Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ritalin - tapasztalatok fórum

Ritalin - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
132. gerna (válaszként erre: 131. - Hte23)
2009. okt. 13. 14:48
Úgy értem: nem említettem volna őket, ha nem maga Raszta teszi be a linket ;-) Ha belefutsz, rosszabbul jársz, mint ha pszichotrop gyógyszereket reggeliznél, ebédelnél és vacsoráznál.
131. hte23 (válaszként erre: 130. - Gerna)
2009. okt. 13. 14:46
Tuodm hogyan jönnek a képbe. Az elején én is beléjük futottam Nemere István révén.
130. gerna (válaszként erre: 128. - Hte23)
2009. okt. 13. 14:45
Én nem "gyötrődöm", legalábbis nem a Ritalin miatt. A szcientológusok úgy jönnek a képbe, hogy a honlap, amire Raszta a 122. hsz-ban hivatkozott, bevallottan szci-honlap.
129. hte23
2009. okt. 13. 14:40

Nem bizonyított, hogy az ADHD-s gyermekek rászoknának a Ritalinra, vagy hogy későbbi életük során hajlamosak lennének valamely gyógyszer szedésével kapcsolatos visszaélésre.


A helytelen alkalmazás (nagyobb adagok szedése vagy a hosszabban tartó kezelés) kóros megszokáshoz

vezethet.



Mindkét tájékoztatás a betegtájékoztatón szerepel.


Most akkor hozzá lehet szokni, vagy nem? - Most néztem meg a leirását.

128. hte23 (válaszként erre: 127. - Gerna)
2009. okt. 13. 14:34

Bocsi, de aki gyógyszer ellenes az nem mindenki szcientológus.


Nem szabad általánositani.


Elhiszem a gyötrődésedet, elhiszem hogy hiszel a gyógyszerben, elhiszem hogy könnyebb vele.


De mi gyógyszer nélkül csináltuk végig. (kb.3 hónap kivételével a kezdetekben )


A Xanax sem megoldás mindenre, ( tudom, szedtem ) jobb nélküle. Minden megoldható. A gyógyszerek - főleg ezek, csak tüneteket kezelnek, az alap megmarad. Nem fogja meggyógyitani, mert ez nem betegség. Ezek a gyerekek csak "MÁS" nevelési igényüek.


Hidd el nekem, a gyerek meg tudja tanulni elfogadni az ugynevezett "másságát". És megtalálja azokat az embereket akik igy is elfogadják és szeretik. Természetesen maximális türelemmel és segitséggel.

Nem olyan nehéz ez! Persze sokat kell még harcolni, de akkor is kell, ha gyógyszerezitek.


Természetesen nem akarlak lebeszélni a gyógyszerről.

Mindenki saját maga dönt, hogy igénybe vesz-e ilyen jellegü segitséget.


Egyébként a hiperaktivitásnak - ma már inkább FIMOTA - nagyon sok oka lehet. Környezeti ártalmak, - pl. padlószőnyeg ragasztóanyaga, festékek, ételszinezékek stb. Csak alaposan utána kell járni.


És ne vedd sértésnek, de amikor nálunk ez kiderült, akkor még sok ovónő sem ismerte ezt a problémát. Én már 1996 - ban tudtam, hogy a fiam ezzel a problémával küzd. Csak 1999-ben jutottunk a vadaskertbe. (nem jó tapasztalatok ) Ennek már 10 éve, hogy papirunk is van róla. És a mai napig küzdünk, de ez az állapot fennált volna akkor is ha gyógyszerezzük.

127. gerna (válaszként erre: 126. - Rasztapredátor)
2009. okt. 13. 13:21

Logikus, hogy a szorongásoldókat, altatókat, antipszichotikumokat sem nevezed gyógyszernek... mehet a Ritalinnal együtt süllyesztőbe a Xanax meg a többi. Persze a Vigil is, úgyhogy felesleges tovább keresgélned.


Mindenkit meggyógyítanak a szcientológusok? lesz rá kapacitás?

2009. okt. 13. 10:31

Sziasztok!


És még egy kis kiegészítés, csak hogy tudjátok.

A Pharmaindex szerint a Ritalin leírásában a következő szerepel:


6.7. Megjegyzés 1ük

Osztályozás: Különleges rendelvényhez kötött, a külön jogszabály szerint kábítószerként és pszichotróp anyagként minősített gyógyszer (KP) és

II.1. csoport

Korlátozot érvényű orvosi rendelvényhez kötött, szakorvosi kórházi diagnózist követő járóbetegellátásban alkalmazható gyógyszer (J).


A pszichotróp jelentése: Lelki működést befolyásoló hatóanyagok, ide sorolhatók a szorongásoldók, az altatók, stb.


Na hát én ezért nem nevezem gyógyszernek.



Üdv.

Évi

125. rasztapredátor (válaszként erre: 123. - Hte23)
2009. okt. 13. 10:22

Szia hte23!


Köszi, akkor várjuk azt a levelet.

Amiben tudunk segítünk.


Üdv.

Évi

124. rasztapredátor (válaszként erre: 122. - Töhöske)
2009. okt. 13. 10:20

Kedves Töhöske!


Nagyon jól tetted, 6 éves kor alatt nem is szabad adni a Ritalint a hivatalos leírása szerint sem.

Nem baj az, ha segítened kell a gyerekednek, honnan tudnák a dolgokat csak úgy maguktól, ha mi felnőttek nem segítenénk nekik? Segítsd csak tovább is, ez fontos nekik.

A volt főnököm kisfia is igényli, mindig szól a mamájának, hogy ne dolgozzon annyit, inkább segítsen neki :))))), kérdezze ki a leckéjét.

Szóval tök jól csinálod.

Üdv.

Évi

123. hte23 (válaszként erre: 121. - Rasztapredátor)
2009. okt. 12. 19:22

Szia!


Elolvastam az ajánlott linket. Ajánlom mindenki figyelmébe.

Mi ugyan nem gyógyszerezünk már (kb. 3 hónapot hagytam szedni- mint naiv anyuka ) Az alatt az idő alatt teljesen megváltozott a személyisége. Után a régi kincsem lett, és azóta is az.


Viszont vannak egyéb problémáink, amivel fel fogom kerestni ezt a szervezetet levélben, és a segitségüket fogom kérni.


Köszönöm szépen!

122. töhöske (válaszként erre: 115. - Hte23)
2009. okt. 12. 18:17

Szia.

Örültem az írásodnak. Az én fiam is figyelemzavaros és hyperaktív évek óta. Már 5 évesen fel akarták neki írni a ritalin-t de nem engedtem. Nem fogok egy 5 éves gyereket gyógyszerezni.

Most 6. osztályos. A tavalyi év kínszenvedés volt figyelmeztetők,intők rengeteg 1-es,habzott is a tanárnő szája hogy írassam vissza olyan suliba ahol van kislétszámú osztály. (alsóban ilyenbe járt csak elköltöztünk onnan,és kénytelen voltam hagyományos osztályba iratni). Elkezdett sportolni és idén már sokkal jobban indult az év. Igaz nekem is kell segítenem hogy mindent kikérdezek segítek neki a háziban stb,viszont megéri a fáradságot mert 3-4-es tanuló.

Volt idő amikor féltem lehet hogy mégis keresni kellett volna kislétszámút(nem tudom létezik-e felsőben)de ma már biztos vagyok benne hogy helyesen cselekedtem.

121. rasztapredátor (válaszként erre: 120. - Marikati)
2009. okt. 12. 17:57

Szia marikati!


Elhiszem, hogy félted a gyereked. Én is ezt tenném a helyedben.

Ajánlom figyelmedbe az alábbi linkeket.


[link]


[link]


Üdv.

Évi

120. marikati (válaszként erre: 114. - Rasztapredátor)
2009. okt. 12. 16:20
Szia!Igen ,kisgyermekként nem voltak tünetek.Kamaszkorban jöttek a problémák.Koncentrációs zavarok,állandó álmosság,rövid idejű bealvások,feledékenység,étvágytalanság stb.Először 1évig kis rohamos epilepsziásként kezelték,évet halasztott a gimiben.Amikor újra kezdett suliba járni a terhelésre kezdődött minden előlről.Ekkor kerestük fel az alváslabort,ahol a több napig tartó vizsgálatsorozat kizárta az epilepsziát és kimutatta a narkolepsziát.Elvileg ennek a betgségnek a Vigil lenne a gyógyszere,de pontosan amikor a fiamnak szüksége lett volna rá,akkor vették ki a támogatott szerek listájából.Kérvényeztük az OEP-nél,hogy méltányossági alapon hozzájuthassunk,de elutasították.Indok:van Mo-n más.hasonló hatóanyagú szer erre a betegségre.Ez a Ritalin.Vannak félelmeim a hosszútávú alkalmazással kapcsolatosan.Milyen követményei lehetnek?Jelenlegi álláspont szerint ez a betegség élethosszig tart,tehát a tüneteket kezelni kell.Féltem a gyerekemet!!!!!!!!!!
119. rasztapredátor (válaszként erre: 113. - Adhd)
2009. okt. 12. 14:20

Kedves adhd!


Nem vettem ellenségesnek, sem támadónak.

Leírtad a te nézőpontodat, és ez igaz neked.

Belenéztem a blogodba is.


Lehet kicsit félre értettél. Az alapítványunk kiadványa arról szól, hogy alternatív módon is lehet kezelni a hiperaktívnak vagy figyelemzavarosnak diagnosztizált gyerekeket.

A Ritalinnal kapcsolatban igazad van, én nem nevezem gyógyszernek, mert szerintem nem az.

Ha kiváncsi vagy rá, hogy miért nem tartom annak, akkor neked is el kellene olvasnod az Országos Gyógyszerészeti Intézet által készített leiratát.

Szívesen elküldöm neked, de sajnos file-ban nem tudom, csak kinyomtatott formában. Ebből tájékozódnak az orvosok is a gyógyszerekről. 7 A/4-es oldal, nem 2-3 kis oldal, ami bele fér a gyógyszer dobozába, és nem az, amit az interneten találsz. Ha érdekel, küld el a címet, ahova küldhetem a leiratot a info@cchr.hu címre. Ez az alapítványunk e-mail címe.

Ha esetleg bárki mást is érdekel, ugyan így írhat nekünk erre a címre.


Kellemes hetet mindenkinek.

Üdv.

Évi

118. hte23
2009. okt. 12. 13:17

És nem beszélek le senkit a gyógyszerról, mert mindenki maga tudja, mit vállal fel.


ŐK NAGYON KÜLÖNLEGES, CSODÁLATOS GYEREKEK.

117. hte23
2009. okt. 12. 13:16

Legalábbis az én tapasztalataim ezek.


Egyébként a Vadaskertben irták fel a gyógyszer annak idején ( 10 éve) Fél órás vizsgálat után, mert a gyerek csak másodperceket figyel.


Iszonyu jó agya van, de nem tudja összefoglalni a mondanivalóját. Egy kérdésre ( igennel vagy nemmel lehet válaszolni rá ) képes 1 órán át válaszolni, csak legyen türelem rá, hogy kihámozzam belőle a választ.


Egyébként imádni való kamasz.

116. hte23
2009. okt. 12. 11:46

Ja, és én nagyon régóta nevelem ezt a kincsemet.

Tudom, a magatartás zavaros gyerekkel több a gond, agressziv is lehet. Nekitámad a szülőnek is. Nem tudom ilyen helyzetben mit tettem volna.

Nem vagyok hive a gyógyszerezésnek, meg kell találni a másik alternativát. Bármi mást! És rengeteg szeretetet, ölbevételt, türelmet, elmagyarázni a gyereknek. Hiszen Ő nem hibás. Viszont meg lehet találni azokat a tényezőket, amik erősitik a tüneteket és azok kizárásával, csökkentésével elviselhetőbb a helyzet. (Pl. csokoládé, mogyorókrém stb. ) Jó viszont bármi serkentő. Pl. cola - igaz nem egészséges, de nekik jó a koffein.

115. hte23 (válaszként erre: 113. - Adhd)
2009. okt. 12. 11:38

Én a szerencsésebb szülők közé tartozom. Az én fiam csak sulyos figyelemzavaros. 7 évesen 1 1/2 ritalint irtak fel neki. A személyisége teljesen megváltozott. Abbahagytuk. Kinlódtunk. Most 17 éves, gimnazista.

Nem mondon, hogy nincsenek gondjaink. Vannak: Nem fogadják el a társai. Nehezen, problémásan tanul, mert + diszlexia, diszgráfia.

Soha nem kellett neki osztályt ismételnie.


DE! Sportol, eredményeket ér el, és ott megtalálta azokat, akik elfogadják.

DE! Megtanulta elfogadni önmagát, és elfogadni mások " el nem fogadását"


Persze! Vannak otthon gondok a figyelemzavarból kifolyólag. Neki teljsen más dolgok a lényegesek.

114. rasztapredátor (válaszként erre: 111. - Marikati)
2009. okt. 12. 10:18

Kedves Marikati!


Köszönöm a válaszod. Ezt én úgy értelmezem, hogy 16 éves koráig nem voltak narkolepsziás tünetei a gyerkőcödnek? Jól értem?

113. adhd
2009. okt. 11. 07:28

Kedves Rasztapredátor!


Előre is elnézésedet kérem, ha a mondandóm ellenségesnek, esetleg támadónak tűnik majd.

Abból, ahogy berobbantál ide, idézőjelbe tetted a Ritalint mint gyógyszert - tehát kvázi megkérdőjelezed néhány millió orvos és párezer gyógyszervizsgáló intézet kompetenciáját a világon -, el tudom képzelni, hogy mi áll a tájékoztatódban.

Szeretném felhívni a figyelmedet egy aprócska tényre: aki Ritalint ad a gyerekének, az nem jókedvből teszi! Van itt hiperaktivitás fórum, olvass bele nyugodtan! Ezeket a gyerekeket egyszerűen nem veszik emberszámba, elutasítják, kiközösítik, a szüleiket pedig bírálják, lenézik, kibeszélik.

Tudod, ha valaki testi vagy szellemi fogyatékkal születik, azt elfogadják, mert "rá van írva", hogy problémája van. Egy mentális zavarnál azonban más a helyzet. Egy üvöltő, földön fetrengő, saját anyukáját lekurvázó nyolcévest látva minden embernek ugyanaz jut eszébe: neveletlen.

Próbáld meg elképzelni, milyen, amikor egy gyerek az egyik pillanatban csüng rajtad és imád, a következőben pedig hozzádvág egy vázát, mert nem annyi sajt van a tésztán, amennyit ő gondolt. Próbáld magad elé képzelni a képet, hogy mész a gyerekedért az óvodába, iskolába, mindenki vidáman játszik, fogócskázik, ő pedig félrehúzódva üldögél és bánatosan nézi a többieket! Szeretne ő játszani, de nem tudja, hogyan kapcsolódjon be.

Aztán képzeld el azt, hogy beszed egyetlen szem gyógyszert és ezután képes odafigyelni másokra! Nem lenyugszik, hanem felvillanyozódik, kinyílnak az érzékei, képes külvilágot nem történések káoszaként, hanem a maga valójában észlelni, pont mint a többi gyerek. Barátokat szerez. Az órákon jelentkezik, odafigyel. Mindenhol sikerélményei vannak, elkezd pozitív visszajelzéseket kapni. Ha ez jól beleivódik egy gyerekbe és megtanulja, hogy nem a gyógyszertől vannak sikerei, hanem a saját képességeitől, a gyógyszer csak abban segít, hogy megmutatja: képes elérni ezeket a sikereket; ha ezt megtanulja, 1-2 éven belül magáévá teszi azt a viselkedésformát, ami más gyerekben készség-szinten és gyógyszeres segítség nélkül eleve megvan. Ha ez megtörténik, elhagyhatja a gyógyszert és sikeres gyermekkort tudhat maga mögött.

A kezeletlen ADHD az önbizalom csökkenéséhez, kirekesztettséghez, agresszióhoz, deviáns viselkedéshez és végül bűnözéshez is vezethet. A börtönök tele vannak kezeletlen ADHD-s emberekkel.


Kérlek, ne terjeszd a tájékoztatót, így is tele van az Internet az amerikai hirtelen szívhalálokkal, a gyógyszer-visszaélésekkel és sajnos sokan ezeket el is hiszik.

Valójában a hirtelen szívhalál pont ugyanolyan arányban fordul elő gyógyszermentes elhízott gyerekeknél mint Ritalinnal kezelt elhízott gyerekeknél. A hangsúly az elhízáson van.

A visszaéléssel kapcsolatban annyi a titok, hogy nem szabad túladagolni a Ritalint. Ez egy vízben oldódó molekulákat tartalmazó gyógyszer, ami mint ilyen, nem képes felhalmozódni a szervezetben, így sem függőséget, sem hozzászokást nem eredményez, amennyiben megfelelően van adagolva. USÁ-ban úgy eszik a Ritalint mint a cukrot, nem csoda, hogy hozzászoknak.

Ismételten kérlek, ne szórd tele a fórumokat ellenkampánnyal, mert ezzel többet ártasz mint segítesz. Én több nyelvet is beszélek, ezért az Interneten keresgéléskor könnyű dolgom van, de amikor a Ritalinról kerestem korrekt anyagot, bizony megszenvedtem, mert mindenhol a tényalapot nélkülöző, légbőlkapott, szenzációhajhász, lejárató ellenkampányokba botlottam. Sajnos nem mindenki olvassa el ezeknek a "cikkeknek" a forrását, sem a hivatkozások valóságtartalmát, ezért hajlamosak elhinni a rémhíreket.


Szeretném hinni, hogy Te higgadt és elfogulatlan vagy. Ha valóban így van, ajánlom figyelmedbe a blogomat, vannak benne hivatkozások is, és persze sok egyéb más is: [link]


Üdv,

Panni

2009. okt. 10. 11:15
Nem tudom tudsz-e infót adni azzal kapcsolatosan,hogy amíg gimibe járt tartósan betegnek számított és emelt családit kapott.Amikor leérettségizett berendelték az orvosi bizottság elé és egészségesnek nyilvánították.Jelenleg egyetemre jár és semmi támogatást sem kap,mindazok ellenére,hogy betegsége élethosszig tartó,állandó orvosi kontrollt igényel és állandó gyógyszerelést.Lehet,hogy nagyon naív és tájékozatlan vagyok,de hiába kutakodom,nem találok magyarázatot.
111. marikati (válaszként erre: 110. - Rasztapredátor)
2009. okt. 10. 10:50
Szia!A gyerekem 16 évesen lett beteg.Jelenleg 21 éves.Tudod a Ritalin gyermekkorban a hiper gyerkőcöket lassítja felnőtt korban,pedig élénkít.A mi kálváriánk 2 évig zajlott.Több orvosnál is tettük tiszteletünket,mire lett diagnózis.Jelenleg Pécsre járunk az egyetemi klinikára egy igen megbízható,jó nevű neurológushoz,aki az alvászavarok terén nagyon otthon van.
110. rasztapredátor (válaszként erre: 105. - Marikati)
2009. okt. 10. 09:53

Szia!


Hétfőn tudom megnézni mit ír a Pharmanex a Vigilről. Ha gondolod azt is elküldhetem neked.

Több neurológusnál is jártatok a csemetéddel?

Nekem mindenesetre érdekes, hogy Ritalint írtak fel neki, mert azt csak Pszichiáter írhatja fel. Vagy lehet, hogy az orvosotok neurológus pszichiáter egyben? Mivel nem vagyok orvos nem mondhatok tanácsot gyógyszer ügyben. De azt meg tudom nézni neked, hogy van-e neurológussal kapcsolatunk, akit javasolhatok neked.

109. gerna (válaszként erre: 101. - Marikati)
2009. okt. 9. 21:07
Nyilván azért nem engedélyezi az OEP a gyereked számára a Vigilt, mert eleve a tájékoztatóban az áll, hogy gyermekek nem szedhetik. Nem tudom, mennyi idős... tizenévesek már "szinte" felnőttnek számítanak, tehát ott más a helyzet.
108. gerna (válaszként erre: 105. - Marikati)
2009. okt. 9. 21:04

A Ritalinnal több a tapasztalat, régebben használják. Ebből a szempontból "megbízhatóbb".


Bár Raszta új sejtem, mást fog mondani...

107. gerna (válaszként erre: 106. - Marikati)
2009. okt. 9. 21:01
Hát úgy foglalkozásilag, igen.
106. marikati (válaszként erre: 104. - Gerna)
2009. okt. 9. 19:56
Gerna!Te is érintett vagy?
105. marikati (válaszként erre: 102. - Rasztapredátor)
2009. okt. 9. 19:55
Szia!Nem gondoltam,hogy okoskodó vagy hiszen nem tudhattad,hogy milyen gondjaim vannak.Egyébként a Vigilről van szó.Az előző fórumozó valamit sejthet ,mivel erről adott tájékoztatást.Köszönöm,de egy cseppet sem nyugodtam meg.A két rossz közül melyik a jobb?Ritalin,vagy Vigil??????????
104. gerna
2009. okt. 9. 17:06

És még:


[link]

103. gerna
2009. okt. 9. 17:02

A narkolepszia kezelésében használatos egyik gyógyszert egyre többen szedik a szellemi képességek fokozására, ám újabb bizonyítékok láttak napvilágot, hogy a szer hozzászokást okozhat, a modafinil ugyanis állítólag megváltoztatja az agy "jutalmazó rendszerét".


"Ez az első olyan humán vizsgálat, amely azt mutatja, hogy a szer dopamint szabadít fel, amely a függőséget okozó szerek jellemző tulajdonsága" - magyarázta Dr. Richard A. Friedman, a new yorki Weill Cornell Egyetem Orvosi Kara Pszichofarmakológiai Klinikájának igazgatója. "Ez egy korai figyelmeztetés, hogy a gyógyszernek magatartásformáló hatásai vannak." Friedman terápiarezisztens depresszióban és a napi ritmus problémáival küzdők esetében is használta a gyógyszert.


Dr. Nora D. Volkow, a Nemzeti Szerfüggőség Intézet igazgatója, a tanulmány vezető szerzője szerint a modafinilt csak orvosi ellenőrzés mellett és orvosi indikációban szabad használni. Az alvászavarok mellett a skizofrének és figyelemzavaros hiperaktivitásban szenvedők kognitív funkcióinak javítására használt gyógyszer nagyon hasonlóan működik a stimulánsokhoz , mint például az amfetaminhoz és a Ritalinhoz, ráadásul az interneten is kapható már.


Volkow és munkatársai PET vizsgálat segítségével tanulmányozta a modafinil hatását 10 egészséges, 23 és 46 év közötti férfin, akik vagy 200 mg-ot (a narkolepszia dózisa), vagy 400 mg-ot (a figyelemzavaros hiperaktivitás dózisa) vagy placebót kaptak. A gyógyszer megemelte az agy dopaminszintjét, különösen a nucleus accumbens régióban, az agy "örömközpontjában".


Jeffry Vaught, a gyógyszert előállító Cephalon Inc. tudományos vezetője és ügyvezető elnökhelyettese azt mondta, ezt már 16 éve tudják a modafinilről és azóta próbálják az illegális használatát is nyomon követni, ám szerinte ezek az eredmények semmivel nem járulnak hozzá a mechanizmus magyarázatához.

forrás: Medipress2009. 03. 21. 10:22:36

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook