Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség, gyerekeim vannak! fórum

Segítség, gyerekeim vannak! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
174. drnéni
2009. márc. 20. 14:05
Nekem az eddigi legdurvább a tegnapi rész volt, amiben az apuka mást se csinált, mint dolgozott. Hajnalban elment, este hazajött, de otthon is elment telefonálgatni, ha a 3 gyereke sírva kérte, hogy játsszon velük, hozzájuk se szólva kilökte őket az ajtón. Az anya persze totál ki volt borulva, a könnyeivel küszködve mondta a férjének, hogy szüksége van 5 percre egyedül, figyeljen addig a gyerekekre. mire apuka "kibírod még, majd vacsora után pihenj", majd elment a hálóba és végigdöglött az ágyon. Na, ha az én férjem lett volna, már nem élne!
173. Dorka29 (válaszként erre: 171. - Drnéni)
2009. márc. 20. 14:05

Ez érdekes, pont az ellenkezőjét gondoltam a műsor miatt, de ezek szerint akkor nekik ezek még szélsőségesebbek, mint amit mi gondolunk.:)


Azt meg el nem tudom képzelni, hogy egy 5 évest, hogy vesznek rá, hogy babakocsiba üljön. Én a 22 hónapos lányomat is csak ritkán tudom beletenni, ha tényleg nagyon muszáj és sokat kell mennünk, akkor is egy kis sírás árán.

172. Dorka29 (válaszként erre: 169. - Nikice)
2009. márc. 20. 14:02

Azért ez már elég szélsőséges..


Ez már sokkal inkább a gyermekvédelmisekre tartozik, mint a dadákra.

171. drnéni (válaszként erre: 167. - Dorka29)
2009. márc. 20. 14:01
Bár nekem személyes tapasztalatom nincs, de Bombera Krisztina egy írásában olvastam, hogy az USA-ban éppen hogy a nagy jólneveltség az elvárás, nem nagyon nézik el a gyereknek még azt sem, ami számunkra természetes (pl. hogy szaladgál a boltban vagy az éttereben, utcán kiabál, stb.). Inkább beültetik még az 5 évest is a babakocsiba, nehogy figyelemfelkeltően viselkedjen. A műsorban bemutatottak inkább kirívó esetek lehetnek.
170. drnéni (válaszként erre: 161. - Fragolka21)
2009. márc. 20. 13:58
Börtönőr volt, és csak nevelőapuka. Aztán mégis ő törődött többet a gyerekekkel.
169. Nikice (válaszként erre: 168. - Dorka29)
2009. márc. 20. 09:58

Ízelítőül:


a házban egy malac is élt e két kislány mellett, sokszor a lányok a malactápot rágcsálták, az éccsanya meg állandóan szórta minden felé a tápot, és közben hajtogatta, hoyg "Miki(Magyarosan :) ) , ül!". Dobott a kanapéra, ahol ettek, malacka kétlábra, és onnan csámcsogta le. Sosem ettek asztalnál, néha a lányok a macskaitatóból ittak, lefetyeltek, a wc-be dobálták a játékaikat, amikről jóízűen lenyalogatták a vizet, belenyúlt a pici a pelusba, és apa kedvesen megkérdezte, "Mi ez mogyorókrém? Nem hiszem.." Brrrr....

És ezek után a lelekemnek szörnyen esett, mikor a dada kitessékelte a malacot, akivel az anya több időt töltött, mint a lányaival. Döbbenetes volt.

168. Dorka29 (válaszként erre: 165. - Nikice)
2009. márc. 19. 21:42
Csak nagyon kevés részt láttam, ez is kimaradt.
167. Dorka29 (válaszként erre: 164. - Nikice)
2009. márc. 19. 21:40

Igen, én is sok ellentmondást érzek az egészben.


Mert ha észreveszi egy szülő, hogy valami baj van, akkor azért csak megpróbálna valahogy változtatni magától is. Ha meg nem veszi észre, akkor minek hív oda valakit, ha meg már odahívja a dadát, miért nem fogadja el a szakmai tanácsait... stb,stb.



Biztos sokat számít az is, hogy amerikai családokról van szó, itt Mo-on, egy ilyen műsort nem nagyon tudnék elképzelni. Talán ott az az elfogadott, hogy hagyják, hogy a gyerek azt csinálhasson, amit csak akar, talán azt gondolják, hogy ez jó neki. Erről talán már volt is szó a topikban. Vagy csak nincs hozzá kedvük, idejük, türelmük, inkább tűrnek. Bár voltak elég agresszív szülők is.

2009. márc. 19. 21:39

Sziasztok! :)

Pár napja belefutottam én is ebbe a förmedvény műsorba és olyan érzésem volt,hogy az egész csak egy megrendezett dolog.

165. Nikice
2009. márc. 19. 21:38
Nálam a malacos rész csapta ki a biztosítékot! Szörnyen buta nő volt. Bamba mosollyal a képén csak hallgatott, mintha nem is értené, amit mondanak neki. Lehet nem "Mikit" kellett volna kirakni a házból, hanem őt. Hogy lehet ekkora mocsokban élni? Gusztustalan volt.
164. Nikice (válaszként erre: 162. - Dorka29)
2009. márc. 19. 21:34

Mindegyik végén elmondja az éppen "aktuális dada", hogy ez a legbelevalóbb család.


Szerintem a családok nagy részében nem tartós a változás. Ha egy idegennek kell megmondania, hogy az a gyerek,a melyik a pelenkájában turkál, az elhanyagolt, neveletlen, és erre még a szülők kerek szemmel csodálkoznak, ott ennyi idő alatt nem lehet nagy változásokat véghezvinni.

163. Nikice (válaszként erre: 161. - Fragolka21)
2009. márc. 19. 21:31
és hisztis volt...
162. Dorka29 (válaszként erre: 160. - Drnéni)
2009. márc. 19. 21:11

:))



Szerintem is nagyon kisarkítják. Mindig a hollywoodi filmek érzetét kelti bennem az, hogy 3/4 órán keresztül megy az "akció", aztán az utolsó 1/4 órában (vagy még ennyi sincs) meg kisüt a nap, a vihar elvonul, a gyerekek szófogadóak, a szülők türelmesek lesznek, a dadus pedig sírva búcsúzkodik.:)



Az egyik Apukában én is a páromra ismertem, de sajnos Ő nem látta a műsort.:(

2009. márc. 19. 16:57

Sziasztok!

Láttátok a tegnapi részt? Mióta nézem (kb. 10 napja) ez volt a legdurvább. Az anya (Michelle) egy hazug nő volt. Hazudott magának, a másoknak. Otthon volt egész nap ( én is itthon vagyok)és semmit sem akart kezdeni a gyerekeivel, és a tanácsokat sem fogadta meg. Totál igénytelen nő volt.

Egyébként jó egy műsor, és biztos sarkítják:-)

Ja például ők tipikusan nem jó körülmények közt éltek: faház, ha jól láttam, egy kocsi, és az apuka valamilyen egyenruhában ment dolgozni. Szóval az egész összkép olyan munkás családfélét mutatott. Gondolom, nem is a család anyagi helyzete a lényeg. Azért meg becsülöm őket, hogy egy ilyen helyzetben segítséget kérték.

160. drnéni
2009. márc. 19. 15:07

Nekem tetszik a műsor, bár nyilvánvalóan nagyon kisarkítják, esetleg meg is van hamisítva.

Az egyik apukában a férjem magára ismert, és azóta többet foglalkozik a kislányunkkal, miután hazajön. Már ezért érdemes volt nézni.

159. drnéni (válaszként erre: 146. - Lmoncsi)
2009. márc. 19. 15:02
Én attóltartok, hogy csak nekünk tűnnek olyan gazdagnak.
2009. márc. 19. 13:10

Szerintetek az a Nanny 911 könyv;amit osztogatnak,megjelenhetett itt is ?

Az nagyon durva volt,mikor a disznó a lakásban volt...nálunk a gyerek előtt egy kutya volt bent,de mióta megvan a picur azóta eszem ágában sincs beengedni!Sőt,már nem is úgy "dédelgetem" mint azelőtt.Az meg hogy káromkodnak a gyerekek-egyenesen mindent elárul a szülőkről!!!!

157. Dorka29 (válaszként erre: 156. - Munya)
2009. márc. 16. 13:54

Hát igen... valahonnét hallania kell ezeketa becéző szavakat.


A lányom 22 hónapos lesz maholnap és bizony, ha nagyon ritkán kicsúszik valami nem túl szép a számon (közelébe sincs az általad említettnek, de akkor is), na, azt is azonnal mondogatni kezdi.

Eddig, ha ez előfordult nem reagáltam le, mert azt remélem, talán akkor nem érzi olyan érdekesnek, de azóta még jobban figyelek, nehogy kiszaladjon egy "basszus", "fene vigye el" vagy efféle a számon.:)

156. Munya (válaszként erre: 155. - Nikice)
2009. márc. 16. 09:40

Tudom, hogy itt most nem csak a sorozatról van szó, de én mindig megdöbbenve nézem! Komolyan!!!

Azt is tudom, hogy a gyereket nem ütve kell nevelni (összesen 3 pofonra emlékszem anyámtól-apámtól egész eddigi életembe, azt utolsót 16 évesen kaptam, megjegyzem jogosan), de én néha akkorát csavarnék le azoknak a gyerekeknek!

Pláne mikor "dagadt kúrv@zta" az anyját a gyerek, akkor azt mondtam a páromnak, hogy tuti nem magától találja ki, biztos a jóédesapja szeretgeti ezzel az anyukáját!

155. Nikice (válaszként erre: 154. - Munya)
2009. márc. 14. 10:07
Teljesen egyetértek, nem sok következetességre vall, ha valaki a gyerek előtt áll le vitázni a párjával. Nálunk is van, hogy valamiben nem értünk egyet, de sosem a gyerkőc előtt beszéljük meg, mert akkor azt hiszi, ő is megkritizálhatja a szüleit ill. hajlamos kiválasztani a "kisebb rosszat" kettőnk döntése közül.
154. Munya
2009. márc. 13. 21:50

Sziasztok!


Nem tudom írtátok e már, de szerintem sokszor az a probléma, hogy a szülők egymástól eltérő módon akarnak "nevelni". És szerintem ez a baj!

Volt olyan rész, amikor anya csak egy sütik akart adni, dícséretként, de apa azért is kettőt, mert a mosogatás (ha jól emlékszem) megért annyit.

153. Dorka29 (válaszként erre: 152. - A714b8cd10)
2009. márc. 13. 21:37
Igen! De nem muszáj csak a műsorról beszélnünk. Ha van valakinek valamilyen problémája, vagy eszébe jutott valami használható nevelési módszer azt is kivesézhetjük ennek kapcsán.:)
2009. márc. 13. 21:19

Sziasztok!


Ez az a műsor ami a viasat 3 megy?:)Én is szoktam figyuzni!

151. pingumaci (válaszként erre: 147. - Dorka29)
2009. márc. 13. 21:19

Jújj :(((


Én is azt vettem észre Helgán,hogy mellém ül és csendben szedi az igét és val'szeg az ötleteket is :( Azt tudni kell,hogy Ő 2percig sem tud egy helyben ülni,de valahogy ez a műsor nagyon közel áll hozzá :D

150. pingumaci (válaszként erre: 143. - Dorka29)
2009. márc. 13. 21:11
Nagyon köszönöm a jókívánságod,aranyos vagy :D
149. Dorka29 (válaszként erre: 146. - Lmoncsi)
2009. márc. 13. 20:44

Láttam több olyan részt is, ahol egyáltalán nem tűntek gazdagnak, sőt.


Volt olyan hely, ahol a gyerekszobában a betonra tették le a 'habtapi' játszószőnyeget, amit nagyon furának találtam. Kötve hiszem, hogy takarításnál felszedegették, hogy a kis puzzle darabok alatt is tisztaság legyen..

148. Dorka29 (válaszként erre: 145. - Lmoncsi)
2009. márc. 13. 20:41
Nekem is van egy ilyen érzésem... minden csoda három napig, ugyebár. :(
147. Dorka29 (válaszként erre: 144. - Lmoncsi)
2009. márc. 13. 20:41

Azt hiszem, hogy korábban már írta én is ezt, ha nem, majd most.


Egyszer néztem a 21 hónapos lányommal a délelőtti ismétlést, ami egyben az utolsó alkalom is volt, mert a műsor közben sírni kezdett, amikor a gyerekek ütötték egymást, aztán az anyjukat. Majd a műsor után kaptam egy akkora taslit,hogy keresztbe álltak a szemeim...

146. lmoncsi
2009. márc. 13. 15:10
Meg azért elég furi ,hogy csak ilyen szupergazdag családokhoz mennek,vagy csak náluk van problémás gyerek?
145. lmoncsi
2009. márc. 13. 15:08
Jah és úgy vettem észre az apukáknál ez népbetegség,hogy nem veszik ki a részüket a gyereknevelésből,nem jön,hogy elhiggyem,hogy örökre megjavulnak,inkább csak addig tart mig a kamera veszi őket.Sajnos.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook