Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ritalin - tapasztalatok fórum

Ritalin - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
192. Marta Marta (válaszként erre: 190. - Hannah27)
2013. szept. 11. 22:51
az az iszonyatos dilemma ahogy irod azok a nyomaszto,lelkiismeretfurdalassal es kerdesekkel teli almatlan ejjelek...ismerem...szegeny gyerekeink ...eszmbe jutott az en gyerekkorom...akkor is volt hogy kirekesztve ereztem magam es emlekszem azokra akik egesz altalanosban gunyolodas targyai voltak ...es most azok is boldogultak az eletben es minden osztalytalalkozon mindenki ott van mar 35 eve...orulunk egymasnak es mar senki sincs kirekesztve...persze akkor meg nem voltak ezek a gyogyszerek csak jo pedagogusok,,(ezt csak egy kis vigaszkaanak irtam)
191. 325b42d966 (válaszként erre: 189. - Marta Marta)
2013. szept. 10. 18:56
Szia,én tudom hogy senkit nem akartál bántani,elfogadom az érveidet a gyógyszer ellen,de sajnos nekem nincs más választásom.Én "csúnya" a szó de kapott gyerekkel kell "dolgoznom" akik a "rendszer" vagy a szüleik vagy mind kettő hibája miatt kerültek olyan állapotba hogy a gyógyszer tud segíteni rajtuk,és persze mellette még sok-sok más ,a szeretet az elfogadás stb.
190. Hannah27 (válaszként erre: 189. - Marta Marta)
2013. szept. 9. 22:35

Szó sinkcs megbàntàsról, de, aki szülő és ebbe belekerül egy iszonyatos dilemma attól kezdve az èlete.Senkinek nem kívànom ezt az érzést.

Termèszetesen ezt az összes filmet ismerem, làttam màr.

Nagyon szívesen meghallgatok minden màs alternatívàt,tapasztalatokat vagy bàr mi eredmènyes teràpiàt, amivel segìteni lehet ezeknek a gyerekeken ùgy, hogy a boldog gyermekkoruk is megmaradjon és a közössègből se rekesszék ki őket.

189. Marta Marta (válaszként erre: 188. - Hannah27)
2013. szept. 9. 22:06
Az elso ajanlott film amerikai edesanyakrol szol akik elmondjak szomoru tapasztalataikat a ritalinrol es egyeb gyogyszerekrol. A fiam egyik osztalytarsanak evekig adtak es serdulo koraban szemrehanyast tett az anyjanak,hogy miert engetdte szedni, Rettenetesen feledekeny lett.. En 10 evig szedtem a xanaxot.Borzalom volt!!!! Segiteni szeretnek ,mert a fiamat is gyogyszerezni akartak. Ha barmilyen gyogyszert adunk a gyerekunknek vagy magunknak nem latom be miert ne tudjunk meg rola MINDENT amit lehet ha jo ha rossz Ennyivel tartozunk magunknak! ha nekem valaki megmutatta volna ezeket a filmeket , nem szenvedtem volna 10 evig a fuggosektol es a mellekhatasaitol Nem akartam senkit megbanyani csak segiteni
2013. szept. 8. 18:43

Egyet értek az elöttem szólóval!

Mi itt inkább gyakorlati tanàcsokat próbàlunk adni egymàsnak.

187. 325b42d966 (válaszként erre: 186. - Marta Marta)
2013. szept. 8. 08:58

Szia.

Én inkább nem nézem meg,nekem segítség kell hogy ezek a gyerekek fejleszthetőek legyenek ezáltal tudjanak családban élni.

2013. szept. 7. 10:55

Nezzetek meg ezeket a filmeket mielott dontotok

Filmcimek a you tubon:

1 Halalos tevedes

2 A RETTEGÉS KORA - A pszichiátria rémuralma

3 Pszichiátria - A halálipar

4 TÉBOLYMARKETING -

5.PSZICHIÁTRIA: Halálos profitszerzés.

2013. szept. 7. 10:40

A fiamra is ra akartak huzni ezeket a dolgokat. Most husz eves es orulok,hogy nem fogadta el a gyogyszereket. bolcsebb volt nalam es erosebb.Igy is megviselte,hogy betegsegtudatot elesztgettek benne Akartak magantanulonak, ebbe nem egyeztem bele... ehyszeruen csak erzekenyebb volt vilagra es nehezen viselte az ostoba korlatokat Most husz eves es ha visszatekintek az elso osztalytol kezdodo horror tortenetre sszeszorul a szivem NEZZETEK MEG EZT A VIDEOT De tobb is van itt egymas mellet a You Tubon es aztan dontsetek adtok e ritalint a picuroknak Szeretettel :marta [link]

DOBBENETES FILMEK A RITALINROL,SANAX ROL STB

184. Hannah27 (válaszként erre: 183. - 325b42d966)
2013. aug. 28. 17:51
Na,igen erre mondják az orvosok,hogy "visszaüt" a gyógyszer.Szerintem ők sem tudják,hogy ez mit takar konkrétan,csak valahogy meg kell nekik magyarázni....:(
183. 325b42d966 (válaszként erre: 182. - Hannah27)
2013. aug. 28. 13:54

Szia! Nagyon megértelek ,nekünk szeptembertől kell elkezdeni szedni,és amióta tudom folyamatosan harcolok magammal hogy kell-e egyáltalán!?

Nekem már a kisebbik nevelt lányom szedte és nála nagyon nem jött be ,minden sokkal-sokkal rosszabb lett.,ahogy elmúlt a hatás bepótolt mindent többszörösen.

2013. aug. 28. 09:14

Sziasztok!

Jó magam is hasonló cipőben járok.A 7 éves fiamnál ADHD-t diagnosztizáltak,bármennyire is harcoltam a gyógyszeres kezelés ellen,sajnos nem volt már más választásom.A társadalmi elvárások az "ilyen" gyerekeket sajnos egyszerűen nem kívánatosnak minősítik a tanintézményekben és úgy általában is.

Egyszerűen ők nem "kényelmes" gyerekek.Folyamatos odafigyelést igényelnek,rengeteg megerősítésre és korrigálásra van szükségük,ami egy egyszerű iskolában,ahol egyébként is magas az osztálylétszám,ez egyszerűen lehetetlen.

Úgyhogy mielőtt kitették volna magán tanulónak,az egyébként nagyon jó képességű gyerekem a magatartási problémák miatt,úgy döntöttem,nem hagyom,hogy a társadalom perifériájára szoruljon és örök életre megbélyegezzék.Elkezdtük szedni a Ritalint.:(

Szemmel látható a különbség és a tanárok is végre megnyugodtak.....de vajon ezzel ténylegesen jót teszek a gyermekemnek???Hosszú távon milyen lelki kémiai változásokat idéz elő nála a Ritalin???

Lehet,hogy pont én,aki mindennél jobban szeretem őt,pont én teszem tönkre és mérgezem meg Őt???

Ezek a kérdések,amik soha nem hagynak nyugodni és folyamatosan próbálok más megoldást találni a problémájára.

Addig is küzdök és harcolok érte-vele naponta.

2013. júl. 23. 18:22
Ami egyszerűen leköt az a sport/úszás stb. és a művészetek. Mással csak úgy tudok foglalkozni ha néha abbahagyom a munkát mert hihetetlen unalom fog el ha nem azt teszem amit szeretek.
2013. júl. 23. 18:19

Egy időben én is szedtem ezt a bogyót mivel figyelemzavarral küzdöttem/küzdök (mai napig).


Egyébként Amfetamin - függőséget okoz!

2013. ápr. 8. 17:52
Lacus 1 hónapja szedi,az iskolába nagyon jó tapasztalatok vannak azóta :)
178. 325b42d966 (válaszként erre: 175. - 63f169ae4d)
2013. ápr. 8. 10:25
tudom hogy még nem sok idő telt el de van már tapasztalat?mi holnap megyünk pszichológushoz,csütörtökön meg pszichiáterhez.
177. 63f169ae4d (válaszként erre: 176. - C7a878c6b5)
2013. márc. 30. 13:47
De igen, mi is a Vadaskertben voltunk.
176. c7a878c6b5 (válaszként erre: 175. - 63f169ae4d)
2013. márc. 30. 12:56
Nektek nem kellett sehova sem menni kivizsgálásra? Mi a Vadaskertbe járunk. Most is megyünk pénteket.
2013. márc. 30. 10:30

Tegnap megérkezett a Ritalin-ajánlás.

Kedden felírja a doktornő a receptet, szerdán pedig már úgy indul a fiatalember iskolába, hogy előtte bekapja az elsőt...

Nekünk is már évek óta ajánlgatták. Eddig bírtam húzni-halogatni a dolgot, de most már muszáj volt lépni... :(

A tapasztalatokat majd megosztom veletek!

174. c7a878c6b5 (válaszként erre: 173. - 325b42d966)
2013. márc. 29. 09:43

Én 2 éve gyötrődtem!!!

Most sem adom szívesen,de a gyereknek segít.

173. 325b42d966 (válaszként erre: 172. - C7a878c6b5)
2013. márc. 29. 09:38
köszönöm,én is gyötröm magam mert amiket olvastam eléggé elkeseritő de persze vannak pozitív vélemények is,nálunk muszáj történie valaminek a lányom magatartás zavarai már eléggé aggasztóak.
2013. márc. 29. 06:32

Sziasztok!

A fiam 3 hete szeri a Ritalint. 2 éve kellett volna már. Most másodikos. A tanulással és a magatartásával is nagy bajok voltak. Megpróbáltam különböző módszereket,hogy javuljon,de nem sikerült kellő eredményt elérnem. Jó ideje görcsben volt a gyomrom,ha csak rágondoltam a bogyókra. Amióta felmerült annak adása ( még nem volt 6 éves),kutattam a gyógyszer után. Nagyon nem tetszettek az olvasott cikkek,tanulmányok róla. Borzalmasan nehezen szántam rá magam,hogy beadatom a fiamnak. Már sírógörcsök jöttek rám a gondolatra is,hogy nem vagyok jó anyja a gyerekemnek,mert nem tudom "nevelni". Amióta szedi a Ritalint,nagyon sokat fejlődött az iskolában magatartásügyileg is és a tanulással is sikereket ér el,ami azelőtt lehetetlen volt. Itthon ugyan vannak problémák,de azokat is igyekszünk kezelni. Ezek főleg a nem megfelelő szülői hozzáállás,nevelésből alakulhattak ki. Még mindig tanulnom kell hogy bánjak a gyerekemmel,mivel teszek jót neki,hogyan fegyelmezzem.

Összegezve: lehet,hogy méreg,de a súlyos figyelemzavaros,hiperaktív fiamnak "csodaszer". Magamnak is fáj bevallani,de így van...

2013. márc. 28. 21:32
sziasztok! tanácsokat várok mert 1-2 héten belül a neveltlányom is elkezdi szedni,próbálok tájékozódni a gyógyszerről és annak hatásáról.Sajnos nálunk már muszáj mert hiperaktív és markáns viselkedési zavarai vannak,2-éve szed risperdált és fél éve truxált de ezek már nem elegendőek neki.
2012. nov. 12. 23:58

Sziasztok!


Csak, hogy tudjátok: a Ritalin kábítószer! ne adjátok a gyermekeiteknek!!! Egyébként is a gyógyszerek nem mások, mint mérgek! Olvassátok el: Dr. lenkei Gábor: Cenzúrázott egészség.

169. Hannah27 (válaszként erre: 148. - Rasztapredátor)
2012. szept. 26. 08:50

Igaz én most kapcsolódtam be ebbe az egészbe,de azért remélem még célba ér az üzenetem!Nagyon érdekelne ez az alaapítvány,rákerestem,de nem találtam Magyar nyelvű oldalt.Nagyon érdekelnének az alternatív kezelési módok és nagyon sürgős lenne!

Előre is köszönöm!

168. aux2
2012. márc. 11. 10:34
Sziasztok!Az én fiam 12éves és születésétől figyelemzavaros és kis mértékben hiperaktiv.Mi nem szedtünk semmit ötös tanuló volt de állandóan magatartásproblémák voltak.Ezt még alsóban megoldottuk,de jött a felső tagozat és minden megváltozott!A gyerek elkezdett kamaszodni és felerősödött a figyelemzavara is az ötös tanuló fiamból 2es lett álandó beirások és egyesekkel teli elenörző.Eljártunk orvoshoz és javasolta a Ritalin szedését vagy legalább próbáljuk meg,hogy érzi magát tőle a gyerek.Én nagyon gyógyszerellenes vagyok gyereknél.De nagyon el voltunk keseredve.A lényeg,hogy a gyereknek csak felet adtunk és nem volt semmi mellékhatása.Jól volt tőlle.Ezt csak reggel kell beveni a gyereknek ha suliba megy és 4óra mulva kimegy a hatása.Látványos javulás lépet be az életünkbe.A gyerek nem volt se kába se álmos mint ahogy irják mások.3 nap után elkezte az 5-ösöket hozni nem volt semmi gond a magatartásával és a gyerek is örült mert jelentkezet volt sikerélménye és végig tudta ülni az órát.Röviden ennyi.
167. hte23 (válaszként erre: 164. - Marikati)
2011. febr. 27. 21:00

Elnézést, nem tudtam róla.

Csak azt tudom, hogy a Ritalin személyiségromboló hatással is bir, azonkivül, hogy amfetamin származék. (A fiam hiperaktivitásra szedte nagyon rövid ideig, nem engedtem tovább - de ez már 10 éve volt.)

166. marikati (válaszként erre: 165. - Natharn)
2011. febr. 27. 20:22
Milyen tüneteid vannak? Voltál már alváslaborban?
165. Natharn (válaszként erre: 162. - Hte23)
2011. febr. 27. 20:11
Úgy jön ide, hogy már szóba került, hogy esetleg azt kapnék.
164. marikati (válaszként erre: 162. - Hte23)
2011. febr. 27. 19:29
A nerkolepsziát jelenleg Mo-on ritalinnal kezelik!
163. marikati (válaszként erre: 161. - Natharn)
2011. febr. 27. 19:23
Szia! A fiam narkolepsziás. Igaz a diagnosztizálás előtt 2 évvel volt egy vakbélműtétje, de nem említették, hogy összefüggés lenne az altatás és a narkolepszia között.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook