Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ritalin - tapasztalatok fórum

Ritalin - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
102. rasztapredátor (válaszként erre: 101. - Marikati)
2009. okt. 9. 14:10

Szia!

Elnézést, ha okoskodónak tűntem, de nem tudtam miért kérdezed, csak segíteni akartam.

Ha adsz egy címet, akkor elküldöm neked a Ritalinról szóló hivatalis Pharmanex által kiadott leiratot. A Ritalin nem narkolepsziára való. Ez egy pszichiátriai szer, nem neurológiai.

A címedet a info@cchr.hu-ra küld légyszi. Milyen gyógyszerre kértél engedélyt? Megtudhatom? Utána néznék annak is. Ha gondolod megnéznénk az egész ügyet, és ha van lehetőségünk rá segítünk. De nem tudok ígérni biztosat, csak ha pontosan látjuk mi történt.

Üdv.

Évi

101. marikati (válaszként erre: 100. - Rasztapredátor)
2009. okt. 8. 18:56
Köszi,de tisztában vagyok a narkolepsziával mint betegséggel.Sajnos!!!Gyermekem 4 éve diagnosztizált narkolepsziás.Mivel méltányossági alapon sem kapta meg az OEP-től az engedélyt a megfelelő gyógyszerhez,ezért kénytelen Ritalint szedni.Ezért szerettem volna újabb információkhoz jutni.
100. rasztapredátor (válaszként erre: 99. - Marikati)
2009. okt. 8. 15:52

Kedves Marikati!


A nerkolepszia neurológiai betegség az Egészségügyi Minisztérium szerint, nem pszichiátriai. Ezért erről nincsenek kiadványaink. Ha ilyen problémád van, kérlek neurológushoz fordulj és ne pszichiáterhez.

Ha esetleg már pszichiáternél voltál, és nem vagy megelégedve a kezeléssel, akkor fordulhatsz hozzánk segítségért.

Az alábbi weboldalon az első linkre ha rákattintasz, akkor láthatod az Egészségügyi Minisztérium leiratát a narkolepsziáról.

[link]

99. marikati (válaszként erre: 98. - Rasztapredátor)
2009. okt. 7. 19:23
Szia!Engem érdekel a bővebb leirat narkolepszia vonatkozásában!Köszi Kati
2009. okt. 7. 15:26

Sziasztok!


Ha érdekel valakit a hiperaktívitás és a figyelemzavar valójában pszichiátriai betegségek-e, akkor figyelmébe ajánlom az alapítványunk által kiadott kiadványunkat a témában. A kiadvány ingyenes.

Az info@cchr.hu e-mail címen és a 70/3305384-es valamint a 342-6355-ös telefonszámon megrendelheti. web: [link]

Plusz ha valaki igényli, a Ritalinról egy bővebb leairatot is kaphat, ami nincs a "gyógyszer" dobozában.


Üdv.

Évi

97. adhd
2009. szept. 17. 11:37

Sziasztok!


Az én kisfiam 7 éves és most kezdtük a Ritalint. Eddig úgy néz ki, használ, de nem szeretném egyelőre elkiabálni.


Maxine, sejtem, mit érzel, ugyanezeket tapasztalom magamon, de én tini-éveim közepén találtam erre megoldást: nagyon sok tennivalót sűrítettem be magamnak, így muszáj volt összeszedettnek lennem, nem volt időm "elmélázni". Amint több időm lett, egyből szétestem. Most, hogy itthon vagyok (már csak 2 hetet szerencsére), megint érzem, hogy százfelé csapongok; elhatározom, hogy mit kéne megcsinálnom, de a felével sem tudok végezni.

96. maxine (válaszként erre: 94. - Marikati)
2009. aug. 19. 21:29

én kb. 20 pszichiáterrel és 42 neurológussal beszéltem, jártam is vagy 5-nél, az eredmény negatív.


mindegy, kibírom. de GYŰLÖLÖM MAGYARORSZÁGOT, ahol egy kurva zsemlét is 74 engedélyre adnak ki. Ha tudsz segíteni, azt nagyon köszönöm, a címem: defroemd4@freemail.hu

95. maxine (válaszként erre: 93. - Gerna)
2009. aug. 19. 21:27
persze, vmi szar ssri-t. hát, azt köszönöm, inkább nem. már próbáltam, drámatagozat, de a hsz-t azért köszönöm.
94. marikati (válaszként erre: 92. - Maxine)
2009. aug. 19. 19:33

Nem akarom elhinni,hogy nincs megoldás!!!!!!!!

Ha nem Ritalin,akkor más!Azért van a pszichiáter,hogy segítsen.Ne add fel!

Nem csak egy doki van.Akinél jártál,nem biztos,hogy a helyzet magaslatán van.

Az éjszakai alvásod egyébként rendben van?

Azért kérdezem,mert ha az agyad nem piheni ki magát akkor is lehet koncentrációs zavarod.

A fiam neurológusa nagyon korrekt fickó.Ebben tudok segíteni,ha úgy gondolod!

93. gerna (válaszként erre: 92. - Maxine)
2009. aug. 19. 15:52
Szent ég! látogass el a pszichiáterhez, valami gyógyszert biztos kapsz ;-)
92. maxine
2009. aug. 19. 09:19

köszönöm a választ. megoldás nincs. 30-as éveim eljén járok, tehát gyerekpszichiáter nem írhat fel, a felnőtt psz. szintén (nem mer).


nyilván azért, mert rajta van a kábítószerlistán, és nagyon szigorúan ellenőrzik őket. semmi kedvem ehhez a magyar mutyizáshoz, hogy lefizetek egy gyerekorvost, h. vmi ál-gyerek nevére írja fel a szert. nem szenvedek, csak képtelen vok koncentrálni, és emiatt képtelen vagyok dolgozni, kérdésedre válaszolva szellemi munkakörben dolgozom, ahol ráadásul tökre kellene is koncentrálni.


mind1, hát n+1-edik ok, h. gyűlöljem magyarországot, tudod, a hely, ahol csecsemőket gázolnak el a járdán és ahol az árak és a bérek fordított arányban állnak egymással, és ahol nem írják fel a kívánatos gyógyszert (2 perc lenne: print+másolat+pecsét+szignó), pedig én tényleg rohadt sok pénzt fizetek be az eü.-kasszába.

91. marikati (válaszként erre: 90. - Maxine)
2009. aug. 18. 20:04

Nem feltételeztem,hogy drogos vagy!!!!!!!!!

Elég nagy csapásként érem meg a fiammal kapcsolatban,hogy efféle gyógyszerrel tud csak normális életet élni.Azt mondta a neurológusa,hogy előírás szerint alkalmazva nem okoz függőséget.Hiszem is meg nem is.Jelenlegi álláspont szerint élethosszig tartó betegség a narkolepszia.Ilyen nézőpontból csak függőnek számít,hiszen hozzátartozik a mindennapi életéhez.

Végül is aki állandó gyógyszerzsedő mondható drogosnak.Alapvetően minden gyógyszer drog.

A Te esetedben is kell lenni valami megoldásnak!Erőt kell venni magadon és elmenni a pszichiáterhez.Valahogy csak hozzá kell jutnod a gyógyszerhez.Az nem lehet,hogy kinlódjál és ne érezd magad teljesértékű embernek!

Milyen munkakörben dolgozol?

90. maxine (válaszként erre: 88. - Marikati)
2009. aug. 18. 09:33
ha drogos lennék, kimennék a diákszigetre, és az első dealertől vennék amfetamint (olcsóbb is), de hangsúlyozom, nem erről van szó.
89. maxine
2009. aug. 18. 09:31

sztem igen, bár akkor még nem diagnosztizálták ('760-es évek vége, '80-as évek). az tény, hogy elég rossz tanuló voltam, és a 90 perc végigülése igen komoly problémákat okozott.


most viszont külföldön diganosztizálták, csak mo.-on nem lehet felíratni, gondolom a drogosok miatt. így viszont a munkám csapnivaló. lehet, h. tényleg amerikában rendelek. jártam neurológusnál, de ő meg azt mondta, hogy menjek pszichiáterhez, et vice versa. ördögi kör.


senki nem meri, v. nem akarja felírni. jó, elismerem, nem dunakavicsról van szó, de ha egy nyugat-európai országban (ami valljuk be, jóval előttünk jár orvoslás tekintetében), felírják, akkor elég álszentnek tartom ezt a fajta szabályozást.

2009. aug. 17. 19:47

Azt is tudom,hogy a Ritalin gyermekkorban fékezi a túlpörgést és felnőtt korban élénkít.Az én fiam is egyfajta figyelemzavarral is küzdött,hisz terhelésre kikapcsolt az agya és többnyire elszundított.Nem tudom,hogy te hiperaktívitás miatt vagy figyelemzavaros,vagy más problémád van.

Jártál-e neurológusnál a problémáddal?

87. marikati (válaszként erre: 86. - Maxine)
2009. aug. 17. 19:34
Te gyerekkorod óta figyelemzavaros vagy?Én óvónő vagyok,és a kisgyermekkori dolgokkal tisztában vagyok.
86. maxine
2009. aug. 17. 10:05
nyugati (normális) országokban felnőtteknek is felírják, nem vok drogos, csak nem tudok rendesen dolgozni, az orvosok meg azt se1 tudják, mi a fene van. a múltkor egy orvos majdnem felírta, adja az rp.-t, erre mondom, h. ez dupla-receptes. erre: jaj, bocs.
85. maxine (válaszként erre: 84. - Marikati)
2009. aug. 17. 09:32

és azt nem tudod, mit lehet csinálni, ha 30-as figyelemzavaros vok, és csak narkolepsziásoknak, ill. 18 éves korig írják fel?


az amerikai honlapokon lehet rendelni, de iszonyat drága (nekem legalábbis).

84. marikati (válaszként erre: 81. - Maxine)
2009. aug. 16. 19:37

szia!Lehet,hogy valamit félreolvastál.Igen a fiam már 4 éve Ritalinnal él.A pécsi alvásdiagnosztikai központban vizsgálták és ott írták fel.

Nekem az a fő problémám,hogy hosszútávon okozhat-e károsodást.

Igazából az ő betegségének nem ez lenne a gyógyszere,de a Vigilt Mo.-on bevonták.

83. maxine
2009. aug. 15. 21:15

Nekem alapvetően az a problémám, h. uaz a problémám, mint a figyelemzavaros gyerekekeknek, csak én már elmúltam 18. Nálunk fejlettebb helyeken simán felíeják, de itt van egy "gap", emiatt rohadt nehezen tudok dolgozni.


így hát nekem marad az egyik online amcsi, v. kanadai gyógyszertár.

82. maxine (válaszként erre: 81. - Maxine)
2009. aug. 15. 21:08
vagy a másik, csak ez rohadt drága, h. ha interneten rendelsz amerikából.
81. maxine (válaszként erre: 76. - Marikati)
2009. aug. 15. 21:06
szia, nem akarok okoskodni, de ha a neurológusok alaposan kivizsgálják (EEG, meg ilyesmi), akkor felírják. lehet, h. orvost kellene váltanod, mert az összes, akivel találkoztam fél felírni, ugyanis ez pszichotróp szer, dupla vényre, mert rengeteg volt a visszaélés.
80. maxine (válaszként erre: 65. - 8f1ddc2679)
2009. aug. 15. 21:03

szia, ha nem vok indiszkrét, ki volt az a gyermekpszichiáter? csak mert én is érintett vok.


üdv


maxine

79. marikati (válaszként erre: 77. - Spinneli)
2009. máj. 22. 19:24
Kedvesem,te még igen fiatalka vagy és örülj,hogy nem kerültél még ilyen kutyaszorítóba!Adja a sors Neked,hogy ne tapasztald meg életed során,hogy a gyermeked genetikus betegségben szenvedjen.Nem elég,hogy okolod magad,hogy te örökítetted tovább a bajt és még attól is szenvedsz,hogy nem találod a kiutat a megoldást!
78. gerna (válaszként erre: 77. - Spinneli)
2009. máj. 22. 18:03

Azért ne sajnálj mindenkit, mert van akinél beválik. És nem is kell "örökké" szedni, hanem a "nehéz" időszakokban.

Hogy egyre több kell? ez így igaz, hogyha gyerek szedi és közben megnő.

77. spinneli (válaszként erre: 75. - Tárnics)
2009. máj. 22. 16:12
Nagyon sajnálom, akinek ez jelenti az utolsó mentsvárat.
76. marikati (válaszként erre: 75. - Tárnics)
2009. máj. 20. 20:17

Keresem évek óta a kiutat,a megoldást de egy szakember sem tud segíteni.Annyira ritka betegség a fiamé,hogy nincs hosszútávú tapasztalat.Az első neurológus aki kivizsgálta epilepsziásnak diagnosztizálta.Egy évig ette a gyógyszert erre a betegségre,de semmi,azaz minimális javulás volt tapasztalható.A pécsi klinikán állapították meg,hogy narkolepsziás.Pontosan akkor vonták vissza Magyarországon azt a gyógyszert,amit addig alkalmaztak a kezelésre.Az OEP több kérvényünket is elutasított,így egyedi méltányossági alapon sem jutottunk hozzá.

Évek óta kutatok sorstársak után,de sikertelen a dolog.Alegújabb statisztika szerint 115 regisztrált narkolepsziás él Magyarországon.Állítólag 2000 körül lehetnek,de vagy nem fordulnak orvoshoz és kinlódnak,vagyis többnyire alszanak és szinte nem is élnek,vagy epilepsziával kezelik őket.

Szóval kétségbeejtő a helyzet.

A fiam is próbálkozott gyógyszer nélkül,de képtelen ébren maradni.Képes volt kerékpározás közben elaludni.

Remélem az előző hozzászóló is olvassa ezt,és valami elképzelése lesz a helyzetről amiben vergődünk!!!!!!!!!!

75. tárnics (válaszként erre: 74. - Spinneli)
2009. máj. 20. 18:37
Hidd el vannak helyzetek, amikor az ember mindent megpróbál,s mindezt a legjobb szándékkal. mert nem látja a kiutat,persze ,lehet, még mélyebb gödörbe esik. Mindezt általában "szakértő" támogatásával.aki szintén a legjobbat szeretné,ami ritkán sikerül.
2009. máj. 20. 16:49
Van aki ezt még tömi a gyerekébe?
73. tárnics (válaszként erre: 72. - Marikati)
2009. máj. 20. 16:45

Szia!

Gondolkodtam ezen a narkolepszia dolgon . Én teljesen megértelek , hogy jobb híján a ritalinhoz folyamodtál.Az ember mindent megpróbál,hogy egészségesnek láthassa gyermekét,még úgy is, hogy komoly mellékhatásokkal kell számolnia a kezelés során.Mégis azt mondom el kellene gondolkodni a dolgon. Szerintem ennek a betegségnek üzenete van.Tudat alatt talán menekülne a fiad a világ dolgai elől.Manapság annyí fele kell megfelelni az embernek .rengeteg a kihívás,az elvárás. Legtöbbször saját magunk elvárásainak a legnehezebb megfelelni.Nem muszáj, nem kell minden áron megfelelni,ezt kellene tudatosítani vele.Nem ez a boldogság kulcsa. A Te fiad okos, lehet vele ezekről a dolgokról beszélgetni.Én odáig jutottam a kislányommal, hogy pszichiáter tanácsára bentlakásos iskolába adtam, ahol hasonszőrű gyerekek között teljesen megszelídült, el sem akarják hinni, hogy itthon miket művel.Ott nincsenek elvárások ,nem kell igazodni ehhez a bolond világhoz.Hétvégén, iskolai szünetekben idehaza van ,akkor sajnos minden megy a régi kerékvágásban.

Üdv:Tárnics

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook