Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség, gyerekeim vannak! fórum

Segítség, gyerekeim vannak! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2009. febr. 21. 16:04
Akkor azért "tri"mama? :)
2009. febr. 21. 15:34
Nekem három nagy fiam van.
52. Dorka29 (válaszként erre: 51. - D0b7178f40)
2009. febr. 21. 15:31

Ahhoz is kell érzék, hogy tudd, mikor jártok mindketten jobban, ha inkább nem szólsz.



Régen "ami a szívemen, az a számon" típus voltam, mostanra már sokat "finomodtam".:)

51. d0b7178f40 (válaszként erre: 44. - Csillumilu)
2009. febr. 21. 10:41

Csak az volt a baj,hogy a nő már előtte is ilyen volt és nem hallgatta meg a másikat és elvonult.mert ha egy vita értelmetlen én is ezt teszem.De ha van okos érv akkor igen is meg kell hallgatni a másikat.Volt nálunk is olyan nap amikor a párom apukáját temették,hogy a párom az álló fába is belekötött.És én a vita helyett annyi mondtam neki,hogy most fejezzük be mielőtt olyat mondok,hogy még én is megbánom.És hátatfordítva ottahgytam.

és nem tetszett neki.Nekem sem az értelmetlen kötözködése.

Néha én is ki tudnék szaladni a világból.

bátran be vállalnak 3-4-5 gyereket ezek az angolok.Bár talán több mindenük van mint nekünk anyagilag.Mert nálunk már lassan a középrétegben luxus lessz a gyerek.

na főzök gombáshusit.

pápá

50. Dorka29 (válaszként erre: 48. - Promama)
2009. febr. 20. 22:39
Jó éjt!
49. Dorka29 (válaszként erre: 47. - Promama)
2009. febr. 20. 22:39

Nálunk is részben az önnállósodás az oka, de Ő -eddig még- nem vágja magát a földhöz, illetve a mostani trend:) az, hogy topog ezerrel, leginább egy elefántcsorda vonulásához hasonlítható. El tudom képzelni, mit gondolhat az alsószomszéd...


Blanka nem hagyja, hogy segítsünk, még akkor sem, ha nem sikerül neki valami.. viszont egyre idegesebb lesz, ettől persze még kevésbé sikerül, aztán a végén már csak topog és ordít..


A másik fő ok meg a korlátozás. Ez talán még nehezebb.

2009. febr. 20. 22:37

sziasztok!

mára ennyi,holnap megint hosszú nap lesz,jó éjt!

47. Promama (válaszként erre: 46. - Dorka29)
2009. febr. 20. 22:33

Zalánnál a hiszti főleg a nagy önállóságából fakad,annyira akarja egyedül,de még nem mindenre képes-megmutatom neki,de ha nem sikerül,dühbe jön és földhöz vágja magát.Ekkor próbálok segíteni,ahogy hagyja:)

szemfogak?:)hogy is érted?:)

46. Dorka29 (válaszként erre: 39. - Promama)
2009. febr. 20. 22:25

Igen! Nagyon sok érzés kavarog az emberben, sokszor nem dönt logikusan, mert érzelmileg is "benne van" a dolgokban.


Én is így csinálom a lányomnál, hacsak lehet, választásai lehetőséget adok (még ha csak látszólagos is a végeredmény szempontjából), sokkal szívesebben csinálja meg a dolgokat.

Bár mostanában megint egy igen hisztis periódusával jutalmaz bennünket.. (Merem remélni, hogy ez még nem a dackorszak, csak a szemfogak.:)

45. Dorka29 (válaszként erre: 43. - Csillumilu)
2009. febr. 20. 22:21

Nem azért írtam, mert úgy éreztem, hogy engem bírálsz, csak példaképpen írtam.


Egyetértek, ha nem követünk el hibát, nem lenne miből tanulnunk.


(Legaláb valamire foghatjuk.;)

44. csillumilu (válaszként erre: 36. - D0b7178f40)
2009. febr. 20. 22:19
Ja az nem volt semmi!Nem tudom én hogy viselném ha a saját házamban így belém másznának.... :-)
43. csillumilu (válaszként erre: 33. - Dorka29)
2009. febr. 20. 22:14

Bocsi,én tényleg nem bírálok senkit....

Hiszen én sem vagyok tökéletes-sőt,látom és tudom mik a gyengéim/hibáim és még így is van,hogy mégis megteszem.Gyenge az akaratom.De ha sose követünk el hibákat,nem is tanulunk belőle.

2009. febr. 20. 22:07
Én tegnap láttam először, annak is csak a végét. Ma megint lemaradtam róla, de jövőhéten megakarom nézni. Kíváncsi vagyok rá énis ;)
41. Mandula71 (válaszként erre: 38. - Dorka29)
2009. febr. 20. 21:59

Hát a dadák nevét én sem tudom, cssak ezt az egyet: DEB:DDD

A többi dadát nem láttam, illetve még egyet igen. "Csupán" a cumit és a csőrös itatópoharat kellett elvenni a 3 éves kisfiútól és a 4 éves kilánytól... Nem volt nagy szám...

40. Mandula71 (válaszként erre: 37. - Dorka29)
2009. febr. 20. 21:56
A második nap reggelén levettéka kislányról a pelenkát, megkapta a dadabugyit. (Mintás, kedves kis bugyi, dada felirattal.) Megbeszélték, hogy a dadát nem szabad lepisilni. Utána a dadus megmutatta a kislánynak, hogy ha pisilnie kell, akkor táncoljon (összecsukott láb és közben valami olyasmit énekel, hogy "pisilni kell"). Ez persze nagyon mókásan néz ki, amikor egy felnőtt előadja:)
2009. febr. 20. 21:55
leginkább a gyerek reakciója szembeötlő,mikor végre leküzdöd azt a rossz érzést,hogy egy-egy keményebb hang miatt a gyereked boldogtalan lesz és mégis határozott irányítóként lépsz fel,megdöbbentő a változás-a gyerek boldogan! rohan szót fogadni:)de tényleg:a gyere ide légyszives kis fiam felöltözni -könyörgés-egy bő fél óra,viszont.Most ide jössz és felöltözünk-határozottan,azonnali eredmény:)Ám vannak helyzetek,mikor lehet kompromisszumot kötni ezáltal felajánlani neki a választás lehetőségét,pl:azt akarod fürödjön,ekkor nem adsz határozott utasítást,hanem kádban szeretnél pancsolni vagy zuhanyozni. A nem akarok fürödni-visitás abbamarad és a gyerek dönt,a végeredmény pedig a megfürdött gyerek:))
38. Dorka29 (válaszként erre: 36. - D0b7178f40)
2009. febr. 20. 21:54

Tényleg olyan, mint egy smasszer.:)))



Nekem az a fiatal dada nem jön be, abban a gyémántos részben is ő volt. Nekem úgy tűnt, hogy azon kívül, hogy a szemeit forgatta, nem csinált semmit. Nem tudom (még:) a dadák nevét.

37. Dorka29 (válaszként erre: 31. - Vikasz)
2009. febr. 20. 21:53
Nem láttam ezt a részt, csak a bemutatót. Leírnád, hogy mi volt a lényege a táncnak meg a dadabugyinak?
36. d0b7178f40 (válaszként erre: 28. - Csillumilu)
2009. febr. 20. 21:52
Éljen nekem is a Deb dada legkedvesebb.Olyan smasszer hatása van de egy aranyszívű ember.Ma a csajt rendesen a helyére rántotta.pedig hogy el akart iszkolni a gondok elől.
35. Dorka29 (válaszként erre: 32. - Mandula71)
2009. febr. 20. 21:52

Igen, ez nehéz.



Kár, hogy nem követik tovább a sorsukat, hacsak néhány perc erejéig is, de bemutathatnák, hogy hogyan élnek mondjuk egy-két-hat hónap múlva.

34. Mandula71 (válaszként erre: 31. - Vikasz)
2009. febr. 20. 21:52
Igen:DDD És nagyon eredményes. A legjobban az tetszett, hogy a dada már azért is jutalmazta a kislányt, mert megpróbálta. Anyukánál órákig ült szerencsétlen gyerek a klotyón, a dada elhitte a gyereknek, hogy most nem kell pisilnie, de megjutalmazta a próbálkozásért. És szerintem itt a kulcsszó, hinni és bízni kell a gyerekben!
33. Dorka29 (válaszként erre: 28. - Csillumilu)
2009. febr. 20. 21:49

Habár a saját lányommal még "csak" 20 hónapnyi tapasztalatom van, de már most elmondhatom, hogy többször döntöttem úgy kritikus:) helyzetben, amit ma már máshogy tennék. NEm érzem úgy, hogy ezmiatt bukott szülő lennék.

Egyáltlaán ez a kifejezés nagyon feszélyez, mivel elkerülhetetlen a röpke minimum 18 év alatt, hogy sokszor rosszul jön ki az ember egy nevelési szituból. Attól még nem rossz szülő, csak egy tapasztalattal gazdagabb lett.:) Persze ez csak akkor érvényes, ha képes arra, hogy belássa, tévedett, máshogy kellett volna.



Gyémántos rész: Persze így elmesélve tényleg leginkább ezt a következtetést lehet levonni, amit írtál. Az az apuka rendkívül elutasító és durva volt, de nemcsak a dadával, hanem a feleségével is, ezért nagyon drámai, minen átmenet nélkülinek éreztem a műsor végét.

32. Mandula71 (válaszként erre: 28. - Csillumilu)
2009. febr. 20. 21:49

Azért valljuk be, először szinte mindenki magán kívül keresi a hibát...Ha már minden külső tényezőt kizársz, akkor kezdesz esetleg gondolkozni azon, hogy te mit rontottál el? Tudod, mások hibáját sokkal egyszerűbb észrevenni, mint a magunkét:)

Az engem is érdekelne, hogy a dada távozása után mondjuk egy hónappal mi a helyzet a családdal? De szerintem ez az adott családtól (Azaza a szülőktől) függ, ha megmaradnak azon az úton, amit a dada mutatott nekik, akkor nem lesz nagy gond.

31. vikasz (válaszként erre: 23. - Mandula71)
2009. febr. 20. 21:45
Az tényleg nagyon jó volt:) meg a pisitánc:))
30. Dorka29 (válaszként erre: 20. - E82aa6962b)
2009. febr. 20. 21:42

Amit az elején írtál, azzal egyetértek, viszont talán szándékosan fogalmaztál így, de a következtetésed (hogy milyen felnőtt lesz) kissé sarkallatos.


Számtalan példát találni arra, amikor az osztálytalálkozón kiderül, hogy a folyton visszabeszélő, évismétlő gyerekből lett az egyik legsikeresebb felnőtt a csoportból.:)

29. Promama (válaszként erre: 28. - Csillumilu)
2009. febr. 20. 21:42
igen-a magadba nézés is helyén való,mivel sokszor csak belemagyarázunk a helyzetbe valamit,mint pl én sokkáig nem akartam kiadni a kezemből a picit,mert volt ezzel kapcsolatos rossz élményem,ezáltal viszont azt értem el,amit már leírtam,hogy csak én vagyok jó:)tudni kell kicsit kívülről objektíven kezelni a kérdést és hiába lát szépet és jót otthon,ahol nincs hangos szó se,mégis sok mindent hazahoz a bölcsiből:köpködés,verekedés-amit kezelni kell
2009. febr. 20. 21:38

Szia,én vagy délelőtt vagy este nézem,mikor hogy engedi a 3,5 hónapos fiam.Nem tudom-olyan furcsa,hogy mindenkinek a gyerekekkel van a gondja-holott csak magába kellene nézni.Ugyanis egy gyerek csak azt és úgy csinálja,ahogy otthon látja!

Remélem mi sose kerülünk ilyen helyzetbe,mert akkor megbuktunk,mint szülők.Én arra lennék kíváncsi,hogy ha elmegy a dada,eltelik 1-2-3 hét,mi a helyzet?Marad a változott változat,vagy minden visszaáll és kezdődik elölről?

A gyémántos rész kimaradt,de most én lennék naiv?!Miért ne lehetne megbánó az a férj,aki ajándékot ad?Bár én is azt szoktam mondani a férjemnek,ha néha hoz valami meglepit : mi van bűnöd van?! :-)

Amúgy meg a kedvencem a DEB dada,a mogorva külső alatt érző szíve van és szerintem ő ért legjobban a szeretve rávezetéshez.

27. Promama (válaszként erre: 24. - Vikasz)
2009. febr. 20. 21:37
igen,ez is jó:)én mondjuk mindig leguggolok,ha beszélek vele,hogy ne "föntről osszam az észt":)
26. correct (válaszként erre: 20. - E82aa6962b)
2009. febr. 20. 21:36
Egyetértek Veled!
25. Promama (válaszként erre: 19. - Dorka29)
2009. febr. 20. 21:36
nekem a legnagyobb tanulság az volt,mikor a műsorban a dada azt mondta,hogy az apát is hagyni kell szóhoz jutni.Lassan a végelgyengülés szélén álltam,mert a kicsit szopiztatom,majd rohanok a másikhoz-mivel mind a kettő engem akar-legalábbis így gondoltam:))mióta azonban megosztozunk a párommal,azóta nem vagyok olyan kimerült:)bár néha visít a nagy,meg mondja,hogy anyukám,de azért mert túlságosan rámkapott,de ez pár napig tartott-mostmár jó az "apamese":))
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook