Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség, gyerekeim vannak! fórum

Segítség, gyerekeim vannak! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
84. Dorka29 (válaszként erre: 83. - Mandula71)
2009. márc. 4. 21:28
Egyetértek.
83. Mandula71 (válaszként erre: 81. - D0b7178f40)
2009. márc. 4. 21:26

Valóban nem könnyű egyedül és azt is megértem, hogy az apjuk halála miatt érzett keserűséget valahol-valahogy le kell vezetni. De véleményem szerint igen, amikor még élt az apuka akkor sem hallgattak az édesanyjukra, csak éppen nem volt túl nagy baj belőle, mert anyuci szólt apucinak, hogy tegyen rendet...Na és persze nyilván nem támadtak így az anyukára.

Alapból ezt ott lehet elrontani (szerintem), hogy az első egy-két alkalommal a másik szülő közbeavatkozik, nem hagyja, hogy egyedül oldják meg a problémákat. Na meg nem egyszer hallom, hogy másoktól, hogy amikor anyuka nem bír a gyerekkel (nem csinálja meg, amit kér, stb), akkor jön a fenyegetés: "Szólok apádnak!" Na ettől ki tudok akadni, felnőtt ember, oldja meg egyedül a problémát. Persze, meg lehet és meg is kell a másik szülővel beszélni, de véleményem szerint mindig a jelen lévő szülőnek kell megoldani a felmerülő problémát.

82. Dorka29 (válaszként erre: 80. - D0b7178f40)
2009. márc. 4. 21:19
Nem láttam az adást, de azt gondolom, hogy 23 gyermeket örökbe fogadni felelőtlenség. Nem is értem, hogyan engedhették meg nekik. Amerikában ezek nincs szabályozva, hogy mennyi gyermeket vehet egy család magához maximum???
81. d0b7178f40 (válaszként erre: 79. - Mandula71)
2009. márc. 4. 21:04
Hát igen.Nem olyan könnyű egyedül.mert azért ha családja van az embernek értem itt apa anya szerep akkor megoszlanak a feladatok.Jobb esetben.És nem mindent 1 személynek kell ellátnia.Mert itt ez volt.Csak azt nem értem,hogy mikor a gyerekek kicsik voltak és csak a mami volt akkor is csak az apjukra hallgattak?
80. d0b7178f40 (válaszként erre: 76. - Dorka29)
2009. márc. 4. 21:00
nem mind az övé volt.De még oroszországból is fogadtak örökbe.
2009. márc. 4. 16:12

Én is láttam a tegnapi részt. Őszintén szólva, bármennyire is segíteni akar ezeknek a fiúknak, akkor is sok a 23 gyerek, akik szinte mind sérültek. Egyiknek ez a baja, a másiknak az. Tisztelem a döntését, de szerintem ez így nem elfogadható állapot. Ebben az esetben az anyának azt kellett megmutatni, hogy a gyerekek a korukhoz, sérülésükhöz viszonyítva különböző mértékben, de képesek, tudnak és akarnak is segíteni. Nem kell és nem szabad, hogy minden munkát egyedül végezzen el.



A hétfői adást láttátok? Ott egy anyuka maradt egyedül két 8 év körüli gyermekkel, az apuka váratlan halála után. Mindkét gyerek nehéz eset volt, de a kislány dührohamában többször megütötte az anyját, ráncigálta,stb. Sajnáltam a ygereket, de ezt a viselkedést semmilyen körülmény nem menti. Számomra már a film elején kiderült, amit az anyuka később elmondott, hogy ebben a családban az apa volt a főnök. A halálával összeomlott a rendszer, az anya egyszerűen képtelen volt fegyelmezni. A gyerekek meg is mondták, hogy nem tisztelik az édesanyjukat és gyengének tartják. Kemény munka volt a mamának, hogy érvényesítse az akaratát.

2009. márc. 4. 16:02
Hát,ritka az ilyen ember-az már biztos
2009. márc. 4. 14:52

Nevelőszülőként nevelik a gyerekeket. Minden tiszteletem az övé, én néha két gyereket nehezen látok el, nemhogy 23-at.

Bevallom kicsit azért értetlenkedtem, mert minek vállalnak ennyi gyereket, persze értem én, de két ember (jobban mondva csak egy, hisz a férje is nyaktól lefelé le van bénulva) nem válthatja meg a világot.

Megemelem a kalapom előttük.

76. Dorka29 (válaszként erre: 75. - D0b7178f40)
2009. márc. 4. 14:34

Jesszusom! De nem mindet Ő szülte, ugye? Vagy több iker is volt közöttük.


Nem láttam, de ez már tényleg nagyon extrém.



Sajnos nem tudom nézni, mert a lányom ideges lesz ettől a műsortól, mivel sokat sikítoznak, kiabálnak benne. Nem érdekli a tévé (csak maga a készülék, hogy lehet kapcsolgatni), de ha én nézném nagy ritkán, az is zavarja.:)

2009. márc. 4. 14:24

Láttátok a tegnapi részt?Az durva volt,hogy a családban 23 gyerek volt akik mind valamilyen problémával küzdöttek.

Bár tisztességesen nevelték mindet de a csaj tényleg csak azt csinállta,hogy mindnek ugrált.És szegénynek magára sem jutott ideje.Páne így,hogy mozgássérült volt a párja is.Emelem kalapomat és minden elismerésem a hölgynek.mert ezt nem mindenki tudná végigxcsinállni.Biztosan volt már olyan,hogy elvonult sírni.Mert néha van az emberrel úgy,hogy úgy érzi teljeen elvesztette az uralmat a dolgok felett.

De az a nó egy erőteljes személy lehet.mert ha egészségesek lettek volna a gyerekek még akkor is sok a 23 nem így különböző problémákkal.

74. Dorka29 (válaszként erre: 73. - Csillumilu)
2009. márc. 3. 23:03
Menni fog, nyugi!:)
73. csillumilu (válaszként erre: 71. - Dorka29)
2009. febr. 27. 21:25

Szerintem is ez az egyik legjobban bevált módszer a műsorban is.szerintem ezt az unokaöcsémnél is használni kellene -bár nem maradna meg 6 percig :-)

Tiszta para vagyok,hogy hogy fogom tudni majd helyesen nevelni a fiam...rossz példa,de van egy kutyám,és azt is teljesen elkényeztettem,nem hallgat rám...bezzeg a férjemre!

Majd megkapom,hogy ez a te nevelésed..én is mindig ezzel szekírozom a bátyám :-)

2009. febr. 27. 14:14

A tegnapi résztnagyjából láttam, megint a Deb dada volt a soros.

1 6 éves nagyfiú meg 4 5 éves ikergyerek (3 lány, 1 fiú, ha minden igaz).


Az apuka nagyon könnyen alkalmazkodott az új helyzethez, viszont az anya... Számomra érthetetlen, hogyha már odahívtak magukhoz valakit, aki elvileg segíteni tud, akkor miért ilyen ellenségesek vele.. Azt az anyát én már kilógattam volna az ablakon. Egyfolytában csípkelődött, provokálta a dadát, aki elég türelmes volt vele.


Még mindig nem tudom elképzelni, hogy mindez valóban egy hét alatt történik...

71. Dorka29 (válaszként erre: 70. - D0b7178f40)
2009. febr. 27. 14:10

Az én lányom is két éves lesz... nem könnyű ez az időszak, pedig még az igazi dackorszak visszavan javából.:)


Nagyon akaratos tud lenni, és újabban Ő is elkezdte, hogy ütöget, annak ellenére, hogy én nem szoktam. Most kell leszoktatni az elején, még "próbálkozom" a különféle módszerekkel, most azt próbáltam ki, amit ebben a műsorban is láttam, hogy leültetem a székre, ahol 2 perces büntetését kell töltenie. Természetesen magától nem marad a széken, ezért ott vagyok vele, közben beszélgetünk, magyarázom, hogy miért, stb. Még nagyon az elején vagyunk (konkrétan 2 ilyen alkalom volt), de úgy tűnik hatásos, ám a nem helyes viselkedéskor azonnal ki kell "venni" a szituációból, hogy értse, ezt most nem így kellett volna.

70. d0b7178f40 (válaszként erre: 69. - Csillumilu)
2009. febr. 27. 14:02
hát vannak durva dolgok benne.Meg mi az,hogy egy gyerek megveri ennyiidősen a szüleit meg leköpködi.Tényleg nem voltak szerintem soha fegyelmezve.Az én gyerekm is elkezdte az innivalóját kiköpködni.Eleinte szépne mondtam neki (2 éves lessz),hogy nem szabad meg a butagyerekek csinállják ezt.aztán csinállta és kapott egy kisebb pofont ésrte.Azóta elég ha szólok.Nem szeretem megütni de néha egy seggest elbír amikor már nem is tudja miért is hisztizik.meg nem is tudja mit akar.mert nem verve jó a gyerek de nem mindíg hatnak a szavak
69. csillumilu (válaszként erre: 68. - Dorka29)
2009. febr. 27. 11:09

Hát az elég durva volt!A szülők,az apa próbált fegyelmezni,de nem sok sikerrel.a dada meg odament a gyerkőchöz és lágy megértő hangon el kezdte mesélni neki az ő gyerekkorát,és kiderült,hogy a kissrác nem is olyan kemény dió.

Nekem mondjuk az a rémisztő,hogy hogy ütik vágják egymást a gyerekek.Anno mi is püföltük egymást,de nem ennyire!Pedig mi is 3 vagyunk tesók,egy öcsém és egy bátyám van.Pl.ahol az egyik kb 2 éves lehetett a legkisebb meg pár hónapos,aztán kilökte a székből!!!

68. Dorka29 (válaszként erre: 67. - Orsi23)
2009. febr. 25. 14:38
A "leköpős" részről lemaradtam. Hogyan reagálta le a dada és a szülők?
67. orsi23
2009. febr. 25. 11:01

Sziasztok!

Nekem ez az egyik kedvenc műsorom,kb 2 hete nézem,amíóta a házalakítást kicserélték erre délelőtt.Először sajnáltam,de most már örülök,mert szerintem nagyon jó ötleteket ad.Nekem 7 hónapos a kislányom és már most próbálok felkészülni az ilyen helyzetekre.

A tegnapi délutánit sikerült megnéznem (főzés közben,úgyhogy nem minden tiszta),nekem a Deb dada a legszimpatikusabb,tegnap a kisrác leköpte,most kezdődik az ismétlés,aki teheti sztem nézze,érdemes.Elég durva volt,én nem tudom mit csináltam volna a szülök helyében.Biztos elsüllyedtem volna a szégyentől.

66. Dorka29 (válaszként erre: 65. - Promama)
2009. febr. 24. 21:31

ok.:)


A délutáninak láttam a második felét.. Sajnos Blanka utálja ezt a műsort, mert a múltkoriban, amit láttunk, megütötte egy kisgyerek az anyukáját, azóta is azt emlegeti sírósra görbölő szájjal. Ennek örömére a mai adás alatt kaptam is egy taslit tőle - meg is lepődtem.. (a média hatása:)


Szóval, a maiban is a legfőbb gondot a szülők közötti kommunikáció milyensége és hiánya okozta. Érdekes volt látni, ahogy az anya ennyire negatívan reagált szinte mindenre, amit az egyébként elég agresszív apuka próbált tenni. Pedig az ürge meglepően rugalmas volt.

65. Promama (válaszként erre: 64. - Dorka29)
2009. febr. 24. 16:13
én is:( írok privit:)
2009. febr. 24. 14:35
Sajnos lemaradtam az eheti adásokról. Valaki esetleg?
63. d0b7178f40 (válaszként erre: 62. - Csillumilu)
2009. febr. 22. 20:07

Szeretnék még én is de ennyi adósság mellet nem megy.Szégyen de kellett a szüleimtől kérnem kölcsibe mert nem tudtam volna annyi pelust venni.Tehát ennyire gáz van.És ez még a válság teteje.Lessz ez még rosszabb is.

nem tudom mi lessz.A házunkat nem tudjuk eladni mert a párom nem akarja.De ha így nőnek a deviza hitelek füzetnivalója hamarosan a velem egykategóriába esők csődöt fognak jelenteni.Mert az ember nem készül fel 20-30 e ft-os többletkiadásokra tartósan.Azt valahonnét el kell venni.De honnét?

:((

De a műsorra visszatérve az nagyon jó.Van még mit tanulni.

Lehet,hogy nekünk is kisebbre kell állítani az igényszintet és lehet 3-4 gyereket bevállalni.És lehet élni......

62. csillumilu (válaszként erre: 51. - D0b7178f40)
2009. febr. 22. 09:25

Ne is mondd,ha mindenért szólnák a férjemnek,nálunk is visszhangzana a ház-ugyanis ő egy tipikusan "patópál úr "típus.És ennél bosszantóbb kevés dolog van számomra,mikor én hajtok hogy mindennel meglegyek,ő meg rá érünk még.....

Amellett tényleg lassan luxus lesz a gyerek.Sajnos!De nem bántam meg hogy lett és igenis szeretnék neki kis testvért.

61. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 54. - Correct)
2009. febr. 22. 07:33
Talált süllyedt.:D)
60. correct (válaszként erre: 58. - D0b7178f40)
2009. febr. 22. 00:42
:DDD
59. correct (válaszként erre: 57. - Dorka29)
2009. febr. 22. 00:42
:)))
58. d0b7178f40 (válaszként erre: 53. - 9bbaa658f2)
2009. febr. 21. 23:58

Minden elismerésem.Mennyi idősek?Az enyém 22 hónapos de rossz mint az ördög.

jócccccakát mindenkinek

57. Dorka29 (válaszként erre: 56. - Correct)
2009. febr. 21. 16:11
Tényleg jó!
2009. febr. 21. 16:10
:) de olyan aranyos így :))))
55. Dorka29 (válaszként erre: 54. - Correct)
2009. febr. 21. 16:09
:))
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook