Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spermavezeték elkötése (vasectomia) fórum

Spermavezeték elkötése (vasectomia) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
243. dodd
2012. júl. 22. 20:58
Ahogy visszaolvastam a hozzászólásokat nem egyszerű találni olyan helyeket, ahol elvégzik ezt a műtétet, hát akkor olyat, ahol visszaállítják az eredeti állapotot. Valaki átesett már ilyen műtéten? Milyen esély van ismét a nemzésre? Valakinek van erről információja (hely, költség)? Sajnos nem sok információt találtam erről a neten és sajnos amiket igen, azok nem igen voltak pozitívak.
242. VEE1 (válaszként erre: 241. - S700)
2012. júl. 19. 07:09
Menj az urológiára, mint alább is olvashatod, oda tartozik.
241. s700
2012. júl. 18. 15:47
Hát én nem tudom, mi Pécsen próbálkozunk---nem egy kis hely! Andrológián nem is hallottak róla, családsegytőhöz küldtek, hogy talán ott, de azt meg nem találjuk.. hihetetlen! Nem hogy válogatnánk melyiket válasszuk, hanem egyet sem sikerüt találni....
240. 2145
2012. júl. 16. 21:57

Szia!

Én most kezdtem intézni.

Neten kerestem kórházat, többnek is írtam az árak miatt. Jelentősek a különbségek. Érdemes szét nézni. Az államiak sem egy összegért csinálják. Miután kiválasztottam. Elmentem az adott kórházba, mert az urológiára nem kell beutaló. A beteg irányító adott számot. Behívtak kb 1 óra várakozás utan. Elmondtam mit szeretnék. Gyors vizsgálat, tájékoztatás, papírok kitöltése. Kérelemet odaadták, hogy 3 hónap mulva tanúkkal aláírva a következő vizsgálatra hozzam magammal.

2012. júl. 14. 07:07

Szia, nálunk ( Győr)--és a többi központi kórházban szintén-- van olyan szakrendelés hogy andrológia, oda kell menni, és kitölteni egy erre vonatkozó kérvényt.

Üdv: E

238. s700
2012. júl. 13. 12:52

Sziasztok!

Mi is úgy döntöttünk, ez lesz a legjobb megoldás.

Azt szeretném kérdezni, hogy konkrétan hova kell menni megtenni az első lépést? Olvastam, hogy kórházba, de urológiára vagy hova? Kell valami beutaló valahonnan?

Köszi előre is a válaszokat! Lehet, hogy volt szó róla már korábban, de nincs energiám visszaolvasni...

237. VEE1 (válaszként erre: 236. - Kandúrci)
2012. júl. 10. 06:55
Engem az érdekel, hogy a környezetedben beszélsz-e erről, azaz oszlatod-e a homályt? És ha igen, mit tapasztalsz, mennyire ismerik az emberek a műtét lényegét, mit tudnak a műtét utáni működés zavartalanságáról?
2012. júl. 9. 08:35

Szerintem ennél jobb megoldás nem létezik,(jelenleg). 10 éve választottam ezt a megoldást Pécsen egy magánklinikán. Ma sem bántam meg. A beavatkozás sem fájt, mondhatom még kellemetlen sem volt. A szexualitásomon semmit nem változtatott negatív irányba, sőt inkább jobb lett. Ezzel együtt már nem kell félnem, egy nem kívánt terhességtől sem. Nagyon kényelmes megoldás, ha valaki már nem akar több gyereket.A kényelem és a kockázat része a nőknek is biztosan jó, így "mérgeket" sem kell szedni. A gyógyszergyártóknak viszont, rendkívül káros.

Ma általában ez egy rutin beavatkozás, nem kell tőle félni, persze sok a mende monda e körül.

Ha valakit ez nem győzött meg, akkor nyugodtan kérdezzen privát.

235. 099c0bed40 (válaszként erre: 234. - Csgybzs)
2012. jún. 1. 09:24
Szia, így van, első lépésként orvossal konzultálj, a kérelem majd aztán jön.
234. csgybzs (válaszként erre: 233. - 2145)
2012. máj. 31. 11:58
Szerintem érdemes lenne bemenned a kórházba, és elbeszélgetni az orvossal először... ő úgyis ad kérelmet....
233. 2145
2012. máj. 31. 11:56

Sziasztok!

Mi most döntöttük le ,hogy én csináltatom meg a műtétet. Mivel Pesti vagyok nekem a Jáhn Ferenc kórház van közel.

Nézegettem a neten a kórházak letölthető dokumentumait, de vasectomiához kérelmet nem találtam sehol, mindenhol csak műtéti beleegyező nyilatkozatok vannak, az pedig nem jó ehhez. Esetleg nem tud valaki egy mintát küldeni. Előre is köszönöm.

232. VEE1
2012. máj. 11. 19:30

Ahogy korábban írtam, nekem negyedszázada még más technikával végezték, azaz nem a zacskón jutottak be, hanem a szerszám tövénél vágtak 1-1 cm-t mindkét oldalon.


A műtét után nem kellett egy percig sem feküdni, rögtön felöltözés, majd utána mentünk a buszmegállóhoz. Hogy miért nem hívtunk taxit, arra nem emlékszem.


És még aznap lementem a kollégámmal gyalog a Várból a Fő utcára a sok lépcsőn, bár lassabban, mint máskor. Meg is kérdezte, hogy fáj a lábam?...

231. csgybzs (válaszként erre: 230. - Tooomas)
2012. máj. 10. 19:53

Köszönöm szépen, most olvastuk el együtt. Mindenképpen orvoshoz megyünk persze.


Gyors gyógyulást, jó egészséget és köszi még egyszer!

230. Tooomas (válaszként erre: 229. - Csgybzs)
2012. máj. 10. 17:23

Természetesen nem kutakodom és nem is érdekel más magánélete.

Ezt nem nevezném élménybeszámolónak mert semmi élmény nincs benne.

Nos diktálom.

1. Elmegy az emberfia egy megyei kórháhba vagy magánklinikára és megigényeli .

2. Van 3 hónap várakozási idő és ha fenntartja a dolgot akkor kitűzik a műtétet.

2.1 Itt kell megemlítenem hogy van két féle verziója a műtét elvégzésének. Első mikor be kell feküdni és gerinc érzéstelenítésben kórházi ellátással végzik ( ez a baromi drága verzió ergo 100 000 -től fölfelé gondolkodni). A második mikor ambulánsan helyi érzéstelenítésben végzik (ez volt nekem is) amihez nem kell befeküdni max 3óra utánna a megfigyelés (ez kategorikusan olcsóbb bár ez kórháztól függően megy de mindenképp az előbbi összeg hányada).

Ez egyéni szuverén dolog hogy ki és mit választ.

3. Adott napon bemegy elküldik befizetni a cehhet és utánna elvégzik a beavatkozást.


A beavatkozásról annyit hogy nem egy leányálom.

Első hogy szőrteleníteni kell a területet majd betolnak és hagyszóljon a dolog. Injekciós érzéstelenítés meg fertőtlenítés ezerrel és megcsinálják persze úgy hogy a delikvens ne sasolja. Kissé fájdalmas de ha egy foghúzáshoz hasonlítom akkor szinte semmi. Szerintem macerásabb mint fájdalmasabb. Persze embere válogatja csak olyan kellemetlen egy férfinak hogy egy másik foglalkozik azzal (lehet hogy csak nekem persze). A seb utánna tényleg pici mint egy endoszkópos műtét utánn a két pici lyukacska.

Utánna visszatolnak a szobába ahol herótot kap az ember a várakozásba hogy mikor engedik már haza ( ergo mp3 lejátszó rulez). Megkapja a papírokat egy pici kötéscsere utánn és iszkiri haza.

Persze kap időpontot is kontrollra.

És kb ennyi.

Érezhető még egy pár napig utánna a dolog van aki egy napig alszik utánna ( ez szerintem az idegességtől és a fáradságtól ami van tőle).

Egy pár hétig pihenntetni kell és emelés kizárt.

Na meg nem szabad elfelejteni hogy utánna még kell védekezni egy darabig mert nem rögtönható a dolog.

Igazándiból a legjobb egy urológus orvossal elbeszélgetnetek az ominózus dolog előtt.

229. csgybzs (válaszként erre: 228. - Tooomas)
2012. máj. 10. 16:32
Ja, nem olvastál vissza. Együtt akarjuk, mivel az én elkötésem macerásabb.. tehát nem rá van tolva a dolog, hanem közös döntés... lefagyasztatni sem akarunk, végleges a dolog. Utánajártunk már, a kivitelezésnél tartunk lassan.... De élménybeszámolót kértem, nem háttérkutatást... :)
228. Tooomas (válaszként erre: 227. - Csgybzs)
2012. máj. 10. 16:05

Nos "Kérlek" alásan nem kívánok mindent itt visszaolvasni de párat visszagörgettem.

Ha a férjed kérdezné tőlem csont nélkül válaszolnék rá de mivel te kérdezed vissza fogok kérdezni.

Miért ennyire fontos ez a dolog a te számodra?

Miért te akarsz ennek utánnajárni és őt belerángatni?

227. csgybzs (válaszként erre: 226. - Tooomas)
2012. máj. 10. 15:56
Azt meséld, hogy milyen volt?? Minden részletet légyszí.....ár, idő, fájdalom, az egész folyamat.... megmutatnám a férjemnek! Köszi
226. Tooomas (válaszként erre: 223. - Kdzsi)
2012. máj. 10. 15:55

Szia!


Nekem most kedden volt meg a műtétem.

Ha érdekelnek a dolgok kérdezz és válaszolok.

A sok net-en és itt-ott olvasható hülyeségekkel ellentétben teljesen másképp zajlik és mind árban mind szabályaiban eltérések vannak.

Az én meglátásom is az hogy ha egyszer az ember erre teszi a fejét akkor végleges dologról dönt és ha ezt válassza akkor már vissza ne akarja (még tárolóból sem).

Ami pedig a dönntést illeti mindenki sajátja.

Hogy miért meg hogy így ellenezze meg úgy az maradjon az ő véleménye .

Igen én is úgy döntöttem hogy ennyi és kész .

Van ami van és elégedjek meg ezzel.

Persze jönek az ellenzők meg a nők akikbe azt nevelték bele hogy ennekk a dolognak a szabályozása az ő feladatuk de ez csak duma.

Sokminden miatt lehet dönteni ez mellett és az embernek felvállalnia. Lehet a párja miatt lehet egészségi dolgok miatt és lehet felelősségtudat miatt is. A másik része ugye lelki dolog mert ugye abban mindannyian külömbözünk. Minden ember másképp reagáll és viselkedik bizonyos élethelyzetekben. Értem itt azt például hogy ha besikerül és csak gondot okozna és meg kell oldani hogy ne legyen az szerintem egy "normális" férfi (családapa) is megsínyli de lehet hogy az eddig működő házasság is. Erre teszem én föl a kérdést hogy : n miért is nem tehetek ellene?

Bocsánlat a hosszú monológomért.

225. VEE1 (válaszként erre: 224. - Csgybzs)
2012. ápr. 27. 08:31
Én is így gondolkodom, mint alább kiderült, de azért az "örökre" meg a "soha" szavakról sokaknak más a véleménye az életükre visszatekintve.
224. csgybzs (válaszként erre: 223. - Kdzsi)
2012. ápr. 27. 08:17
Az utolsó mondatod a kulcs. Mi nem is fogunk levetetni, pedig egy gyerek sincs. Ez egy olyan döntés, amit csak akkor hozhat meg egy ember, ha a döntése mellett ki tud (és akar) állni "örökre"!
223. kdzsi (válaszként erre: 222. - VEE1)
2012. ápr. 26. 22:08

Én is azt tervezem, hogy maradok életem első nőjénél. A 2 tervezett gyerekek megvan. Most azért fizetni, hogy levegyenek egy kis anyagot X ezer forintért és aztán tárolják még Y évig még Z ezerért, mert MI LESZ HA?...

Szerintem nincs sok értelme, mert mi van, ha nem is azt kapom vissza? Ha egyáltalán kell...

Akkor inkább ne legyen ilyen bizonytalanság, nekem az életemben lesz 2 fiam és punk-tum! :D


(Ez azoknak jó, akik nem biztosak magukban és szerelmükben 1000%-ig)

222. VEE1 (válaszként erre: 221. - Kdzsi)
2012. ápr. 26. 13:30

Azt is érdemes lenne megkérdezni, hogy a spermabankba mennyibe kerülne bespájzolni egy kis tartalékot.


Amikor nekem negyedszázada megcsinálták a műtétet, nem volt vagy nem tudtunk erről, úgy hogy maradok életem első nőjénél...

221. kdzsi
2012. ápr. 26. 13:05

Huhh... köszönöm a gyors és kielégitő válaszokat.

Csak a 20-30e zavart meg, mert eddig ezeket olvastam. Magán kórházba kb. 200e vizsgálatokkal, az államiba meg 80at modott a doki (nőgyógyászunk ajánlotta).

Szóval akor 6 hó és mg is lesz :D

Én már most túl lenék rajta. Vagy 3-4 éve tervezgetjük, meg van a 2 gyerek. (No de atyáink jobban tudják, hogy mit kezdjünk a testünkel és mikor.)

220. VEE1 (válaszként erre: 218. - Csgybzs)
2012. ápr. 26. 09:48
Érdekes, hogy ezt apácáktól nem szokták megkérdezni...
219. csgybzs (válaszként erre: 216. - 099c0bed40)
2012. ápr. 26. 08:19
Hát figyelj, nekem a hüvelygyűrű három hónapra 10.500 Ft volt... Két és fél év alatt visszajön az ára..... és a gumi sem olcsóbb, főleg ha jó minőséget akar az ember és elég aktív nemi életet él......
218. csgybzs (válaszként erre: 215. - VEE1)
2012. ápr. 26. 08:18

Még azt se tartom kizártnak, hogy egyre feljebb fogják nyomni az árát... ezzel is elvenni a maradék ember kedvét....


Mennyire ismert felénk? Nem tudom... nem nagyon beszélek erről senkivel, mert "na és? Mikor jön a baba?" kérdések után nem látom értelmét... :(

217. VEE1
2012. ápr. 26. 08:18

Nem emlékszem, hogy ide korábban már be lett-e linkelve ez a korrekt orvosi cikk:


[link]

216. 099c0bed40 (válaszként erre: 215. - VEE1)
2012. ápr. 26. 07:57

Itt ahol én lakom 100.000 ft, de biztos csak azért mert nem Pest.


Igen, a 6 hónap várakozási idő alatt valóban össze lehet gyűjteni a rávalót, és most is azt mondom, ha kiszámolja az ember azt, mennyit költ egy pár a fog. gátlásra iksz év alatt, ha az az iksz év több mint 5, akkor már simán megéri a vazektomiát választani.

215. VEE1
2012. ápr. 26. 07:47

Egyszerűbb volt, mint gondoltam:


[link]


Tehát egy állami klinikán 120 ezer ft...

214. VEE1 (válaszként erre: 213. - 099c0bed40)
2012. ápr. 26. 07:44

No de a 2x3 hónap gondolkodási idő alatt lehet gyüjtögetni.


Ez nekem gyanús, hiszen eddig 25-30 ezerről lehetett olvasni. Az persze állami kórházi ár volt, de ugyanazok végzik magánban is.


Meg kellene tudni egy állami helyen az aktuális árat. Ez néhány telefonnal bizonyára kideríthető.

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook