Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spermavezeték elkötése (vasectomia) fórum

Spermavezeték elkötése (vasectomia) (beszélgetős fórum)


33. fawzi (válaszként erre: 30. - 0961bae255)
2009. jan. 7. 20:30
A prosztatarák veszélyét, itt a neten is. A Google keresőbe írd be a "férfi sterilizálást" és az első találat amit felhoz a hátrányoknál ott is sorolja. De ne legyen igaz, én is azt kívánom.
32. 00daeee455 (válaszként erre: 23. - 0961bae255)
2009. jan. 3. 13:09
Igen, az a legfontosabb! :D
31. Mókicaaaa (válaszként erre: 30. - 0961bae255)
2009. jan. 2. 23:10
én is furcsáltam nagyon...
30. 0961bae255 (válaszként erre: 26. - Fawzi)
2009. jan. 2. 23:09
Egyébként nem tudom hol olvashattad, hogy a vasectomia növeli a prosztata ràk veszélyét. En épp az ellenkezôjét hallottam, és tapasztalom :-)
29. 0961bae255 (válaszként erre: 26. - Fawzi)
2009. jan. 2. 23:00
Nem tudom, hogy kûlôn kell-e kérni, de a spermàk mûanyag szalmaszàlban valo mélyhûtôtt tàrolàsàt màr nagyon régota csinàljàk, az nem lehet probléma. A biologiàban nincsnek pontos hatàrok, igy pontos dàtumokat, szàazlékokat sose lehet meghatàrozni. Ott ahol errôl olvastam, statisztikailag azt talàltàk, hogy kb 5 év utàn kezd csôkkenni a visszaàllitàs lehetôsége, de valoszinu, hogy egyeseknél màr elôbb is nehezebb, és biztos van olyan is, akinél 15 év mulva is sikerûlt.
2009. jan. 2. 22:49
Tök aranyos volt kiflee hogy így precízen leírta..
27. Mókicaaaa (válaszként erre: 24. - Mr.az)
2009. jan. 2. 22:47
mért is???
26. fawzi
2009. jan. 2. 22:33

Tényleg biztosan tudod, hogy az eljárásnak része a sperma levétel? Azt nem csak ha külön kérik? Én azt is olvastam, hogy minél tovább van valaki így annál jobban ki van téve a prosztatarák veszélynek. Szóval akinek sokáig így van, azok között nagyobb az előfordulási valószínűség. Tehát szerinted 5 év az amíg még használható?


(válasz bonobosapiens 19. hozzászólásra)

25. kkrisztina76 (válaszként erre: 24. - Mr.az)
2009. jan. 2. 15:38
A 4-es hozzászólás tényleg eléggé fura, de mi bajod a 10-sel? Szerintem mindent jól leírt.
24. mr.az
2009. jan. 2. 15:28
Régen olvastam mär annyi butasägot mint a 4-es,10-es hsz.
23. 0961bae255 (válaszként erre: 21. - 00daeee455)
2009. jan. 2. 14:02
Főleg, ha visszaállítható? ....és legeslegfôlegebb, ha fel is àllitható:-D
22. 0961bae255 (válaszként erre: 20. - 00daeee455)
2009. jan. 2. 14:00
Akkor én most nagyon humànus vagyok? milyen jo nekem:-) köszi Pityke, hogy figyelmeztettél rà:-)
21. 00daeee455 (válaszként erre: 20. - 00daeee455)
2009. jan. 2. 13:17
Főleg, ha visszaállítható. :)
2009. jan. 2. 13:16
Szerintem sokkal humánusabb, mint a fogamzásgátlók.
2009. jan. 2. 13:14

Igen, én is ugy tudom, hogy a spermavezeték ujra ôsszekôthetô, de mint minden mûtétnél itt is van esély arra, hogy nem sikerûl. DE! Lekôtés elôtt vesznek le spermàt, azt mélyhûtik és ha a visszaàllito mûtét, amit vasovasectomiànak hivnak, nem sikerûlne, a mélyhûtôtt szalmaszàlban lévô spermiumok még mindig hasznàlhatok. Sôt! Mivel fiatalabb korban jobb minôségû a spermium, a mélthûtôtt sperma még jobb is lehet, különösen,ha sugàrveszélynek vagy vegyi szennyezô anyagoknak vagy kitéve.

A visszaàllitàs sikere, ahogy olvastam, kb 5 év utàn kezd el csôkkenni, és BUEK!

18. fawzi
2009. jan. 1. 23:38
Mit tudtok arról, hogy a vasectomia mennyire visszafordítható? Én megismertem valakit akinek Amerikába csinálták meg, az előző házassága alatt. Ő ezt úgy mondta el, hogy ez bármikor visszaállítható egy kisebb műtéttel, mert én még szeretnék gyermeket.
17. 0961bae255 (válaszként erre: 16. - Lauraa)
2008. dec. 22. 21:30
Jo fej lehet a rokonod, meg jo, hogy nàlatok a csalàdban lehet ilyenrôl beszélni....én is gondoltam, hogy népszerûsitem a vazektomiàt a kedvezô tapasztalataim utàn, de féltem, hogy a csalàd és a baràtok rosszul reagàlnak és nem akartam a csalàdi békét felboritani, inkàbb hallgattam rola. Pedig jo dolog megbeszélni...
16. Lauraa
2008. dec. 22. 18:36

Nekem van egy rokonom, akit fiatalon bepalizott egy idősebb nő, és született 2 gyerek. Utána elköttette magát.. Mit ad Isten, a sors megint összehozta egy ilyen kirafinált perszónával, aki néhány hónap múlva bejelentette, hogy terhes.. A rokonom mondta:

" Haha, tőlem ugyan nem ! " Majd bemutatta az orvosi papírját.. Az ilyennek tisztelem az eszét..!!!

2008. dec. 21. 21:29

a hetedik pont: az uttörô ahol tud segit :-)

egyébként nagyon jo érzés ilyen kedves üzenetet kapni zgy egyszerû gesztus utàn :-)

14. 099c0bed40 (válaszként erre: 10. - Kiflee)
2008. dec. 21. 08:56

Gratulálok mindkettő férfinak, akik vállaltátok hogy megcsináltattátok!

Becsülöm azokat a házaspárokat, ahol a férfi hajlandónak mutatkozik kivenni a részét a kevésbé kellemes eseményekből is, mint pl. a fog. gátlás, amire eddig csak az volt a sztereotip válasz, hogy vigyázzon a nő, ha nem akar bajt....

Ha meg baj van, sebaj, majd fogja s elveteti, ugyan, semmiség az egész, 10 perces kellemetlenség, bemegy, kikaparják, még aznap este hazamehet, másnaptól már főzhet is....

Intelligens, gyors, és végleges megoldás ez minden olyan párnak, akik úgy döntöttek, kellő számú utóddal rendelkeznek már.

Jó lenne ha nálunk Magyarországon is egyre többször hallanánk róla, mint végleges fog. gátlási módszerről!

13. tinendo (válaszként erre: 12. - 0961bae255)
2008. dec. 18. 06:03
Nem minket érdekelt a vasectomia, mi még szeretnénk majd babát. :)
2008. dec. 17. 21:54
Tinendo kérdésére azt hiszem Kiflee kielégitô vàlaszt adott, ha ö nem kelégithetetlen? Valjon mit tettek azota Tinendoék? Azt hiszem a vàlaszban minden benne van. Ez érdekes lehet Kicsi Gesztenyének is?
11. 0961bae255 (válaszként erre: 10. - Kiflee)
2008. aug. 18. 22:30

Méregdrága fogamzásgátlók, vérzési panaszok, meghizás, bevérzés, kedélyváltozás, szőrösödés vagy a félrecsuszott óvszer, a spirál ami hasfájást okoz…

Nehezen érthető hogy miért nem választja több pár az ondóvezető lekötését. Ahogy a Kifli irta, egy félórás beavatkozás és utána semmi gond és kiadás egy életen át. Nem véletlenül népszerű Angliában vagy Amerikában.

Miért ilyen nagy az ellenállás a hozzászóló anyucik részéről ?

10. kiflee (válaszként erre: 1. - Tinendo)
2008. júl. 7. 00:39

Én megcsináltattam. Indok: van már három lurkó, és többet nem szerettünk volna. A feleségem idegenkedik a fogamzásgátlóktól, mert felborítja a hormonháztartást, a méhbe helyezhető eszközöket három császár után nem ajánlják, a gumival pedig nagyon ügyetlenek voltunk. Mivel ez a férfiaknál lényegesen kisebb beavatkozás, mint a nőknél, ezért én vállaltam.

Ára: 20000Ft

Hogyan zajlik: a területileg illetéke család és nővédelmi tanácsadáson kell először jelentkezni. Itt ki kell tölteni egy papírt, amiben nyilatkozik az ember a szándékáról. Ezt három hónap múlva meg kell erősíteni, majd újabb három hónap múlva kapja meg az engedélyt a páciens. Ez után egy nyilatkozatot kell aláírnia a feleségnek is, hogy hozzájárul. Ezt követően kell jelentkezni az urológián. A beavatkozás egy előre megbeszélt időpontban történik helyi érzéstelenítéssel. Az órát nem néztem, hogy mennyi ideig tartott, de fél órán belül lezajlott. Inkább kellemetlen, mint fájdalmas. Közvetlenül utána haza is lehet menni.

Ha valakit több is érdekel, szívesen állok rendelkezésére. kif_lee@citromail.hu

9. 80bd554036 (válaszként erre: 8. - Badonyimariaeva)
2008. ápr. 13. 07:50
Olvasd el légyszíves a Veszprém megyei kórház betegtájékoztatóját, hogy mikor ajánlják a vasectomiát. Talán mégis van köze.
8. badonyimariaeva (válaszként erre: 7. - 80bd554036)
2008. jan. 11. 16:03
Ezeknek a dolgoknak amiket itt leírsz,semmi köze a spremavezeték elkötéséhez!
7. 80bd554036 (válaszként erre: 6. - LoLiNa)
2007. nov. 17. 01:47

Sajnos Erre több példát lláttam az környezetembe.

Mint írtam a nő két dologért képes mindent feláldozni, hogy legyen gyereke és hogy ne legyen...

Unoka nővérem tudta,hogy 24 éves korába előjött neki egy örökölt agy daganat, Sokat szenvedett, mégis megszülte a gyermekét, sajnos Ő is az lett. Pedig szóltak neki. Nem volt még terhes Szándékosan lett az. A férjének már volt egy az előző házasságából. Később szörnyű volt hallgatni a szenvedő kislányt ahogy átkozta az anyját amiért megszülte. A másik egy 6 gyerekes család ahol csak az első kettő gyerek volt szellemileg tiszta? Szerinted, ha a nő nem hajlandó védekezni akkor nem kellett volna valamit lépni? Nem biztos, hogy a vasectómiát, de ez is egy lehetőség amit nem szabad kizárni, elítélni! Szellemi sérülteknél meg nem ártana autómatikusan elvégezni. Hiszen saját magáról sem tud gondoskodni nemhogy egy másik emberről. Ez nem is olyan régen még azUsában beevett gyakorlat volt.

6. LoLiNa (válaszként erre: 4. - 80bd554036)
2007. nov. 3. 07:20
mi az, hogy sérült gyermeket gyárt sorra?! mért gyártana azt?!
2007. nov. 3. 07:18
nem engedném a páromnak soha.. minek?!
4. 80bd554036 (válaszként erre: 2. - Sbrn)
2007. nov. 2. 22:05

Hú de komoly! Soha... Semmilyen körülmények között...

pl. Ha sérült gyermeked születik és te vagy az oka? Akkor is gyártod tovább a sérülteket és rábízod a feleségedre, vagy az államra? Jaj csak a szomszéd meg ne tudja, vagy a munkatársak... Adunk a látszatra! A sérült gyerekek meg el vannak! Vagy csak az első felindulásból írsz?

Egyébként hála az istennek nekem sem kell megcsináltatni... Ha egy mód van rá minnél több lurkót szeretnék látni magam körül. Na jó max 3-at. 1-et már elkészítettünk. Jól sikerült kedvet kaptunk! Hahaha! Szóval óvatosan a nagy szavakkal, mert a végén kiderül nincs is arra az elkötésre szükség!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook