Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pikkelysömör tünetmentesítése?! fórum

Pikkelysömör tünetmentesítése?! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. ápr. 11. 13:47
Sziasztok! Évek óta állandó problémám,de nem tudok megszabadulni tolle.Használok egy sampont,meg egy hajmosás után egy gélt. egesz jó,nem viszketek tolle,bambusz velo sampon+gél.Gyogyszertárban lehet venni,nem olcsó,viszont sokáig elég.
229. Jázmyn (válaszként erre: 228. - Kingi7)
2012. ápr. 10. 10:52

Szia!

Izületi gyulladásaim,fájdalmaim sok éve folyamatosan fenn állnak.Mivel pajzsmirígy beteg is vagyok,úgy gondoltam,az okozza.Viszont a pikkelysömör megjelenését megelőzte egy fél évig tartó vállizületi gyulladás.Miután utána olvasgattam,rájöttem,hogy hogy a szervezetemben bújkáló ps is okozhatta az izületi problémákat,nem feltétlenül a pm betegség.

A biológiai terápiát nem ismerem.De "kisérleti nyúlnak" érzem magam,mert Joalis tisztító kúrát csinálok,és várom a hatást.

228. kingi7
2012. ápr. 9. 22:41
Sziasztok! Nekem is van sömim, fejemen, orrom mellett a két fülem, szemöldököm...szóval nem lehet nem észre venni... A rosszabb, hogy komoly izületi gyulladás is társul mellé... tapasztalat? Valaki volt esetleg biológiai terápián? vagy jelentkezett kisérleti nyúlnak? Segítsetek!!
227. t.Ili (válaszként erre: 226. - Veronika27)
2012. ápr. 8. 22:05
Igen.
226. Veronika27 (válaszként erre: 225. - T.Ili)
2012. ápr. 8. 21:19
Ez mondjuk igaz a szeborreás dermatitiszre is. A tünetek ugyanazok...
225. t.Ili (válaszként erre: 223. - Timcsike89)
2012. ápr. 8. 18:02
Orr mellett,szemöldök,homlok,és a hajkontúron szokott jelentkezni. Ha már a fejbőrön bőven van,akkor szokott a fül belsejében is megjelenni,de csak a külső hallójáratokon.
224. t.Ili (válaszként erre: 222. - Timcsike89)
2012. ápr. 8. 18:00

Nem bántja szemet.

Nem kell előre kenegetni semmivel. Ha megjelenik valahol, csak akkor puhítsd ott a hámréteget

2012. ápr. 8. 17:55
ugye arcra nem fog rámenni a betegség?
2012. ápr. 8. 17:54

köszönöm a válaszokat, nekem a hajas fejbőrnél jelentkezett eddig, annyira még nem ismerem ezt a betegséget, nemrég vettem észre a szemöldökömnél is van valami, először nem is gondoltam erre, utána már gyanítottam a pikkelysömört, most kenegetem a szemöldökömet krémmel.

A szememre rámehet? lehet szemkárosodásom? szemromlás? megvakulás? Menjek ezzel is orvoshoz?

221. t.Ili (válaszként erre: 219. - Timcsike89)
2012. ápr. 7. 18:48
Igen. Sőt! Nagyon is jellegzetes tünet.
220. Jázmyn (válaszként erre: 219. - Timcsike89)
2012. ápr. 7. 18:45

Szia!

Én minden nap bekukkantok,hogy ír-e ide valaki,de ebben sajnos nem tudok neked segíteni.Nekem csak nem rég kezdődött a ps betegség.Reméljük,visszanéznek a "régi" hozzászólók néha.

2012. ápr. 7. 18:26
sziasztok, remélem még él valamennyire a fórum szeretném megkérdezni hogy a pikkelysömör szemöldökön is megjelenhet? szemre esetleg rámehet? előre is köszi a választ
218. Jázmyn (válaszként erre: 217. - Nanuka)
2012. márc. 27. 18:59
Rendben,majd írom a véleményem:)
217. nanuka (válaszként erre: 216. - Jázmyn)
2012. márc. 27. 13:08
Kíváncsian várom a tapasztalatokat - a természetgyógyászt is meg a szappant is :)
216. Jázmyn
2012. márc. 27. 11:57

A természetgyógyász-féle 4 hónapot febr.28-án kezdtem,1 hónapja.Lehet én vagyok türelmetlen,de csak romlást látok a bőrömön.Jövő héten megyek vissza,mert elfogynak a cseppjeim,és megkérdezem,hogy ez természetes-e 1 hónap elteltével.

Közben kinyomoztam,hogy honnan tudok kecsketejes szappanhoz jutni,Extra holt-tengeri iszapost rendeltem.Remélem,jó választás volt,a napokban megérkezik.

215. nanuka (válaszként erre: 214. - Jázmyn)
2012. márc. 26. 21:56
Mikor kezdted ezt a 4 hónapot?
214. Jázmyn (válaszként erre: 213. - Nanuka)
2012. márc. 24. 16:01
A bőrgyógyász azt igérte,hogy ha legközelebb megyek,akkor csinál egy allergia tesztet(ami mellesleg 15000 lenne),és elküld a szegedi klinikára mintavételre,ahol kicsit megszabdalják a talpam....na,hát ettől végképp megijedtem.A természetgyógyász sem volt olcsó mulatság,de szívem szerint az ő 4 hónapos kúráját csinálnám végig.Csak már látnám a javulást!!
213. nanuka (válaszként erre: 212. - Jázmyn)
2012. márc. 24. 15:51

Nem, ezek közül egyiket sem használtam. De tényleg kb 2 hétig tart a szteroid hatása. Először nagyon látványosan javul tőle, mintha sokkot kapna. Aztán meg már semmit nem ér.

Szerintem a bőrgyógyász se sértődhet meg azon, hogy elmentél természetgyógyászhoz is - mivel a dokik sem tudnak erre semmit sem adni, ami végleg megszüntetné, nem csodálkozhatnak azon, hogy mindenki próbálkozik mindennel, amit épp elér.

212. Jázmyn (válaszként erre: 211. - Nanuka)
2012. márc. 24. 14:25

Nekem Closanasol kenőcsöt írt fel az orvos,gyógyszertárban készítették.Nem tudtam,hogy szteroidos,a gyógyszerés hívta fel a figyelmem,amikor azt mondta,hogy az összetevőket megtalálom a blokkon...itthon rákerestem és akkor láttam,hogy 2 hétig ajánlatos használni.Azután megvettem a természetgyógyásztól a méregdrága Matuzsálem kenőcsöt,de ettől is csak csúnyább lett.A bőrgyógyászhoz most nem szeretnék visszamenni,mert mégsem mondhatom el neki,hogy természetgyógyászhoz fordultam.És várom a hatást,a javulást.

Ezeket a krémeket ismered?

Ma kaptam épp egy üzenetet,egy ismerősöm szappangyártást szeretne tanulni,és lehet,tud nekem szerezni kecsketejes szappant a gyártótól.

Majd megkérdezem,hogy van-e nála körömvirágos.

211. nanuka (válaszként erre: 210. - Jázmyn)
2012. márc. 23. 20:47

Azt hiszem, fahéjasat használtam. Ha az ismerőstől veszem, akkor körömvirágosat szoktam kérni, az pont nincs dm-ben, de neten is lehet rendelni, ha rákeresel. Azt gondolom, hogy alapvetően a kecsketej a lényeg, meg hogy nincs benne semmi műanyag.


Diprosalic oldatot és kenőcsöt használtam én is, az is egy sima, szteroidtartalmú cucc, amit a bőrgyógyászok kapásból írnak. Egy darabig hat, aztán ha hozzászokott a bőröd, akkor már semmit nem ér. Vagy szünetelteted kicsit és tűröd, hogy addig csúnyább a bőröd, vagy váltasz erősebbre, akkor jön pl a Daivobet kenőcs meg az Elocom oldat, aztán azokat is megszokod és lesz egy ördögi kör, aminek sosincs vége... Legalábbis nálam így zajlott. Én inkább várnék, hogy hassanak a természetgyógyász cuccai, az tartósabb javulást eredményezhet - legalábbis én próbálok inkább ebben hinni :)


És igen, az is igaz, hogy stresszes időszakban erősebben támad.

210. Jázmyn (válaszként erre: 203. - Nanuka)
2012. márc. 23. 18:22
3 féle közül meelyiket ajánlod?,
209. Jázmyn (válaszként erre: 198. - Nanuka)
2012. márc. 23. 18:20
Köszi,hogy maradsz:))ebben a betegségben az is fontos,hogy valaki legyen az ember mellett.Férjem cuki ember,de ha betegségről van szó...akkor eltörpül(fejem a homokba)és nem képes segíteni sajnos.
208. Jázmyn (válaszként erre: 195. - Picur12)
2012. márc. 23. 18:14
A napfény ingyen van,kipróbálom.:))
207. Jázmyn (válaszként erre: 194. - Picur12)
2012. márc. 23. 18:13

Fórumokon olvastam sokat a Diprosalic krémről,oldatról,és dicsérik.Gyógyszertári,vagy máshol veszed?

Idegességre előjön??

206. Jázmyn (válaszként erre: 192. - T.Ili)
2012. márc. 23. 18:09
Akkor ma beleteszem a megmaradt kb.40 dekát.Remélem a vérnyomásom nem megy le.
205. Jázmyn (válaszként erre: 191. - T.Ili)
2012. márc. 23. 18:07
Én is kíváncsi vagyok.3 hét után azt mondta,hogy peeersze,ez természetes,hogy a hatás eleinte felerősödik.Most még jóhiszeműen elhiszem.
204. nanuka (válaszként erre: 200. - Picur12)
2012. márc. 22. 20:32
Jujj, ezt a véresre vakarós sztorit én is ismerem :S Bár én álmomban nem műveltem, csak ébren. Ha összekötöttem a hajam pár órára, akkor a copf alatt is véres cucc volt. Le is vágattam a hajam, attól elviselhetőbb lett. Most, hogy a fejemen megszabadultam tőle, megint tudom növeszteni a hajam, de kellett 7 év kísérletezés, hogy megtaláljam a nekem megfelelő szert rá...
203. nanuka (válaszként erre: 199. - Jázmyn)
2012. márc. 22. 20:29
A kecsketejes szappant többnyire egy ismerőstől veszem, akinek vannak otthon kecskéi és maga főzi a szappant. Ha nem jutok el hozzá, akkor pedig dm, ott is van háromféle, eddigi tapasztalataim alapján ugyanolyan jó.
202. Jázmyn (válaszként erre: 200. - Picur12)
2012. márc. 22. 17:20

Nanááá,hogy hasznát veszem,nekem most minden fontos,amit Ti,a sorstársak leírtok.

nagyon sajnálom,amit írsz:(

Valaki azt írta itt(vagy másik fórumon)hogy nem viszket.Még nekem sem,csak érzem,hogy ott van,ha feszül,lépéskor fáj is.

Te biztos fiatal vagy,nem volt könnyű feldolgozni.

201. picur12 (válaszként erre: 197. - Jázmyn)
2012. márc. 22. 16:45
teljesen jó, ha kirakod a napra szerintem :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook