Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spermavezeték elkötése (vasectomia) fórum

Spermavezeték elkötése (vasectomia) (beszélgetős fórum)


123. 099c0bed40 (válaszként erre: 122. - Csgybzs)
2012. márc. 26. 08:41

Szia, nem tudom biztosan, de úgy gondolom, a szándék bejelentése után ugyanúgy van pár hónapnyi kötelező várakozási idő mint a női sterilizációnál.

A nőknél legutóbb 90 napot olvastam, hogy ebben az esetben mennyi azt nem tudom, szakembertől kéne megérdeklődni.

Annyi biztos hogy nem azonnal végzik, azaz lesz időtök átgondolni, meg bátorságot gyűjteni is rá .

122. csgybzs (válaszként erre: 121. - 099c0bed40)
2012. márc. 26. 08:23

Persze, hogy megéri, ez nem is kérdés. Én jó pár évig elvoltam a fogamzásgátlókkal, aztán egyszer tartottam egy hosszabb szünetet és azóta semmit sem visel el a szervezetem. Nyilán nem véletlenül.

Azt nem tudod véletlenül, hogy hány megerősítőnyilatkozat kell?

121. 099c0bed40 (válaszként erre: 120. - Csgybzs)
2012. márc. 26. 08:17

Mivel én is doktorfóbiás vagyok, ezt a részét nagyon meg tudom érteni--- viszont ha azt nézi az ember hogy remélhetőleg egyszeri kis beavatkozással egy életre megszabadulhat a fog. gátlásról való gondoskodásról, akkor szerintem mindenképpen megéri megpróbálni elviselni a vele járó kellemetlenségeket.

Sok bátorságot és sikert!

E

120. csgybzs (válaszként erre: 104. - 099c0bed40)
2012. márc. 26. 08:08

Köszönöm szépen, kedves vagy!

Jó megerősítés ez. Én is utána olvastam, tudom ezt az utólagos bevizsgálást is (remélem nem járunk úgy, mint alattunk párral). Majd megmutogatom a férjecskémnek. Mivel mindketten irtózunk a dokitól, meg a beavatkozásoktól, már csak a félelmet kell legyűrni! :D

2012. márc. 25. 18:42
Igen, így van. :)
118. VEE1 (válaszként erre: 117. - 099c0bed40)
2012. márc. 24. 19:49
A liberalizálás után a férfiak közül alig páran vették ezt a műtétet igénybe, tehát nem emiatt fog csökkenni a népesség. Sokkal inkább lehetne ezt számonkérni a cölibátus alá tartozókon...
117. 099c0bed40 (válaszként erre: 116. - VEE1)
2012. márc. 24. 18:58

Igen-igen,világosan emlékszem arra a bizonyos tüntetésre, az a helyzet hogy én se vagyok mai gyerek, meg aztán mindig is érdekeltek az egészségüggyel kapcsolatos témák/történések.


Az emberiség biztosan nem emiatt fog kihalni, ezt minden kicsit is józanul gondolkodó honfitársunk fel tudja mérni.

Vagy lehet hogy mégsem? :S

116. VEE1 (válaszként erre: 115. - 099c0bed40)
2012. márc. 24. 18:53

Látod, a gyógyszergyárakra nem is gondoltam...


Az jutott eszembe, hogy ha az orvosok, gyógyszerészek sem ismerik ezt a módszert, akkor az újságírók pláne nem. Tehát azért nem foglalkoznak ezzel, mert sohasem hallottak erről.


Azért ne felejtsük el, hogy amikor hat éve az Alkotmánybíróság teljesen kinyitotta a lehetőséget, utána a Parlament előtt tüntetett az egykori rádióelnöknő egyházi támogatással. Aggódtak, hogy emiatt kihal a magyarság. Igaz, hogy a rádióelnöknőnek és támogatóinak nincs gyereke...

115. 099c0bed40 (válaszként erre: 114. - VEE1)
2012. márc. 24. 18:30

Hát igen, a rádió az egyik, a másik meg az, mivel újabban többet tévéznek meg újságot olvasnak a népek, ott ( is) kéne egy kis buzdítás...nem értem hogy mire fel hallgatnak, ez egy olyan dolog, amiből minden fél csak profitálhat, úgy értem az orvosnak sincs kárára, meg a több gyermeket nem tervező családoknak sem, sőt.


Egyedül a gyógyszergyárak buknának jó alaposat, (a sok fog. gátló tabletta, spirál meg egyebek eladása csappanna meg), lehet hogy innen fújdogál a szellő?

114. VEE1
2012. márc. 24. 15:41

Sajnos nem sikerül egyetlen újságírót vagy riportert sem felizgatni a témával kapcsolatban, hogy jól feldolgozva szélesebb körben korrekten ismertté váljon a téma.


Amikor néhány éve szóba került ez kétszer is a Kossuth Rádió Déli Krónikájában, akkor annyira félrevezetően hivatkoztak a törvényre, hogy utána az ORTT elmarasztalta a szerkesztőket emiatt.

2012. márc. 24. 14:22

Véleményem szerint nem azzal van gond hogy kevés az andrológus/urológus szakember, hanem azzal hogy az emberek nincsenek kellően tájékoztatva erről a fogamzásgátlási lehetőségről, pluszban nagyon sok rémhír is terjeng hogy utána mik és mik nem történnek majd, ezért nem merik a férfiak bevállalni.


Én úgy gondolom, egy kis ismeretterjesztés nagyon nem ártana, mert utána garantáltan megnőne a vazektomizált urak aránya, és csökkenne a művi abortuszok meg az évtizedekig kényszerből szedett hormonok okozta ilyen-olyan betegségek száma is a nők körében.

112. titati (válaszként erre: 111. - VEE1)
2012. márc. 24. 10:55
Bocsi, valóban picit félreértelmeztem amit írtál...3 gyerkőc ugrált körülöttem :-)))
111. VEE1 (válaszként erre: 109. - Titati)
2012. márc. 24. 10:26
Erről írtam, hogy országosan is évente csak pár ilyen műtétre kerül sor, tehát hiába profi valaki elvileg, ha nincs kellő gyakorlata.
110. VEE1 (válaszként erre: 109. - Titati)
2012. márc. 24. 10:24

Ezt nem nagyon értem:


"És egy jogásszal szerintem épeszű orvos nem áll neki próbálkozni..."


Ezt nem fordítva gondoltad?

109. titati (válaszként erre: 108. - VEE1)
2012. márc. 24. 10:22

Ez egy vezető főorvos aki a műtétet végezte, és Magyarországon élen jár ebben a műtétben!

elvileg profi...gyakorlatilag nálunk nem sikerült.

Némi gyulladás is okozhatta a problémát.

És egy jogásszal szerintem épeszű orvos nem áll neki próbálkozni...

108. VEE1 (válaszként erre: 106. - Titati)
2012. márc. 24. 09:26

Bizonyára az volt a fals műtét oka, hogy nagyon kevés ilyen műtétre kerül sor és az orvosoknak nem nagyon van egyes műtétfajtákban gyakorlatuk.


Éppen azért törekszik a mostani kormányzat - az előzővel azonos módon - a kórházak centralizálására, hogy legyen elegendő műtét és gyakorlat, hogy ilyen ritkábban forduljon elő.


Tehát ez az eü. szakmában régóta egységesen elfogadott irányzat, csak a politika akadályozza meg azért, hogy helyben maradjon a kórház. Pedig a közelségnél fontosabb lenne a szakszerűség, a rutin biztonsága.

107. 099c0bed40 (válaszként erre: 106. - Titati)
2012. márc. 24. 08:35

Szia, köszi a választ, szegény Párod, viszonylag ritka mellékhatás, hogy fogja magát és összenőjön.


Ha ezúttal feltárták, akkor nyilván ki is vágtak egy egy részt a spermavezetékéből, azaz ezúttal már kizárt hogy bármi gikszer is becsússzon.


Mihamarabbi tökéletes gyógyulást kívánok Neki, és ismételten csak azt tudom írni, minden tiszteletem az Övé, illetve azon férfiaké, akik hajlandók részt venni a családtervezésben azután is, hogy a családjuk elérte a kívánt nagyságot.:)

106. titati (válaszként erre: 105. - 099c0bed40)
2012. márc. 24. 08:15

szia!


Az egyik oldalon összenőtt, de a doki se érti a miértjét. Igaz a műtét után 3 hónappal még valami szál is megjelent, amit a doki akkor szedett még ki, de azt mondta ez is normális.

A második műtét nagyobb, feltárásos műtét volt, lényegesen fájdalmasabb és hosszabb felépüléssel.

Ez a második és egyben utolsó műtét. Ha ez sem lesz sikeres, akkor így jártunk.


Köszönöm! Úgy gondolta, (mint amit már korábban itt a fórumon is olvashattuk), hogy kisebb beavatkozás mint a nőknél, pár perc alatt kész és a kontrollok után szabad az ember.


Nem tudom, hogy bevállalná-e, ha tudná milyen tortúrát él(t)ünk meg a műtét után :-(

105. 099c0bed40 (válaszként erre: 102. - Titati)
2012. márc. 24. 07:49

Szia, megkérdezhetem hogy mi okozta a műtét sikertelenségét? ( már amennyiben tudtak rá magyarázatot adni a doktorok).

Sajnálom, és egyben őszintén tisztelem a férjedet, hogy a második műtétnek is nekifutott, le a kalappal Előtte!!!!!

104. 099c0bed40 (válaszként erre: 99. - Csgybzs)
2012. márc. 24. 07:36

Szia, persze hogy kérheted, csak azért nem reagáltam hamarabb, mert mostanáig nem voltam net közelben.


A mostani techika szerint helyi érzéstelenítés után ( ami NEM fáj) a herezacskó két oldalán a redőkben ejtenek alig egy centis bemetszéseket, azon keresztül láthatóvá teszik,, majd kauterrel elzárják mindkét spermavezetéket.

A kauter egy olyan készülék, amivel fájdalom és vérzés nélkül lehet dolgozni, hőhatáson működik, de nagyon félelmetesen hangzik ha azt olvassa valaki hogy gyakorlatilag "összeégetik"( azaz elroncsolják) vele a vezetékek folytonosságát, ezért is nem így írom.

A beavatkozást mindkét oldalon elvégzik, majd egy vagy két öltéssel zárják a zacskón lévő vágásokat, és ennyi.

Varratszedésig ( ez általában 5-7 nappal műtét után szokott lenni) előfordulhat kisebb duzzanat vagy érzékenység, de nagyon enyhe, egyéb tünet nincs.

Mielőtt sor kerül a vazektómiára, általában lefagyasztanak az illető férfiú spermájából, hogy késöbb fel lehessen használni, ha mégis úgy döntene a pár, hogy szükség van rá.

Ami még fontos: ahogy már előttem is írták, a műtét után kettő, de inkább 3 negatív spermaképnek kell lenni ahhoz, hogy biztosan kimondhassák,, az illető férfi steril---a másik meg az, mivel a késöbbiekben csak maga a sperma nem ürül az ejakulátummal, a többi váladék (prosztatanedv és egyebek)igen, az is nagyon nagy tévhit hogy a férfi azért képtelen elélvezni, mert azt "szárazan" nem lehet.


Végszóként még hozzátenném,( és még véletlenül sem azért mert magam nő vagyok), ha választani kellene a női illetve a férfi meddővé tétel között, egyértelműen az utóbbi mellett tenném le a voksomat, hisz sokkal gyorsabb és mivel nem hasműtét, jóval veszélytelenebb is mint a női sterilizáció.

103. VEE1
2012. márc. 23. 20:15
Igaz, igaz. Eszembe jut a régi bírósági keresetnek az a része, amiben az akkori jogi egyetemi tanárok beleírtak egy messzi esetet, ahol az orvos nem figyelmeztette erre a pácienst és született egy gyerek, akinek a tartásdíját a diplomáig az orvosnak kellett fizetnie...
102. titati (válaszként erre: 100. - VEE1)
2012. márc. 23. 17:07

Nemhogy hetekig, de HÓNAPOKIG becsúszhat még gyerek!!!!

Két nullás eredménnyel biztos a beavatkozás.


Nálunk 3éve húzódik az ügy, az első műtét "sikerült", a 3hónapos mintaadásnál ugyan csökkent a szám, de a 6. hónapra 3* annyi lett!

Most a 2. műtét után várjuk türelmesen a kötelező 3 hónap leteltét, hogy lehessen mintát adni, és végre nullás legyen!

101. csgybzs (válaszként erre: 100. - VEE1)
2012. márc. 22. 10:33
Köszönöm szépen!
100. VEE1 (válaszként erre: 96. - Csgybzs)
2012. márc. 22. 10:27

Igen, én is láttam filmet a beavatkozásról, amiben a zacskót vágják, de nekem a lágyék mellett volt a két pici (egycentis) vágás, aminek már régen nyoma sincs.


A műtét során helyi érzéstelenítést (injekciót) alkalmaztak és tényleg közben vidám beszélgetés folyt. Amikor az ominózus vezetéket elvágták vagy elkötötték, akkor egy (illetve a két oldal miatt kettő) kis fájdalom volt (mint a focinál, ha ott eltalálnak egy labdával).


Mindenesetre a férfiaknak ez a kis fájdalom és kellemetlenség nagyságrendekkel kisebb, mint a nőknél bármilyen beavatkozás, vizsgálat, pláne szülés.


Annak idején a Czeizel TV-előadás nyomán hallottam erről és utána kezdtem az ügyet. Ő kétszer öt perces műtétről beszélt, de az inkább 2x15 perc.


A műtét után gyalog mentem a nem közeli buszmegállóhoz, majd még aznap délután munkaügyben sokat lépcsőztem. Mivel nem voltam túl fürge, kérdezte is a kollégám, mi van, fáj a lábam?...


Az egy hét után kiszedett varratot követően soha semmi panaszt nem okozott. Igaz, hogy akkor nem figyelmeztetttek, hogy utána még hetekig becsúszhat egy gyerek, de ez nem történt meg.


A nemi élet azóta is zavartalan, a gyakoriságcsökkenés pedig nem attól, hanem az életkor miatt van, pár hónap múlva már ingyen utazhatnék, ha azt pont addigra nem szüntetnék meg...


Ha nincs gyereketek, akkor megbánhatjátok, dehát ahogyan az Alkotmánybíróság hét éve kimondta: ez magánügy, minden 18 év feletti állampolgár maga dönthet erről.


Nem a katolikus egyház negatív hozzáállása a fő ok a tartózkodásra, hanem – ahogyan többször írtam – a tájékozatlanság, amiben az orvosoknak és a médiának is súlyos a felelőssége.

99. csgybzs (válaszként erre: 94. - 099c0bed40)
2012. márc. 22. 09:42
TE is mesélhetnél nekem róla, nagyon jól tájékozottnak tűnsz. Persze, ha kérhetem.
2012. márc. 22. 09:41
Hmm.. ha figyelmesebben olvasnék tudnám... én már csak a zacskón ejtett vágásról olvastam.
2012. márc. 22. 09:40
Bár nem tudom negyed évszázad alatt mennyit változott a végrehajtási mechanizmus, mert úgy tudom kétféle van belőle.
96. csgybzs (válaszként erre: 93. - VEE1)
2012. márc. 22. 09:40
Engem érdekelne ez a dolog. A férjem 39 éves, nem tervezünk gyereket, én pedig nem bírom a hormontartalmú dolgokat. Mivel az én elkötésem macerásabb lenne, mint az ő vazektómiája, így erősen gondolkozunk rajta. Csak ő eléggé tart a beavatkozásoktól. Nagyon fájdalmas-e, biztos-e a későbbiekben is, ilyesmi érdekelné. Hogyan zajlik. Találtam már erről sok leírást, de egy tapasztalat sokkal jobban érdekelne.
95. VEE1
2012. márc. 18. 18:50

Az természetes, hogy az urológusok ismerik ezt a műtétet, de senki más, esetleg még a sebészek, hiszen a rendeleti megengedés előtt rajtam is egy sebész végezte el a műtétet.


Tehát mindenképpen terjeszteni kellene a lehetőséget és informálni a következményekről, illetve arról, hogy nincs változás a műtét után – kivéve a gyereknemzést.


Érdekes, hogy negyedszázada a műtét egy-egy centis vágását nem a herezacskón ejtették, hanem a szerv tövénél jobbról és balról. Rávarrtak egy kisujjnyi gézt, amit egy héttel később levettek. Akkor azt kérdezte az orvos: "És működik? Nyugodtan vallja be, hogy már kipróbálta."


Pár hónapnyira az ingyenes utazási kedvezménytől – amit addigra tutira eltörölnek – elmondhatom, hogy minden jól működik, ha nem is heti hatszor...

94. 099c0bed40 (válaszként erre: 92. - VEE1)
2012. márc. 18. 07:10

Szia, ahol én élek, a megyei kórház urológiai ambulanciáján több éve van lehetőség erre az alig pár perces beavatkozásra---tehát a fiatalabb orvosoknak ismerniük kell a műtéti technikát-- érdekes módon még sincs túlzottan sűrű előjegyzés, se pedig hosszú várólista....


Szerintem nem az egyház miatt nem mernek a lapok cikkezni erről, hanem azért, mert női emancipáció ide vagy oda, a köztudatban még mindig az az irányelv tartja magát, hogy a védekezés igenis legyen csak a nő feladata, ha egyszer nem akar terhes maradni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook