesítő ízlés szerint

1, 5-2 ek. őrölt ánizs


Elkészítés:

A tojásokat szétválasztom, fehérjét kemény habbá verem, félreteszem.

A sárgáját kikeverem habosra az édesítővel, utána belekeverem a többi hozzávalót, legvégén óvatosan a tojáshabot.

Olajozott, lisztezet gáztepsiben 25-30 percig sütöm.

/20 perc 200 fokon, a többi időt pedig 180 fokon/


Ánizs helyett lehet kakaóval is, és tortaalapnak is jó.


Csoki vagy vanilia krémmel leöntve is nagyon finom./Természetesen édesítős krémmel/

67. 9c8432d068 (válaszként erre: 66. - Sabri)
2011. máj. 23. 17:15

Igazad van,nem ártana jó kis kipróbált recepteket csereberélni.

Én mindig kitalálok valami jó kis variációt

némelyik receptre.

66. Sabri
2011. máj. 23. 13:51

Sziasztok!

Kihalt ez a fórum? én is Juditot követem. gondoltam felfrissíthetnék a fórumot:))

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook