Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség, gyerekeim vannak! fórum

Segítség, gyerekeim vannak! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
144. lmoncsi
2009. márc. 13. 15:06
Sziasztok.De örülök ennek a topiknak!Én is néztem nemrégiben a műsort,de most kicsit hanyagolom ,mert úgy vettem észre,hogy sok rosszat onnan tanul a 20 hós kisfiam ,mivel kénytelenek vagyunk együtt nézni.Ahogy a gyerekek követelőznek,meg verekednek ,kiabálnak,mintha vételezné,később visszajátsza.De amúgy a műsor nagyon jó,rengeteg jó ötletet adnak benne.
143. Dorka29 (válaszként erre: 140. - Pingumaci)
2009. márc. 10. 20:43

Szia pingumaci!


Jó hallani,hogy akkor megoldódni látszik a lányod problémája.

142. Dorka29 (válaszként erre: 141. - Szoszilvi81)
2009. márc. 10. 20:42

A mait sajnos én sem, csak a tegnapit.


Ez volt az, amikor az apa mindenféle agyament dolgot művelt és veszélyeztette a gyerekeket: Sisak nélkül gokart, tűzgyújtást halálra dícsért, stb.

2009. márc. 10. 18:48
A mai részt nem láttam . Mi volt ma?
2009. márc. 10. 18:37

Sziasztok.

Én is nagyon örülök ennek a műsornak,bár nem rég kezdtem el Én is nézni.Sajnos még fórumot is nyitottam a Lányommal kapcsolatban,hogy segítsetek,mert annyira lehetetlen volt a helyzetünk :( Ő is nagyon sok durvaságot megengedett magának: csipked,harap,verekszik...Pedig még csak 3éves.Igaz,hogy nem hasonlítható össze más gyermekekkel,mert beteg.Ha valakinek van kedve és ideje bele olvashat,mert nálunk is voltak abszurd dolgok,melyek nagyon hihetetlennek tűnhetnek,de megtörténtek :( Mi nem dadust hívtunk,hanem pszichológus segítségét kértük.Írt egy jellemzést a Lányomról,mi szerint hiperaktív tulajdonságokat mutat,ami kezelhető.Néhány tanács és hónap elteltével sem javult a helyzetünk,sőt..Pl: Ez a lefogni és leülni vele,míg meg nem nyugszik..Hát nálunk is így alakult,mint a ma délutáni részben.Lányom megvadult és harapni kezdett és hátravágta magát,hogy az orrom majd eltört.Közben folyamatosan rúgta szét a lábam.

(Nem működött,pedig szakember tanácsolta.)

Majd gyermekpszichiáter vizsgálta és felírt számunkra egy bizonyos Haloperidol cseppet,mely egy nyugtató szer :( Teljesen kétségbe voltam esve,de már most így utólag bánom,hogy nem mertem beadni neki.Most sokkal kiegyensúlyozottabb és nincsenek szélsőséges dühkitörései,melyeket nem lehetett semmilyen módszerrel csillapítani.Az igaz,hogy nem múlt el a huncutsága és akaratos,makacs viselkedése,de már jobban irányítható :D

Továbbra is fogom nézni,mert gyakorlatiassá tesz és határozottságra nevel ez a következetes viselkedésre való nevelés!

Minden jót,legyen szép napotok: és hisztimentes :DDD

139. Dorka29 (válaszként erre: 136. - Mandula71)
2009. márc. 7. 14:57

Ja, én is visszakerestem, nem fejből írtam:), de arra nem emlékeztem, hogy Te írtad.


Nem láttam azt a részt, és a leírás alapján elég durvának tűnt.

138. Nikice
2009. márc. 7. 13:09
Nem tudom, hogy ezekben a családokban miután elment a dada, és végetért a "háromnapos csoda", miként működnek a dolgok a továbbiakban. Az lenne a jó, ha minden rendbejönne, de a tegnapi férjből nem nézem ki, hogy hosszútávon együttműködő lesz :S Majd megunja a lelkem, és majd megint eljár gitározgatni... brrrrr
137. Mandula71 (válaszként erre: 135. - Nikice)
2009. márc. 6. 23:00

Nos, a kislány anyukával sem volt sokkal jobb helyzetben. Igaz, hogy nem ő etette meg a picit, de a tápszert neki kellett elkészíteni...Nem egy 8 éves gyerek feladata lenne, hogy a házimunkák nagy részét ő csinálja, pláne nem, hogy a kisebb testvéreket ellássa.

Mondjuk ma pont nem jutalmazott a dada, hanem csak kiosztották a feladatokat. Az egyik kislány természetesen fellázadt, nem volt hajlandó elvégezni, így büntetést kapott. Később végül megbeszélték az anyukával, hogy mi történt, miért kapta a büntetést.

Én ebben az esetben is inkább a jutalmazást választottam volna. Sőt, talán nem kiosztottam volna a feladatokat, hanem megkérdeztem volna a gyerekeket, hogy ki melyik feladatot csinálná meg? Ezzel talán jobban motiválhatók. Nem csináltam volna ekkora ügyet abból, hogy a gyerek nem halandó elvégezni a kiszabott feladatot, mivel jutalmazásos rendszert alkalmaznék, így az el nem végzett feladatért visszavettem volna egy jutalmat büntetésből. Hatásossabbnak tartom. Nem hiszem, hoyg hosszú távon egy ilyen korú (kb. 5-6 éves) gyereknél működik az, hogy 10 percig maradjon egyedül a szobájában és gondolkozzon, majd beszélgetünk... A beszélgetés fontos rész, de nem így. Bár tény, hogy a filmen bevált:)

136. Mandula71 (válaszként erre: 134. - Dorka29)
2009. márc. 6. 22:53

Visszakerestem, mert már fogalmam sincs, hogy miről írtam akkor:)

Igazából az sem volt extrém eset szerintem. Nyilván nem normális, hogy a kisfiú késsel a kezében rohangál, de ha láttad a másort, akkor azt is láttad, hogy ez a gyereknél tulajdonképpen figyelemfelhívás volt. Nem foglalkoztak vele sem igazán. Mivel apuka mindent rájuk hagyott, anyuka nem bírt a gyerekekkel. Csak egy példa abból a műsorból: ha jól emlékszem a kisfiú bepakolt a mosogatógépbe. Anyuka mondta, hogy ezért egy süti jár (sütiket kellett gyűjteniük), apuka azonnal kontrázott, hogy ezért kettő jár, mert nehéz volt a feladat... Nos, lehetnek eltérő véleményen, a dada is ezt mondta, de azt nem szabad a gyerek előtt megbeszélni. Ha anyuka már kimondta, hogy egy jár, akkor apuka ezt nem másíthatja meg. Azzal pont azt mutatta a kisfiának, hogy az anya szava semmit nem ér.

135. Nikice
2009. márc. 6. 22:45

Ma nagyon megsajnáltam a nyolcéves kislányt, akinek odanyomta az apja a pici babát, hogy etesse, mert gitározhatnékja támadt.


Tegnap a kisfiút, aki azért állt büntibe, mert apa kitalálta, hogy akkor most ő tévézik.

Hát összeszorul a szívem ezek láttán.


És akkor amit nem is látunk.. nem ezeknél a családoknál... sok gyermek van kitéve a felnőttek ostobaságainak. :(

134. Dorka29 (válaszként erre: 133. - Mandula71)
2009. márc. 6. 21:04

A 23 gyereken kívül nekem még azért az is elég extrém volt, amiről pont Te írtál a 86. hozzászólásban.


Amúgy egyetértek, tényleg elég jellemző, hogy az Apák nem veszik ki a részüket megfelelően a gyermekek ellátásából.


Ezt a tegnapi dadát (talán Yvonne, vagy vmi hasonló neve volt) eddig én is csak egyszer láttam, Ő volt az, akiről korábban már írtam (amikor Apuka egy gyémántgyűrűvel lekenyerezte Anyukát-legalábbis szerintem), de ott elég tehetetlennek tűnt nekem. A mostani adásban hatékony volt.


Tényleg, Stellát eddig én is csak büntetni láttam, igaz, csak nagyon kevés részt sikerült megnéznem.

133. Mandula71 (válaszként erre: 132. - Dorka29)
2009. márc. 6. 16:27

Szerintem a többi eset sem igazán extrém.(A 23 gyerek persze extrém:D) Sajna az életben is sokszor van az, amit ezekben a filmekben látunk. Az adásokban sokszor előjön, hogy az apukák több mindent ráhagynak a gyerekekre, nyugudtan nézik a Tv-t, miközben anyuka megpróbálja nevelni a kicsiket, dolgozik, főz, mos, takarít, stb. És ez szerintem sok helyen valós. Apukát csak az zavarja, ha nem tud Tv-zni:(((


A tegnapi adásban szereplő dadát most láttam először. Nekem szimpatikus volt, hogy ő ugyanúgy, mint Deb, jutalmaz. Stella dadánál pont az nem tetszik (bár lehet, hogy azokbvan az esetekben az kellett), hogy ő elsősorban büntet sarokba állítással, leültetéssel, stb. A másik két dada pedig a jutalomra, a sikerélményre helyezi a hangsúlyt.

132. Dorka29
2009. márc. 6. 14:29

A tegnap délutáni adást végre meg tudtam nézni.


Most nem egy extrém esetet mutattak be. 3 gyerekes család, a legidősebb kb. 5 év körüli fiú, meg két ikerhúg, kb. 3 évesek.


A szülők csak kiabálással próbálták meg fegyelmezni őket, még hallgatni is rossz volt...

Mindenért a nagyobb fiút okolták, aki már annyira tartott a szülőktől, hogy amikor azt mondták neki, hogy este nem jöhet ki a szobájából, akkor kínjába egy dobozba pisilt, amit a szekrénybe rejtett.. Aztán a hülye anyja még a gyerekkel kezdett ordítani. Nagyon megsajnáltam ezt a kisfiút, olyan aranyos volt. Nem csoda, hogy hazudozni kényszerült, ilyen szülői hozzáállás mellett.

Apa meg a 4. gyerek a családban..

131. mimmo33
2009. márc. 6. 14:16

Én is nézem a műsort, és próbálokötleteket gyűjteni!Szerintem nagyon jó!

Nem hiszem, hogy túl lennének lihegve az epizódok...Főleg a gyerekek miatt nem

2009. márc. 5. 20:45

Nagyon tetszik a műsor, biztos részben sarkítják a műsornézettsége miatt.

Egyet értek azzal, hogy a gyerekek a szülőket másolják. sok idegesítő tulajdonságunkat láthatunk meg a gyerekeinkben, csak ugye ők a játékokon keresztül mutatják be.

Gyakran voltam -néha most is- türelmetlen, nekem segít abban, hogy nyugodtabb legyek, végig gondoljam, és már nem zeng tőlem a ház. :P

A gyerekek is nyugodtabbak lettek ;)

Bár a kicsire ez nem mindig érvényes, de igyekszem higgadtabban kezelni.

129. Gummy
2009. márc. 5. 17:58

Én is szoktam mályvacukrot pirítani, de nem edénybe. Feltűzdelek egy pár mályvacukrot egy hurkapálcikára, nyáron kinn az udvaron pirítjuk amikor szalonnázunk, télen meg a gáz felett szoktam pirítani. Ugyanúgy kell, mintha szalonna lenne, csak nem kell csepegtetni :)

Kívül megkeményedik ropogósra, belül meg puha lesz. Nagyon állati.

128. Nikice (válaszként erre: 127. - Akira001)
2009. márc. 5. 11:47
nemtom, háttal ülök neki,csak hallgatom, közben dolgozgatok :)csak valami mályvacukit emlegettek ...
127. Akira001 (válaszként erre: 126. - Nikice)
2009. márc. 5. 11:41
Ilyen undorító lenne az olvadt mályvacukor?? :O
126. Nikice (válaszként erre: 125. - Akira001)
2009. márc. 5. 11:27
mályvacukor?
2009. márc. 5. 11:23
Ki tudja mi az a trutyi amit az anya csemege gyanánt csinált?
124. Akira001 (válaszként erre: 116. - Nikice)
2009. márc. 5. 11:22
Nekem Debby, akinek 22 év tapasztalat van már a háta mögött. Igyekszem minden nap megnézni, bár sajnos nem mindig sikerül. Én is nagyon sokat tanultam már a műsorból. Pl. bevezettük mi is a cetli rendszert. És azóta sokkal szófogadóbb, mert nem szeretné elveszíteni őket, csak gyűjteni. :D
123. Nikice (válaszként erre: 121. - 6ee0ffb012)
2009. márc. 5. 11:21

ühüm! :)

Nekem is, bár tény, hogy szinte csak őt láttam eddig. Vagy pont azokat a részeket fogtam ki, vagy őt sűrűbben küldik.

122. diegóóó (válaszként erre: 113. - Nikice)
2009. márc. 5. 11:16
Én is nézem!:)
121. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 116. - Nikice)
2009. márc. 5. 11:16
Egyértelműen,Deb! :))
120. Sheckler (válaszként erre: 117. - Lilimia)
2009. márc. 5. 11:16
Én is szoktam nézni, mert lehet tanulni belőle. Teljes mértékben egyet értek. A gyerek, a szülő hibájából nevelődik félre. Mindin gyerek olyan hogy keresi a határait, hogy meddig mehet el a felnőttnél, és ha hagyják neki akkor később a fejükre nő. És akkor meg már nem tudnak vele mit kezdenki. És akkor jön egy idegen, aki tisztán látja, hogy anyuciék hol és mit rontottak el. De a legjobb amikor a szülő -aki odahívja a dadát, hogy segítsen- nem együttműködő és nem látja be a hibáit.
2009. márc. 5. 11:05
Én szeretem nézni.Ellesek belőle hasznos dolgokat is, illetve megnyugtat, ha ugyanazt látom, ahogyan én is próbálok megoldani egy-egy problémásabb helyzetet.
118. c62e5b7d24 (válaszként erre: 114. - Gummy)
2009. márc. 5. 11:03
Hi-hi a védőnénink szerint a Hajni két fiún is túltesz, de ezekhez a kisklambókhoz képest angyalka
117. lilimia
2009. márc. 5. 11:03
Ez a műsor remekül bemutatja hogya eredendően rossz gyermek nincs, csak rossz szülő, aki félreneveli a gyermekét.
116. Nikice
2009. márc. 5. 11:02
Nektek ki a kedvenc dadusotok?
115. Mókicaaaa (válaszként erre: 113. - Nikice)
2009. márc. 5. 10:57
Nah mindjárt belenézek...
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook