Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ritalin - tapasztalatok fórum

Ritalin - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
162. hte23
2011. febr. 27. 16:54

Hogyan jön ide a narkolepszia????


A ritalinnal a hiperaktivitást kezelik.

161. Natharn
2011. febr. 27. 16:31

Hali!


Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy mire emlékeztek mielőtt diagnosztizálták nálatok a narkolepsziát, nem-e volt vírusos fertőzésetek, altattak, vagy műtöttek-e benneteket?


Előre is köszönöm a hozzászólást, üdv Natharn!

160. hte23
2011. jan. 11. 14:35

A karate társak elfogadják? Nem lesz rögtön sikere ott sem. Tomit 1 évi nem engedték versenyezni. Most meg teli van éremmel.

Igaz, amikro kicsiként elkezdte, akkor az akkori edző azt "sugalmazta", hogy ő nem jó, nem alkalmas.

Akkor abba is hagyta. Nagyként kezdte ujra. Szeretik, elfogadják igy ahogy van. A klubjában már 2. éve a legeredményesebb versenyző ugy, hogy az idén volt egy kis agyrázkódása egy versenyen és utána küzdő számokban nem engedték indulni.


Nálunk még az is közrejátszik, hogy harmadolni kell az élményeit. Hozzáteszi azt amit ő lelkiekben megél. A valóság viszont csak az 1/3-a, jó esetben. Ez vonatkozik jó vagy rossz dolgokra ugyanugy. Megtanultam szürni az évek alatt, de sokszor kell ezt elmagyaráznom másoknak. És ez nem hazugság, csak ő ezt éli meg azzal a bizonyos eseménnyel kapcsolatban ami éri.

Soha nem kérdőjelezem meg amit mond, de már tudom a valóságtartlmat. ( azért néha még én is eltévedek az események sorozatában ) Nagyon nagy figyelmet kell rá forditani, nem szabad soha elfelejteni az előzőekben mondottakat, mert igy derül ki a valóság. Ők ilyenek, és igy lehet őken NAGYON szeretni.

Nem félek már. Tudom, hogy amig tudom segiteni,(amig hagyja) addig segitem mindenben és tudom hogy boldog emberkét fogok belőle kinevelni. Olyan aki fel tudja vállalni önmagát olyannak amilyen. Egy kicsit más mint a többi, de csodálatos ember.

Őt igy fogom én is szeretni mindig, és aki elfogadja ilyennek az egy csodálatos párt kap majd magának.

2011. jan. 11. 09:27

A Ritalintól kicsit jobbak a jegyei, előtte szörnyű volt. Írt olyan felmérőket, amire a nevét sem írta fel. Bár ez sem zavarna annyira, mint az, hogy nincs barátja. Eleinte nagyon akartam, hogy befogadja az osztály, hogy Neki is legyenek barátai. Aztán amikor a második (8.) szülinapjára sem jöttek el a gyerekek ( ő sem kap soha meghívót)…….szóval már én is félek a visszautasítástól. Már nem rendezünk szülinapi bulikat. Megoldjuk valami különleges programmal, családi összejövetellel.

Igen ezt én is csináltam, hogy bementem a gyerekekhez, a tanító néni is beszél velük, de hosszú távú eredménye sosincs. Mindent ellene fordítanak. Voltunk EEG vizsgálaton, szegénykém elmesélte az osztályban, hogy mit raktak a fejére…azóta ő az „agybeteg”.


A családi barátok, ismerősök között sincs, olyan család, akinek hasonló korú fiú gyerkőce lenne.

Most ősztől jár karatéra, megy neki, bár néha úgy gondolja, hogy ő nem elég jó! Olyan mintha nem akarná elfogadni, hogy neki is lehetnek sikerei……

Köszönöm, még egyszer, hogy írtál:)

158. hte23 (válaszként erre: 157. - Miss marple75)
2011. jan. 6. 17:49

Szia, nem irigyellek.

Az én fiam már 18 éves, most érettségizik. Nem akarlak elkeseriteni,de még mindig nem fogadják be.

"MÁS"

Ő is szedett ritalint másfél szemet 1. osztályos korában pár hónapig. Utána én ugy döntöttem nem adom. Nem bántam meg. Küzdöttünk. Ő is.

Még általánosban egyszerü volt a dolog. Odaálltam a gyerekek elé, és elmondtam nekik, hogy nem kell szeretni, nem kell vele játszani ha nem akarnak, de ne bántsák, hagyják békén. Megszokták a 8 év alatt. volt 1-2 gond, de nem vészesek. Ő is megszokta. Nem zárták ki maguk közül, a lányok még segitették is.

Középiskolában már ezt nem tehettem meg. Ki is közösitik.

A tanárok sem tudják kezelni ezt a problémát. Fogalmuk sincs,mit küzd a gyerek.

Elkezdett Kempózni, ott elfogadták, sikereket ér el. Tele van éremmel.

Most főiskolára készül.

Ritalin nélkül. Igaz, csak 3-4 es tanuló, de nem állandó tanulással. Kidolgozta a maga technikáját.


Szülőként meg kell tanulnod, hogy elfogadtasd a gyerekkel ezt. Ha ő elfogadja magát igy, akkor Te is el tudod fogadni. Nem kell őket félteni. Csodálatos gyerekek. Többet érnek sok "normális" gyereknél.

Szülőként többet ne tegyél mint amit én. Ez is bőven elég. Hagyd, hagy dolgozzon meg ő magáért.

2011. jan. 6. 10:37

Sziasztok!

Az én 11 éves kisfiamnál 2010 kora ősszel diagnosztizálták a z adhd-t. Ritalint szed reggel 1, és a 3.-4. óra közötti szünetben ½ szemet.

Sokat javult a figyelme, bár nagyon sokat küszködünk a beilleszkedéssel. Az osztálytársai kiközösítik, már nem is akar játszani velük a szünetben. Ha még is játszanak vele, ő az, akit megdobálnak hóval, ő a fogó stb. Ezt szülőként nagyon nehéz átélni, kezelni még annál is nehezebb.

Szóval, ha valaki olvassa mostanában ezt a fórumot és lenne kedve beszélgetni, tapasztalatot cserélni…….elér a e.timea@citromail.hu e-mail címen

156. Kemény Beni (válaszként erre: 154. - Bobe70)
2010. nov. 19. 12:51
Sajnos a probléma ott kezdődik,hogy megbélyegzik ezeket a gyerekeket.Mi is hasonló cipőben járunk csak ő még 11 éves.Szerintem próbáljátok ki a rialin LA-t.Ezt csak 1x kell bevenni és a szervezet adagolja.Hosszabb a hatása és nem hirtelen ürül ki,hanem fokozatosan.Most már mi is ezt szedjük és sokkal jobb.
155. Kurgan (válaszként erre: 154. - Bobe70)
2010. nov. 17. 18:25

A Ritalinból van hosszabb lefolyású. Akkor elvileg egész nap hatnia kell.

Meg kamasz... most akarod bezárni. Az egészséges 13 évesek is csavarognak.

154. bobe70
2010. okt. 30. 16:59
Az én fiam 13 éves,tanulási zavarokkal és magatartási problémákkal.Sajnos az iskolában már rá vannak szállva a pedagógusok is.Nem angyal a gyerek,vannak hülyeségei.Az iskolában addig kavartak,míg mi is a Vadaskertben kötöttünk ki,ahol napi 2 szem Ritalint írtak elő.Használ,mert azóta a tanulmánya is javult és a magatartásával sincs annyi probléma (csak reggel adom neki be,mert a déli bevételt nem tudom megoldani,de nem is bánom ),de most abba kötöttek bele az iskolában,hogy koszos a gyerek ruhája (minden reggel tiszta ruhát adok rá) és hogy sokat csavarog még este is.Sajnos a csavargás igaz,ez engem is idegesít,de nem tudom mit lehetne ezzel kezdeni,mert a férjem is és én is dolgozunk.Mire hazaérünk a gyerek már nincs otthon.Olyankor beülök az autóba és hajkurászom a faluban,de vagy megtalálom vagy nem.Hiába mondok neki bármit,hiába büntetem meg egyszerűen hatástalan.Ha valaki tudna valami használható ötletet,azt szívesen fogadom!
153. hte23 (válaszként erre: 151. - T.bernadette)
2010. szept. 28. 15:53
Vadaskertben???
2010. szept. 28. 15:41

Sziasztok!


Ezt találtam a Ritalinról.

Érdemes elolvasni.

[link]

151. lustiszundi (válaszként erre: 151. - T.bernadette)
2010. júl. 30. 17:40
Ritalint ne adj a gyerekednek, mert anfetamin származék és ezzel legális drogfogyasztóvá teszed. más megoldást kell alálni. Hidd el van..
150. rasztapredátor (válaszként erre: 149. - Adhd)
2009. nov. 25. 13:00

Kedves adhd!


Semmi baj a késői válasszal, az a lényeg, hogy megjött, bár azt nem írtad le az előny és kockázati mérlegelésed, amire kíváncsi lettem volna.


A valódi testi tünetek alatt én olyanokat értek, ami okozhat hiperaktivitásos tüneteket. Pl. cukorbetegség, allergia, stb. A pszichoszomatikus betegsége 80%-a Magyaroroszágon testi eredetű probléma. Az már te sem mondhatod, hogy a cukorbetegség az agy egy ici-pici részéből indul ki. Mert sajnos az a tapasztalat, hogy nem végeznek testi kivizsgálást mielőtt pl. Ritalint írnának fel gyerekeknek. Tudnék írni neked magyar példákat, hogy milyen testi problémájuk volt gyerekeknek, amit nem vettek figyelembe, de elkezdték szedetni velük a Ritalint.

Szóval el kell menni egy testi gyógyítással foglalkozó orvoshoz, és teljes kivizsgálást kérni (vér, vizelet, allergia, stb.).

A depressziós tünetek is lehetnek egyéb testi problémából kiindulóak. Pl. nem megfelelő táplálkozás, vérnyomás problémák stb. A xanax sem OK, de ez a Ritalinos portál, ezért nem hoztam szóba.

Ne legyen bűntudatod, annak legyen, aki nem vizsgálta ki a beteget testileg mielőtt Ritalint adott neki.

Az mindenesetre dicséretes, hogy utána nézel annak, amit használsz.

Üdv.

rasztapredátor

149. adhd
2009. nov. 24. 15:19

Kedves Rasztapredátor,


Ismét elnézésedet kérem a késői válaszért.

Az, hogy az USÁ-ban hogy van, cseppet sem érdekel, hiszen ott köztudottan túl van diagnosztizálva az ADHD és a Ritalin is túl gyakran van felírva. Én Magyarországról beszélek.

Valódi testi tünetekre azért írnak fel pszichostimulánst, mert a testre hat, pontosabban az agynak egy ici-pici területére; oda, ahonnan kiindul a probléma.

Miért, szerinted mivel kéne kezelni? A depresszióra felírt xanax az rendben van? Miért? Mert azt felnőttek szedik és nehezebb hatni a bűntudatra?

2009. nov. 2. 17:53

Kedves adhd!


Nem haragszom.

Sem az alapítvány sem én nem vagyunk tévedésben.

Míg amerikában a pszichológusok és pszichiáterek is írhatnak fel pszichiátriai gyógyszereket, addig itt Magyarországon csak pszichiáterek. Nem akarok itt vitába menni veled, hogy mi mit jelent, gondolom alaposan tanulmányoztad a két szó közötti különbséget. Én megtettem. Egy kérdésem van, ha a pszichiátria (szerinted) valódi testi tüneteket gyógyít, akkor hogy lehet, hogy pszichostimulánsokat írnak fel testi tünetekre?

Az alapítványunk nemzetközi alapítvány, aminek amerikában van a központja. 40 éve működik, Magyarországon 15 éve.

[link]

Innen informálódhatsz a munkánkról, ha szeretnél.

Sajnálom, hogy ellenkampánynak vetted, nem annak szántam. Csak felajánlottam pár kiadványt, ami a másik oldalt is megmutatja és alternatív kezeléseket is adhat.

Nem akarlak lebeszélni a ritalinról, saját döntésed, hogy mit használsz. Bár nem értem, hogy ha ennyire ismered a Ritalin-t, akkor miért használod, amikor kábítószernek van minősítve.

Kiváncsi vagyok viszont, az előny és kockázati mérlegelésedre.

Üdv.

147. adhd
2009. nov. 1. 00:22

Szia Évi!


Ne haragudj, hogy ilyen későn válaszolok, nem nagyon jutok géphez mostanában.

Nézd, a hozzászólásaidból úgy látom, hogy vagy Te, vagy az alapítvány alapvető tévedésben van és keveri a pszichológiát és a pszichiátriát. Míg előbbi egy bölcsésztudomány és lelki dolgokkal foglalkozik, addig utóbbi orvostudomány és létező, valódi testi tüneteket gyógyít.

Az ADHD okát mondhatni megtalálták, ezért mernek alkalmazni pszichostimulánst a kezelésére. Sajnos, ahogy az Aspirin nálam gyomorvérzést okozott, úgy a Ritalin is okozhat olyan tüneteket, amelyek miatt a szülő inkább nem alkalmazza. Ennek azonban nem az az oka, hogy a Ritalin egy rakás sz.r, hanem az, hogy a gyógyszerekre minden ember másként reagál.

Nem fogom védeni a Ritalint, mert én is halogattam, ameddig csak lehetett, de hamár egyszer belevágtam és idejöttem tapasztalatokat olvasni és megosztani, akkornem tartom a legízlésesebb húzásnak, hogy megjelenik egy alapítvány és ellenkampányba kezd.

Köszönöm a tájékoztatóra vonatkozó felajánlkásodat, de amerikai pszichiáterektől kapott anyagból informálódom, nem csupán az Internetről, ezenkívül naponta forgatom a Pharmindexet, tehát betéve tudom a Ritalin összes csínját-bínját, a nem publikusakat is. Tudom, hogy nem cukorka, aggódom is, mert alapvetően nem szeretem a gyógyszereket. De az előny-kockázat mérlegelésénél a gyógyszer felé billent a mutató.

146. rasztapredátor (válaszként erre: 144. - Gerna)
2009. okt. 30. 12:03
Akár meg is teheted, de fel is hívhatod Őket, agy írhatsz nekik e-mailt.
145. rasztapredátor (válaszként erre: 143. - Xtc977)
2009. okt. 30. 12:02

Kedves xtc977!


Lenne egy javaslatom, ha nem veszed sértésnek, mivel nem nekem válaszoltál.

Az alapítványunk 15 éve foglalkozik a pszichiátria témájával, és a következőt derítettük ki. A pzsichiátriai betegségek 75-80%-át valamilyen testi betegség okozza. Ezt akár egy normálisabb orvos is alá tudja neked támasztani.

Ami a javaslatom lenne, hogy menj el a háziorvosodhoz, és kérd meg, hogy segítsen neked abban, hogy a lehető legtöbb testi kivizsgálást megcsinálhasd. (vérvétel, allergiavizsgálat, széklet, CT, stb.) Amit csak lehet.

A Te tüneteidhez hasonló tüneteket okozhat egy kezdődő cukorbetegség, valamilyen tápanyaghiány, alacsony vérnyomás (nekem pl. alacsonya vérnyomásom és néha tényleg nem tudok koncentrálni semmire és idegesnek érzem magam).

A helyedbem még egy Dietetikust is felkeresnék, hátha valamit változtatni kell a táplálkozásodban.

Szóval miután ezek vannak, és megtörténtek a szükséges változtatások (nem feltétlenül egyből gyógyszerezés) és javulás van az állapotodban, akkor nem hiszem, hogy bármilyen pszichiátriai szert kéne szedned, hiszen pozitív a változás.

Mennyit tornázol hetente? Mert ha egyáltalán nem, akkor lehet, hogy 2-3 napont 1-1 óra mozgással már tudsz változtatni.

Hajrá, drukkolok neked, hogy gyógyszerek nélkül megoldd a dolgot.

Üdv.

Évi

144. gerna (válaszként erre: 142. - Rasztapredátor)
2009. okt. 29. 17:06
Vagyis, utazzak el Athénba, Frankfurtba stb.? benne vagyok :)
143. xtc977 (válaszként erre: 96. - Maxine)
2009. okt. 29. 11:12

Hasonlo problemakkal kuzdok en is, anno en is utanaolvastam a neten, es a felnottkori adhd tunetei, leirasa stimmel az en "panaszaimra is", az a legkevesebb, hogy mar gyerekkent sem tudtam 5 percnel tovabb koncentralni barmire, de ez azota sajnos csak romlik. ennek ellenere sikerult szereznem ket diplomat, a munkammal sincs komoly gond, bar igyekeztem olyan munkat talani ahol nem az iroasztal melletti rabszolgamunka a jellemzo... (epitoipar, kivitelezes). De irigylem azokat az embereket akik kepesek vegignezni egy filmet, vegigolvasni egy cikket ujsagban, beulni sorozni cimborakkal , es orakon at beszelgetni lenyegtelen dolgokrol....

Nekem sajnos egyikhez sincs turelmem, mindent egyszerre csinalnek, stb., stb.

Egyetlen megoldast latok, kulfoldi orvosnal (Ausztriaban?) kene kivizsgaltatni magam, ott kivaltani a gyogyszert. Ha van valami tipped, hogy merre lenne erdemes orvost keresni, szivesen vennem, ha megirnad, akar mailben.


Ui.:Kedves Maxine tudnam meg ragozni a tuneteket, stb., de szerintem arra az e-mail alkalmasabb, ha gondolod.

142. rasztapredátor (válaszként erre: 141. - Gerna)
2009. okt. 29. 10:04
Azt jelenti, hogy nézd meg a saját szemeddel, járj, nézz utána Te magad, ne hallgass a hírekre és más emberekre. Nem biztos, hogy igazat írnak, mondanak.
141. gerna (válaszként erre: 140. - Rasztapredátor)
2009. okt. 28. 17:56
Mit jelent az pontosan, hogy "nézd meg a saját szemeddel"?
140. rasztapredátor (válaszként erre: 139. - Gerna)
2009. okt. 28. 12:47

Szia!


Szeretnék neked valós adatokat adni.

A görögországi Szcientológia Egyház elérhetőségei:

Ελλάδα (Greece)

Ελλάδα (Greek) Dianetics and Scientology Centre

Patision 200

Athens, 11256

Greece

302-108640080


Németországi egyik városban lévő Szcientológia egyház címe: (nem akartam az öszeset bemásolni, mert nem erre van a fórum. Németországban több is van, szerte az országban.

Frankfurt

Scientology Kirche Frankfurt e.V.

Kaiserstraße 49

60329 Frankfurt 70

Germany

0049-69-230467

www.scientology-frankfurt.org


Az meg nem baj ha felügyelik. Legalább meggyőződnek saját maguk róla, hogy semmi baj sincs az egyházzal.


Neked is ezt javasolom, hogy inkább nézd meg saját szemeddel a dolgokat és ne hallgass másokra.


Üdv.

Raszta

139. gerna (válaszként erre: 137. - Rasztapredátor)
2009. okt. 21. 16:01

"Németországban a szcientológiát nem is tekintik egyháznak, csak üzleti vállalkozásnak, Görögországban betiltották, Franciaországban pedig külön kormánybiztos felügyeli tevékenységüket."


Hát mi (még?) nem tartunk itt, lehet hogy kell még az a bizonyos 15 év ;-)

138. rasztapredátor (válaszként erre: 132. - Gerna)
2009. okt. 21. 14:00

Miért gondolod, hogy valaki rosszabbul jár, ha nem szedeti a gyerekével a pszichiátriai szereket (csak mert egy a Szcientológia Egyház által alapított alapítvány azt mondja)?


Ahogy írtam korábban, mi senkit sem küldünk az egyházhoz aki felveszi a kapcsolatot az alapítvánnyal. Ugyanis más dolgunk van.


Az weboldalunkon elolvashatod.

137. rasztapredátor (válaszként erre: 130. - Gerna)
2009. okt. 21. 13:53

Sziasztok!


Ha figyelmesen átolvasod a honlapot, akkor láthatod, hogy senkit sem irányítunk a Szcientológia egyházhoz. Az, hogy az alapítványt a Szcientológia Egyház alapította, nem egyenlő azzal, hogy egyházi szolgáltatásra invitáljuk az embereket.

Az egyház csak az alapító.

Ha Te teszem azt katolikus vagy, akkor az egyenlő azzal, hogy a munkád során, bárkit akivel találkozol a katolikus egyházhoz irányítasz?


Ha Te alapítasz egy alapítványt, akkor a Te neved lesz ott, mint alapító.


A pszichiátriai szerek tudatbefolyásoló szerek, bármekkora mennyiséget is szedsz. Erre hívjuk fel a figyelmet és segítünk azoknak, akikkel visszaélés történt a pszichiátriákon. Pl. akiket gondnokság alá helyeztek indokolatlanul.


Az egyházban nem foglalkoznak ilyen dolgokkal, ezért alapították ezt az alapítványt. Nem volt más szervezet, amelyik felfigyelt volna arra, hogy ezek a pszichiátria tevékenységei mennyire károsak az emberi elmére, hogy életeket tesznek tönkre annak ellenére, hogy gyógyulást ígérnek.


Gondolod, ha mi visszaélnénk a tevékenységünkkel, és nem azt csinálnánk, amiért alapítva lett az alapítvány, 15 év alatt nem derült volna ki?

2009. okt. 13. 15:12
Köszi Gerna!
135. gerna (válaszként erre: 133. - Hte23)
2009. okt. 13. 14:53
Ez a topik nem csak neked szól - hanem mindenkinek, aki olvassa. Ezért irkálok nyilvánvalóságokat ;-)
134. hte23 (válaszként erre: 133. - Hte23)
2009. okt. 13. 14:52
használnom/felhasználnom/kihasználnom
133. hte23 (válaszként erre: 132. - Gerna)
2009. okt. 13. 14:51
Megtanultam már vigyázni! Bármilyen naiv is vagyok, de tudom, mikor mit kell használnom a gyerekeim érdekében, ugy hogy ne károsodjanak.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook