Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spermavezeték elkötése (vasectomia) fórum

Spermavezeték elkötése (vasectomia) (beszélgetős fórum)


93. VEE1
2012. márc. 17. 17:58
Ha valakinek kérdése van a témával kapcsolatban, szívesen válaszolok rá úgy is, mint aki már több mint negyedszázada túlesett e műtéten.
92. VEE1 (válaszként erre: 91. - 099c0bed40)
2012. márc. 17. 17:54

Tavaly találkoztam egy vidéki idős orvossal, aki egy katonai kórház igazgatója és sebész, de még ő sem ismerte a vasectomia műtét következményeit. Tehát nem szándékosan hallgatják el az orvosok ezt a lehetőséget, hanem nem is ismerik.


Leginkább az emberekkel napi kapcsolatban lévő házi orvosoknak kellene ennek az orvosi és jogi részleteit ismerniük és ők ajánlhatnák azoknak, akiknek ez lenne a legegyszerűbb megoldás.


Ha sikerülne a női lapoknak, műsoroknak erre ráharapni, az is előrelépés lenne, de ők talán félnek az egyházak reakciójától.

91. 099c0bed40 (válaszként erre: 90. - VEE1)
2012. márc. 17. 07:07

Szia, köszönöm a méltató szavakat, egyben tökéletesen igazat adok Neked.


A vazektómia, mint az egyik legbiztosabb és legkisebb beavatkozással járó fog.gátló módszer egy az egyben mostohagyerek, bezzeg a nők sterilizációját nem győzik minden forráson keresztül propagálni.


Az egészben az a szomorú, hogy míg Nálatok (férfiak) a műtét előtt lefagyasztott spermiumokból egy apró kis eljárás segítségével késöbb bármikor bármennyi utód születhet, a női meddővé tételnél a lefagyasztott petesejtekkel sokkal bonyolultabb és kevésbé biztos az egész.

Hogy szakmai körökben miért nem propagálják, arra csak egy tippem van, a beavatkozást végző orvosok igen nagy többsége is NEM vazektomizált férfi, a másik tippem meg az, még mindig olyasféle álhírek vannak a köztudatban, hogy a magtalansággal a férfiasság is elvész--amiből persze egy szó sem igaz.


Örülök hogy Te ennyire vehemens és öntudatos voltál, gratulálok hozzá!!!!


Üdv: Eszter

90. VEE1 (válaszként erre: 88. - 099c0bed40)
2012. márc. 13. 03:16

Gratulálok, hogy milyen tökéletes információkkal szolgálsz e témában, amiről szinte alig olvasni, pláne ilyen korrektül.


Sajnálom, hogy eddig nem találtam rá e fórumra, pedig felkent apostola vagyok az ügynek, ugyanis csaknem 30 éve (!) én pereltem be az államot azért, hogy ezt a műtétet rajtam elvégezzék. A mellém állt jogi egyetemi tanárok (Sólyom László és Lenkovics Barnabás) erről szóló publikációinak köszönhetően változtatták meg a rendeletet és engedték meg – kötöttségekkel – a műtétet.


Az a baj, hogy még orvosok, gyógyszerészek (!) sem tudják azt, hogy mi történik a műtét után, azaz működik-e minden ugyanúgy. Azt az egy mondatot kellene közhírré tenni, hogy csak az anyag 10%-át szállító vezetéket kötik el.


Mindezt és a műtét feltételeit jó lenne széles körben tudatni, hogy akik már nem szeretnének több gyereket, kellő információ birtokában tudjanak dönteni. Erről leginkább a női lapok, műsorok szólhatnának, de erre a tájékozatlanság miatt évtizedek óta nem kerül sor.

2011. dec. 1. 08:13

Köszi.

4 X en túl én már nem gondolkodom ilyesmin.

De ezek szerint a férjemnek max fél éven belül megcsinálnák.

Nem is említettem neki ezt a műtéti lehetőséget.

2011. dec. 1. 06:24

Szia, egy klinika tájékoztatóját másoltam be:


A műtét 18 éves kortól végezhető el, de 26 éves korig csak szigorúbb feltételek mellett. A kérelem benyújtásakor az orvos szóban és írásban tájékoztatást ad a fogamzásgátlás egyéb lehetőségeiről, a beavatkozás jellegéről, kockázatairól és következményeiről. A tájékoztatás után fél évvel a 26 évnél fiatalabbaknak újra nyilatkozniuk kell arról, fenntartják-e a kérelmet. A beavatkozás ezután hat hónappal végezhető el. Azoknak, akik betöltötték 26. életévüket, a tájékoztatást követő három hónap elteltével kell ismételten nyilatkozniuk; újabb negyedév elteltével a beavatkozás elvégezhető.


U.I. Már nőknél sem kikötés a 35 év meg 3 gyerek

2011. nov. 30. 21:36

Szerintem a pasiknál a 45 éves kortól, és nyílván legyen gyereke legalább 2 - 3 .

Nőknél a petevezeték 3 élő gyermek, és 35 év.

2011. nov. 30. 18:34
Hány éves kortól csinálják meg férfiaknak? Valakinek van tapasztalata?(párjának?)
85. rkcjd
2011. szept. 26. 16:40

szkury!

amennyiben még érdekel,veszprémi kórházban is elvégzik,30ezer ft,ott kell befizetni!

84. 099c0bed40 (válaszként erre: 81. - Ncilány)
2011. szept. 25. 08:17

Szia, az elkötés a nőknél egy viszonylag komolynak számító hasi műtéttel kivitelezhető,( altatással és kórházi befekvéssel), míg a férfiaknál egy alig 20-30 perces ambuláns beavatkozás.

Én nagyon megköszöntem volna a páromnak, ha elvégezteti a 3. gyerek után, Ő nem végeztette el, mert félt ( a nőnek valamiért kutya kötelessége hogy ne féljen, hisz úgyis ő húzza a rövidebbet egy nem kívánt terhességnél is)-- ám ha Te inkább azt látod logikusnak és könnyebb megoldásnak hogy hasonló helyzetben megoperáltatod Magadat, az a Te szabad választásod, lelked rajta.

83. 099c0bed40 (válaszként erre: 82. - János65)
2011. szept. 25. 08:08

Szia János, igen, így van ahogy írod, két egymást szerető és a Társ egészségét is szem előtt tartó párok közös ügye KÉNE hogy legyen----sajnos az a helyzet, hogy ez jelenleg még egyáltalán nem így van.


Ezért írtam, hogy le a kalappal azok előtt a Férfiak előtt, akik magukra vállalják ezt a dolgot, megkímélve a nejüket attól, hogy hormonhegyeket kelljen megenni, vagy idegen kütyüket hordani a méhükben egészen a klimaxig.

Na igen, az is igaz hogy nálunk is létezik művi sterilizálás, de esetünkben kizárólag hasi műtéttel oldható meg, nem pedig ambulánsan, mint Nálatok.

2011. szept. 24. 13:46
Öregnéneőzikéje felé, köszönet jó szavakért, a fogamzásgátlás két ember ügye, ezen belül kell az ideálist választani. Elackának, három hét után, belül egy kicsit érzékeny, mosakodásnál vettem észre, egyébként tünetmentes.
81. Ncilány (válaszként erre: 78. - Elacka)
2011. szept. 24. 13:07

Nem tudom hány éves a nejed. De az elkötést is választhatta volna. Vagy a gyerekek élő számához kötik még mindig?? Hiába van mellette más egészségügyi indok?

35 év és 3 élő gyermek volt kb 15 évvel ezelőtt.

80. 3c854e49ca (válaszként erre: 78. - Elacka)
2011. szept. 22. 22:37
Szia Elacka, kérdezted, hogy volt-e fàjdalom. Hàt nekem nem volt, se kôzvetlen utàna se, se késôbb. A heg szinte eltûnik idôvel. De vigyàzzàl, hogy a seb nehogy befertôzôdjôn, mert akkor fàjdalmas komplikàcioid is lehetnek. Kezdetben hordjàl olyan alsot, ami jol tartja, hogy ne logjon meg himbàlozzon, mert a hegek mechanikai igénybevétele is gyuszit okozhat.
2011. szept. 21. 15:31

Mindkettőtök előtt a kalapom emelem! :)


Egy harmonikus, egymásra figyelő, a másik érdekeit is szem előtt tartó párkapcsolatban nagyon pozitív dolog, ha a fogamzásgátlást gondját a férj leveszi a párja válláról.

Kár hogy nálunk még mindig rengeteg mendemonda kering magával a műtéttel, illetve annak káros utóhatásaival kapcsolatban, ezért is fontosak a Tiétekhez hasonló pozitív megerősítések.


Köszönöm hogy írtatok, a legjobbakat kívánom mindkettőtöknek!

78. elacka
2011. szept. 21. 12:37

Üdv Mindenkinek!

Én a múlt hét péntekre kaptam időpontot 2x3 hónap kivárás után a műtétre. Ma megyek kontrollra, remélem minden okés lesz. A varrat egy kicsit szurkál, meg a herét érzem egy kicsit, vagyis hát fáj egy kicsit és érzékeny. Akiknek már volt műtét, segítségét kérném, volt-e fájdalom és ha igen meddig? Igazából elviselhető, az este rossz, mivel nem tudok a varratok miatt oldalt feküdni, és én nem tudok hanyatt aludni.

Páromnak nem lehet több babája császár utáni mélyvénás trombózis miatt. vagyis lehet, de kockázatos. Én inkább élek boldogan 3-asban (anya-apa-gyerek), minthogy valami baj legyen.

Nekem ambuláns műtétként hatotta végre a doki, így az állam fele nem kellett fizetni. Persze boríték volt, de más nem. Így én nagyon jól jöttem ki belőle :-)

Remélem a továbbiakban sem jön elő komplikáció.

2011. szept. 21. 05:54

Tisztelt fórumozók! Megosztanám tapasztalataim Veletek, teszem ezt azért mert amikor "körülnéztem" innen onnan kellett összeszedni az infót vasectomia kérdéskörben. Általában az andrológiai centrumokban végzik a műtétet, talán minden megyeszékhelyen van(nem tuti) én a MÁV kórházban indítottam el, de van a SOTE-n is. A legelső szándék kinyilatkoztatásakor amikor kiválasztod az orvost, egy vizsgálat van, prosztata, here tapintásos. Sperma vizsgálat is egy pár napra rá-időpontot adnak- nem feltétlen kell ott helyben, be is lehet vinni, melegen kell tartani. Az első szándéknyilatkozat után, 3 hónap múlva meg kell erősíteni, a szándékot.Ezt követően újabb 3 hónap letelte után kerülhet csak sor a műtétre. Összesen 6 hónap. Próbáltam előre hozni az időpontot kérvény, indok stb. nem ment. A műtét előtt 1 héttel vérvétel, EKG. Reggel bementem 7.30 ra 10:00 kor ugrottak neki. Helyi érzéstelenítéssel, a here zacskót vágja meg a doki, jobb és bal oldalon. Kivág mindkét oldali vezetékből egy kis darabot, szövettanra küldik, a végeket összeégetik. Kb 1cm a vágás, vérzéstől függően 2-4 öltés, varratszedés egy hét múlva. A műtét maga, 25 perc volt, még csak kellemetlennek sem mondanám. Ez történt 2011 szeptember elején, egy hétre rá szüreteltem, újabb hét és edzettem már. Szex a varratszedés után lehet. Egy személyes megjegyzés, a sors iróniája, hogy akiért csináltam(persze magamért is), már nincs velem, a műtét előtt vége lett. :(

Egy hónap múlva újabb sperma vizsgálat, elméletileg három negatív vizsgálat kell. A műtét után 30-40 ejakuláció szükséges ahhoz, hogy a még korábban "előállított" hím ivarsejtek kiürüljenek. A vizsgálat eredményét mindig a kezedbe adják. Mindent tudok csinálni, mosakodásnál ha nem figyelek oda, akkor kicsit érzékeny belül, de napról napra jobb. Tb nem támogatja, saját zsebes, a SOTE és a MÁV kórházban is 78.000 Ft. Röviden ennyi. Üdv Mindenkinek.

76. 099c0bed40 (válaszként erre: 75. - Mr.az)
2011. máj. 31. 08:05

Mit értesz azon hogy propaganda műsor?


Ha Te nem érzed magadat érintettnek a témában, akkor miért nem keresel egy másik fórumot, van választék bőven!

Nem vagyunk kötelező olvasmány se Neked, se senkinek.

75. mr.az
2011. máj. 29. 09:14

Gyerekek,hagyjuk mär abba a kamuzäst. Ez a propaganda müsor annyira szänalmas.

Nem veszitek észre magatokat?

Még az adminok se?

2011. máj. 29. 08:39

Szia, így van, bár egyelőre sajnálatosan kevés férfi gondolkodik úgy, hogy ezzel az apró és ambulánsan végezhető beavatkozással egy életre leveszi a Párja válláról a fogamzásgátlás gondját.


Le a kalappal Előttük!

2011. máj. 29. 08:36

Jó olvasni,hogy a férfiak is önként vállalkoznak ilyesmire,bár azért megvan ennek is a furcsasága.

Tisztelem és becsülöm azokat,akik kiállnak a szeretteik mellett minden területen.

2011. máj. 29. 08:31
Szia az biztos hogy Győrben meg tudod csináltatni, bár nem tudom ez mennyire számít közelnek.
71. szkury
2011. máj. 24. 08:30

sziasztok!

érdeklődnék nem tud vki ajánlani egy klinikát veszprém megyében vagy a közelében ahol végeznek ilyet.

70. 099c0bed40 (válaszként erre: 69. - Pbubus)
2010. nov. 8. 20:04

Szia, sokan nyilatkoznak Hozzád hasonlóan , miután túlestek rajta....

Minden jót: Eszter

69. pbubus (válaszként erre: 68. - 099c0bed40)
2010. nov. 8. 09:46

Persze, megvárom a biztos időszakot.


Jobb lett volna hamarabb így gondolkodnom, csak nem tudtam hogy ez ilyen egyszerű és gyors.

68. 099c0bed40 (válaszként erre: 67. - Pbubus)
2010. okt. 28. 15:40

Örülök hogy minden rendben van Veled.

A felhőtlen és felszabadult szexről meg csak annyit hogy hamarosan eljön annak is az ideje!

Arra azért nagyon figyelj hogy kivárd az egymás után két( vagy három) teljesen spermiummentes eredményt, és ragaszkodj ahhoz hogy erről kapj írásos megerősítést is, csak utána csapj bátran a húrok közé!!!!!


Bár több férfi gondolkodna így, mint ahogy Te teszed!

67. pbubus (válaszként erre: 66. - 099c0bed40)
2010. okt. 28. 13:30

Köszönöm szépen!


Csak a tájékozatlanságom tehet róla, hogy nem csináltattam meg már sokkal korábban. Nekem jobb lett volna. A tünetek már csak a gyógyuló sebek viszketésére korlátozódnak, a doktornő is mindent rendben talált a kontrollon. Még nehezen fogom fel hogy hamarosan eljön a felhőtlen szex ideje.

66. 099c0bed40 (válaszként erre: 65. - Pbubus)
2010. okt. 27. 17:44

Szia minden elismerésem hogy Férfi létedre átvállaltad a fogamzásgátlást!

Gyors és komplikációmentes gyógyulást kívánok: Eszter

65. pbubus
2010. okt. 27. 15:42

Üdvözlet!


Egy hete volt a vasectomia műtétem. az egyik oldalon 5 perc alatt végzett a doktornő, viszont a másikon csak 4. próbálkozásra találta meg a vezetéket, így most 5 db fél centis varrásom van. Így is végzett 3/4 óra alatt, nem fájt és nagyon örülök hogy végre megtörtént. Most már csak ki kell várni a hatást.

64. 099c0bed40 (válaszként erre: 62. - 145c12406b)
2010. szept. 26. 00:13

Szia!


Remélem nem a heregolyókra( amikről én írtam), hanem a herezacskóra gondolsz a színt illetve a sérülést illetően, az normális esetben bőr színű, vagy annál egy kicsit pigmentáltabb, kb.olyan mint nőknél a mellbimbó színe.

meleg víz után lehet más színű egy darabig, ha utána visszanyeri az eredeti színét, az nem kóros.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook