Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spermavezeték elkötése (vasectomia) fórum

Spermavezeték elkötése (vasectomia) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
273. VEE1 (válaszként erre: 269. - Kdzsi)
2012. nov. 15. 17:49
Többen kérdezték, hogy ez most mennyibe kerül. Annak beírása szerintem nem ütközik semmiféle írott vagy iratlan szabályba.
2012. nov. 15. 06:07

Szép dolog hogy megteszitek. Szigorúan privátba orvos név..! szerintem.

( És most le szabad nyelni, de vigyázz nagy falat vagyok, megakadok a torkodon )

271. 527f6fda92 (válaszként erre: 265. - 099c0bed40)
2012. nov. 14. 22:54
köszi a választ
270. 527f6fda92 (válaszként erre: 269. - Kdzsi)
2012. nov. 14. 22:52
érdekelne a dolog ha leírod
269. kdzsi
2012. nov. 14. 20:29
Sziasztok! Már jó régen jártam erre. Nos letelt a 2x3 hónap és 30.-án megyek megcsináltatni, már várom, hogy túl legyek rajta. A volt MÁV korházban most Honvéd kórházban lesz a műtét. Ha érdekelnek valakit a részletek esetleg a doki neve (majd megkérdezem tőle, hogy megadhatom e) akkor írjatok nyugodtan.
268. VEE1 (válaszként erre: 266. - 2145)
2012. nov. 7. 06:35

Jól tudod, néhány éve mind a férfiak, mind a nők kérhetik a művi meddővé tételt az általad írt várakozási idők betartásával.


Tehát sem ez a lehetőség, sem a műtét következményei (elsősorban a férfiakéra gondolok) nem ismertek még értelmiségi, sőt, orvosi körökben sem. És ezt mindenkinek ismernie kellene, mert éppen a legszegényebb és/vagy sokgyerekes családoknál lenne célszerű ennek alapján dönteni a gyerekvállalásról, illetve annak kivédéséről.


A tájékozatlanság vonatkozik az újságírókra is, ezért nem olvasni erről szinte sehol sem. Náluk nem gondolom, hogy a gyógyszergyártók lobbija az oka a hallgatásnak, bár ki tudja...

267. 099c0bed40 (válaszként erre: 266. - 2145)
2012. nov. 6. 18:24
Szia, én csak a nőkét hallottam, de igazad van, tuti hogy nem lehet senkit csupán a neme miatt ilyen eljárásoknál hátrányba hozni a másikkal szemben.
266. 2145 (válaszként erre: 265. - 099c0bed40)
2012. nov. 6. 15:18

Nem akarok okos lenni, de szerintem a gyerekszám nem feltétel.

26 év alatt 2x6 hónap

26 év felett 2x3 hónap várakozási idő,viszont a kérelmen valóban kérdezik a gyerekszámot, de szerintem az csak statisztika. Nem hiszem, hogy nemi alapon megkülönböztetnének, mert az mindjárt az ombudsmannál landolna.

265. 099c0bed40 (válaszként erre: 264. - 527f6fda92)
2012. nov. 6. 08:40
Érdekes módon igen: náluk feltétel adott számú utód megléte plusz az életkor is, meg ne kérdezd miért, fogalmam sincs, hogy mi ebben a logika!
264. 527f6fda92 (válaszként erre: 263. - 099c0bed40)
2012. nov. 5. 20:38
a férfi sterilizációra más a szabályozás?
263. 099c0bed40 (válaszként erre: 264. - Kandúrci)
2012. nov. 5. 09:35

Igen, így igaz ahogy írod, biznisz az egész---bár a női sterilizációt egy pár éve módosított kormányrendelet szerint 18 éves életkor felett bármelyik nő igénybeveheti, mondván minden felnőtt nő alapvető személyiségi joga dönteni arról hogy szándékozik-e gyereket szülni, avagy nem.

( nem értek vele egyet, és nem tudom most is így van-e, de hogy egy ideig ez volt hatályban, az biztos).

262. 527f6fda92 (válaszként erre: 258. - 099c0bed40)
2012. nov. 4. 22:00

Valóban kevesen mérlegelik ezt a megoldást.

Talán ha kapna egy kis reklámot...

261. kmaate
2012. nov. 4. 18:34
Én érdeklődnék, hogy tud-e valaki konkrét árakat konkrét helyekre? Mert ahol körbekérdeztem 80-240 között mozgott, ami nagyon messze van a 20-30-tól amit itt írnak kb. egy éve. Szóval ha valaki tud árakat, ne fogja vissza magát, köszi!
260. VEE1
2012. okt. 26. 20:14

Köszönöm a választ.

Nem baj, hogy sokára válaszoltál, mert így legalább felbukkant a szunnyadó téma és talán új olvasók is informálódhatnak erről.

259. kandúrci (válaszként erre: 237. - VEE1)
2012. okt. 24. 09:13

Kicsit ugyan megkésve a válasszal ...

Környezetemben kevesen tudják, bár nem titok.

Szelektív az a kör akikkel ezt megosztom.

Talán nem is lényeges. Aki pedig (férfi létére)tud róla az nem nagyon érdeklődött. A nőket érdekelte inkább jobban. Őket jobban érdekelte. Természetesen senkit nem beszélnék rá. Az valószínű hogy kevesekben van erre elhatározás. A férfiak nagyobb része bátortalan és talán tájékozatlan is. Ez a tapasztalatom. Sokan nem gondolják hogy, ez egy mennyire praktikus dolog, abban az esetben ha már valaki túl van a család alapításon. Az persze egy másik alaptalan félelem hogy működési zavarok léphetnek fel. Szerintem minden jobban működik, bármennyire hihetetlen. Biztosan állítom ha ilyen előfordulna, annak más lenne az oka. Magyarországon, tapasztalatom szerint, ez egy elég tabu téma, csakúgy mint a körülmetélés.

258. 099c0bed40 (válaszként erre: 255. - 2145)
2012. aug. 24. 07:18
Szia, jó ilyent olvasni, minden elismerésem amiért vállalod a dolgot!
257. 2145
2012. aug. 23. 15:54

Szerintem a téves információkat direkt terjesztik, néhányan. Vallási vagy nép megmentési okokból. Egyébként ezt elég ravaszul teszik, mert amit elég sokszor hallanak, azt elhiszik az emberek. Arra már senki nem emlékszik, hol hallotta az információt. Arra sem, hogy helyből cáfolva lett.

Egyébként szerencse, hogy vannak ilyen okos és erkölcsös emberek, mert rajtuk kívül mindenki erkölcstelen, buta és nem tud előre gondolkozni...

Egyébként az egyik tampon gyártó cég ezt a jelenséget teszi nevetségessé a most indított reklám kampányában.

256. VEE1 (válaszként erre: 255. - 2145)
2012. aug. 23. 15:35

Amikor az Alkotmánybíróság teljes liberalizálási határozata után a Parlament előtt tüntettek (a gyerektelen Kondor Katalin vezetésével) a döntés ellen, akkor ők azt hangoztatták, hogy egy fiatal másnaposan rohan majd a műtétet elvégeztetni. Tehát még vezető értelmiségiek sem tudták, hogy 26 év alatt 2x6 hónap a gondolkodási idő.


Azt pedig még a (nem urológus) orvosok, gyógyszerészek sem tudják, hogy e műtétnek milyen következményei vannak, illetve nincsenek. Ismét azt javaslom, hogy mindenki a saját környezetében tesztelje, hogy mit tudnak e műtétről az ismerősei. Tuti, hogy semmit, illetve fals dolgokat.

255. 2145 (válaszként erre: 249. - 099c0bed40)
2012. aug. 23. 12:43

Szép napot!

Én például a várakozási idő első 3 hónapjának vége felé járok...

Szerintem elég sok idő, de hát a törvény az törvény.

254. csgybzs (válaszként erre: 253. - 099c0bed40)
2012. aug. 23. 11:36

Hiába, szellemileg is fel kellene nőni.

Isten bizony elcsodálkozom sokszor, hogy az emberek mennyire egyszerűek az élet legalapvetőbb dolgaihoz is. És, hogy mennyire nem értek egyet azzal, hogy gyermeket vállalni mindenkinek lehet.

Addig amíg alapvető kérdésekkel sincsenek tisztában több gyerekes szülők, addig talán el sem várható, hogy ezt tudják.

Nem vagyok nagyképű, vagy sznob, de azért ha a netet lehet püfölni a csp topikban, akkor sokan másra is használhatnák.

Én egyébként azt látom, hogy a férfiak a kellő intelligencia szint felett már inkább az áldásos hatásokat látják a vazektómiában, mert ők azért utálnak ám rettegni a becsúszott gyerekektől. Sok helyen a nő még a lehetőséget is elveszi a férfitől: "soha nem engedném meg neki".

Nem is értem.

253. 099c0bed40 (válaszként erre: 252. - Csgybzs)
2012. aug. 23. 11:17

Szia, igazat adok abban hogy sok helyen pont a Nők torpedózzák meg a vazektómiát ( képtelen vagyok megérteni hogy miért) , de legalább ennyi az önző pasi is, ( miért pont én menjek?) meg az olyan, akiknek alapból hiányosak az ismeretei és olyanokat hajtogat hogy mi van ha a műtét után soha többet nem lesz képes nemi aktusra, magyarán szólva nem áll majd fel neki.

Hogy a 2 dolognak az égvilágon semmi köze egymáshoz azt már meg se hajlandók hallgatni, csak fújják tovább a hülyeségeiket.


A legnagyobb probléma az, hogy még mindig ott tartunk, a megfelelő fog. gátlásért kizárólag a nő feleljen, azaz legyen az Ő gondja megakadályozni azt, hogy ne bővüljön a család minden évben egy újabb taggal.

252. csgybzs (válaszként erre: 251. - S700)
2012. aug. 22. 12:13

És ez a normális. Rengeteg nő a mai napig retteg attól, hogy a férjét "kitegye ennek"... nem is értem. Az én férjem is azt mondta, hogy természetes, hogy ha kettőnk közül kell választani, akkor neki csinálják...mert egyszerűbb, nincs akkora kockázat.

Furák a nők, na. Semmi sem jó nekik...

Én is csak azért írtam az előző kommentet, mert már több helyen próbáltam "népszerűsíteni", de olyan szintű elutasításba botlok, hogy el szoktam rajta gondolkodni, vajon tisztában vannak-e azzal egyáltalán mit jelent ez pontosan, vagy csak úgy szimplán ellenkeznek, mert ... csak.

251. s700 (válaszként erre: 250. - Csgybzs)
2012. aug. 22. 12:10
nálunk eldöntött tény, hogy nem lesz több gyerek. Elválni nem tervezünk, tehát miért ne? Olvastunk utána többféle lehetőségnek. Az elkötések a legbiztosabb módszerek. Tény, hogy a nőnek altatással, komoly műtéti beavatkozással lehet megcsinálni. Nekem a férjem saját maga utánaolvasott és ő döntötte el, hogy a kevésbé kockázatos, ambulánsan is végezhetőt válasszuk, vagyis övé elkötni. Szerintem ebben semmi rossz nincs, sőt, én büszke vagyok rá, amiért nem engem akar kés alá küldeni. Mellesleg a lombikok miatt voltam már épp eleget műtőben, most valóban megteheti már ő is a közös jövőnkért, a nyugodt együttlétekért a jövőben!
250. csgybzs
2012. aug. 22. 07:48

Nehogy azt higgyétek! Én már megkaptam, mikor leírtam, hogy akiknél már van több gyerek, vagy még akár 10 évig is nem aktuális, ott lehetne ez a módszer+lefagyasztás.


Válasz: mit képzelsz? és ha elváltok és a férjed gyereket akar? hogy lehetsz ilyen önző? Végeztesd el magadon.


Uff....


Most erre mit lehet mondani? A pasik eleve nem szeretnek annyira magot szórni, ha a közös gyerek kérdése megoldott miért ne lehetne a köztes időben, sőőőt, egész életükben gondtalanul élvezni az együttléteket? Miért arra kell alapozni, hogy elválnak, meg másnak csinálna?

2012. aug. 22. 07:45
Legyünk optimisták, és higgyük azt, az illetékesek más fórumokon tudakozódtak illetve már túl is vannak a beavatkozáson, ezért az itteni "adásszünet".
248. VEE1
2012. aug. 21. 19:16
Kár, hogy süllyed ez a téma, pedig bizonyára szükség lenne rá, hogy ezt a lehetőséget minél többen megismerjék és annak alapján döntsenek a számukra legmegfelelőbb módszerről.
247. 099c0bed40 (válaszként erre: 243. - Dodd)
2012. júl. 26. 10:59

Szia, arra van lehetőség hogy a műtét előtt lefagyasztass a spermádból, így az még 20 évig nemzőképes marad.

ha jól tudom,a sterilizációs műtétet igénybevevők részére ezt a lehetőséget automatikusan felajánlják, és nem annyiba kerül mint másoknál.

246. 2145 (válaszként erre: 243. - Dodd)
2012. júl. 23. 19:30
Dr.Eredi Editet vagy Dr. Fekete Ferencet érdemes keresni. Szerintem ebben a sorrendeben, mert a honlapjukon mikrosebészeti műtéteket is ajánlanak. Egyébként mindkét név nagynak számít a szakmájukban.
245. 2145 (válaszként erre: 243. - Dodd)
2012. júl. 23. 19:28
Privátban adok ötletet szívesen.
244. VEE1 (válaszként erre: 243. - Dodd)
2012. júl. 23. 12:53

Mindenhol egyértelműen azt írják, hogy némi esély van a visszaállításra, de arra nem érdemes számítani, mert kétesélyes.


Amúgy miért kérdezed ezt? A párod már túl van rajta vagy a visszaállítás lehetőségétől függ, hogy vállalja-e?

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook