Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség, gyerekeim vannak! fórum

Segítség, gyerekeim vannak! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
24. vikasz (válaszként erre: 19. - Dorka29)
2009. febr. 20. 21:36
pl. a kommunikáció. Egy pici gyerekkel nem a magasból kell beszélni, hanem lemenni az ő szintjére és a szemébe nézni. érezze, hogy számít amit mond.
23. Mandula71 (válaszként erre: 19. - Dorka29)
2009. febr. 20. 21:35
Nekem például tetszett valamelyik adásban a "dadabugyi". Ha jól emlékszem, a kislány 4 éves volt és még nem szobatiszta. Amit persze nem is csodálok, úgy, ahogy az anyuka próbálta, nem is lehet rávenni a gyereket, hogy szóljon, ha kis- vagy nagydolga van...
22. Mandula71 (válaszként erre: 20. - E82aa6962b)
2009. febr. 20. 21:33
Igazad van. A műsor pont arra jó, hogy esetleg felismerjük, hogy mi mit rontottunk el. És hogy hogyan lehet helyrehozni... Szerintem.
21. Promama (válaszként erre: 17. - Dorka29)
2009. febr. 20. 21:32
igen,mindegy,hogy fiú vagy lány,ha a tied egész más a helyzet:)régen nagyon jól működött,hogy segítettem családoknak-már a szakmából kifolyólag is,de a fiamat nem akartam büntetni-olyan kicsi még....stb.Kifogás mindig akadt:)de azóta önvizsgálatot tartottunk a párommal és már jobban megy a dolog és bevallom a műsor is segített:))csak anyu ne szólna bele-folyton fejcsóvál és helytelenít-szerinte rosszul csináljuk
2009. febr. 20. 21:30
Érdekes műsor, de nefelejtsétek el ,hogy a gyermeknevelés alapja a szeretet és a KÖVETKEZETESSÉG!Azért írtam nagybetűvel mert ez a legfontosabb.Minden szülő kötelessége megtanítani viselkedni a gyermekét.Tudnia kell a gyermeknek hogy mit ,mikor szabad.Ez nem nagy dolog, csak a szülői "majomszeret" és kényelem nagyon rossz felé viszi a dolgokat és végül a gyermek irányítja(zsarolja) a szülőket.Ha kicsikorától megtanulja mit szabad és mit nem(sírással ,nyafogással soha nem éri el)akkor okos ,jól nevelt gyermek és rugalmas felnőtt lesz.Ellenkező esetben nehezen kezelhető ,akaratos,állandó figyelmet és problémát okozó gyermek lesz.Felnőttként pedig vagy nem talál munkát vagy folyamatosan változtatja ,mert nem tud alkalmazkodni.
19. Dorka29 (válaszként erre: 14. - Vikasz)
2009. febr. 20. 21:28

:))


Írnál/írnátok konkrét példát, amiről úgy érezted/éreztétek, hogy érdemes lenne kipróbálni?

18. Mandula71 (válaszként erre: 15. - Dorka29)
2009. febr. 20. 21:28

Nyilván egy hét alatt nem változtatják meg a világot. De utat mutathatnak vele.


Az általad említett történetet nem láttam, így azért nem merek állsát foglalni...

17. Dorka29 (válaszként erre: 13. - Promama)
2009. febr. 20. 21:26
Ezzel én is pont így vagyok, csak nekem lányom van.:)
16. Mandula71 (válaszként erre: 12. - Dorka29)
2009. febr. 20. 21:26

Na én sem régen nézem, talán egynek a végét kaptam el valamelyik délelőtt. De szerintem nem is olyan régen megy, mert előtte a házalakításos műsor volt ebben az időben, múlt hét elején még azt néztem egyszer.

Próbáld megnézni hétfőn, szerintem nagyon tanulságos. A szülőknak 6 gyerekük van, 3 ikerpár. A legidősebbek örökbefogadott gyerekek, ha jól emlékszem 9 évesek, a kicsik 3-4. Egész nap visítanak, verekszenek, stb. Kommunikációs probléma a szülő-gyerek és az anya-apa kapcsolatában.

15. Dorka29 (válaszként erre: 8. - 2d5a00656a)
2009. febr. 20. 21:25

Persze, egy hét alatt nem sok minden változik, de ha nyitottak rá a szülők, akkor valami elkezdődhet.



Az egyik adásban az apa nagyon ellenállt, a műsor vége az lett, hogy ismét randizott a feleségével, aki kapott a 10 éves évfordulójukra tőle egy gyémántgyűrűt.


Na, én itt éreztem azt, hogy szerencsétlen nő... semmi nem fog változni az égadta világon.. betömték a száját újabb 10 évre egy ékszerrel.. Szerintetek?

14. vikasz
2009. febr. 20. 21:24
A műsor nekem is tetszik, tanulságos. Lehet belőle jó ötleteket venni. Azóta én is kicsit másképp viszonyulok az 1 éves lányom egyes megnyilvánulásaihoz. :)
2009. febr. 20. 21:23
én is jónak tartom.Sokkáig azt hittem,hogy nincs olyan gyermekekkel kapcsolatos probléma,amit meg ne tudnák oldani,aztán megszületett a fiam:))Rájöttem,hogy túlságosan szeretem,ami nem baj,de a problémák forrása:))
12. Dorka29 (válaszként erre: 9. - Mandula71)
2009. febr. 20. 21:22

:)) Már azóta gondoltam rá, hogy kb. egy hete láttam az első részt (nekem elsőt, mert nem tudom, hogy mióta megy).


Sajnos csak ritkán tudom nézni, mert a napirendünkhöz nem stimmel, de ált. délelőtt megpróbálok szakítani rá időt.


A mait nem láttam.:(

11. Mandula71 (válaszként erre: 7. - Szabotimi)
2009. febr. 20. 21:20
Viasat 3 hétköznap délután 17 óra, másnap délelőtt 11-kor az ismétlés.
10. Dorka29 (válaszként erre: 7. - Szabotimi)
2009. febr. 20. 21:19

Viasat3

Hétköznap 17 óra, másnap délelőtt 11-kor ismétlik.

9. Mandula71 (válaszként erre: 1. - Dorka29)
2009. febr. 20. 21:19

Gondolatolvasó vagy:) De komolyan. Pont egy másik fórumon írtam nem sokkal ezelőtt, hogy érdemes lenne fórumot nyitni erről a műsorról.

Nem tudom, hogy a gyakorlatban mit fogok, vagy mit kell(ene) majd ezekből megvalósítanom, de nekem tetszik a műsor. A mai műsorban szereplő dadának a hozzáállása nagyon tetszik, ő a pozitív megerősítés híve. Valamelyik nap szintén ő volt egy családnál, akkor golyókat kaptak a gyerekek, ha valamit jól csináltak, és elvettek a golyókból egyet, ha büntetni akartak. Természetesen a végén a golyókat beváltották a gyerekeknek valamire, amire vágytak.

Alapvetően jónak tartom a műsort, az már más kérdés, hogy a szülők mennyire tudják betartani a tanácsokat, amikor nincs már ott a dada, hogy figyelmeztesse őket, ha elrontanak valamit.

2009. febr. 20. 21:18

PERSZE AZ egész műsor forgatókönyv alapján megy,és senki nem gondolja hogy egy hét alatt meg lehet változtatni egy családot.

Bár két éves gyerekeknek nem lehet betanítani hogy üssék az anyjukat.....

2009. febr. 20. 21:17
sziasztok! hol megy a műsor és mikor?? Köszi
2009. febr. 20. 21:17
Véletlenül láttam meg a műsort, most először, de tanulságosnak találtam, még akkor is, ha elég "mű". De a család, a gyerekek és az anya könnyei valódinak látszottak. Meg a problémák is.
5. Dorka29 (válaszként erre: 2. - 2d5a00656a)
2009. febr. 20. 21:16
Igen, valóban. Néha arra gondoltam, hogy anyám, mint rinyálok itt egy "nyamvadt" kis hisztis kétévessel a nyakamban.;)
2009. febr. 20. 21:15

Eddig csak néhány részt láttam, de voltak benne egész jó ötletek.


Az első, aminek nekem jónak tűnik, hogy a büntetést, mint a nevelés elengedhetetlen részét, nem mumusnak tünteti fel, hanem olyasvalaminek, ami a korlátok felállításához szükséges.


Konkrét példa: Annyi percig van büntetésben egy gyerek, amennyi idős.

2009. febr. 20. 21:14
nekem tetszett, bár nyilvánvalóan nagy része megrendezett.
2009. febr. 20. 21:12
A műsor megdöbbentő:)
2009. febr. 20. 21:11

Az egyik Tv csatornán futó műsor címét kölcsönöztem.


Más anyukákhoz, apukákhoz hasonlóan én is elolvastam már jónéhány a gyerekneveléssel foglalkozó könyvet, de az elméleten kívül a mindennapokban hasznosítható ötleteket nem nagyon találtam.

Kíváncsi lennék, hogy mi a véleményetek erről a valóságshow-ról, illetve hogy adott-e már a gyakorlatban is használható tanácsokat nektek.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook